Mušky v kvetináčoch

helsinka
25. mar 2013

Dievčatá, viete mi niektorá poradiť, čo mám robiť s čiernymi muškami v kvetináčoch? Presadila som kvety a zrejme boli vajíčka v kúpenej zemine, lebo sme mali doma celé roje týchto mušiek. Boli všade, sú hrozne otravné. Teraz sa chystám nejaké rastlinky presadiť a doplniť im novú zeminu a očakávam rovnaký problém. Najradšej domáce prírodné recepty, chémiu by som vyskúšala až po zlyhaní prírodných receptov. Prípadne, čo s plesňou na povrchu? Ďakujem vám za rady.

saska.t
25. mar 2013

@helsinka najefektivnejsie je zapichat zapalky dokolecka crepnika a nechat do vymiznutia,ked zalievas pomaly sa uvolnuje sira zo zapaliek a musky sa udusia,kvetine to neuskodi 😉
pocula som aj o cesnakovej zalievke ,pretlacit cesnak,zaliat vriacou vodou,po vychladnuti zaliat rastlinku 4 struciky na 1l vody,ale ci to funguje netusim 😉

alena16
25. mar 2013

@helsinka Aj ja som mala tento problém. Prírodné recepty nezabrali. Zápalky v kvetináčoch, nastrkaný cesnak. Ešte som čítala, že je dobré polievať mydlovou vodou, to som neskúšala. Ale boli fakt otravané. Ja som nakoniec kúpila CYPER a po pár postrekoch boli preč.

sissy27
25. mar 2013

@helsinka popol z cigariet - posypať ním hlinu... overené, funguje... skúšala som aj nejaký sprej, ktorý zabíja mušky a neškodí rastlinám, prvýkrát pomohol, druhýkrát to bolo tým potvorám jedno...ale cigaretový popol fakt neznášajú 😀 😀 😀

zuzulica
25. mar 2013

@helsinka Mám podobný problém, moja mamina vždy zeminu preleje horúcou prevarenou vodou,aby sa všetko zabilo,tak aj ja musím nabudúce, sa mi to stalo prvý krát s kúpenou zeminou 😒 Do kvetináčov som dala také žlté lepky,kúpiš v záhradkárstve a na ne tie mušky chytám.

domidomi
25. mar 2013

ked budeš presádzať kvety tak novú zeminu daj na plech, pod plech papier na pečenie a na pár minút do rozpálenej trúby. všetky larvy takýmto sposobom vyhynú .

katieg85
25. mar 2013

@helsinka ja som kupila sprej na musky bo tie domacke recepty nezabrali.a uz nigdy nekupim zem z teska som tretia ktora ju kupila a mala musky.

jarka0812
25. mar 2013

zápalky

sympa1
25. mar 2013

ja striekam mydlovou vodou a tiez davam lepky na mušky...maju svetlo zltu farbu mušky pritahuju a postupne sa ti vsetky prilepia ...aj ked to nevyzera vabne

martina364
25. mar 2013

aj ja davam zapalky 🙂 sirou do zeme

adkasmolka
27. mar 2013

na tie musky mne zaberaju take zlte pasky, kupis to v baumaxe. Oni su lepkave z kazdej strany, zapichnes ich do kvetinaca a musky nato polietaju. Ine nepouzivam, lebo ja odvar z cesnaku bol o nicom proti tym muskam. A presadzanie Ti velmi nepomoze, lebo aj poda je kontaminovana, takze prides k dalsim muskam.

helsinka
autor
27. mar 2013

Ďakujem Vám za rady, kvety som včera presadila, tak teraz čakám, čo bude. Starú zeminu čo som mala odloženú som pre istotu vyhodila, kúpila som novú. Preventívne vyskúšam ten cesnak, hádam tie mrchy neobjavia. 😀

rastlinky_sk
27. mar 2013

Máte pravdu v tom, že mušky, ešte v podobe vajíčok ste si zaniesli do bytu a kvetináčov zo zakúpeného substrátu. Mušky ako také sú neškodné ale nepríjemné. Viete urobiť niekoľko vecí. Prepiecť substrát v starej rúre a tým zničíte vajíčka, alebo kúpiť nový, inej značky a rastliny presadiť. Darí sa im obvykle pri vyššej zálievke, z čoho vzniká aj tá pleseň. Pleseň odoberte a dosypte nový substrát. Z akých bežných rád našich babičiek sú aj zápalky, ako už bolo spomenuté aj ošúpať strúčik cesnaku a zapichnúť ho do pôdy. Dajú sa zakúpiť aj žlté lepiace pásky, ktorým vychytáte mušky ale nie vajíčka v pôde. Niekomu pomáha aj Cyper postrek, ktorým postriekate povrch substrátu, ale to naozaj robte ako posledné. Najúčinnejšie je presadiť do nového substrátu, ktorý necháte vonku premrznúť alebo prepiecť.

zabka1313
2. jún 2013

Dobrý deň! Vydím tu všeliake rady na tie malé ohavy.... ale potrebujem jednu fakt účinnú radu od babičiek, pretože mam 7 malích citrónikov a sú napadnuté tými ohavami a neviem už fakt čo mám robiť postreky a ani iné chemikálie nepodporujem bola by som fakt rada keby mi pomôžete ☹ som zúfalá ☹

siska2703
3. okt 2013

Ja mam presne ten isty problem, vsade mam musky kupila som substrat z tesca a ako citam ze je to z neho nikdy som ich nemala,,,a najhorsie na tom je ze mi to napadlo aj ostatne kvety kde substrat z tesca nebol ale iny ,,, tak prosim vas o radu a tak isto mam biely povlak na hline, dakujem za vas rady

iva1009
28. jan 2015

@saska.t mohla by som realizovat tie zapalky aj pri hyacinte?

saska.t
28. jan 2015

No este som nevidela rastlinu,ktora by po zapalkach uhynula,ale nemozem to na 100% potvrdit,ak chces setrnejsiu metodu kup v kvetinarstve lepky na musky (papieriky s lepom) ktore sa zapichnu do kvetinaca a tam sa prilepuju-casom vykapu 😉 @iva1009

weja55
2. júl 2015

Dobry den. Hladala som radu, a hlavne dovod preco mam v kvetinacoch musky. Nikdy som ich nemala a to mam doma veeela kvetov. Na MDZ som dostala kerovu ruzu. Moooja krasna, sak si zasluzi vecsi kvetinac a novu zeminu nie?? Kupila som v Baumaxe. Biele vrece s cervenym napisom OK. Zeminu tejto znacky uz v zivote nekupim!!! Dost co bolo plne vrece drevenych paliciek, este aj vajicka som si doniesla?? No sklamana som..

ivusz
16. júl 2015

Dobrý deň, my sme ich síce nemali veľa, ale zabral CYPER. Existuje ešte niečo podobné, neškodí rastlinám, ale na názov si nespomeniem z Baum.

labikofka
14. jún 2016

😔 Aj ja mam problem s tymi malymi muchami strasne mi to vadi ..nieje to ani pekne na oko..skusim tie zapalky a hadam pomozu..

jeanette12
7. nov 2016

@katieg85 mozem poprosit presny nazov toho spreja? dakujem.

layla
23. máj 2018

@helsinka prave pre toto mam zasadne doma iba umele kvety. Su krasne a prakticke.