Možnosti ochrany pred neželaným tehotenstvom

renya3
24. jún 2014

Ahojte, aké sú všetky možnosti ochrany pred neželaným otehotnením? Pred tým som dva roky užívala hormonálnu antikoncepciu (tabletky), prvý rok Logest a druhý Belara a teraz už skoro rok fungujeme s priateľom len na klasických kondómoch, no po internete je toľko informácii, že sa mi to pletie a rozmýšľam nad niečím iným ako tabletky... Priateľ hovorí, že pesar nie je veľmi bezpečný, ale už som aj čítala o tom, že je, tak vôbec neviem... Ak máte s niečím skúsenosti, tak ich privítam 😉 Samozrejme ma zaujímajú aj ich ceny a dostupnosť, lebo predsa len nie som milionárka 🙂

vefi89
24. jún 2014

@renya3 záleží, či chceš hormonálne, alebo nehormonálne, každej vyhovuje niečo iné, to, s čím jedna nemá najmenší problém u druhej môže vyvolať problémy nie malého zrna... tu ti najlepšie odpovie tvoj gynekológ

nivi
24. jún 2014

hormonalne su tabletky, napalste, injekcie, vaginalny kruzok nuvaring, telieska (tie su aj hormonalne aj nehormonalne)
nehormonalne kondomy, pharmatex kremalebo tobolky, pesar, zensky kondom
prerusovna a pocitanie plodne a neplodne dni no neviem tomuto by som ja moc neverila ale tak....

neviem ci este nieco je

adriana1980
24. jún 2014

Existuje aj tzv. Creightonova metoda určovania plodných a neplodných dní. Je vraj spolahlivejšia ako hormonálna antikoncepcia

moonlightflower
24. jún 2014

mne sa celkom pozdávala diafragma (asi 40), je to ako pesar, ale podľa mňa mäkkšie a jemnejšie, vydrží aspoň 2 roky, môže sa používať spolu s prírodným (vraj) spermicídnym gélom(asi 10)...hormóny do seba pchať nechcem, tak preto...prípadne to ešte skombinovať s meraním bazálnej teploty, to je podľa mňa dosť spoľahlivé, len na začiatku treba dávať dobrý pozor, kým sa to človek nenaučí 😉

oravese
24. jún 2014

Zdrzanlivost.

oravese
24. jún 2014

@renya3 Zeriete antikoncepcie a potom sa cudujete ze kolko neplodnych parov a my musime tu vodu pit co vy si do nej veselo vypustate ten svoj humus, aby ste mali pohodlny zivot. Troska zodpovednosti a nesebeckosti. 😠

renya3
autor
24. jún 2014

@vefi89 Tabletky boli hormonálne a nijako mi neprekážali, takže mi je v podstate aj jedno, či hormonálnu alebo nehormonálnu antikoncepciu by som mala...

vefi89
24. jún 2014

@nivi vazektómia 😀 😀

ttctwins
24. jún 2014

@oravese - keby investovali do cisticiek vody, aby chytili vsetky lieky, bolo by to ideal. A ku kase by ako prvy sli vyrobcovia HAK a ibuprofenu ze ano. Vsetko je to v pitnej vode a pijeme to my, piju to nasi muzi a piju to nase deti :( Vsetko pod urovnou normy, ale stale pritomne :(

renya3
autor
24. jún 2014

@oravese Nič v zlom, ale nič ti do žiadnej vody nevypúšťame... A antikoncepcia väčšinou nie je za neplodnosťou, za to sú zodpovedné gény, choroby, stravovanie sa, znečistenie a množstvo iných vecí... Hormonálna antikoncepcia je teraz na takej úrovni, že obsahuje iba minimum hormónov, čo nikomu neuškodí... Ani plodnosti či neplodnosti... Tvoj názor ti neberiem, maj si aký chceš, tiež mám kamarátku, ktorá antikoncepciu neuznáva kvôli viere... Ja som sa pýtala na možnosti, nie názory 😉

oravese
24. jún 2014

@ttctwins nahorsie je to ze sami si za to mozeme....a mozno by sa to dalo troska ovplyvnit a nedat zarobit farmaceuticky, firmam na kazdom humuse co vyrobia.

ttctwins
24. jún 2014

@renya3 - testovali teraz v ba vodu pitnu a napriek vysokej kvalite zistili pritomnost 36 roznych liekov. Co dodat k tomu. Nie kazda zena pouziva nizko hormonalnu antikoncepciu (stale je na trhu dost chemickych bomb), zeny uzivajuce lieky na podporu plodnosti a kazdy clovek siahajuci pravidelne po akomkolvek lieku pitnu vodu kontaminuje. Toto nie je o viere, ale ja ked si predstavim, ze doverujem homeopatikam a toto je sto krat viacej koncentrovane v pitnej vode, tak je to na zaplakanie.

