Muži a poriadok. Ako je to u vás?

aliana
9. mar 2007

Ahoj,
ako ste na tom s poriadkom a Vasim muzom? Ja v kazdej izbe najdem aspn 2 baterky, ponozky, drobne, rifle hodene tu tam, riad aj dva dni nechany v umyvadle...A ked sa spytam, kto umyje riad, tak odpoved, ved ja umyjem...zajtra. No a zajtra ten riad umyjem samozrejme ja. 🙂
Toto nie je staznost, zatial mi to nevadi, len by som chcela vediet, ako to je inde...
🙂

verulka
13. mar 2007

teraz jej mam velku kopu 😀 😀 😀 😀

andrea.m
13. mar 2007

Škatuľkový poriadok síce doma nemám,ale v špíne sa neváľame.Čo sa týka chlapa tak sem asi nepatrím.Vysávanie je výlučne jeho záležitosť,ked je tami cez deň zlá a ja večer unavená tak umyje riad,varím ja cez týždeň manžel cez víkend a žehlí cez skúškove iba on a mimo ja ale ked ho poprosím nemá problém.

lasenka
13. mar 2007

u nas je to podobne ako u andrey, tiez studujem a pocas skusok mi muzik vela pomaha, hlavne s malym... no vadi mi na nom jedna jedina vec - ked si da vecer pivo, necha du smradlavu flasu na stole 😖 mna ide rano porazit 😠

andrea.m
13. mar 2007

lasenka ja mu tu fľašu kľudne odpustím.hlavne že bez protestov umyje riad ked mne sa nechce.momentálne si užívam ročne prázdniny lebo som si odložila posledný semester.aj som uvažovala či som nespravila chybu ale už pár týždňov viem že nie.tamarka je tak akčné dieťa že teraz sa učiť na štátnice by bola priama cesta na psychiatriu.

bzuco
13. mar 2007

lasenka 😀 😀 😀

digysa
29. jan 2008

Moj manzel upratuje vsetko...dokonca sa stara aj o zahradu...ja varim, periem,zehlim a viac casu stravim s detmi. Nemozem si stazovat....

lucida
29. jan 2008

Ja som s mojim nastavajucim v tomto ohlade super spokojna.Nebojim sa, ze ked mam silnu migrenu alebo ked budem tehotna alebo chora, ze by mi neupratal a nenavaril.On by to robil aj teraz ale ja si to radsej spravim podla seba 😅

sicilia79
29. jan 2008

tak ten môj mužík je veľmi poriadkumilovný, keby ste sa pozreli do jeho skrine-kominčeky ako na vojne 😀
jemu dokonca vadí, keď nechám riad odkvapkať, no skôr mu vadia tie pyramídy, čo viem z umytého riadu urobiť 😀
ale zase niekedy to má všetko na háku a keď prídem po dvoch hodinách zo spinningu, tak musím manžela aj syna hľadať medzi tým neporiadkom z hračiek čo stihnú urobiť 😠

julia225
31. jan 2008

muzi a poriadok!!!!!????? to co je za tema..... a tie dva slovka tak blizko pri sebe....... 😖 to je namozne 😝 😀 😅

bubba
31. jan 2008

nahodou...u nas to ide veeeeelmi dokopy,niekedy az primoc 😀 😀

abetka
27. mar 2008

tak ja s mojim muzom dohadujem stale o poriadku. Povie ze je neporiadok , ale ked ho vyzvem na upratovanie, tak jesne ze ma ignoruje a potom mu jeho veci hodim na neho a nech si s nimi robi co chce, 🙂 on si ani teglik od jogurtu neuprace. Ale mam kamosku, ktorej manzel vysava aj v suflikoch.A to je na porazenie. Tak asi upracem a nech mam pokoj 😀 😀 😀 Co poviete?

