Mŕtve duše v dome.

lila1988
20. sep 2019

Pred 5 rokmi sme kúpili zrekonštruovaný starý dom. Malo sa jednat o výhodnú investíciu, pretože nám bol prisľúbený predaj aj priľahleho pozemku za smiešnu sumu. V tom čase sa nám darilo v podnikaní, zarábali sme nadštandardne, takze sme si ten dom trúfli kúpiť, že ešte pristavíme celé poschodie. Po kúpe sa všetko začalo obracať. Začalo sa nám finančne takmer hneď nedarit, zamietli nám odpredaj prilahleho pozemku(aj keď už bol v štádiu, že bol zameraný, všetko), v dome začala vzlínat vlhkosť do 2 metrovej výšky, plesniviet steny, naduvat sa parkety, zrazu nebol obývateľný. Postupne sme sa začali dozvedať pozadie od susedov, kto vlastnil dom pred nami. Pred cca 15 rokmi tam bývali nejakí alkoholici, ktorí sa rozviedli, potom tam bývala mlada rodina s dvojčatami, ktorým bol ten dom vzatý do dražby, lebo nesplacali hypotéku, potom to kupil v dražbe muž, od ktorého sme to kúpili my, chcel to čiastočne zrekonštruovať a predať so zárobkom. Počas zimy mu dotrhalo všetky trúbky, takze vodu, všetko musel robit nove, vlhkosť riešil priemyselným odvlhcovacom vzduchu, čo nám pri predaji zamlčal. Tento tyzden som sa stretla s jednou pani, dostala som sa k nej nahodou(nie cielene) a ešte väčšou nahodou sme sa dostali k téme nášho domu. Pracuje s kyvadlom, energiami a povedala mi, že ten dom obývajú 4 duse, ktoré nevedia, že sú mŕtve a nechcú ten dom opustiť a robia všetko preto, aby tam nikto iný nebýval. Pre mna obrovský sok, pretože toto som videla len v hororoch. Všetko, čo vravela, mi do seba začalo nenormalne zapadať. Povedala, že ten dom bude vyžadovať zásadnú rekonštrukciu, lebo je možné, že sa nám bude všetko kaziť, praskať potrubia(to sa udialo predchádzajúcemu majitelovi bez toho, aby to vedela), keď som na dom priniesla niekedy svojho psa, strašne sa bala ist dnu, nechcela ani za nič zostať vo vnutri(keď sme ju násilne dali dnu, vzdy hneď vybehla von), keď bola na pozemku, nie aby behala po tráve, šla si lahnut do rohu pozemku na studený betón, ale pripisovala som to tomu, že je nesvoja z noveho prostredia a neciti sa tam dobre, muž(flegmatik) je na dome vzdy nervozny, výbušný a v podstate všetky hádky, ktoré mame, sú len o dome, lebo muž existenciu domu ignoruje, predať ho nechce, ani riesit prerabku, lebo na taku rozsiahlu rekonštrukciu peniaze teraz nemame.. keď som tam par mesiacov bývala, kým začala raziť pleseň zo stien, pocula som na povale zvuky, ale myslela som si, že to je zablúdená mys a aj dvojmetrovú uzovku sme tam našli. Keď to zhrniem, všetko, čo sa domu tykalo, sa nám kaslalo a sama som sa vyjadrila už o tom dome niekoľkokrát, že je prekliaty, lebo, čo sme doteraz riešili, to sa pohnojilo, niekoľkonásobne predražilo, vzdy sme natrafili na najväčších podvodníkov a nie je možné, aby sa to dialo len tak, už tomu sama neverim.. pani vravela, že nám ten dom očistila, že vidí, že mi je súdený, čiže ho nemam predávať, ale postupne ho dávať dokopy, ako budú peniaze.. ja mám však z toho domu teraz ešte horsie pocity, veď mame možno 70 metrov vzdušnou čiarou od domu cintorín a čo keď sa tam tie duse, alebo iné, vratia.. pripadne neviem, ako sa dá to vyčistenie domu ešte poistiť, aby tam už “nič” neprislo.. nepočuli ste niekto o takomto prípade? A či tam potom rodina stastne žila až do smrti, lebo v hororoch vzdy všetci s krikom z takého domu utekajú, tak či aj my tak raz nedopadneme😀🙈

