Muži a poriadok. Ako je to u vás?

aliana
9. mar 2007

Ahoj,
ako ste na tom s poriadkom a Vasim muzom? Ja v kazdej izbe najdem aspn 2 baterky, ponozky, drobne, rifle hodene tu tam, riad aj dva dni nechany v umyvadle...A ked sa spytam, kto umyje riad, tak odpoved, ved ja umyjem...zajtra. No a zajtra ten riad umyjem samozrejme ja. 🙂
Toto nie je staznost, zatial mi to nevadi, len by som chcela vediet, ako to je inde...
🙂

anjelikbobo
25. feb 2009

Mne manžel sem-tam síce pomôže, ale aj tak sa často hádame kvôli tomu, že sa mu doma nechce nič upratovať. Môžem však povedať, že keď je doma, tak väčšinou umýva on riad, aj ho utre 😵 , ale dočistiť kuchyňu už musím ja. ked výnimočne niekedy povysáva,tak to ako keby ani nevysával. jednoducho odfláknutá robota. jemu stači ku šťastiu len počitač a mobil aby sa mohol hrať ako malé dieťa. v kúpeľni ma porozhadzované veci, ktoré mi už asi 2 mesiace hovorí, že ich už uprace. ešte sa tak ale nestalo a mňa z neho šľak triafa 😠

dididi30
25. feb 2009

moj muz uprace lepsie ako ja 🙂 😀
moj otec je chory, ked vidi neporadok, uprace lepsie ako jeho zena 😀

lucxy
25. feb 2009

no to zavisi od cloveka,,,,mne tiez vadi neporiadok a mam ztoho nervy,,,,
linddi dobre si to napisala 🙂

dididi30
25. feb 2009

linddi 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

monika131
25. feb 2009

Môj manželíno je tiež riadne neporiadny. Veci má porozhadzované: v kuchyni mobily, peňaženka, doklady, v obývačke: ponožky pod stolom, v spálni: veci čo mal na sebe sú buď porozhadzované po posteli, alebo na stoličke. A ja to každy deň upratujem, ak nechcem mať z domu chlievik. A to ani nepíšem čo má v garáži. Má ich dva, ale v každom spadla atomová bomba. Hrôza. 😀

kamka17
25. feb 2009

tak sa celkom dobre zabávam na tejto skvelej téme, lebo doteraz som si myslela, že len ten moj zázrak je taký nemožný a "světe div se" ono ich je viec a pomerne dosť 😀 😀
mňa ten moj privádza do zúfalstva hlavne kvoli neumývaniu riadu, naje sa, capne všetko do drezu a čaká do ďalšieho rána, kým "sa to umyje" viď dnes ráno. a keď som ho na to upozornila, tak zahlásil "však si dnes celý deň doma..." ma skoro drblo a samozrejme som to upratala, lebo treba aj variť. a aj na to mal odpoveď "však nevar..."
no proste jedna radosť s ním komunikovať. 😀 oblečenie z času na čas aj hodí do koša na prádlo a raz do týždňa zas všetky povyťahované veci pracem so skríň, na to už som si zvykla, to ma až tak nevytáča.
no a tiež mu nevadí, keď má rozpozeraný film a ja začnem vysávať, tiež len nohy dvíha.
a bez zapnutého televízora a počítača si to u nás ani neviem predstaviť... 😅 😅
ale občas má aj svetlé chvíľky a keď mu dorazne poviem, tak uprace, poumýva podlahy a vynesie smeti...som rada, že v tom nie som sama 😀 😀 😀

alika54
25. feb 2009

no neviem ale moj mangel je skor vynimka ako tak pozeram,,,uprace,navari-teda ked je doma a nemusi do prace,ale niekedy to az prehana,sa mu smejem ze ked sa postavy zo sedacky ako mohol odist a nenapravit si potah 😀 😀 😀 -lebo vzdy to robi 😉 no nemenila by som ho-teda co sa poriadku tyka urcite ne 😀 ,,,aj teraz ma volno a ja ked pridem domov mam navarene a zbezne upratane co po rannom chaose a bordeli ktory po nas ostane je super 🙂