malaskoricka
21. jún 2008

muzi a poriadok dve nezlucitelne veci...cest vynimkam ale je takych muzov strasnemalo

nevesta
21. jún 2008

Malaskorica, akurat som to sem chcela napisat, ked som si precitala nazov temy 😀

malaskoricka
21. jún 2008

nevesta😀 😀 to som sa trafila 😉

manka76
21. jún 2008

"muzi a poriadok"dobra tema a ide dokopy ale asi nie vsade ako tak citam 😒 ja mam asi super chlapa a to sa nechvalim 😅 ten robi vsetko okrem varenia,zehlenia a prania-to mu nedovolim aby mi nepofarbil pradlo 😀

dari226
21. jún 2008

tak ja mojmu stale pripominam co kam ma odlozit ale pomaly to bude vediet
ked sa holi poumiva po sebe triedi pradlo podla farby
umyje riad, navari povesia pradlo no ked treba tak vie a ked je neviem alebo nevladzem
no moj manzel je super popri niektorych aj ked ja on ma svoje muchy 😉

danielala
22. jún 2008

Tak ja po mužovi nič na zemi nenechádzam, veci si vzorne odkladá, každý bordel po sebe dôkladne uprace a keď vidí, že som ja dačo zanedbala alebo nestihla, tak to bez slov urobí on a nevyžaduje za to ani pochvalu. Proste dokonalý spolubývajúci 😵 .

iva232
11. jan 2009

Pomahaju vam muži(druhovia) v domacnosti? Mne ten moj teda veru nie.Aj ked mu to poviem tvari sa ako keby sa to jeho netykalo.Ide mi to už poriadne na nervy,čo mama robit? 😠

matidami
11. jan 2009

no mne pomáha, naučila som si ho mi pomáhať ešte ked sme nemali deti a od vtedy to berie ako samozrejmosť 🙂

kocurik16
12. jan 2009

moj drahý ked je doma varí,umyje okná,donúti deti umyť riad čo on namaže a povysávať. ponožky po celom byte im nevadia,ruksak ako vyprace pri prichode tam nechá do odchodu ak ho ja nespracem alebo nevrčím.
Veľa pomôže ked je doma aj tak si myslím ,že poriadok a chlap je téma priam vedeckofantastická.

Moji synovia nič hroznejšie nepoznajú ako ked poviem,že idem riadiť detskú.Iba vtedy je tam poriadok,ked sa boja,že vyhádžem polovicu izby

prasiatko30
12. jan 2009

moja drahy je z mnohoclennej rodiny a i ked mali doma pomoc tak boli ako deti vedeni k tomu aby si za sebou poupratovali a aj cely dom udrzovali v poriadku. niekedy mi az lezie na nervy lebo nerespektuje moj funkcny neporiadok na pracovnom stole 😠 . vela krat ked ma volno poumyva kuchynu, nalozi do mycky, pusti mycku, ide nakupit, pozameta, poumyva okna, rad vari a ked pride nejaka navsteva tak pochysta a poponuka a stara sa aby bolo vsekto ok. tiez ho bavi stale premiestnovat nabytok a rozmyslat kde by este co mohol dat ako otocit stolik, policku kde zavesit obraz - niekedy mi uz lezie na nervy ked ho schyti dekoraterska mania 😵

zveron
20. jan 2009

ahojte zienky

suhlasim;
doma som tomu nerozumela, preco moja mama stale vravi, ze si mame odkladat veci a ze...ved uvidis neskor. Teraz to vidim. 😒

mate aj vy typy kopok
- este ponosim zajtra
- este bude dobre na vikend o lesa
- toto tricko mi tu nechaj, to este moze byt....

a nakoniec nachadzate osamotene ponozky pod postelou, spotene tricka zapucene v skrini 🤐

mikike
24. feb 2009

ahujte, akurat som hladala nejaku temu o upratovani, lebo uz nevladzem upratovat po manzelovi, nic nestiham, a chcela som od vas vypytat radu, ako mam manzela zmenit. Precitala som tu vsetky prispevky, a dobre som sa nasmiala. je to dobra tema. aj moj je bordelar, to je hroza. ale by som nechcela ani toho s dekoraterskou maniou, alebo, ktory vysava v suflikoch 😀 😀 😝