masenkamedvedova
20. sep 2019

@lila1988 prepac možno budem za sprostu ja som milovnícka hororov a najmä prípady skutočne aj teraz si akurát sťahujem nový ja ti poradím podľa toho, že tam väčšinou hľadajú kto sú tie duše komu patria a minulosť ich. Nejdem dalej písať ako magor budem potom ale v takéto veci verím a viem si predstaviť ako sa tam musíš príjemné cítit. V podstate som zvedavá co ti poradia skôr očistiť dom farárom. 😧

saskia_98
20. sep 2019

@lila1988 ja som mala nieco podobne s pozemkom na ktorom stal stary dom. Mne tam pes ani len na pozemok nevosiel lebo stale sa zuril na nikoho. Pomohlo stary dom zburat, odpad z neho tehly, škridle sme vyvozili do takej jamy za dedinou kde sa tieto veci sypú a pozemok predali. Či sa tam bude novemu majitelovi darit, to neviem ale ja som z tamad vsetko zle odniesla. Ale ked som tam bola naposledy, dom bol uz zburany, pozemok vycisteny, pes mi tam v pohode vosiel a bol aj kludny... Ak chces napis IP, pokecame.

erikavesela
20. sep 2019

Prepac...hlavne treba prestat verit, ze tam tie 4 duse ziju...evidentne ste vela zanedbali pri kupe a prerabke...v prvom rade treba dom podrezat, pretoze ti tam vnika niekde vlhkost, treba zaizolovat trubky s vodou a temperovat...je samozrejme, ze ked mas v tubkach vodu a v dome sa nekuri, vonku -10..tak trubky prasknu...a takto sa daju rozumne vysvetlit vsetky veci...

katka2505
20. sep 2019

Ja takymto veciam verim.Mesiac dozadu mal manzel 30-ku a prenajali sme si na vikend chatu v lese,pozvali sme rodinu,znamych,varili gulas,oslavovali.Ale v noci sa tam diali divne veci.A to ja horory nepozeram lebo sa bojim.Uz by som tam 2x nespala.Skus dat vysvetit fararovi.

galixx
20. sep 2019

Ja by som sa skor zamerala na to, ze vam boli pri kupe zamlcane dolezite veci (myslim technicky stav domu, nie metve duse). Porad sa s pravnikom, ci sa za tychto okolnosti neda odstupit od zmluvy

veronikaszabova
20. sep 2019

@galixx dom uz maju 5r!

kiwi3
20. sep 2019

jezis, kupili ste staru barabiznu a "stara ba/ra/bizna" by na vas zrejme este chcela nieco trhnut, ked vam to "oddusi". a este dalsie sa tam nastahuju z cintorina... clovek niekedy zasne, kde to zije. ako v stredoveku. hlavne ze sa to da takto "vysvetlit", miesto toho, aby si niekto priznal, ze zanedbal pri a po kupe xy veci.

martinantonia
20. sep 2019

@lila1988... Ak je chyba naozaj v tomto, treba sa poradiť s kňazom, ale od pani s kyvadielkom sa drž ďaleko, lebo áno môže mať takú moc, že to vie odhaliť, ale tú bude mať jedine od zlého. Takže, neviem nakoľko ste veriaci s manželom, ale ak pri pustíme, že sú tam nejake tie dušičky, ony určite nebudú robiť zle, len treba za ne obetovať svätú omšu, možno aj viac omší "oslobodia" sa a... "Uletia", ony by len takto pýtali pomoc. Osobne si ale myslím, že boli zamlcané chyby domu a preto aj.... "výhodný" predaj /kúpa

dskjhfdlkdjhl
20. sep 2019

Nuz, na MK sa uz aj IQ meralo kyvadlom, takze to, ze niekto v tejto dobe veri stredovekym zatuchlinam by ma vlastne nemalo prekvapovat.

chvostik1
20. sep 2019

Ahoj, vezmi si to tak, ze v kazdom dome (pokial to nie je novostavba) niekto umrel a ty nie si ani prvy, druhy majitel podla toho co pises. Aky stary je vlastne ten dom? Pred kupou ste ho nedali prezriet technickemu znalcovi? Ten by ti hned odhalil zavady na dome ktore teraz spominas a spajas si to s duchmi lebo jedna pani povedala. Verim na duchov, anjelov aj vyssie sily, ale to co popisujes je pochybenie z vasej strany ked ste si dom nedali prezriet odbornikom. Stare domy bezne vlhnu ked nie su odizolovane, potrubie bezne praska ked sa v dome pravidelne nebyva, nekuri a nevypusti sa so systemu voda, podlaha sa oduje pokial je v dome prilis vysoka vlhkost... Takze za aktualny stav by som nevinila vyssie sily. Teba nemaju preco strasit. Kup si macku. Hovori sa, ze pokial je v dome macka, tak do nego ziadny duch nevstupi.

