Majú vaši muži problém so zmenami ?

limetka69
7. jan 2020

Baby, zaujímalo by ma či vaši muži majú problém so zmenami. Lebo môj muž je extrém. Žiadna zmena. Nevidí, že náš syn už nie je bábätko. Zmena mojej práce bol boj. Syn nechce už poobede spať, boj. Premiestnila som korenicky boj. Nechce si nič nové pripustiť a je to s ním horšie ako s malým synom. Aj vaši muži sú takí?

petruska19
8. jan 2020

@limetka69 písala si, že si scitanejsia,máš vyššie vzdelanie...no a on ťa "dáva dole"... pravdepodobne má nízke sebavedomie

tykat
8. jan 2020

@limetka69 ja som taka, nemam rada zmeny, zle na ne reagujem, som skratka konzerva...viem o tom, snazim sa s tym popasovat. Naopak moj muz je inovator, ma rad novinky ale uz ma pozna tak vie ze musi opatrne 😀

adelkaa159
8. jan 2020

Až takto nie ale ma problém extremne nepripúšťa iných ludi k sebe okrem auta ktoré by menil každý týždeň zmeny tiež nemá rád hlavne co sa tyka práce ak zmením program aký sme si naplánovali a podobne keď vymyslím dačo nove stavame dom musíme sa držať toho ako sme sa dohodli ak dačo vybavím a mu to poviem je zle ak mením farby a vždy sa snažím niečo inak skombinovať tak nie lebo dohodli sme sa tak a pritom ani pozemok nás nebol jak sme snívali a rozprávali sa o tom

monicka9
8. jan 2020

@limetka69 nie je tvoj manžel asperger? Postuduj si niečo o tomto syndrome. Je to inakost ktora spadá do autistickeho spektra🤗

limetka69
autor
8. jan 2020

@monicka9 asi nie to by som ho zboznovala ako sheldona coopera :P

monicka9
8. jan 2020

@limetka69 to ma len tak napadlo ked pišeš ze so zmenami ma problemy ze to tazko znaša, pri aspergerovi je toho viac to by musel aj narusenu komunikaciu, neschopnost vcitit sa do teba, žiadna alebo uplne minimalna empatia, slaby očny kontakt, nervozita/nepokoj pri novych situaciach, kazdodenne ritualy ktore sa musia dodržovat inak by ho to rozladilo, neschopnost odcitat tvoju mimiku, gesta,.. obrovsky zmysel pre detaily, priliš pedantná práca, nepochopenie tvojich emocii, strach z nepoznaneho, problem v spontannych vyjadrovaniach (gratulacie, prihovory), velka citlivost na ostre svetlo na vyrazne zvuky,.. obcas paranoje/strachy neopodstatnene, navonok pôsobil by chladne mozno arogantne ako keby bezcitne, nechapal by metafory, dvojzmysly, vety hovorene by nebral ako celok (pointa) ale riesil by detaily (chytil by sa jednotlivych slov),.. je toho viac pri aspergerovi. Velky kritik na druhych ale sam nevie prijat kritiku, vie sa urazit hlboko a uklada si v hlave mentalne bloky,....vsetko berie osobne a citlivo, má vyryzne vykyny nálad castejsia agresia pri preťažení mysle....A v intimite by si tiez vedela ze ma inakost teda aspergera podla veľa črt ktore su pritomne🤗

sarahh09
8. jan 2020

@limetka69 skoro ako manipulator

monicka9
8. jan 2020

@sarahh09 tiez ma napadol aj mnipulator/narcistická porucha

lenadka
8. jan 2020

@limetka69 skôr ja som taká, nemám rada zmenu. 😖

aceris
8. jan 2020

@limetka69 mam nieco podobne...on vie kde ma byt co ulozene, on vie lepsie ako sa ma ulozit pribor do odkvapkavaca, akym sposobom treba vlozit riad do umyvacky....ked som sa vzdavala, ze ok nech to vsetko robi on, tak sme mali oblozenu linku riadom aj tyzden, takze sme mali niekolko ostrych hadok a robim si vsetko sama po svojom. Ak otvori usta a ide si na daco stazovat, tak ho stopnem, zhuknem ze si ma kusnut do jazyka lebo bude zle a tak sa aj naucil....ked zas on ma svoju chvilku, ze mu napriklad prekazam pri niecom co robi, no zaroven nechce aby som odisla, tak pri druhej jeho pripomienke na moj druh angazovania sa do danej cinnosti, odchadzam a tresnem dvermi 🙂 uz vie co bolo zle 😂 napriklad vari a viem ze treba odkrojit chleba tak vezmem chleba a idem krajat..no on vie lepsie ten chlieb odkrojit, ja nesmiem a uz frfle....alebo vytiahnem daco skor z chladnicky....booooze co tak skoro to taham ved az o dve minuty🤦

limetka69
autor
8. jan 2020

@aceris presne jak ten moj :D

oli18
8. jan 2020

Máme takého v rodine, voláme ho autista. Manželka ho nemení, ale akceptuje. Asi vie, prečo. My len dedukujeme. Ale podľa
@monicka9 mi niektoré veci na neho pasujú .