bosoriak
24. jún 2014

@renya3 Hormonalna je samozrejme viac spolahliva, nez nehormonalna. Tabletky, naplaste, kruzok a podkozny implantat, vyberat si mozes podla ceny (najvyhodnejsie vychadza tusim ten implantat, je na niekolko rokov).
Nehormonalnych je tiez milion - peny, cipky, kremy, kondomy, pesary...
Vsetko ma svoje + aj -, prestuduj si, vyskusaj si a posud sama. Tazko ti niekto poradi, pretoze kazda reaguje na antikoncepciu inak a kazda ma ine moznosti a pre kazdu je pohodlne nieco ine. 🙂

@renya3 Aj ty vypustas do odpadnej vody hormony aj ked neuzivas hormonalnu antikoncepciu. Hormony, ktore sa vylucia do odpadnej vody, sa takmer bezo zbytku odburaju v cistickach odpadnych vod. Vacsim zdrojom hormonov v pitnej vode je vraj trus hospodarskych zvierat. Aj to dava zmysel, zvierata sa pchaju umelymi hormonmi, trus sa pouziva na hnojenie polnohospodarskych plodin bez nejakej upravy. Ale odbornik na to nie som, ani sa mi nechce o tom hladat nieco detailnejsie. Ale nesir nepodlozene informacie, lebo ti este niekto uveri 🙂

renya3
autor
24. jún 2014

@ttctwins O tom viem, ale našli v tom aj stopy po drogách a podobne... Tiež nie som tým úplne nadšená, no jeden človek s tým nič nenarobí... To by sa muselo riešiť globálne... Všetko je to už v oblasti znečistenia... Ľudia vedome aj nevedome znečisťujú vodu všetkým, čo sa jej dotkne aj nedotkne, vzduch znečisťujú parfumami, lacnými chladničkami, autami, cigaretami atď... Je toho strašne veľa, no to už je vec znečistenia

renya3
autor
24. jún 2014

@bosoriak Vidíš, tak teda vodu znečisťujú všetky žijúce organizmy 😀

ttctwins
24. jún 2014

@renya3 - ved toto, ze clovek sa tomu vplyvu neubrani, ale ja sa tej neplodnosti vseobecne ani necudujem, ked dopujeme uz male deti liekmi :( Farmaceutickemu priemyslu rastie velmi siroka rada novych klientov. Viem, ze to nezmenim, ale je mi z toho smutno, ze moje vnucata budu asi vznikat v labolatoriu a uplnej sterilite, nie v objati plnom lasky.

warholette
24. jún 2014

@ttctwins preco ti je z toho smutno? nechces byt radsej stastna ze mozes mat vnucata, akymkolvek sposobom? a uprimne, ludom je asi jedno ako vznikli, hlavne ze su tu 😀

meluela
24. jún 2014

@renya3 tu by mali byt vsetky moznosti v tabulke podla spolahlivosti: http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_birt...
treba to hlavne prisposobit tomu, ako velmi treba zabranit pripadnemu tehotenstvu
ak by az tak velmi neprekazalo, skoda do seba pchat hormony

renya3
autor
25. jún 2014

@meluela No mne osobne by tehotenstvo neprekážalo ani najmenej, práve naopak, len priateľ sa ešte cíti málo zabezpečený alebo mladý, tak pre jeho pokoj v duši používame nejakú ochranu 😀
Hrozne ti ďakujem za tú tabuľku, toto mi skvele pomôže 🙂

adeala
25. jún 2014

@renya3 hh, mňa by aj tá tvoja neškodná antikoncepcia mohla zabiť 🙂 ale to len na okrej. Mala by si pravdu, keby robili lekári poctivo všetky vyšetrenia (aspoň na tie najčastejšie a najzávažnejšie vedľajšie účinky), ale oni nerobia. 😒 Ďalej - 2 a pol roka od vysadenia HAK a stále nie som na tom tak, ako som bola pred začatím užívania (nepravidelný cyklus, akné.. ). To ti nepíšem, aby si ju nebrala, ale aby si si najskôr nechala spraviť vyšetrenia a nedopadla nakoniec ako veľa žien, ktoré potom nemohli otehotniet (nie navždy, ale napr. 4-5 rokov) 😉

betka28
25. jún 2014

Ahoj, ja by som odporúčala bezhormonálnu antikoncepciu, sú na to už nové metódy. Vyskúšala som šikovného prístroja Cyclotest a som nadmerne spokojná s týmto spôsobom. Je to vlastne prirodzená antikoncepcia, stačí iba merať bazálnu teplotu a hneď dostaneš informácie o tom, že momentálne v ktorej fáze sa nachádzaš. Môžem iba odporúčať. http://www.antikoncepcia-cyclotest.sk/cyclotest...

oravese
28. jún 2014

@ttctwins myslim ze sami si to zapricinujeme, keby zeny nebrali tolko antikoncepcie nemali by ju komu predavat a stym samozrejme spojena lobby radsej ochrana ako zdrzanlivost, ale ja si myslim ze to takto do nekonecna nepojde aj s ockovanim aj celkovo s liekmi....

jurly
28. jún 2014

@renya3 metoda plodnych a neplodnych dni na zaklade pozorovania hlienu - Bilingsova ovulacna metoda. Keby som o nej vedela skor.....