Môžme podstúpiť umelé oplodnenie, ak nie sme manželia?

ivka251
7. nov 2013

Zdravím žienky,
mám otázočku, s priateľom žiejem v jednej domácnosti. Ja sa do manželstva nehrnem veľmi (priateľ by aj chcel 🙂 ) . Máme zdravotný problém, priateľ má diagnózu: Azoospermia, uvažujeme nad umelým oplodnením. Myslíte, že to bude možné ak nie sme manželmi? Myslím schválenie poisťovne a či nebude problém aj pri umelom, neprihliadajú na to, že to musia byť manželia? Nemala niektorá z vás takýto problém. Ďakujem za vašu reakciu a radu......

adulka1979
7. nov 2013

@ivka251 Nemusíte byť manželia. 🙂 Ani my nie sme a všetko prebehlo ok zatiaľ.

tsunamka
7. nov 2013

ani my nie sme a nebol problem

ivka251
autor
7. nov 2013

@adulka1979 - Ďakujem , všetko prebehlo OK u vás, uffffffff tak to závidím, ale zase aj doprajem 🙂, dúfam, že aj u nás to bude všetko OK a aj úspešne dopadneme, prajem všetko dobré

ivka251
autor
7. nov 2013

@tsunamka - Ďakujem, vidím, že okres KE, môžem sa opýtať v ktorom centre si, čítala som veľa diskusií aj názorov, ale rozhodnúť sa musím JA, prajem pekný deň

tsunamka
7. nov 2013

My sme v Gyncare .. u Mudr. Hermana, mne toto centrum odporucili hned na zaciatku, kedze som z Kosic, ale napr. moja sesternica navstevovala SPLN, tam trikrat nic a nakoniec v Gyncare sa podarilo ... tak neviem, ale moze to byt len nahoda. Co som tu vsetko precitala, tak napr. niekto by na Slovensku do centra ani nesiel ..

ivka251
autor
7. nov 2013

@tsunamka - veď práve to, čítala som veľa komentárov, ja som sa už rozhodla pre Gyncare v KE u MUDr. Hermana, každá sme iná, rozhodnúť sa musíme samé, aj keď niektoré komentáre sú dosť hrozné..... ďakujem za info, môžem gratulovať alebo ste ešte len v očakávaní 🙂

adulka1979
7. nov 2013

@ivka251 No zatiaľ je to ok, to najhlavnejšie nás ešte len čaká, budúci týždeň ma čaká OPU a potom vklad.... čo sa týka centier, treba skúsiť, každá má inú skúsenosť a nie vždy sa oplatí všetko na nete čítať. 😉

tsunamka
8. nov 2013

@ivka251 .. 🙂 ja som bola spokojna. A (klop, klop, klop) podarilo sa nam na prvy krat, momentalne koncim 13 tyzden. 🙂 (ale stale sa bojim o otom tak "nahlas" rozpravat, aby som to nezariekla) Všetkym cakatelkam silno drzim palceky, aby vam to vyslo.

adka1986
17. feb 2014

@ivka251 ahoj, fuha, tak takato otazka mi ani na um nezisla... my tiez nie sme s drahym zobrati, ale tak dobre vediet, ze ohladom toho problemy nebudu... no a uz ste sa niekam posunuli? My ideme tuto stredu na vstupny pohovor do car, tak som strasne zvedava, ako to bude cele prebiehat a co sa dozvieme 🙂

ivka251
autor
17. feb 2014

@adka1986 ahoj, tak to Ti verím, že si zvedavá, ale každé CAR má svoje vlastné podmienky, ale prvý krok si už spravila, že si sa rozhodla navštíviť centrum, ďalej bude rad absolvovať vyšetrenia, následne výsledky z vyšetrenia a potom sa rozhodnúť...... ja už mám za sebou vyšetrenia, začiatkom marca ma čaká konzultácia s výsledkom vyšetrenia 🙂

kveta
17. feb 2014

@ivka251 Ak pouzijete darcovske spermie, zvaz notarsky overeny suhlas, ze to bude jeho dieta.

ivka251
autor
17. feb 2014

@kveta dík za info 🙂 , ale prve musíme vedieť výsledok z vyšetrenia, tiež zvažujeme MESA/TESA a ak to už nepôjde ani potom tak následne porozmýšľame obaja s priateľom, ja s priateľom komunikujem o všetkom, takže v tom problém nebude...

adka1986
19. feb 2014

@ivka251 ahoj, tak dnes sme boli na vstupnom pohovore vo Ferticente v BA a tam nam dali prehlasenie o tom, ze si akoze darujeme pohlavne bunky a chceme spolu mat dieta a budeme sa o neho spolu starat, ktore musime doniest overene notarom 🙂 cize asi to bude naozaj tak, ze vsade je to inak.... ale okrem toho ziadne otazky alebo problemy 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre