MUDr. Dubčáková z Antolskej v Bratislave

jahodka11
24. okt 2007

Ahojte,
rada by som sa s vami vsetkymi podelila so svojou skusenostou s Dr. Dubcakovou. Je to jedna uzasne mila a skusena lekarka. Moj porod trval cca od 9-tej, maly sa narodil presne o 15.00. Vdaka epiduralke som moc netrpela a bolesti som mohla mat celkovo tak 1 hodinku. Samozrejme, pri samotnom tlaceni a tlaku na konecnik uz epi nezaberala, je to preto, aby som citila kontrakcie a spolupracovala. Kedze som mala lekarku zazmluvnenu, bola so mnou na sale skoro cely cas, sem tam odbehla, ale vzdy povedala, kedy sa vrati a vratila sa skoro vzdy skor 🙂 Mohla som sa na nu plne spolahnut, epiduralku mi v podstate vybavila ona sama, pretoze anesteziologicka chcela cakat na kontrakcie a ze az potom mi zavedu kateter. Nastastie pani doktorka trvala na zavedeni a ked nastupili kontrakcie, uz mi len pichli prvu davku, netrapili ma v bolestiach s tym katetrom. Pri samotnom tlaceni ma pani doktorka povzbudzovala, presne mi hovorila, co mam robit, kedy sa nadychnut....atd....a pri siti mi opat dali davku epi a nic som necitila...a aj tak sa so mnou cely cas pocas sitia rozpravala a zabavala ma...🙂
Manzel bol so mnou cely cas, takze som sa mohla spolahnut hned na 2 osoby, doktorku a manzela 🙂

Vdaka doktorke Dubcakovej mam len same KRASNE spomienky na porod (a to som mala pred porodom neuveritelny stres a hrozu, ze to nezvladnem)a uz teraz sa tesim, ako si to o par rokov zopakujem. Samozrejme, mala som pri tlaceni problemy, maly sa posunul dolava a nemohla som ho vytlacit, ale pomahali sestricky a ked nevladali, Dr. Janac sa mi poriadne "opieral" o brusko 🙂 a podarilo sa 🙂

Takze ak mate obavy a chcete sa uplne spolahnut na porodnika, odporucam dr. Dubcakovu!!!!! a som plne presvedcena o tom, ze nebola profesionalna len preto, ze som ju mala zazmluvnenu!
A na konci pochvala od doktorky, ze som to perfektne zvladla, no nic ma nemohlo potesit viac (okrem mojho maleho synceka).

M

certica
24. okt 2007

jahodi, gratulujem 🙂 😉

petrulka
24. okt 2007

jahodka, gratulujem, nech ste obaja zdravy. mna to caka kazdou chvilou, ak vobec dovtedy vydrzime, v pondelok by sme mali nastupit do porodnice a pani doktorka mi pomoze, aby som priviedla na svet nasu bambulku. aj ja mam poriadny strach, ci to zvladnem, ale po tvojom prispevku sa citim lepsie a trosku si ma ukludnila. dakujem

jahodka11
autor
24. okt 2007

certica, dakujem 🙂
petrulka, som rada, ze som ta trosku ukludnila....uz ked tam prides a zacne sa cely ten kolotoc, sa nebudes tolko bat....a ono sa vlastne bojime neznameho a naozaj to nie je nic hrozne...a ten pocit z babatka je uzasny..🙂)) ono uz ked si v tom procese, tak to tak inac beries a vlastne kazda minuta je posun vpred a zaciatok konca porodu 🙂))

ivec79
24. okt 2007

Ahojte dievcata, ja len pridam svoj nazor na Antolsku: V prvom rade chcem naozaj vyzdvihnut pristup Dr. Dubcakovej od neskoreho vecera, ked mi ochotne poradila co robit, ked mi hodinu pred polnocou odtiekla doma plodova voda a ako rychlo bola pri mne rano uz v nemocnici a hlavne nezabudla, ze tam ma rodicku, ktoru videla jedenkrat v poradni, pretoze moje babo prislo na svet skor o 2 tyzdne. Jej starostlivost pokracovala az do pol jednej obeda kedy prislo moje vytuzene babetko na svet. Vzdy ma oslovovala menom co bolo velmi priatelske v tej chvili a citila som akoby sme sa poznali od davna. Vdaka Dr. Dubcakovej a celemu timu, ktori bol 31.5.2007 na sale je moj pocit z pôrodu nanajvys pozitivny. Dokonca boli tam aj dve praktikantky, ktore starsie sestry viedli k tej najlepsej starostlivosti o rodicku. Vsetky sestry i Dr. Dubcakova v ten den, urcite aj kazdy iny den plnili svoje poslanie pomahat, zaco im patri velikanske DAKUJEM a taktiez chut mat v buducnosti dalsie babetko!!!

