Multivitamíny. Ochránia nás?

andym79
19. nov 2009

Ahojte, mam taku dilemu. V dnesnom obdobi, kedy sa na trhu tazko orientovat, co je pre nas zdrave a co este zdravsie, som sa nedavno zamyslel v suvislosti s prasacou- a nielen tou, ale chripkou vseobecne, ci takymi multivitaminmi sa mozno pred takymito ochoreniami vobec branit? Vsetci tvrdia, ze buduju iminutiu, doplnaju vsetky povinne mineraly, chrania kosti, zrak a neviem co vsetko... ked vsak pride epidemia napr. chripkoveho typu, siahate stale po multivitaminoch? kedy vznika ta potreba a oplati sa davkovat nimi moje deti celorocne a mozem byt v klude, ze budu pred "nastrahami" toho zleho tam vonku ozaj chraneni?? Alebo staci len kazdodenna davka ovocia a zeleniny? Co s tym, ak mi moj syn ovocie jest odmieta, dopovat ho vitaminmi, z kt. sa vedecky vstrebe do tela tak max. 40%? ak ano, akymi vitaminmi vobec? rozhoduje dnes o kvalite multivitaminu jeho cena ci znacka? a su vobec vitaminove ci multivitaminove doplnky dnes zarukou zdravia? podelte sa o vas nazor, prosim!

veronikapp
20. nov 2009

andym moja dcera tiez odmietala akekolvek ovocie. Preto aspon pre moj dobry pocit ze nieco robim pre jej zdravie som siahala po multivitaminovych pripravkoch. Vysledok? 2 tyzdne v skolke a 2 doma.
Dnes sa tesim ked zje aspon stvrt jablka...

saska.t
20. nov 2009

andym - ked kuknes do volnej diskusie je tam tema o vitamine C a jeho skutocnych ucinkoch a uzasne chlap menon petot, ktory sa v tom velmi vyzna, takze sa ho opytaj da ti naozaj fundovanu odpoved a vlastne skusenosti a odpor. na vyskumy 😉

murcos
20. nov 2009

moje deti boli zasadnymi odporcami akehokolvek ovocia a zeleniny v surovej forme.
odmietali aj stavy....
lekarka mi odporucala varit zemiaky. no a robim vela zeleninovych polievok...aj ked to nie je plnohodnotne tak ako v stave surovom. urcite je to vsak lepsie, ako vsetky formy umelych vitaminov