Musí sa Nutrilon spotrebovať do mesiaca od otvorenia?

tucniacik
17. jún 2008

ahojte,
chcela by som sa spytat - ked mala natalka 2 tyzdne tak malo priberala, tak som ju asi 10 dni vecer dokrmovala nutrilonom... no potom sa mi produkcia mlieka nejako rozbehla a odvtedy iba kojim... natalka je baculata a pekne prespi celu noc...teraz ma 4,5 mesiaca a dnes sa prvy krat stalo ze sa v noci zobudila ze je hladna... v priapade ze by jej uz moje mlieko prestavalo stacit/pytam sa iba informativne, dokrmila by som ju iba v krajnom pripade/, mozem pouzit ten otvoreny nutrilon? minula som z neho iba trosicku a 3,5 mesiaca nebol pouzivany...hm??

zuka
17. jún 2008

ja by som ho ovonala a ked nepachne, tak by nemal byt problem

certica
17. jún 2008

tucniacik, neviem, ci tam nahodou nie je pisane, ze po otvoreni balenie spotrebovat do cca 3 tyzdnov

diddi
17. jún 2008

urcite ho vyhod!!!...lebo bude kakanica 😒

nevesta
17. jún 2008

Ja by som to uz nepouzila... Ja som vyhodila po 3. tyzdni, resp. dala som psovi... chutil mu 😀

gucz
17. jún 2008

tucniacik to je tam napísané preventívne ako doba použitia. Ja osobne by som ho už asi nedávala. Ale ak je Ti to ľúto vyhodiť, ovoňaj ho, a pozri či nieje také zhrčkovatelé mastné. Ono to podľa mňa asi vydrží dlhšie ako píšu, len osobnú skúsenosť s tým nemám, lebo mojej dcérke sme krabice nestačili kupovať

tucniacik
autor
17. jún 2008

nebudem to riskovat, vyhodim ho... respektive, dam niekomu kto ma psa alebo macku...
len ma napadlo ci to nie je obchodny trik, aby toho viac predali...
dakujem za rady!!! 🙂

pietra
17. jún 2008

po 3,5 mesiaci by som ho uz vyhodila. Ten mesiac po otvoreni je orientacny, nic sa nestane, ked to presvihnes o par dni, ale 3,5 mesiaca je vela. Ja som najprv kupila obycajny nutrilon, potom nam doktorka predpisala HA a tento som otvoreny nechala v skrini. Asi po dvoch mesiacoch som si povedala, ze tam zbytocne trci, ze ho aspon psovi dam a veru bol vidno rozdiel, nebol uz tak sypky, zhrudkovatel a zmenil vonu.

nevesta
17. jún 2008

Pozri, skusit to mozes, ale podla mna to nestoji zato, co by mohla mat... hnacky, zvracanie, pokazeny zaludok...