ivec79
24. okt 2007

to iste som pisala vo fore pôrodnica - Antolska, ale toto sa oplati dat vonku este raz, pretoze to moze niekoho povzbudit a ja si tymto pripominam najkrajsie chvile, na ktore by mozno niektore nespominali rady ☹

kika25
25. okt 2007

Jahodka - este raz Ti gratulujem 🙂
Aj ja mam zazmluvnenu Dr. Dubcakovu, tak dufam, ze aj ja sem potom napisem len ten najlepsi nazor na nu, zatial k nej chodim do poradne a ma to u mna za 1 s hviezdickou 😵 😵 😵

ajuskamimi
25. okt 2007

baby a neviete, kde inde robi gynekologicku? Teda na Anotlskej robi iba poradne, nie? No a v PROBIOSe tiez robi nejaka MUDr. Mirka Dubcakova, neviete ci to je ta ista?

mirusa
25. okt 2007

ahojte maniny...
aj ja by sm sem velmi rada pridala jednu velku pochvalu a velke podakovanie...tiez som mala zamluvnenu MUDr.Mirku Dubčakovú a nelutujem.bola som nadmieru spokojna, je uplna profesionalka...je perfektna,vie čo robi.
este raz dakujem velmi pekne, dakujem za krasne zazitky, na pôrod môžem spominat len v dobrom
DAKUJEM VELMI PEKNE 🙂

petrulka
25. okt 2007

ajuskamimi, ano je t ta ista pani doktorka, robi a v probiose

janetka
26. okt 2007

jahodka11: uz sa tesim, kedy uvidim danielka 😉

ajuskamimi
26. okt 2007

dakujem PETRULKA 😉

petrulka
26. okt 2007

jahodka a ako to cele bolo? dostala si bolesti a volala si doktorke? alebo ste boli dohodnute a prijala ta a trochu pomohla, aby zacal porod?
ako je to vlastne s prichodom do nemocnice? moze moj manzel cakat zatial na chodbe, kym mi urobia pripravu, teda myslim, kym mi daju klystir? holit sa budem doma. ja by som strasne chcela, aby som bola sama co najmenej, bola by som rada, keby tam mohol byt so mnou cely cas a neposielali ho domov.

mirusa
26. okt 2007

petrulka, my sme s manzelom prisli do nemocnice spolu, on cakal v aute a ja som isla k doktorke na vysetrenie, ked mi povedala ze som otvorena na 4cm povedala ze mozem povedat manzelovi aby prisiel a hned mi doniesol veci, pocas sprchovania a zavedenia cipkov na vycistenie bol manzel zaplatit poplatok pri pôrode 500sk na centralnom prijme tam je kusok aj pokladna a potom ked uz som bola pripravena a osprchovana uz prisiel zamnou a boli sme spolu ceeeeeely cas...
aj na izbe bol dovtedy kym nechodila vizita 😉

petrulka
26. okt 2007

dakujem mirusa. ja mam prist v pondelok, teda pozrie, ci som uz viac otvorena, mame priniest aj veci. v stredu som bola na dva cm a vtedy povedala, ze to pekne postupuje, pretoze tyzden predtym som bola jeden a tyzden dozadu vobec. ked uz budem viac tak pojdeme rodit.
a tebe vyvolaval porod? ak ano, ako to prebehlo? a kolko to cele trvalo?

magduskam
26. okt 2007

Ahojte,
my sme mali tiež zazmluvnenú pani doktorku Dubčákovú a keď budeme čakať ďalšie bábo, nikoho iného si pri pôrode (okrem manžela 🙂 ) ani neviem predstaviť. Bola úplne skvelá, ihneď ako prišla za mnou na sálu a podali mi epidurálku, celý porod som si iba krásne užívala. Malý sa nám narodil zdravý a nádherný a pani doktorka nás nezabudla ešte aj prísť pozrieť a poradiť nám na oddelenie šestonedelia. JE FAKT SKVELÁ! A ak by toto náhodou čítala 🙂 tak jej ešte raz aj touto cestou ďakujeme!! Magda+Tomáškovia

certica
26. okt 2007

magdus, ver tomu 😀
inac, toto by sa mohlo premenovat na dakovne telegramy... 😎

jahodka11
autor
26. okt 2007

janetka: uz coskoro 🙂))
petrulka:my sme mali dohodnuty termin, takze porod mi doktorka vyvolavala...a neboj, sama dlho nebudes, uz ppocas prvej doby bol manzel so mnou, hned po prepchnuti plodovej vody, pretoze bol zaplatit 500sk za ucast pri porode..🙂, domov ho urcite neposlu 🙂

