Mojim koníčkom sú izbové kvety. A čo vy?

daniela1977
10. dec 2006

Maminy mate niektore radi kvety ovsem nie take co dostanete.Ja strasne.Najnovsie som sa dala na kaktusi maly by na jar kvitnut tak uvidime.Inak mam doma celkom peknu botaniku aj ked na cinziaku sa moc realizovat neda.

murano
19. nov 2008

ahoj babenky
mam velku prosbu na vas.dostala som 2 rastlinky.guzmaniu amaryllis.chcela by som sa opytať ako sa v skratke o ne starať amaryllis mi akurat dokvitava.mam ich ešte v zemi ako som ich dostala.neviem či ich možem presadzať a kedy.dakujem pekne za rady.

roasha
19. nov 2008

amarylis bude mat teraz po odkvitnuti cas vegetacneho pokoja.pokial ich nechces presadzat,nemusis-staci na jar,ale ja mam rada co najskor presadene kvety,nikdy nevies co si z kvetinarstva prinesies. 😅
teraz ju uz polievaj len minimalne.

murano
19. nov 2008

dakujem za radu a guzmaniu? tu možem tiež?

ivuss01
20. nov 2008

ahojte, poradi mi niekto ako mam pestovat bonsaj? manzelikovi sa tato rastlinka veeelmi paci, a uz mu to zacalo akosi skapinat...
dakujem za kazdu radu...

vinka
20. nov 2008

No ja sa chcem spítat či niekto nepestujete mango alebo papaju.Mango mi vyšlo ale začínajú listy schnút a papajové semienka som si len dnes nechala. 😀 Nechám vysušit a zasadit. 😕

rusovcanka
21. nov 2008

ivuss- s bonsajmi bývajú problémy...asi máte nejaký "bytový", ktorý máte vnútri,že?Tým,že sú zasadené v takej malej miske,rýchlo im vysychá zemina a míňajú sa živiny-treba ich každý deň polievať a často hnojiť.Sú špeciálne hnojivá pre bonsaje,ale podľa mňa by mohlo stačiť aj hnojivo na izbové kvety,len je treba dávať oveľa nižšiu koncentráciu,ako je napísané v návode,lebo v takej malej miske by si ľahko mohla silným hnojivom spáliť korienky. 😝 Vždy sa hnojivo riedené vodou dáva na mokrý koreňový bal,nikdy nie na suchý!!Inak je o tom kopec literatúry,ja som to len pred nedávnom začala čítať,lebo sa mi tiež bonsaje páčia,ale asi to na nejakú dobu nechám tak,lebo čakám druhé dieťa a pri deťoch a mojom zverinci by som nezvládala venovať sa ešte aj bonsajom-no,možno o pár rokov 😀

iveta1901
25. nov 2008

ahojte, aj moj manzel si kupil bonsaj, a ja som mu on mala starat, polievala hom ho kazdy druhy den a zrazu listky uschli a odpadddli? zhadzuje bonsai na zimu listky? mam asi izbovu podobu velky cca20cm.
rusovcanka, ako si to myslela "venovat sa bonsajom"?

rusovcanka
26. nov 2008

iveta1901:myslela som to tak,že budem mať okolo dvoch detí,dvoch psov,dvoch mačiek,troch morských prasiatok a akvárka roboty až-až a s bonsajmi je tiež dosť práce,ak ich máš také 3-4 kusy,už sa im musíš každý deň venovať,obzrieť ich,či nie sú napadnuté škodcami,poliať,pohnojiť,občas pristrihnúť konáriky aj korienky...proste venovať im svoj čas a aj nejakú tú prácu 😉

ivuss01
28. nov 2008

rusovcanka, o boze, to mas riadny zverinec 😎
co na to hovori manzel?
ten bonsaj zhadzuje na zimu listky? totisto vsetky naraz zoschli 😀 obavam sa, ze skapal 🙄 polievala som ho pravidelne, tak neviem

janette4
29. nov 2008

keď sme kupovali bonsaj,predávajúci nám hovoril,že potrebuje stále mokro a veľa svetla.tak som poctivo zalievala,ale stále mu opadávali listy.asi pred 2týždňami som ho preniesla do okna na severnej strane, polievam o polovicu menej ako prd tým a zdá sa,že sa vzchopil,dokonca vyháňa nové lístky. 😉

bambusko
12. jan 2009

chystam sa presadit kvitnucu anturiu, myslite, ze to prezije? dostala som ju pre rokom s krasnymi 5 cervenymi kvetmi a poucenim, ze sa ma presadit, ked odkvitne. ale ona kvitne vkuse cely ten rok, urcite to bolo z lasky 😵 😵 😵 no narastla tak, ze uz sa parkrat vyvratila z parapetu, lebo rastlina prevazila kvetinac a uz mam pocit, ze tam ani ziadnu zeminu nema. tak drzte palce 😨

