Mŕtve duše v dome.

lila1988
20. sep 2019

Pred 5 rokmi sme kúpili zrekonštruovaný starý dom. Malo sa jednat o výhodnú investíciu, pretože nám bol prisľúbený predaj aj priľahleho pozemku za smiešnu sumu. V tom čase sa nám darilo v podnikaní, zarábali sme nadštandardne, takze sme si ten dom trúfli kúpiť, že ešte pristavíme celé poschodie. Po kúpe sa všetko začalo obracať. Začalo sa nám finančne takmer hneď nedarit, zamietli nám odpredaj prilahleho pozemku(aj keď už bol v štádiu, že bol zameraný, všetko), v dome začala vzlínat vlhkosť do 2 metrovej výšky, plesniviet steny, naduvat sa parkety, zrazu nebol obývateľný. Postupne sme sa začali dozvedať pozadie od susedov, kto vlastnil dom pred nami. Pred cca 15 rokmi tam bývali nejakí alkoholici, ktorí sa rozviedli, potom tam bývala mlada rodina s dvojčatami, ktorým bol ten dom vzatý do dražby, lebo nesplacali hypotéku, potom to kupil v dražbe muž, od ktorého sme to kúpili my, chcel to čiastočne zrekonštruovať a predať so zárobkom. Počas zimy mu dotrhalo všetky trúbky, takze vodu, všetko musel robit nove, vlhkosť riešil priemyselným odvlhcovacom vzduchu, čo nám pri predaji zamlčal. Tento tyzden som sa stretla s jednou pani, dostala som sa k nej nahodou(nie cielene) a ešte väčšou nahodou sme sa dostali k téme nášho domu. Pracuje s kyvadlom, energiami a povedala mi, že ten dom obývajú 4 duse, ktoré nevedia, že sú mŕtve a nechcú ten dom opustiť a robia všetko preto, aby tam nikto iný nebýval. Pre mna obrovský sok, pretože toto som videla len v hororoch. Všetko, čo vravela, mi do seba začalo nenormalne zapadať. Povedala, že ten dom bude vyžadovať zásadnú rekonštrukciu, lebo je možné, že sa nám bude všetko kaziť, praskať potrubia(to sa udialo predchádzajúcemu majitelovi bez toho, aby to vedela), keď som na dom priniesla niekedy svojho psa, strašne sa bala ist dnu, nechcela ani za nič zostať vo vnutri(keď sme ju násilne dali dnu, vzdy hneď vybehla von), keď bola na pozemku, nie aby behala po tráve, šla si lahnut do rohu pozemku na studený betón, ale pripisovala som to tomu, že je nesvoja z noveho prostredia a neciti sa tam dobre, muž(flegmatik) je na dome vzdy nervozny, výbušný a v podstate všetky hádky, ktoré mame, sú len o dome, lebo muž existenciu domu ignoruje, predať ho nechce, ani riesit prerabku, lebo na taku rozsiahlu rekonštrukciu peniaze teraz nemame.. keď som tam par mesiacov bývala, kým začala raziť pleseň zo stien, pocula som na povale zvuky, ale myslela som si, že to je zablúdená mys a aj dvojmetrovú uzovku sme tam našli. Keď to zhrniem, všetko, čo sa domu tykalo, sa nám kaslalo a sama som sa vyjadrila už o tom dome niekoľkokrát, že je prekliaty, lebo, čo sme doteraz riešili, to sa pohnojilo, niekoľkonásobne predražilo, vzdy sme natrafili na najväčších podvodníkov a nie je možné, aby sa to dialo len tak, už tomu sama neverim.. pani vravela, že nám ten dom očistila, že vidí, že mi je súdený, čiže ho nemam predávať, ale postupne ho dávať dokopy, ako budú peniaze.. ja mám však z toho domu teraz ešte horsie pocity, veď mame možno 70 metrov vzdušnou čiarou od domu cintorín a čo keď sa tam tie duse, alebo iné, vratia.. pripadne neviem, ako sa dá to vyčistenie domu ešte poistiť, aby tam už “nič” neprislo.. nepočuli ste niekto o takomto prípade? A či tam potom rodina stastne žila až do smrti, lebo v hororoch vzdy všetci s krikom z takého domu utekajú, tak či aj my tak raz nedopadneme😀🙈