klarissa25
20. sep 2019

Nečítala som tento extra dlhý príspevok. Ale netreba verit na blbosti 😉🤷‍♀️🤦‍♀️ a všetko bude ok

gabsisi
20. sep 2019

@lila1988 diať sa to môže, už som počula o nejednom prípade a mam aj osobnú skúsenosť keď dvojročný syn evidentne videl vo svojej izbičke nejakého UJA. Desilo nás to no on sa s tým ujom dokonca hrával. Mali sme zimomriavky a nikdy by som tomu neverila keby dom to nezažívala v našom 23rocnom byte. Poradili sme sa s kňazom....došiel, vysvetlil a už nikdy žiadneho uja syn nevidel .
Počula som dokonca o prípadoch kedy musel dôjsť exorcista.

mischelin89
20. sep 2019

V dome moze byt aj porobenina (venuje sa tomu dr. Rosinsky, svetovo uznavany slovensky psychotronik, velmi vela pribehov z praxe je v jeho knihach) a preto sa dookola nedari ludom v nom. Moze to byt napr. Nieco zakopane v zakladoch. Osobne si myslim, ze mrtve duse to nie su, pretoze tie by sa len tazko snazili rozobrat dom (viacnasobna osobna skusenost). Viem ti poradit niekoho zo zap. Slovenska, kto by ti mohol pomoct zistit, o co tam ide, ak chces, napis ss. Teoreticky by som vedela zohnat kontakt a postup ako sa spojit s dr. Rosinskym.

pannama1
20. sep 2019

jaaa vam neviem, no pride mi to, ze sa silou mocou nieo taketo hlada. ako ja neverim na nieco taketo a preto mi to pride mozno trocha smiesne. vsetko ma isto relevantne vysvetlenie len niektori sa uchyluju k takymto konspiraciam

lila1988
autor
20. sep 2019

@masenkamedvedova nemame ako pátrať, viem sa dostat len tých 15 rokov dozadu, lebo potom sú tam už len všetko novi susedia, ktorí nevedia, čo tam bolo predtým.. a obecný úrad mal vyhorený archív, oni nemajú ani plany nášho domu, len cez satelit zakreslenu zastavanost pozemku, dáta o dome nemajú, kedy bol postavený, kým a pod.
@saskia_98 no my sme už časť domu zbúrali a tehly sme darovavali mnohym ludom cez inzerát za odvoz, tak len dúfam, že aj iným sme tým nenarobili zle.. a cely ho dat dole nemôžeme, lebo nemame 200tisic na stavbu noveho..
@erikavesela mali sme tam dvoch stavebníkov pri kúpe, ten dom je po statickej stranke v poriadku, pri meraní vlhkosti dom nevykazoval hodnoty vlhkého domu. Ano, bol tam problem, že predajca nás oklamal, súdiť sa nam neoplatilo, lebo cela kúpna suma nesla na zmluvu(znížil niečo z ceny, aby on nemusel platiť dan, keďže mal nehnutelnost len dva roky v drzbe a dlho nám trvalo, kým nám zamietli odpredaj toho pozemku(čím by dom stúpol na hodnote aj o 50-100 tisíc, lebo ako samotný pozemok cenu nemá, len keby sa spojil s nasim stavebnym). Je veľa veci zlých, čo sa diali okolo nás, napr my sme tam 2x dostali defekt, raz sme sa pohynali z miesta a videli sme ako si jedna pani rozrazila gumu, videla som, že hneď začala plakat, tak som za nou poslala muza, nech sa jej spýta, či má rezervu, že jej ju vymení a ona mu povedala, že jej padla pod pedál flaska, zľakla sa a preto nabúrala na obrubník, dalsikrat sme sli okolo a Iné auto odparkovane pred našim domom a menil si rezervu, susedia tiež podnikali, prestalo sa im dariť, tak dom predávajú, ďalšia susedka vedľa nemôže mat deti a proste, čo sa dozvedáme od bezprostredného okolia domu, tak to nie sú moc dobre veci.. ja viem, že nestastie nechodi po horách, ale ludoch, ale s tým domom mi príde, že je spojeného veľa negatívneho a jasne, na všetko je racionálne vysvetlenie, len aj to mi príde divne, že bývalý majitel by netemperoval, keď on bol sám pracovník v stavebníctve..

