Na akom vankúši spíte? Ktoré sú dobré?

lubka131
19. jan 2009

Neviem, ci je niekde tato tema, ale chcem sa spytat, na akom vankusi spite? ci klasicky od babicky, z peria, ci ergonomicke a ak ano, tak ktore su dobre?dakujem za rady.

denisocka
19. jan 2009

😀 manžel na klasickom z peria,nie od babičky-to by smrdela cela spálna,máme nove a ja mám obyčko anti alergisky s nejakým vlaknom,čo sa da prať,slovensky alwbo česky vyrobca,syn ma od nich tiež,ale na vankuši nespí,na nom by som si asi aj ja krk dolamala

kocurik16
19. jan 2009

my na obyčajných od babičky,ale máme alergika,tak budeme meniť za niečo antialergické,isto to nebude ten ergonomický,lebo to by som sa asi nevyspala.

dididi30
19. jan 2009

veru ja mam ergonomicky a je to katastrofa, bo ked clovek spi cely zivot na obycajnych vankusoch tak toto mi uz nepomoze, akurat tak k maserovi ma dotiahne 😀
no neva mame vsetci ergonomicke , snad to prezijeme 😉 😀

bibula
19. jan 2009

MY dospelaci - http://www.dormeo.sk/index.asp?tn=productview&c...

ondrik ma len svoj maly prenosny vankusik 🙂
a bibka klasicky antialergicky /pratelny/ 🙂

roasha
19. jan 2009

vsetky vankuse aj paplony antialergicke,nie "hocijake"-presli skusobnou Praha,Brno. 🙂

aponchie
19. jan 2009

dute vlakno vsichni

schnek
19. jan 2009

všichni na péřových. My s MM máme i péřový macíky, deky máme ScanQuilt (snad je to dobře napsaný), Ondra má péřový komplet s málo nacpaným polštářkem a druhý dostane to samý 😉

gedren
19. jan 2009

My mame tyhle latexovy a jsou uplne dokonaly:

http://www.rothwell.cz/Anatomicky-latexovy-pols...

Neni to zadny obskurni anatomicky tvarovani, proste to ma tvar normalniho polstare. A fakt super, klasickej polstar jsem nikdy nevedela, jak si nacechrat, aby drzel poradne, a tenhle drzi sam od sebe 🙂.

aponchie
19. jan 2009

ged vypada dobre a jak ho peres?pac ja tohle dilema mam skoro ze vsema vankusema kdyz je potrebuju cele vyprat na 95C nevlezou se do pracky takze uvazuju nad tema kulickovyma 😲

angua27
19. jan 2009

ja mám tento s Ikea http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/1013... je ergonomický a mne veľmi vyhovuje. keď som pred 8 rokmi prešla na ergonomické, prvé týždne ma bolela hlava ráno. ale cca. po 14 dňoch to prešlo a odvtedy spím oveľa lepšie a hlavne nebolí má ráno celýýýýý chrbát. 😉 vankúš má snímateľný poťah a ten právam raz za dva týždne. vankúš samotný, asi raz za mesiac-dva ako si spomeniem. samozrejme, že na neho ešte dávam obliečku. 😀
a v Ikea sú aj na ergonomické vankúše návliečky, ktoré z nich spravia ako keby normálne vankúše. napr. http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/S698... kamoška to má a pochvaľuje si. 😉

lubka131
autor
19. jan 2009

Aha, tak kazdy nieco. No my mame s manzelom paperove, jemu sa spi dobre, ale ja by som potrebovala zmenu. Chcem nejaky ten vankusik, ale asi ergonomicky nie, taky tvar obycajny. Ale neviem si predstavit, ze budem spat na takom niecom malom, asi si ho dam na ten paperovy co mame, ale to bude potom asi vysoko ze? a este si neviem predstavit, ja maly, a manzel vedla velky, kazdy iny...vyzorovo. Jedine usit rovnake obliecky...

roasha
20. jan 2009

my mame tuto firmu. 🙂
http://www.klinmam.cz/czech/ 🙂

gedren
20. jan 2009

Aponchie, neperu 🙂 Ma to snimatelnej potah, ten se prat dat. Polstar samotnej je stejnej material jako matrace, a tu taky neperu celou, jen potah ;)

aponchie
20. jan 2009

tak to jo..ja musim prat bohuzel i povlaky na matrace 😝

anna80
20. jan 2009

ahoj

herminka
20. jan 2009

Manžel má podobný anatomický jako sem vložila Bibula. Je s ním spokojený a já peru jen potah.
Je tu někdo, kdo spí bez polštáře jako já? 🙂 Kdysi v mládí mi ho zakazovali kvůli křivým zádům a tak jsem si na to zvykla, že s polštářem bych se nevyspala.

