Môže 9 - mesačné diaťa papať holuba?

dominica
27. jan 2008

Ahojte baby, kamoška by chcela vedieť, či môže dať malej jesť holuba. Ešte nemá ukončených 9 mesiacov a ja jej poradiť neviem, teda ja by som to nedala. Môj malý síce papal prsia z bažanta, to tiež neviem, či je vhodné, nikde som to nenašla, ale holuba by som asi nedala. Vďaka za názory!

marorlinko
27. jan 2008

prepac,ale pride mi to smiesne,ze jest holuba, to pocujem 1x. holuby prenasaju rozne choroby, lebo lietaju kade tade a jedia, nikdy by som daco take svojmu diatatu jest nedala, ani ja by som to nejedla, uz len pri pisani mi je zle.

certica
27. jan 2008

tak toto by som nezjedla ani ja, nie este experimentovat na 9 mes. dietati 😔 😲 . akoby neexistovali ine normalne (bezne) alternativy...

certica
27. jan 2008

ja som si najprv myslela, ze je to nejaky vtip 😀 , preto som tu temu otvorila...

johanda
27. jan 2008

dominika, holub je drůbež, tak pokud máte doma chov, zkusit to můžeš.
Jinak holky holubi mají velmi jemné a chutné maso. Tím myslím holuby z chovu, ne hycené někde na střeše ve městě 😉

jaaty
27. jan 2008

Tiež si myslím, že holub je OK. Hlavne ak je mladý a samozrejme z vlastného resp. známeho chovu. Skôr by som zamietla toho bažanta. Deti majú papať krátko žijúce zvieratá- preto sliepky, zajace, teľacie či jahňacie mäso. Ten bažant sa ktoviekoľko túlal po lúkach 🙂

aponchie
27. jan 2008

ja jsem presvedcena ze to bude chutove dobre ale po psychicke strance bych to nedala nesnasim ptactvo celkove a jeste pri predstave holuba jist ble 😝 me se teda vzdycky pripomene jak muj soucitny manzel nasel na zemi holuba zraneneho a musel ho utratit aby se netrapil u me je to blok v hlave jako treba byci koule 😅

melory
27. jan 2008

ano moze

emita
27. jan 2008

V mama a ja písali (lekár) že nie, práve kvôli tomu čo píše marorlinko-prenášajú choroby.

riuska
27. jan 2008

no to by ma vobec nenapadlo davat sebe nie este malemu babu 😅

certica
27. jan 2008

johanda, tak to je hadam jasne, ze chovane 😀

janicckka
27. jan 2008

dobrý vtip.. 😎 😀

dominica
autor
27. jan 2008

baby vďaka, vtip to nie je, samozrejme je to holub z chovu, oni chovajú kdejaké vtáctvo a poprosila ma, keďže nemá internet, nech sa spýtam. Bežne sa holuby nejedia, ale vraj je to fakt chutné masíčko 😉 , môj otec voľakedy choval holubov a hovorí, že to je super.
Tým, čo som pripomenula tie hnusné holuby čo sa túlajú po strechách a prenášajú choroby mi je ľúto, nemala som to v úmysle, ospravedlňujem sa.
A k tomu bažantovi, svokor je poľovník, pozná starého a mladého bažanta a kto nevedel, tak pre info - z bažanta je najlepšia a najlahšia polievka/slížiková/. Malému som ju spravila z prsíčok bažantích, ostatné išlo do polievky nám 🙂

petraluk
27. jan 2008

Ahoj holky, nevím od kolika měsíců či let je vhodné jíst holuby, ale pro ty z vás co to nikdy neslyšeli nebo jen nejedli. Holoubátka jsou naprosto výborné masíčko. Přítelovo děda chová holuby a tak jsem to poprvé taky jedla nedávno a je to výborná delikatesa. Většinou se pečou s nádivkou, ono tam toho masa moc není, tak aby se člověk taky najedl 😀 Já si tedy to masíčko nechávam od přítele obrat, protože když vidím to holoubě vcelku, tak bych to asi nejedla, ale takhle to je opravdová delikatesa 😉

bramburka
27. jan 2008

holky já myslela toho z nosu!!! 😀 😀 😀

johanda
27. jan 2008

certica 😀 😀
Ale znám lidi, co sežerou i toho i náměstí 😀

brundik
27. jan 2008

Bramburko, ja taky 😀

trixi
27. jan 2008

bramburka, ja som si to myslela tiez a uplne ma to polozilo ako som sa nasmiala. Az ked som to otvorila, zistila som ze sa tym mysli vtak 😀 😀 😀

uhlikova09
28. jan 2008

😀 nemam slov.......

dominica
autor
28. jan 2008

nezdá sa mi tu nič smiešne... 😕 , možno akurát tie vaše nápady a príspevky, že holub z nosa

zuzana171717
28. jan 2008

Uz davno som sa tak nezasmiala 😀 😀 😀

kacka.va
28. jan 2008

taky nevím, co je tu směšné, holoubátka se normálně dětem dávala, protože mají jemné maso. A jeden čas nebyly moc k sehnání.

tamia
28. jan 2008

moji rodičia hovoria, že to bola najlepšia polievočka pre dieťatko. Ja som takú polievku jedla ked som bola malá. Ale tarez, ked riadi vtáčia chrípka určite by som mojmu dieťatu holubiu polievku nedala.

kacka.va
28. jan 2008

já myslím, že to by pak ani nesměl člověk jíst slepice ze zahrady a podobně.

dominica
autor
28. jan 2008

nápodobne, asi by sme nejedli žiadnu hydinu, že?

kacka.va
28. jan 2008

mně např. přijde bezpečnější sníst nějakého "ptáka" z hlídaného chovu, než právě tu slepici, protože u tý nikdo nehlídá, jestli se potkala na dvoře s nakaženým vrabčákem 😉

dominica
autor
28. jan 2008

jo, jo svatá pravda

bramburka
28. jan 2008

m\slim, že holkám přišlo směšné jen ten holub z nisu, jinak samo, že holoubátka vždycky pro své masíčko patřila k těm lepším jídlům. Co takový kuře z nějakého velkochovu drůbeže - určitě není o moc zdravější. 😉

kacka.va
28. jan 2008

bramburko: no některé o tom v životě asi neslyšely, že holubi se jedí, proto jediné co je napadne je holub z nosu.

dominica
autor
28. jan 2008

veď jasné, ale to by som napísala šušeň 😀 , no aspoň niečo som sa dozvedela 😉 a môžem to kamoške vytlačiť, budeme sa na tom všetkom smiať spolu.
A k tomu holubovi z nosa, hovorí sa, že čím viac soplu bábo spapá ak mu tečie z nosa, tým bude mať lepšiu imunitu 😀