Môžem odísť z nemocnice na vlastnú žiadosť?

dolivka
7. aug 2008

dobrý deň, vie mi niekto poradiť či môžem odísť z nemocnice na vlastnú žiadosť? Aký je pri tom postup?

gapa
7. aug 2008

podla mna o to požiadaš svojho ošetrujúceho-izbového lekára. snád ti vysvetlí prečo by si domov isť nemala atd. neviem aký je tvoj dôvod, či je to rozumné.
No a potom ti možno dajú niečo podpísať, tuším sa tomu hovorí reverz? (tak som si to vždy myslela)

Tiež som sa tak raz dôrazne pýtala domov (ale po porade s druhým lekárom, ktorý ma však prepustiť nemohol), lebo ten čo ma mal na starosť ma tam chcel držať a som vedela, že je to skôr taký "velmi opatrný" lekár. Do prepúšťacej správy mi napísal, že som išla domov na vlastnú žiadosť.

clea333
7. aug 2008

povies lekarovi, ze chces ist na vlastnu ziadost domov, on to zapise do prepustacej spravy a ty mu to podpises, ze si poucena o rizikach, to je vsetko...ja by som si to ale tiez premyslela, ci je to spravne riskovat alebo nie, skus sa spytat viacerych lekarov na vizite, ci mas vazny stav

dolivka
autor
8. aug 2008

ďakujem, nie môj zdravotný stav nie je vôbec vážny, takže skúsim o to požiadať svojho ošetrujúceho lekára.

abigael
1. sep 2015

No aj ja chcem ist