kamka17
25. feb 2009

alika54 v tichosti závidím...my zatiaľ ani nemáme deti, tak aj z toho mám paniku, ako to bude vyzerať potom, lebo jeho určite nezmením a sama za všetkých upratovať, no neviem neviem...ale snáď sa to zlepší

zuzulik
25. feb 2009

jeeeeeeeeeeeeje toto som hladala a hned mi je lepsie, ze v tom nie som sama 😉 .... pre mojho muza je doma vzdy poriadok, nikdy nic nepotrebujeme upratat 😀 .... vsetko sa urobi samo 😠 lebo ked ho pocujem, ze potom, o chvilku, alebo zajtra, tak si to radsej urobim sama 😠

felixko
25. feb 2009

skvelá téma. môj manžel vo fáze, keď bol ešte môj priateľ zbožňoval poriadok, ešte pred svadbou sme spolu bývali, by ste videli ako umýval riady, kúpeľňu, aj hajzel.., dokonca umýval aj okná, ale ako sme sa vzali, prešlo ho to, teraz čo nespravím ja, sa samo nespraví.

najlepší pocit mám, keď sa vrátim z týždňovej návštevy u rodičov, brajgel jak vyšitý a on sa chudáčik tvári, že veď to sa nedalo stihnúť, lebo on chodí do roboty a večer príde uťahaný ako pes...

ale ušila som si to na seba sama 😒

ela1976
25. feb 2009

Dobry vecer, ja som mala tak isto priatela ktory je poriadkumilovny a povedal by som ze az velmi - na chlapa - ale boli sme spolu prilis kratko aby som sa aj na vlastne oci presvedcila ci skutocne je, alebo je taky len v niektorych veciach, alebo to len tak hovori. Zial to uz teraz nezistim.

anickaajanko
25. feb 2009

fakt super tema

clovek zisti ze v tom nieje len sam

ja kazde rano najdem pohar na konferencom stoliku kde ostane kruzok
ponozky a teplaky vedla gauca
a chrumky aj po deke

riad nehrozi

pred svadbou varil zehlil pral ☹

tina_
25. feb 2009

fakt skvela tema, uz asi dve hodiny mam horucku, a ked toto citam, tak sa pomaly aj potit začínam... 😀

A citim sa lepsie, lebo niekedy ma tiez ide porazit. Ja to tak do isteho casu dusim v sebe, umyvam po veceroch riad, lebo viem, ako hnusne sa citim, ked rano vstanem a vidim plny drez...Navyse mala mi cez den vobec nespi, tak nemam sancu cokolvek urobit...A to musim navarit, kym pride druha dcera zo skoly.
Jedine kedy mozem cosi spravit, ked vezme malu do kocika a idu na hodinu von. Tiez by som si dakedy zrelaxovala vonku na slniecku pri kociku na prechadzke a ja zatial druha šichta...A on mi zahlasi, šak si chod s nou vonku ty, ved ja som ti chcel pomoct, aby si si mohla upratat!!! Samozrejme mu odvrknem, ze si viem predstavit, ze by on upratoval namiesto mna...
Tiez u nas musi ist stale pocitac, a namiesto toho, aby uz konecne "zbuchal" tu dizertacku, tak pozera auta na predaj...porazit ma moze...
Alebo si vecer pusti film, hoci vie, ze by som si aj ja chcela pozriet, tak poviem, ze keby mi pomohol s riadom, alebo upratat, tak mozeme pozerat spolu...nehrozi...
A navyse on ma pocit, ze mi pomaha DOST, konkretne: ide nakupit (spravidla minie viac, nez je limit! a nekupi to, co bolo treba, resp. zabudne min. jednu vec, napr. smotanu, bez ktorej mozem varit nieco uplne ine), odvezie dceru do/ zo skoly, druhu vezme na prechadzku, narobi vodu do kyblika na kupanie a sem-tam ho automaticky vyleje (teraz dlho rozmyslam, rozmyslam,...) a to je asi vsetko. Ostatne robi "na povel": vyniest smeti, vycistit wecko, vysat, umyt dlazku, riad (to samozrejme nezahrna vycistenie drezu, resp. umytie prac. dosky), ...
To ked pomyslim na to, ze moj otec, ked sme boli male, tak sam od seba nam vzdy vyluxoval a naboxoval topanky, cistil zachod, pral si ponozky...
Na druhej strane, moja sestra jedneho casu chodila s chalanom, ktoremu mama ZEHLILA ponozky, a chcel to aj od nej... 🙄

