Môže mať dieťa teplotu z pliesne?

laurinkinamamina
23. jan 2013

Ahojte moja 6 mesacna dcera ma uz 2 tyzdne teploty okolo 38-39 stale jej nic nezistili. Byvame v rod. dome a na stenach sme mali pliesen. Odstranili sme ju savom proti pliesnam... uz fakt neviem z coho to moze byt

zoja
23. jan 2013

@laurinkinamamina dala si jej urobit komplet krvne testy, vyter z nosa hrdla stolice? co CRP? ale kazdopadne by som trvala na kompletnom vysetreni v nemocnici, ak ta obvodna odbije, ze ma vsetko ok

laurinkinamamina
autor
23. jan 2013

zajtra jej mam doniest moc... crp vyslo negativne
@zoja

zoja
23. jan 2013

trvaj aj na vyteroch, hlavne stolice, ale nech da urobit ten podrobnejsi rozbor na rozne parazity, obvodne moc tieto vysetrenia pokial prvotne neukazu nieco mimo normalu robit nechcu ☹

zoja
23. jan 2013

@laurinkinamamina inak mozu to byt aj zubky

zoja
23. jan 2013

@laurinkinamamina inak som si prave vsimla, ze uz jednu temu tu otvorenu na toto mas 😕

vadimka
23. jan 2013

@laurinkinamamina

toto nechapem preco si otvaras tu istu temu na tu istu otazku....nikto tu nie je jasnovidec..nechcem byt zla ale ine ako ist na odborne vysetrenia ti nepomoze..vcera sme ti radili zaniest ten moc uz k dr...ty si tam sla bez neho a mas ho doniest az zajtra..preco to natahujes...
...chod na urgent na kramare, tam ta uz poposielaju po inych lekaroch...takto cez net sa to riesit neda, ani dr. ti cez net neporadi a z plesni mat horucku nebudes....plesne mozu sposobit nejaku chorobu a z tej uz horucka moze byt....horucka nie je choroba, je to priznak ze telo s niecim bojuje....sups na kramare.....

henikav
23. jan 2013

@laurinkinamamina skor si myslim ze to bude mat zo zubkov, predpokladam ze dcerka nechodi tu pliesen oblizovat 😉

zoja
23. jan 2013

@henikav ako nemyslim si , ze ta malinka to ma z pliesni, ale mimo toho pliesen nemusis ani oblizat, staci ked to vdychujes 😒

zoja
23. jan 2013

@henikav ako nemyslim si , ze ta malinka to ma zrovna z pliesne, ale mimo toho pliesen nemusis ani pooblizovat, staci to dlhodobo vdychovat a problem uz veru je..

zoja
23. jan 2013

sorry dvojmo 😉

zoja
23. jan 2013

tiez som za okamzite vysetrenie v detskej nemocnici, inak pri dlhodobej teplote sa az cudujem, ze vas nechceli hned hospitalizovat s malym babatkom

henikav
23. jan 2013

@zoja no ak to bude vaznejsie, urcite by som sla k lekarovi, ale ja si fakt myslim ze to ma skor zo zubkov, nie je nervoznejsia, nesucha si pusu a dasienka, nemava cervenu ritku, pripadne hnacku?

laurinkinamamina
autor
23. jan 2013

@zoja ano ale tu sa pytam na nieco ine a chcela som aby to bolo v nazve

laurinkinamamina
autor
23. jan 2013

@vadimka ja som sa snazila jej odobrat ten moc ale stale sa mi to nedarilo a ked som volala lekarke tak povedala ze mam prist aj bez neho

laurinkinamamina
autor
23. jan 2013

@henikav samozrejme ze nie ... ale myslim ze to moze byt aj vo vzduchu

vadimka
23. jan 2013

@laurinkinamamina

su specialne sacky na odber mocu pre babatka...staci to prilepit na pisulku, dat plienku a za chvilu skontrolovat ci necikala....
este aj dnes ma teplotu?

laurinkinamamina
autor
23. jan 2013

@henikav vobec nie je placliva ani niaka podrazdena nevidim na nej nic neobvikle iba tu teplotu

zoja
23. jan 2013

naozaj pokial nedas poriadne vysetrit vsetko pricinu nezistis a kedze sa jedna o male dieta, tak to urob co najskor, ja by som sa odtial nepohla kym by neporobili vsetky potrebne vysetrenia

laurinkinamamina
autor
23. jan 2013

@vadimka no ved presne tie sacky sme mali ale ked sa to len trosku namocilo hnes to odpadlo myslela som ze to bude jednoduchsie... dnes som kupila dalsie takze budeme bojovat dalej 🙂

henikav
23. jan 2013

@laurinkinamamina ja som vzdy davala na moju intuiciu, ak mas dojem ze je to zle, otravuj lekarov, ked nie jeden, chod k druhemu, alebo na pohotovost. Ja som pri malom nejako vzdy vycitila co je vazne a co nie. Takto cez net je tazko radit

laurinkinamamina
autor
23. jan 2013

@zoja uz ma hneva tento pristup lekarov dnes nas uplne odbila jaaj ked bude mat zasa teplotu tak pojdem na tie kramare

zoja
23. jan 2013

@laurinkinamamina chod tam hned na detsku pohotovost, neviem ci funguje este stale na antolskej, ja som chodila tam s malym, nikdy nas neodbili a radsej fakt hospitalizacia, kde urobia vsetky vysetrenia ako sa mucit co vsetko jej moze byt.

gubcikova
23. jan 2013

raz som čítala jeden príbeh kde mamička stále chodila k lekárke že dieťa má teplotu,hositalizovali ju v nemocnici a tam dieťa teplotu nemalo,prišli doma odmerala a dieťa teplotu malo,išli nazad do nemocnice vzala si svoj teplomer a zistili že majú zlé baterky

maznacik007
23. jan 2013

@laurinkinamamina inak pliesen na stenach to neni sranda kludne moze sposobit aj zapal pluc.... a CRP nemusi byt zvysene, mala moze mat mykoplazmy a pod. daj jej urobit krvny obraz, a skontrolovat moc...
a pliesen treba riesit poriadne... ked je uz ju vidiet tak to uz je neskoro ...

zoja
23. jan 2013

@gubcikova inak toto som uz mala napisane s tym teplomerom, ale vymazala som to, presne aj toto ma napadlo, lebo tie detske na baterky su vsetko na figu nepresne, niet nad ortutovu rychlobezku , ale zas si myslim, ze uz podla dotyku svojho dietata spoznam ci ma zvysenu teplotu alebo nie, ja to na malom hned vidim

gubcikova
23. jan 2013

@zoja náš malí je niekedy teplí až si myslím že zase má teploty a odmerám a nič.takže ani na to moc neverím

zoja
23. jan 2013

@gubcikova mna to zatial nesklamalo, aj na ociach to vidim hned, ale je pravda, ze ja uz som pri nom vycvicena, kedze od malinka vkuse vsetkym moznym sme si presli oslabena bunk. imunita..

zoja
23. jan 2013

toto je vsak uz mimo temy 😉

gubcikova
23. jan 2013

@zoja ja pri dcérke viem ked má teplotu že má horúce ruky a neni to ona.a syn máva zase ľadové

zoja
23. jan 2013

@laurinkinamamina mala by este fungovat skus si tam zavolat, vzdy je tam menej ludi ako na kramaroch