Dakujem za príspevky zatiaľ, dieťa sa mi zobudilo, musím mu ist robit animatorku, vecer Vás docitam

pepa1995
20. sep 2019

Fuu až mi išli zimomriavky pri čítani
Ja na toto verím, niečo podobné sme zažívali u svokrovcov. Neustále tu strašilo. Stávali sa tam veci,ktoré sa nedali logicky vysvetliť. Najprv sa nám všetci smiali, že s priateľom pozeráme veľa horor. Až sa divné veci začali diať aj švagrovi a svokre. Svokra sa priznala,že jej sestra poradila zapaliť bielu sviečku, prejsť všetky izby. My s priateľom sme "toho ducha" poslali vyslovene "do r.ti" nech nás neotravuje.
Musím zaklopať , že odvtedy je kľud. Dom síce nie je starý ale poštárka mi hovorila,že predtým natom pozemku stál starý dom. Takže v tom je asi pes nakopaný. Že tu nejaké duše alebo ako to nazvať ostali...
Verím, že aj vy to nejako vyriešite. Drzím palce

lilitela
20. sep 2019

@katka2505 A co sa tam dialo?

77daniela77
20. sep 2019

Je cesky casopis,myslim ze sa vola Mystery,mala som par cisiel pozicanych.Maju partiu co skuma tieto veci,je to velmi zaujimave citanie co pozistovali.Skus sa skontaktovat s redakciou nech ti daju kontakt na nich.Oni zistovali aj minulost domu/pozemku,mozno by ta to zaujimalo.Robia to nejakymi pristrojmi,prespavaju na pozemku,cistia to potom.....zaujimave.

bmuller
20. sep 2019

@lila1988 Po prve, tazko povedat, ci je vobec problem v tomto, kedze by malo ist o nieco mimozmyslove - pricom to vsetko moze byt aj zhoda nahod a nic nadprirodzene. Ak to aj su duse, iste nie su mrtve ci zive, ale snadduse, ktore nenasli pokoj... Hlavne, nezahravaj sa so ziadnymi kyvadlami a podobnymi mystery poverami, to urcite nevedie k zlepseniu problemu (vidis sama, ze si sa zacala viac bat po udajnom "zisteni" priciny). Neviem, ci ste veriaci alebo aspon niekto z vasej rodiny, ale najistejsie je ist za knazom a poprosit o vysvatenie domu. Boh by sice nemal byt "jukebox" na riesenie problemov tohto druhu, ale vniest kusok pokoja a pozehnania moze len prospiet, vam i domu 🙂

reenie
20. sep 2019

@erikavesela keď pôjdeš k Jankovi, nech ti pozrie, či sa tam u vás niečo deje,,on to vie..

sunshine999
20. sep 2019

Ja verím, že posmrtný život existuje. Ale už ťažšie sa mi verí, že tá pani vie, že sa konkrétne jedná o 4 duše, atď.. Občas sa stáva, že majitelia domu, alebo niekto, kto na tom pozemku zomrel (možno, keď ešte dom ani nestál) sa viaže k tomu miestu. Bez všelijakých duchov a duší. Sú to len energie. Pes môže tieto energie cítiť. To, že sa mu nechce do domu, neznamená, že sú to "zlí duchovia". Pes je jednoducho len vyplašený. Ale keď už veľmi chcete stavať na tento príbeh, tak by som v prvom rade začala hľadať info a pozemku. Čo tam bolo pred xy, keď tam ešte dom nestál. A následne by som hľadala info o prvom majiteľovi. To, že sa vám začalo nedariť nemá s vecou nič spoločné. Je to vaša smola, žiaľ. Keby za to mohli tie energie, tak by sa stalo niečo omnoho horšie.
Moji nebohí prarodičia mi v detstve porozprávali o tom, ako prababičkini rodičia našli na ich pozemku kostru, keď stavali dom. (nebojte sa, mali ma radi, len ma táto téma zaujíma odmalička :D) Prababička kým žila v tom dome, odmalička stále cítila, že nie je sama, niekto v dome okrem nej je. Ale nebála sa, brala ho ako neviditeľného "kamoša" s ktorým nevie komunikovať, len ho cíti.
Takže neviem, niečo na tom asi bude, ale verte, že za vašu smolu tie energie nemôžu.

