Múka do domácej pekárne

lolobriadok
19. sep 2017

Ahojte maminky neviem ci to sem patri ale citam vase diskusie o domacich pekarnach.Rozmyslam o kupe domacej pekarne ale neviem ake muky tam idu.Teda musim kupovat muky podla znacky pekarne?Ci to je jedno aka muka tam pojde?Dakujem za info 🙂

3009
19. sep 2017

@lolobriadok ak to chceš kúpiť len kvôli pečeniu chleba, tak sa ti to neoplatí, ak máš popri tom robot, lebo najlepší je chlieb pečený v trúbe teplovzdušnej alebo inej elektrickej. Plynová veľmi chlieb vysušuje. Pri pečení chleba v trúbe, treba dať do trúby vodu do druhého plechu, aby sa odparovala. Múku je treba takú, aký chceš chlieb - receptov je na vareche.sk a iných portáloch veľa.

rooskoliv
19. sep 2017

@lolobriadok my mame. Davali sme bezne zmesy, ze sa pride iba voda a chlebit to upecie. Manzelka ale prestala jest chlieb a tak uz nepecieme, lebo ja ho nestiham jest. A tak uz nepecieme ☹ Mame Gorenje..... ak chces skusit, kludne ti ju predam za 20E aj s postovnym..... Ak sa ti bude pacit, kupis si potom podla seba 😉

lilu7
19. sep 2017

Dostala som davno najprv som z nej bola nadsena teraz ju uz roky nepouzivam😐

petranelkova
19. sep 2017

@lolobriadok My ju mame uz 2 roky a veru nedavame muku konkretnej znacky. Ale zase spaldovu lebo mame radi spaldovy chlebik 🙂

@lilu7 Treba trpezlivost a vzdy si na zaciatku predstavit to krasne vonavuckee pecivko mna to vzdy nakopne a idem upiect 😉

lolobriadok
autor
20. sep 2017

@rooskoliv mozete mi poslat fotky na mejl?Moj mejl:majerova.anna2013@centrum.sk..A ako dlho ste ju pouzivali?

lolobriadok
autor
20. sep 2017

@lilu7 mi uz z manzelom davno rozmyslame lebo cez vikend sa tazko u nas zhana chleba a ja som pekavala v rure ale uz ma to nebavi..radsej nieco lahsie 🙂

lolobriadok
autor
20. sep 2017

@petranelkova ja som si myslela ze treba konkretnu muku na kazdu znacku pekarne ale ked sa da hocijaka som rada.Z toho som bola nervozna ze ked si kupim pekaren tak musi byt jedna znacka..🙂

lolobriadok
autor
20. sep 2017

@lilu 7 jasne to je ine ako kupeny chlieb..A viem ze upeceny doma je sytejsi a chutnejsi ako kupeny..🙂

lolobriadok
autor
20. sep 2017

@xxxxxnnnnn Ahoj.Tie diskusie som citala..Dakujem 🙂

lolobriadok
autor
20. sep 2017

@3009 Tak z domacou pekarnou sa da aj robit marmelady a aj ine veci..A pekavala som chlieb v rure a uz nato nemam tak cas preto chcem pekaren..

jastraka
20. sep 2017

Ahoj,pridam sa aj ja do debaty. Ja nedam dopustit na domacu pekaren. U nas ju vyuzivam aj niekolkokrat do tyzdna. Okrem pecenia chleba ju vyuzivam na vymiesenie rezancoveho cesta, ale na kysnute cesto. V rukach ho tak nevymiesim, tak vyuzivam program. Neskusala som este zavarat, nejako som sa este k tomu nedostala.

jastraka
20. sep 2017

PS: muku davam hladku, zo zaciatku som davala rozne hotove zmesi, napr.z Lidlu, ale teraz davam obycajnu muku,prip.spaldovu.

lolobriadok
autor
20. sep 2017

@jastraka Ahoj..Ved preto si chcem kupit lebo vela ludi ju ma a chvalia si ju a hlavne na vikend treba chleba ked v pondelok treba detom do skoly 🙂 a u nas sa neda kupit cez vikend nikde tak aj preto by som to brala a aj financne je to lepsie...

lilu7
20. sep 2017

Ja by som rada skusila domace recepty a nie kupovane hotove muky len neviem ci sa trafim do pomeru a nieze sa rano zobudim a bude "rozlezeny"po celej pekarnicke😐

mihula
20. sep 2017

ja ju mam,chlebík peciem tiež ale dam si ho vymiesit do pekarne a upeciem v rure-je lepsi ako upecený v pekarni.peciem v nej babovku,pernik.Vsetko cesto na knedlu,parene buchty,kysnute cesto,vsetko robim v nej.pomocnik pre mna velký

lolobriadok
autor
22. sep 2017

Dakujem vam vsetkym za pomoc.Uz som sa rozhodla ze si ho kupim..Vela dobrych hodnoteni je nan..Este raz dakujem 🙂