janetka
27. okt 2007

jahodka11: vytvor si na konikovi fotoalbum... a hodte tam fotky,ved ich urcite mate kopeeec 😉

petrulka
27. okt 2007

dik jahodka, aj mne bude mozno porod vyvolavat, ak budem v pondelok dostatocne otvorena. uz by som to najradsej mala za sebou. v noci sa budim na bolestive brusko, ako pri menstruacii, ale da sa to predychat a tiez ma uz mataju kadejake sny. ja mam pani doktorke rano zavolat, kedy mame dojst aj s vecami, dufam, ze nas neposle domov. ale este mame pred sebou jeden a pol dna, takze stat sa mze vselico. kamaratka mi este v stredu pisala, ze ju este predbehneme, kedze jej malickej sa moc von nechce a ze ju mozno v piatok, alebo v pondelok hospitalizuju. a vcera som od nej dostala sms, ze sa mala sama vypytala na svet uz vo stvrtok a pritom v stredu nemala ziadne priznaky, zeby to uz prichadzalo.

petrulka
27. okt 2007

este by ma jahodka trochu zaujimalo, ze ci ta bolelo zavadzanie epi a ci si potom celkovo v celom tele necitila bolest? dakujem
ja som totiz este stale trochu prechladnuta smrkam a vykasliavam a od kasla ma bolia rebra, ale uz sa to lepsi. len by ma zaujimalo ci sa aj toto bude dat nejako utlmit.

jahodka11
autor
28. okt 2007

petrulka, zavadzanie epi nebolelo a kontrakcie som potom necitila, len zopar takych velmi silnych, to som videla podla monitora, ze bola extra silna a mna len trosku zabolelo brucho 🙂
janetka:uz som poslala par foto mailom 🙂

marija
3. nov 2007

Ahoj dievcata, ja sa len pridam s pochvalou na Dr. Dubcakovu. Tiez som si ju bola zazmluvnit a zastavila som sa u nej, ci by ma mohla odrodit. Bola usasne mila a priatelska, sme sa porozpravali a uz aj mam termin do poradne tak som velmi zvedava a tesim sa a dufam, ze aj moje dalsie skusenosti budu minimalne take skvele ako boli tie Vase. Velmi dufam, ze konecne som natrafila na doktorku, ktora si zasluzi tento titul v plnej miere a ze nebude len skvelym doktorom ale aj clovekom s ludskym pristupom 😀 budem Vas potom informovat a dufam, ze sa tu docitam len tie najlepsie veci o pani DOKTORKE 😀

babble
29. nov 2007

Ahojte,ja sa tak isto pripam k pochvale na Dr.Dubčákovu.Chodila som k nej od sameho zaciatku tehotenstva aj som si ju zazmluvnila.Rodila som cisarskym,lebo moja mala bola otocena ritkou.Doktorka bola cely cas velmi mila a velmi priatelska.Po porode ma bola kazdy den pozriet a ked sme odchadzali s nemocnice tak som si ju dohodla aj ako gynekologicku, takze ak este jedno dieta,tak urcite u Dr.Dubcakovej. 🙂

janetka
5. dec 2007

babble: ked ste si vopred dohodli cisarak, kolko dni predtym si musela dojst, ci v ten den az?

babble
10. dec 2007

ahoj janetka:ja som mala trosku komplikacie,isla som na kontrolu a mala som malo plodovej vody tak si ma hned nechali v nemocnici a na druhy den rano som isla na cisarsky.Vdaka doktorke vsetko dobre dopadlo a moja mala ma 8 mesiacov 🙂

cuchre
17. dec 2007

ahojte,

neviete, prosim, ci u dubcakovej platia do poraden tie pondelnajsie ordinacne hodiny, na c. dveri 29, co su vyhodene na nete?

certica
17. dec 2007

cuchre, tie info na nete su uz dlhsiu dobu neaktualne. skus v teme antolska, nejake baby k nej teraz chodili, resp. este chodia

cuchre
17. dec 2007

dakujem 🙂

miriamka
17. dec 2007

Baby,ja by som si chcela tiez tuto lekarku zazmluvnit...kedy by som k nej asi na tu Antolsku mala ist?V ktorom tt?

jahodka11
autor
17. dec 2007

ja som chodila a aj stale chodim k Dr. Dubcakovej...ostala som u nej aj ako netehulka 🙂 naisto viem, ze ma poradnu v piatok od 8.00 do 10.00, cislo dveri 27, tak skus cuchre v piatok...ma aj v ine dni, ale ja si to uz nepamatam, danielko ma plne zamestnava, akasi som zabudliva, co sa inych veci tyka 🙂
miriamka, ja som si doktorku zazmluvnila v septembri, to som bola nejako v 8, skoro v 9 mesiaci...ale da sa aj skor 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre