Môže mať slobodná mamička sobáš v katolíckom kostole?

ellie
27. aug 2007

Kamaratka pracuje s jej priatelom v Anglicku a chcela by mat dietatko a ked sa vrati na Slovensko na stalo, az potom by chcela mat svadbu. Obaja su katolici, pokrsteni a maju birmovku.

najjulinka
28. aug 2007

Myslím, že nie je problém 😉 Pozri na www.mojasvadba.sk a mnohé páry majú za družičku alebo za malého družbu take roztomilé vlastné dieťatko 😉 😀 😀 A skús dať túto otázku na to fórum tam 😉 😀

katy2
28. aug 2007

Urcite moze... 😉

mirka414
28. aug 2007

to bol presne nas pripad.brali sme sa a druzicka nam bola nasa dcerenka 😉 zatial to bolo len na urade no na slovensku to chceme riadne v katolickom kostole...ziadny problem.

mvl8
28. aug 2007

je to v pohode moze sa to určite

maruschka
28. aug 2007

ellie,úplne v pohode môže mať sobáš v kostole.Tam sú prekážky len keď je jeden z pratnerov rozvedený alebo iného vierovyznania.Potom sa posiela biskupovi žiadosť o povolenie sobáša v kostole.A u rozvedených partnerov musí byť manželstvo najskôr anulované-to sa tiež posiela žiadosť biskupovi,až po rozhodnutí sa môžu zosobášiť v kostole,ale to trvá dlhšie.

milhaus
11. sep 2007

moja svagrina si takto brala svagra, mala chlapca a so svagrom čakala dievča, ten chlapec nie je jeho a dovolili im to sa zobrat
a maruschka ano ja som evanjelik a manžel katolik a musela som podpisat že deti budu v katolickej viere i ked mi môj evanjelicky farar tvrdil že to nie je treba lebo cirkvi sa dohodli ale tento katolicky povedal že nič o tom nevie a kebyže to nepodpisem tak nas neodda

elenita
12. sep 2007

Ano, ked je niekto inej viery ako katolickej, treba napisat dispenz biskupovi. My sme to akurat vcera riesili 😎

majcik
12. sep 2007

Ja si myslim, ze to nie je problem...

roasha
7. okt 2007

ja si myslim,ze vsetko zalezi od farara.taky,co chce robit drahoty,bude ich robit.v tom prip.by som skusila ineho.

jeane1
7. okt 2007

áno može ja som tak mala a nebol žiadny problém 😎

kocurik16
29. dec 2008

ked osobášia nevestu s "bruchom pod nos"tak môžu aj slobodnú matku nie?

stvura
29. dec 2008

Niekde to je problem - napriklad v NZ co som pocula, ale uz vo vedlajsej dedine 10 km vzdialenej nie. Vsetko zalezi od farara.

expertka8
29. dec 2008

...slobodna mamicka MOZE mat pokrstene dieta...a samozrejme aj sobas v kostole 🙂

aero
19. jún 2010

potvrdzujem expertkyno vyjadrenie-- môže 😉

enilora
21. jún 2010

Ahojte,len tak pre zaujímavosť dá sa anulovať sobáš v kostole,písali ste tu o tom niečo..je to možné,za akých podmienok?ďakujem

emilyz
21. jún 2010

enilora za velmi zlozitych podmienok, muselo by sa preukazat, ze bola zamlcana nejaka vazna prekazka (napr. psychicka choroba, alebo trvajuce manzelstvo jedneho z partnerov), alebo ze to nebolo uzavrete slobodne a dobrovolne. Tento proces potom skuma cirkevny sud a trva to dlho pokial viem.

bzuco73
21. jún 2010

@enilora čauko sobáš v kostole sa dá anulovať ,len na to musia byť vážne dôvody a požiadať o to treba, myslím na biskupskom úrade.Jedná moja známa tým prešla, no ťahanica nekonečná.pekný deň🙂

enilora
21. jún 2010

ďakujem vám dievčatá za odpoveď 🙂

aero
21. jún 2010

@enilora ja som sa vydávala pred 13 rokmi, a vtedy mi farár povedal , že keby som si to rozmyslela,
tak do 24 hodin sa dá anulovať manželstvo 😉 bez udania dôvodu.
neviem,či je to presné ani som po tom nejak nepátrala. 😨

kikuca
29. jún 2010

nie je problém