bubbles
31. dec 2011

mate niekto vankus Wellpur Lake Superior? (http://www.jysk.sk/4/52/4244003/a/catalog)
ja som ho dostala teraz na Vianoce, cize ma asi tyzden.. na zaciatku mi smrdel za odlakovacom, vyprala som potah a vankus nechala vyvetrat 2 dni.. stale smrdi akoby zatuchnuty..
mate niekto podobny problem? mohla by som ho este reklamovat, ked som uz vyprala obliecku? alebo ma mozu odbit tym, ze vankuse z umeliny sa musia dlhsie vysmrdiet??
dakujem Vam 🙂

bubbles
2. jan 2012

halooo... je normalne, aby vankus smrdel??? 😖

bubbles
4. jan 2012

smrdia vam umele vankuse?

zuzikak
5. jan 2012

@bubbles ja si myslim, ze to nie je normalne. Vankus ma byt vzdusny a prijemny. Nie smradlavy. Asi by som skusila iny.

@lubka131
Ja spavam na obycajnom z peria a vyhovuje mi, ze si ho tak troska napufnam pod hlavou ako mi vyhovuje. Manzel ma zase anatomicky. Myslim, ze poradit, kt je najlepsi sa neda. Treba si na predajni odskusat takych viac. Kazdemu vyhovuje nieco ine.

bubbles
5. jan 2012

@zuzikak dakujem 🙂

peha85
16. feb 2013

@bubbles ahoj, my mame taky isty problem.Chcem sa opytat, prestal potom ten vankus smrdiet?

bubbles
16. feb 2013

@peha85 jasne.. asi mozno mesiac, davala som ho do velkej miestnosti vetrat cez den, tak sa vyvetral.. teraz mame nove matrace, tie posmrdkali mozno prve dve noci a viac nie 🙂

barca1205
10. apr 2015
Používateľ barca1205 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od barca1205.

Anatomické Tempur - u nás jednotka. Na Vianoce ich dostali aj moji rodičia a zatiaľ sú spokojní. A rozhodne nesmrdia 🙂

karolinka789
6. máj 2015
Používateľ karolinka789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od karolinka789.

My máme vankúše zo studenej peny. Doporučili nám ich kvoli tomu, že dobre držia tvar, sú vzdušné a výborne odvádzajú teplo, takže ani v lete sa na nich nepotíme. Poskytujú výbornú oporu krčnej chrbtici, takže ráno sa budíme odpočinutí a bez stuhnutých svalov na krku

srenata
6. máj 2015
Používateľ srenata je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od srenata.

Doma máme vankúše z bio lenivej peny a sme maximálne spokojní. Najvačší problém je, keď cestujeme na chalupu, kde máme klasické páperové vankúše. Už na nich nevieme spávať. Asi si budeme musieť nosiť naše vankúšiky zo sebou 🙂

sonka345
7. máj 2015
Používateľ sonka345 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sonka345.

Ja mám tiež vankúš zo studenej peny, objednaný z e-shopu, a vobec neriešim, že som ako malé decko a nosím si ho všade so sebou. Keď sme išli pred pár rokmi na dovolenku a ja som sa namiesto odpočinutia vrátila so stuhnutým krkom, rozhodla som sa, že moj vankúš sa vždy do kufra zmestí a už ho nosím aj na víkend k rodičom

moje123
7. máj 2015
Používateľ moje123 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moje123.

Ahoj sonka a prosím ťa odkiaľ si objednávala? Ja nemám čas chodiť po obchodoch. Tiež som premýšľala o vankúši zo studenej peny ale nemám nikoho známeho, kto by objednával. Trvalo dlho kým ti prišiel?

sonka345
7. máj 2015
Používateľ sonka345 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sonka345.

Ahoj, ja som objednávala z e-shopu prespanok.sk. Doporučila mi ho kamoška, ktorá tam objednávala matrac. Objednala som si konkrétne http://www.prespanok.sk/bonet-anatomicky-vankus-zo-studenej-peny?kat=vankuse%2Fstudena-pena. Nespomínam si presne, ako dlho to trvalo ale do týždňa som ho mala určite doma. Som s ním spokojná a možem ho len doporučiť

lenatali
17. jún 2015
Používateľ lenatali je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lenatali.

Vankúše Tempur - u nás sú jednotka