Môže 9 - mesačné diaťa papať holuba?

dominica
27. jan 2008

Ahojte baby, kamoška by chcela vedieť, či môže dať malej jesť holuba. Ešte nemá ukončených 9 mesiacov a ja jej poradiť neviem, teda ja by som to nedala. Môj malý síce papal prsia z bažanta, to tiež neviem, či je vhodné, nikde som to nenašla, ale holuba by som asi nedala. Vďaka za názory!

dominica
autor
28. jan 2008

a tiež si myslí,. že veľa ľudí nepočulo, že holuby sa jedia, ale podľa mňa to je normálne jak kura, zajac, krava a pod. Dokonca aj z koňa sa robia salámy, a ja som ho aj jedla, lebo som to nevedela a to by som nemohla jesť asi ani srnca a všetko ostatné, čo sa jedáva.

sisstin
28. jan 2008

no já teda vim, že se holubi jedí..a je to pochoutka..ale nikdy jsem to neměla...páč je to drahý a ne moc k sehnání 😕 jako příkrm jsem to nikde neviděla..ale beru, že je to asi jako kuřecí či jiná drůbež 😕

nguyen
1. feb 2008

u nasich doma sa tiez chovali holuby od nepamati, tiez som jedavala aj polievku aj maso ako male decko, neviem sice od kolkych mesiacov ale myslim ze doma z toho nejak extra vedu nik nerobil a stale zijem 😀
a k tej chuti, osobne mozem s cistym svedomim prehlasit ze holub a bazant je najchutnejsia hydina aku som v zivote jedla a co sa tyka tych predsudkov, cele je to v hlave, tu kde zijem teraz jedavame slimaky a chobotnice a vobec nie su zle 😉

digysa
28. okt 2011

? 😀

evelina75
28. okt 2011

Holky,
nevím, co je na tom směšného.Některé poznámky spíš svědčí něco o inteligenci pisatelek......
Mám 3 malé děti a všechny vyrostly na mase z holoubátek - otec je chovatel.Bylo to jedno z prvních masíček, které ochutnaly a nemůžu si je vynachválit. Pro neznalce - holubí maso je velice dietní a výživné. Je tmavé, jemňoučké a hlavně dobré. Vývary z holubů jsou jedno z velmi vhodných jídel i pro lidi v koncových stádiích nevyléčitelných nemoci, protože nezatěžují organismus.
Měla jsem potřebu to tady napsat, protože opravdu některé odpovědi byly naprosto od věci......

katka3012
29. okt 2011

ani by ma to nenapadlo,a nie este svojmu babovi to davat 😕

katka3012
29. okt 2011

😕 😕 😕 dufam,ze to bol len vtip

zajo79
29. okt 2011

prva polievka pre deticky by mala byt holubia..

a z bazanta je tiez mnaaam. osobne - co je zdravsie na prasati, ci krave???

zajo79
29. okt 2011

@dominica v zivote som nejedla divinu... muz je polovnik, a je teda rozdiel divina a divina. takze odvtedy divinu milujem. a je to super zdrave maso..len ju treba vediet upravit

li_la
29. okt 2011

Tak smiešne to je, musím uznať, ale tiež neviem prečo. 😀 Ale myslím, že môže, nevidím na tom nič zlé. Taký holub možno je lepší ako vietnamské kura. Ja si od malinka pamätám, ako som obľubovala vnútornosti... zo zajaca a kuraťa... a s obľubou som obhrýzala tie žlté varené paprčky... 😀 a všetko je ok! 🙂

zuzulli
5. nov 2011

Pro prvni prikrmy je to nejlepsi maso.Je pro deti nejlepe stravitelne!!!Male jsem od 6 ti mesicu davala jen maso z prsicek holoubatek (svokr je chovatel),potom jsem presla k ostatnim.Nic na tom masu neni.Po uvareni je jak hovezi a mala s nim nema vubec zadny problem.Krasne prospiva a ja jsem rada ze ji od zacatku davam jen to nejlepsi.Vedely jste ze holubi maso obsahuje 12 ruznych a hlavne diteti prospesnych vitaminu??a ze 1 kg holubich prsicek vas vyjde na 10 eur??

kathy.skal
6. nov 2011

Omezenost některých pisatelek opravdu nechápu. Je vidět, že některé tu jsou zvyklé jíst pouze kuře, prase a kdo ví co, co mají zrovna v supermarketu 😒 To je jak kdyby někdo odsuzoval křepelčí vajíčka, protože zvyk je jíst ty od slepic... Holoubat bych se určitě nebála, myslím, že bude dokonce lepší, jak drůbeží. My už zkoušeli i kachní prsíčka, a také v pohodě, máme i jehněčí z vlastního chovu, tak dětem také dáváme. Vždyť pro ty malé je výhra, že mohou dostat tolik různorodých druhů potravy 😉

panki
6. nov 2011

Holub je najlepšie mäsko pre detičky a malo by to byť prvé mäso ktoré dieťa ochutná.

asma
6. nov 2011

ja som dcérke davala od 7 mesiaca normalne polievockový vývar..

anjelicek26
6. nov 2011

Podla mna urcite mozes, neni dovod, preco nie 🙂

janka_pn
6. nov 2011

je to jemne dietne maso a relativne drahe. na nete mas kopec receptov. podla mna mozes, ak je to z domaceho chovu. ja som nedavala, lebo nemam overeny zdroj. nie je to o nic horsie ako bazant, prepelica, kurca... a ze to pride niektorym jest akoze divne?? no inym narodom pride divne, ze jeme prasce, kravy... a inym pride divne, ze nejeme husenice, hadov, chrobakov.... 😉

duracikova
6. nov 2011

Pripojím sa aj ja. Samozrejme, že toto mäsko dávať môžete. Ja som tiež dávala, aj dávam. A súhlasím s kathy.skal. Každý sme inak rozhľadení.

bufina
6. nov 2011

Taky nechápu proč se to někomu zdá divný. Sice sama jsem holuba nikdy nejedla, ale vím že se normálně dělá. Stejně tak jako křepelka atd. Stačí kouknout na Pohlraicha 😀

tatino83
8. apr 2021

@marorlinko ty si teda riadna trúba, opýtaj sa prastaré matere.

emmily969
3. máj 2022

holubačia polievka je vynikajuca pre detiičky ako aj pri dietach .nehovorim že mäso musia jesť ale ked sa chovaju doma v klietkach a nelietaju vonku tak aj mäsko sa môže jesť