zveron
20. jan 2009

super tema, zdravim vsetky kvietkarky;

aj nase kvety zaberaju medziposchodie;
zeny, pestujete v lete muskaty? Cim ich hnojite? a ako? moje su take chcipaky, trebalo by ih ozivit
😅

vinka
20. jan 2009

Bambuško isto si ju dostala od mužíčka. 😀 😀 😀 No napíš ako to dopadlo.Ja som počula,že všeobecne všetky kvitnúce kvety sa počas kvitnutia nemajú presádzat lebo ževraj prestanú kvitnút. 😕

bambusko
20. jan 2009

vinka 🙂 hej, ked sa maly narodil 😉 no, zatial zije, aj nove listy pusta. klop-klop

vinka
20. jan 2009

No jasné ved za syna.Tak to bolo z veeeelkej lásky. 😀 😀 😀 No nech sa ti drží kvietoček.Nech ti stále pripomína ten štastný den.A možno ho raz dáš neveste do daru a tam scípne. 😀 😀

slnieckova
29. jan 2009

Ahojte,
poznate tento kvietok?

http://images.google.sk/imgres?imgurl=http://ww...

Potrebujem radu... je to moja laska v izbovych kvetinkach, ale v poslednej dobe si s nou neviem rady... casto jej zltnu listky a ja netusim preco. Nemate podobnu skusenost?

bubba
29. jan 2009

slnieckova poznam a este som sa s tym nestretla.skus vymenit hlinu mozno uz nie je kvalitna..alebo ak si ju pohnojila ci si ju nespalila alebo si ju nepohnojila a kvety unavili celu rastlinku 😀 😀 😀 noooooooooooo vyber si 😀

bubba
29. jan 2009

alebo priamo na nu svieti slnko 😀

slnieckova
29. jan 2009

bubba s tou hlinou to moze byt pravda.. je v tej istej uz dost dlho, hnojit som ju nehnojila 😀, jedine este prichadza do uvahy aj to unavenie, pretoze mi kvitne ako diva nonstop 😀 a slnko na nu nesvieti...

hm, ja uz nieco vymyslim, ale uhynut ju urcite nenecham 😀 mojho milacika 😀 😀

opica112
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vinka
29. jan 2009

Ja ten kvet poznám lebo som ho sestre kúpila.On porastie ked aj na polievanie sa zabudne. 😀 Ale fakt ho presad to nevadí,že kvitne lebo mám pocit,že to je nezmar.To kvitne stále. 😀 A prečo nehnojíš hnojivom na kvitnúce kvety? 😕 Lebo ja hnojím aj palmy a iné zelené kvety (iným samozrejme) 😉

meliska
19. feb 2009

ahojte,
mam doma Pachira aquatica spletenu zo 5 kmenov a zacali jej velmi zltnut listy, jeden kmen jej zmakol, tak sme ho asi tak v polke zrezali 😢
teraz jej zltnu dalsie listy, neviete, cim to moze byt? polievam ju teraz v zime len tak raz za tyzden - tyzden aj pol.
Prosiiiiim, nechcem o nu prist

ankam
19. feb 2009

meliska-moja svagrina ju tiez ma a takisto jej zltnu listy.Nemoze to byt z toho tepla a sucheho vzduchu-kedze sa topi?

meliska
19. feb 2009

ahoj anka,
tiez ma napadla tato moznost, uz len cakam na jar ako na zmilovanie.... dufam, ze to dovtedy prezije... 😔

meliska
27. feb 2009

haloooo, naozaj mi nikto nevie poradit s mojim mrzacikom - teda uplne oprsanou pachirou? den co den je to s nou horsie.... 😢 😔 pooomooooc 😅

roasha
27. feb 2009

http://www.casopiszahradkar.sk/zahradkar/clanky...
je pisane ze znasa minimal teploty do 15stupnov.nemala si dlho otvorene okno,a zamrzol? 😒 ☹

kikusa100
30. mar 2009

ahoj neviem ako to je s takymi rastlinkami...ako mas ty...ale ked kvet zltne pricin moze byt mnoho:
bud malo alebo vela polievas... ked polievas vela tak korene mozu zacat hnit a preto mozu zacat zltnut listy a tak..
ale skor mozno ju polievas malo..a korene su uz trochu vyschnute... mozno je v zime prilis suchy vzduch doma..tak skus vzduch zvlhcit..daj dole podlozku naplnenu mokrym strkom, a listy a vyhonky vzdy s rozprasovacom ros vodou.. alebo daj rastlinky v crepniku do vacsej nadoby s raselinou..
no myslim ze moze to byt aj tvoj problem..pretoze v zime je v byte dome suhsi vzduch a podla mna to vadi tej rastline.. prilis suchy vzduch v zime.... 🙂

kikusa100
30. mar 2009

patrilo to meliske zabudla som menovat.. 🙂