mikike
25. feb 2009

ahojte, chcem Vam napisat, aby ste si nemysleli, ze ked kupite umyvacku riadu, tak sa s tym vyriesi problem s umyvanim. Moj manzel je totiz taky lenivy, ze ani do umyvacky neda svoj tanier. a ked sa ho spytam, odpovie: potom naco som sa zenil? tak to je vychova z domu, lebo u svokrovcov je to rovnako. Jedine co mame na dvore maly bazen, tak o to sa stara, ale aj to len preto, lebo to chcel kupit on, a ja to cistit nebudem...
s tym dvihanim noh pri vysavani je u nas presne takisto 😀
a naco sa hnevam najviac: umyta dlazka, a on pride donutra v topankach 😠 😠 😠

zveron
26. feb 2009

baaby, nachechtala som sa,
od radosti, idem umyt dlazku po topankach - mang nakupil, zablatil, odisiel 😖

ale nic nezabudol kupit! 😀 😀 😀
aj smotanu mam!

hasleerka
4. mar 2009

no myslím že aj ten môj patrí sem do klubu, jedine čo som ho naučila je vyzúvať sa pred dverami a to sa všetci, lebo umývať denne dlážku teda nemienim ... no a to potom alebo zajtra, to mu ide stále z úst a najhoršie, že to začínajú aj jeho dcéry používať (sú aj moje, ale po mne neopakujú žeby upratovali)

mamutka
4. mar 2009

joj, to ja mam super muza, vidi kolko je teraz s malym zabavy- mame nespavca, od narodenia spal len 10-13 hod denne, ziadnych 18, tak cez vikendy vysaje, umyje dlazky aj navari ked treba. Fakt zasnem. Umyje riad niekedy, aj ked ho nie je vela, lebo skoro nejem, co malemu vsetko vadi v mlieku a ma prdy, ale potom na priboroch vsetko vidim, to ho nenaucim asi nikdy, ze riad sa musi poriadne umyt, ale inak je poklad. To by som priala kazdej, aby si to doma mohli tak podelit. Dufam ze ho to neomrzi 😀
no ved delbu prace vynasiel uz hmyz, co su chlapi sprostejsi?

digysa
5. mar 2009

Aj ja mam velmi cistotneho manzela...to skor on mne ukaze, kde som urobila bordel. My sme celkovo dost cistotni obaja. Ale, co sa jedla tyka, tak on si sam nevie ani cibulu pokrajat. 😖

mikike
23. mar 2009

tak poradte kocky, ako mam mojho manzela naucit na to, aby mi pomahal upratovat? dnes je doma, vybral si dovolenku, a nerobi vobec nic. Od rana pozera televizor, horor!