haanovajana
20. sep 2019

Kupit do domu macku.

katka2505
20. sep 2019

@lilitela
Sli sme spat.Manzel spal so starsou dcerou na prizemi a ja s mladsou na poschodi.Zrazu bolo pocut ako keby niekto krcil v miestnosti sacok z chipsov.Najprv tak jemne a potom intenzivnejsie.Ked sa muz postavil,prestalo to.Ked si lahol,zase.Opakovalo sa to a preto siel spat hore.Potom bolo pocut ako keby niekto buchat do strechy.Stromy tam neboli,takze konar to nemohol byt a ked beha zviera,pocut ine zvuky.Nad ranom ako keby niekto tahal stolicku po terase a mnaucali macky.Cele divne.

zuzinapipina
20. sep 2019

@lila1988 kto nezazije, neuverí. Určite by som vyhladala dobrého farara, ktorý sa tomu venuje. Skupina na slovensku, ktorá sa tomu venuje sa vola Slovák Ghost Hunters, ti uz toho zažili naozaj veľa, stačí si pozrieť ich videa, a je hneď jasné, ze pre niekoho taketo nieco neuveriteľné, naozaj medzi nami pobehuje, ci poletuje🤷‍♀️. Poznám ešte jednu známu, tiež som u nej riešila niečo takéto, žije vo Viedni ale chodi aj na sk často. Tiež ma uz celkom slušnú zbierku zážitkov. Ak chceš napíšem ti kontakt na fb 🙂 ak je dusa veľmi naviazana na miesto, ťažko sa jej môže odchádzať. A ano sú aj duše, ktoré si neuvedomujú že sú už mŕtve. A ano, sú aj duse, ktoré sa snažia celou silou ľudí z miesta/domu vyhnať preč... Treba im len pomôcť prejsť na druhú stranu. Istým spôsobom si môžeš vysvetliť, že sú niektoré veci náhoda, ale az takáto?? Najlepšie však čo môžeš spraviť hneď, aj keď js to samozrejme ťažké, je, sa ich prestať báť, skus zapáliť bielu sviečku, posli ich milo ale dosť rázne odtiaľ preč. Prejdi so sviečkou po celom dome, požiadaj ich aby išli prec a otvor okno. Ak su to však tvrde oriešky, treba väčších odborníkov. Prajem veľa šťastia 🥠 💜

lila1988
autor
20. sep 2019

Ďakujem dievcata za podporu a rady, čím dalej, tým viac okolnosti sa mi zdá takto spätne pomerne zvláštnych. Muž má kamarata z detstva, ktorý sa stal farárom, tak ho musím presvedčiť, aby ho tam zavolal, lebo si neviem predstavit len tak za nejakým cudzim prist, aj keď muz sa k tomu tak stavia, že mi na to nič nehovori, ale podľa mna si mysli, že blbosti rozpravam😀 tam zacneme a uvidim, ak by prišiel, čo mi povie..

ankare
20. sep 2019

@katka2505 povedz nam o tom viac

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
muz123456
21. sep 2019

Na “mrtve duse” pomaha prevencia. Ked som vyberal dom, po prvej obhliadke som si preventivne braval so sebou architekta, ktory ma s rekonstrukciami bohate skusenosti (v jednom pripade mi “vyhodnu kupu” rychlo vyhovoril). Na celej stavbe to bola ta najlacnejsia polozka. Druha najlacnejsia bol pravnik, ktory pripravil zmluvu, aj ked najdolezitejsie je vyhnut sa rizikam a nie sa sudit. Miesto tety s kyvadlom a farara skus tychto dvoch.

sorayaardente
21. sep 2019

@77daniela77 investigacie robia a robí to aj môj bývalý v Írsku a spolupracuje aj tu so Slovenskou partiou. Sú aj na fb tuším niekde.

veronikuskars
21. sep 2019

@martinantonia a farár ma tu moc hej??