lenadka
8. jan 2020

@aceris 😁 úplne som si živo predstavila tie situácie, len v úlohe tvojho muža ja a teda, ja sa snažím držať jazyk za zubami, no vnútri ten boj... 🤯Pečenie koláčov s deťmi je pre mňa hotové utrpenie a každý rok to zvládnem s jazykom dokusanym, zaťatymi päsťami a parou v hlave, ale snažím sa predstierať radosť a že mi je to fuk, že budú všelijaké a z roka na rok ma to menej štve 😅

monicka9
8. jan 2020

@oli18 ano to su take zakladne charakteristiky čo aj mne na neho pasuju. Je toho samozrejme viac tych odlišnosti.. a tak ako pišeš ze aspergera nemozno pretvarat na narmo človeka iba akceptovat a naucit sa s nim žit a tak trochu nenasilne ho viest “našim” životom a niečo ho priučiť aby necitil tlak ale aby vedel fungovat s normo manželkou🤗

sarahh09
8. jan 2020

@limetka69 boze ked to tak citam moj je velmi podobny.Volam ho manipulator.On ma zacne urazat ja sa branim, ze mu nadavam a on mi povie co kazis naladu!! Vsetku vinu hadze na mna!! Za 9 rokov uplny upadok u mna..Drzim palce treba sa slovne branit najst bod co ho uzemni..

mtallova
8. jan 2020

Ja mám doma takého.priklanam sa k tomu že je to diagnóza.riesila som to aj s psychológom ale prd z toho keď on tam nepôjde.nemyslim si že je to snaha o kontrolu nad tebou ale o kontrolu svojho prostredia. Kde sa vyskytujes občas aj ty. Môj chodí po schodoch.v kine sedíme na kraji. Svoje veci perie zásadne osobitne a sám. Vysáva tiež len on.na naplnenie umývačky som dostala školenie a milión iných veci. Najnovšia čo má nasrala je že naša malá nemôžeme mat na chladničke magnetky, lebo poskriabe chladničku.neustupi ani malej ale nemozem povedať že by ju nemal rád.dufam že mala bude mať povahu po mne. Lebo s dvomi takými v domácnosti to neprezijem.

fodorka
8. jan 2020

@limetka69 ja sa zapojim ak mozem teda,no chcem povedat,ze ja som bola presne taka ista ako tvoj muz...zial. ..nepomahali dohovaracky ani zo strany partnera,ani rodiny,znamych co vela x mali tu cest vidiet a pocut ma v istych situaciach....pomohla mi jedna vec a to otvorit oci vazit si samu seba aj inych,teda najma partnera a hlavne zacat ho respektovat....uvedomila som si ze napr. ako niektora tu pisala s krajanim chleba 😀 ....no nikto nikdy ho nebude krajat tak ako ja lebo ja to viem akoze najlepsie a vsetko co je inak je ,zle,.kazdy sme ludska bytost a vyzaduje si nas respekt a uctu.inak popravde ani psycholog nepomoze ....;) Bola som a reakcia ze ved som len clovek a musim sa ovladnut nepovedat zle ...a vravim dusit to v sebe?tak to ja nedam ...zmenila som casom celkovo vnimanie nic ma nedusi a myslim ze som lepsi clovek s kuskom empatie,pokory a respektu 🙂 drzim palce aby si to aj pan ,dokonaly, uvedomil a bude to super....

jana_eyre_2
8. jan 2020

Ja nemám rada zmeny, môj muž nemá ten problém.. u tvojho muža podľa mňa nejde o to že nemá rád zmenu, ale skôr nemá rád ak si myslíš niečo iné ako on a chce ti dokázať že to vie lepsie.. možno aj práve preto, že vie že si viac sčítana, máš vyššie vzdelanie, no jednoducho možno ma z teba nejaký skryty komplex ktorý si takto voči tebe kompenzuje.. ale nie je to o tých zmenách samotných..

xeniii
9. jan 2020

So zmenami mám aj ja problém, neviem sa nejako naučiť na ne. Najmä keď sú to nejaké nečakané. Že niečo mi naruší môj plán, to, čo mám naplánované, premyslené, to ma dokáže nenormálne vykoľajiť, rozladiť. Ale to je o inom. Len mi je divné, že ho vedia rozladiť také maličkosti jak preloženie koreničiek. Nad tým ja osobne mávnem rukou.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nicicka
20. nov 2021

@limetka69 ja to mám podobne 🤦. A mám pocit že je to horšie a horšie. Vždy vie všetko lepšie. Všetko zariadi, vybaví lepšie. O všetkom má lepši prehľad. Hlavne že keď ide do obchodu vie mi aj 3x zavolať že: Ake si to chcela ? 😁 Ale veľa veci necháva aj na mňa a nemontuje sa. No potom samozrejme skritizuje že ako som to zariadila. Vždy musí mať všetko pod kontrolou, no ak sa nie o pokasle tak som samozrejme ja na vine a prevziať na seba zodpovednosť že a to pokaslalo samozrejme odmieta. Takže aj u nás samé boje 😟

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nicicka
20. nov 2021

@zoro9836 ďakujem. Pozriem...

lenadka
20. nov 2021

@zoro9836 tu ide o tie deti, že chcú piecť, mamy sa v mnohých veciach pre deti obetujú, to možno žiadny chlap nikdy nepochopí. Ak budú chcieť tak si zahryznem do jazyka ešte milión krát pre ne ❤️

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenadka
21. nov 2021

@zoro9836 tak mňa len zak hocičo nevytočí a už vôbec nie neporiadok z pečenia