alon111
23. mar 2009

mikike to sa jednoducho asi ani neda.moj je tak lenivy ze keby mohol tak sa po byte len plazi.uz milion krat som mu ukazala ako ma vyzerat upratana kuchyna a este mu to do tej jeho hlavicky nedoslo a to sme spolu uz skoro jedenast rokov.najviac co ma vie vytocit je ze je schopny nechat v hrnci jeden zemiak len aby ho nemusel umyt. 😠

jonatanka
23. mar 2009

mikike, nevar tvar sa ze mas vela prace s upratovanim a nestihas uvarit, mozno ked bude hladny, tak mu svitne, alebo ho popros nech ti pomoze, lebo ze inac nemas cas uvarit, na mojho to zabera 😉

alon111
23. mar 2009

jonatanka na mojho ani to neplati uz som to skusala a tri dni som nevarila a nic.ja zas musim varit pretoze mam tri deti a tie za lenivost mojho manzela nemozu.kazdy mesiac mu robim prednasku o tom ako mi ma pomahat a efekt je len 24hodinovy, potom je zas vsetko po starom.dufam ze sa to zmeni ked pojdem aj ja do prace.

3558
23. mar 2009

och tak moj chvalabohu je pedant na pracu a aj na poriadok. ked nieco upratuje, tak to urobi lepsie ako ja. preto som uz 6 rokov nevysavala 😀 😀 😀 😀 😀

jonatanka
23. mar 2009

alon, toto bola jedina moznost ako mojho prinutit,ale je fakt, ze teraz upratuje uz pravidelne,
ty s detmi mas pravdu, hadam kvoli ockovi nebudu hladni 😝 , moj si potrpi na polievku á hlavne ale ak sa mu nechce pomoct mi, tak si len povzdychnem, ze dnes bude len polievka, bo nemam kedy varit, a ten obrat, co u nas doma nastane, hned aj vysava a vytiera 😀 , hlados jeden

zuzkafuny
23. mar 2009

Ja nejdem ani prispieť príspevkom 😠 lebo by som si len tlak zdvihla a eeeblo by ma isto...
no nehovorím??? už sa dvíha 😎 tlak myslím 😀

lenadka
23. mar 2009

baby tak toto je vecna tema, moj nie je vyslovene bordelar, ale rad nechava veci cez stolicku-co jednu aj dve pozaklada + parapetne dosky 😕 akoby sme skrine nemali...co je vsak zaujimave, ked som neni doma a on ma poobedne a je teda sam, tak povysava, umyje po sebe riad a aj odlozi a tie co nevie kam patri necha na prac. doske / vzdy 1-2 veci tam su 😀 /, vynesie smeti-tym mam na mysli to co triedime-plasty do kontajnerov, bio odpad na kompost...a aj si dovari cast obeda-napr. zemiaky /ryzu somsi netrufla neurobit, lebo hrncov mam malo...a neviem ci by ostal pouzitelny/.....a ked doma som tvari sa ze nevie, alebo sa rychlo vypari nech to upracem ja 😝 😀 ale zase robi prace vonku, ked ze mame rodinny dom, zahradu a stale nieco dokoncuje stavebne tak ma odpustene...
a najlepsie je ked komanduje malu aby si upratala a pritom on sam je ako ona 😀

tina_
23. mar 2009

joooj, som sa zase nasmiala... 😀 😀 hlavne o tom "plazeni"
Inak moja 7-rocna dcera je uplne po nom, ide ma porazit, vsetko necha tak ako jej "od ruky odpadne"...clovek aby sa furt rozculoval, alebo ju upozornoval alebo spratal sam...Jak taka sluzka si pripadam...
"Najlepsie" je ze malu ani raz neprebali, to uz vobec neviem pochopit,lebo ked bola starsia malicka, tak to robill v pohodke, dokonca bol on doma na "rodicovskej" dovolenke...A teraz sa tvari, ze to je moja starost, zeby on daco SAM OD SEBA spravil???

krasuliak
23. mar 2009

😀 😀 😀 😀 ja skor nahanam manzelku 😅 😅 asi ma zabije teraz 😖

libka1
24. mar 2009

tazko sa mi to priznava ale ja som vacsi bordelar 😅 😝

ankam
24. mar 2009

aj mna manzel nahana..... 😀 obcas 😀