1984gabriela
24. sep 2019

@mischelin89 akurát tu čítam vaše názory len tak ma napadlo som videla tuná skle že čo kto tu píše chcem vám tiež niečo napísať my tu už bývame v tomto v našom dome asi tak myslím si dva tri mesiace tiež máme starší dom no tak cca 30 rokov má ale vám poviem pravdu že či si nemyslíš že by nejaké duše boli od vášho čítania čo ste písali skôr ten dom tu je aj u nás asi zakliaty alebo začarovaný ak neviem vám poviem nič sa nám tu nedarí všetko nám oddych a za od ústrednej peci po bojler po elektriku proste všetko a vždy len vtedy keď je manžel v robote tiež už neviem už aj osu rozmýšľam že či ho posvätiť svätenou vodou neviem no budem tiež rada keď mi niekto napíše nejaké komenty tomuto

lenka2710
24. sep 2019

@lila1988 ja týmto veciam tiež verim, sesternica tiez kúpila starší dom,predchadzajuci manželia v ňom nie dobre žili! A ako sa nasťahovali, mali 4 ročného chlapca, nechcel spať v detskej izbe, bo ze každú noc stojí pri posteli nejaký ujo! A babkina susedka má vnuka a keď ho má pri sebe, tak veľa krát povedal,že videl stáť pri okne vysokeho chudeho uja! Presne tak vyzeral susedkin svagor,ktorý tam umrel! Bože az mi zimomriavky naskakuju, ale veľa príbehov som takych počula! Treba zavolať kňaza,az ti dom vysväti, aj keby tam duše neboli,ale to nezaškodí

mala_katie
24. sep 2019

@lilitela ja som aj cítila.. dcéra už má 2 a pol, syn 4, no už je lepšie

hanka1674
24. sep 2019

@lenka2710 myslím si aj ja, že niečo na tom môže byť. Takýmto veciam verím, treba to dať na poriadok. Vysvätiť a to by mohlo pomôcť. Hlavne sa netreba nechať odradiť, aj keď viem si predstaviť aké je to náročné na psychiku.

misiel
24. sep 2019

ja som mala kamaratku co ich aj videla, samozrejme si o nej mysleli ze je sisi a tak radsej o tom nerozpravala, ale hystorky mali denne, nakolko byvali v dome zo starkou a dedo im umrel ten tam prebyva mozno dodnes. Raz sme u nich opekali a jeden vecer som citila ze niekto za mnou stoji, ale nikoho som nevidela, a o niekolko mesiacov ked som sa s tou kamoskou bavila na tuto temu, tak mi vravela ze nikto za mnou stal vtedy na opekacke, fuuu este aj traz mam zimomriavky ked si na to spomeniem. Ja sa dost toho bojim, tiez som si zazila hystorku kedy som si skoro zakadila gatky, bolo to po tom ako sme sa prestahovali do noveho domu, cca po tyzdni o pol dvanastej som so sestrou pocula ako niekto ide po schodoch hore (my sme spali hore, rodicia dole) ale nakolko sme vedeli ze vsetci spia tak sme obe vyleteli z izieb a pozerali sa na seba ze kto to ide hore, nik tam nebol, bolo to jasne pocutelne,rano sme sa pytali rodicov ci boli hore a ze nie ze o pol desiatej sli spat. potom este synovec tam videl tiez uja ktory tam samozrejme nebol, par rokov na to sa kopalo na dvore potrubie na plyn, a nasli sa tam nahrobne kamene. Za mna urcite zavolat farara, mozno radsej dakeho starsieho co uz ma dake skusenosti, lebo oni tiez nie vsetko schvaluju, a tu pani s kyvadlom a pod viem ze je zakazane.

mirola
24. sep 2019

@lilitela
Hovoril take tie filmove veci, ze telka a svetla sa pustali atd. Ale, ze s tym dako zili v pohode.
No raz vraj vosiel do pivnice a tam bolo nieco, nieco ako cierny dym, chlad.. a ako keby bol zrazu niekde inde, detorientovany a ze sa z tade nevedel dostat.. proste nevedel opustit tu miestnost, nakoniec za nim prisiel brat a potom uz odist vedel.
Ja som mu neverila, myslela som si, ze mi trepe kraviny.
No asi rok nato som bola u jeho maminy v prahe na navsteve a na temu prisiel ten dom. Sama od seba mi povedala, ze sa jej stalo nieco obdobne v spalni a uz do domu nepachla.
Vtedy sa odstahovali, hovorim dom je stale prazdny. Nikto ho nechce, decka ziju kade tade po podnajmoch... a myslim, ze keby s nim bolo vsetko ok aspon jeden zo surodencov sa tam nastahuje. Po pravde keby mi to nepovedala jeho mama asi tomu neverim.. ale.

lilitela
24. sep 2019

@mirola Muselo to byt velmi intenzivne.
Ono to tak zvycajne byva, ze clovek co to nezazije, tak vacsinou neveri. Je to logicke. Ja som taketo nezazila a ani nehccem, dosr.la by som sa, ale zazila som ine, co mi ukazalo, ze existuje cosi, comu este nerozumieme, pretoze nie sme na to asi naladeni.