womenne
25. feb 2009

baby to je tema pre mna ja mam každe rano nervy ked rozospata otvorim skrinu a vidim ako to moj zase všetko poprehrnal 🙄 onsi prostenedokaže vytiahnut tričko bez toho aby ostatne nerozhadzal samozrejme všetky musim nanovo vyležhlit bo by chodil do prace jak prasa,rifle to iste,ja mu to každy den pripominam nech t vytiahne normalne a on jasne ved rano neboj sa 🙄 to je dookla každy den sa mu vyhražam že nebudem žehlit 😝
A s upratovanim?kedysi stale drbal svojho brata ked si po sebe neumyly riad a teraz robi to iste,kde sa naje tam to necha a že yb to umyl??????? nehrozi spohodlnel 😠 teraz som bola smalymi v nemocnici prišli sme po ědnoch a mna skoro porazli,riad v umyvadle,umyvadlo špinave,postel rozostlata....hračky tak ako sme ich nechali a ked som mu pisala že čo ten enporaido ma znamenat tak že prepač nemal som čas ja si to upracem kedpridem 🙄 hm tak to by som nemala kde ani varit lebo chodi o 19.00 😠 a viem že by to nechal tak tak som mu neuvarila bo som do večera upratovala nech vie ake to je
ale zase minule som šla s kamoškami na pizzu a nechala som riad lebo som nestihala tak ho umyl ale neutrel 😝

bianca
25. feb 2009

ahojte.Tak ja mam zas doma cloveka ktr. musi mat veci v skrini zoradene skoro este aj podla farby 😠 Nerobi mu problem ani upratat,navarit ci umyt riad len mu trva asi tak o 3 hodiny dlhsie ako mne lebo vsetko musi byt prefektneeeeeeee az to cloveka niekedy rozculuje

linddi
25. feb 2009

Toto je super téma 🙂 .
Môj manžel je CHLAP, ako vyšitý! On a poriadok 😀 . Katastrofa....
Je sobota (typický príklad): ráno, dám do okna periny, dám do práčky, poviem mu aby povysával (on samozrejme leží na gauči v obývke - dobre najedený z raňajok, nootbok pred sebou, ponožky vyzuté, jedna na zemi, jedna v neznáme...), klasická odpoveď: si sa zbláznila, veď je sobota?!!! treba si odpočinúť, nechaj to tak, neblázni, TO SA POTOM POVYSÁVA. Klasika. Potom, keď chytím vysavač ja, dcérka (musím podotknúť, ona je celá po mužovi) začne vrešťať, lebo sa vysavaču bojí a keď vidí kombináciu ja+vysavač hotová katastrofa. Takže žiadne vysávanie nehrozí.......... samozrejme potom, keď nie sú ani jeden doma, povysávam.... zase ja.
Umývanie riadu: detto vysávanie: TO SA POTOM UMYJE
Upratanie si vecí: načo? veď si to zajtra budem obliekať? 😨 - pritom má asi takýto výraz.

On skrátka, ani nevie upratať, aj keď mu svitne a MUSÍ upratať, ja to vidím ako polovičný neporiadok a upracem to ešte raz poňom.
Ale škoda, že takýchto svitnutí nie je viac.

bianca
25. feb 2009

juj tak to MMM si posklada este aj ponozky ked si ich da dole 😀

linddi
25. feb 2009

bianca: šťastná to žena 😅

mikalove
25. feb 2009

linddi,mm tiež najčastejšie používa "potom" a ja nikdy nechcem čakať tak si porobím aj sama....tym chlapom nerozumiem,mm stale hovorí,že načo upratujem ved neni až taky neporiadok...každy mesiac chodím tak na tri dni k sestre a ked príde mm pre mna je cely pyšny že riady poumyval...bianca tvoj m by mal byť zákonom chraneny a mal by sa poriadne množiť,tak rod synov,nech aspon naše dcery sa nezoderú v domacnosti....takže si u teba objednavam zaťa 😀 😀

bianca
25. feb 2009

linddi no len ci on je stastny muz bo ja taka poriadna nie som 😅