Montážna pena. Ako ju odstrániť z textílii?

libela
5. júl 2009

Ahoj. Mám problém z odstránením pur peny z manželových značkových nohavíc. Kúpila som už aj na to špeciálny sprej, ale nepomohlo. Nepomohol ani tech. benzín. Zoškrabať to niede, tak teda neviem ako ďalej. Tie nohavice stáli asi 50€ a vyhodiť ich by bola škoda. Ak viete neikto ako na tie fľaky tak mi prosím poraďte. Ďakujem.
P.S. Manžela som za to kvalitne "sprdla", asi dva dni pred tým som ho prosila, že ak bude niečo opravovať nech si oblečie niečo staré. Skoro ma seklo keď som to videla. Muži, muži....

hasleerka
5. júl 2009

libela asi ťa nepoteším, práve som sa pýtala mm, že to dole určite nedáš ☹

cessy
6. júl 2009

libela to urcite nedas dole, ja som sa o to pokusala ale nejde to asi nicim. mm to mal na bunde, nicim to neslo dole, tak ju ma uz ako pracovnu s flakom. uz som ju xkrat prala a je to tam stale.myslela som ze to dlhodobym pranim zmyzne, ale vobec, tak ako to tam bolo na zaciatku,tak to tam je dodnes 😒

libela
autor
6. júl 2009

ozaj to dole asi nepôjede, no čo už. ale ak by ste niečo nové objavili tak určite dajte vedieť... 😕

vanja
6. júl 2009

no ani ja ťa nepoteším, máme doma tričko, ktoré manžel už nosí iba keď ide kosiť trávnik

beke79
8. júl 2009

Ahoj Libela, mozem ta ubezpecit ze to nevyperies ani neocistis s nicim. Manzel montuje okna a ja po nom pravdaze periem a ver mi ze som uz skusila vsetko. Oprate veci vyzeraju ako spinave od tej peny. Na to je jedine riesenie alebo to vyhodis alebo to bude pouzivat do zahradky a podobne. 😒

wendy62
8. júl 2009

nam sa to nepodarilo odstranit ani zo skla okuliarov (nastastie ochrannych, nie normalnych), a skusali sme aj taku chemiu ze sa rozpustil ram tych okuliarov 😀 z oblecenia to nedas dolu, mozes akurat nozikom oskrabat co sa da a zvysok tam pekne zostane na pamiatku 😵

ankam
8. júl 2009

libela aj moj manzel ju ma na nohaviciach uz pekne dlho.......nejde to dole asi z nicim 😀

mimikyky
8. júl 2009

ničím 😉

roasha
8. júl 2009

boze,oni su fakt vsetci z marsu....... 🙄 😀

mikalove
8. júl 2009

aspon viem,že nielen mm chodí so zyškami montážnej peny na prac.veciach,nech si založia spolok,ked sú takí šikovní 😀 😀

janulka7
9. júl 2009

tak teda nejde dole nicim. aj moj manzel chodi domov pravidelne s penou na trickach. ja toneriesim. operiem vyzehlim samozrejme aj s penou a ked je tam uz tej peny vela sup ho do kosa. 😅
ale mame skusenost ked mu padla na hlavu. chuda moje musel ist ostrihat hlavu do hola. bola to hruza lebo to mal uplne prilepene na kozi tak kadernicka saho aj bala stryhat lebo mu to trosku aj krvacalo na miestach kde samu ta pena dostala na kozu. no horor. ale prvy dojem ked som som vydela som sa neubranila a rehotala som sa ako krepa. 😅 ked ono to vyzeralo ho okakal 😅 velky vtak. 😀

markettka
9. júl 2009

Ahojky, já jsem ráda, že zjišťuju, že v tom nejsem sama.

Můj šel dělat s pěnou ve značkovém oblečení, kalhoty za 2 tisíce, tričko za 600Kč. Když jsem to viděla, tak jsem myslela, že se zblázním. Ale vehementně mi tvrdil, jak si dával pozor a ukáplo mu to až v poslední chvíli... No, věřím mu hodně, ale tohle teda ne....

Dolů to nejde 🙂

takco
9. júl 2009

je to pravda dole to nepojde...ani za nic,ten moj to uz ma jak sucast vzoru na kazdom pracovnom tricku,a ako pise janulka7 ked je toho vela kôs to isti 😉

jankaw
10. júl 2009

Som sa pytala muza a vraj je dostat kupit pripravok Odstranovac PUR peny, ze je to dostat v Baumaxe alebo hornbachu... neskusal to, ale skuste sa na to opytat v obchode, ci to neznici oblecenie este viac ako ta pena 🙂)

libela
autor
13. júl 2009

😉 Ten odstraňovač som skúsila, ale ani tak to dole neide. Ich jediná výhovorka je , že im sa to stalo v poslednej chvíli. Keby sa to tak stalo nám.... to by bolo rebélie... MM si už robí zálusk na ďalšie značkové nohavice. Ale nedovolím mu ich kúpiť. Teda ak to neurobí sám. Trochu ho vytrestám.

julia26
26. feb 2013

😀 😀 Ale my si fakt davame pozor 😀 😀

sunnybear
14. apr 2014

no tak to môj drahý je teda v tomto uplne šikovny....konečne som ho presvedčila, že potrebuje nové tenisky. Trvalo mi to asi 3 mesiace, kým som ho dostala do obchodu. Aj sme mu kúpili krásne značkové....trvalo asi tak 3 týždne a z práce sa vrátil s purpenou na teniskách......čo vám poviem, skoro ma trafil šlak... 😒 😒 ☹

1234567777
19. apr 2020

zdravím, skúšala som taktiež asi všetko nič nepomohlo. nakoniec som to skúsila špendlíkom/ihlou a ide to. síce velmi tazko, velmi pomaly, ale pri filme alebo opaľovaní to je super. 😊 snad niekomu pomôže :D je to ale riadna piplacka