Na chvíľu sa mi stratilo dieťa

maca793
6. dec 2008

dnes sa mi stala smutná vec, bola som s deťmi na Mikulášovi a stratila sa mi najmenšia bambula. Nevedela som ju nájsť 30 min. ale našťastie som ju našla. Ani si neviete predstaviť, čo som prežívala. Už som myslela aj na to najhoršie. Chcela som zavolať políciu ale nevedela som si z toho šoku spomenúť na jej meno. Ten pocit bezmocnosti neprajem nikomu a už dúfam, že to nikdy nezažijem 😢

erikasadek
7. dec 2008

julia ja ti verim , pretoze najviac blbych poznamok som pocula len z ust nasich ludi, bud slovakov alebo cechov, aha pozri ako pes, toto dieta, ze sa nehanby, ta zenska, oni si mysli aked su v inej krajine, tak im nikto nerozumie ze?
boze moj ako moze byt niekto tak kruty a uviazat svoje dieta takto, ta je ale debilna, ale ze oni stale vrieskali po celom disneyland epo svojich detoch to nie je trapne ze?

nehambim , sa, pretoze viacej by som sa hanbil asama pred sebou, ze viem ake je nebezpecenstvo v takychto preludnelych priestranstvach, ako len niektory predatory cakaju nato, kedy sa vam strati z obzoru vase dieta, ktore s velkou pravdepodobnostou uz nikdy v zivote neuvidite..
a
zit s tym, ze niekto niekde mu mozno ublizuje, alebo mu ublizi, len preto ze , som mala blby pocit s pohladov a poznamok, ludi mi nestoji zato....
povazujem to za jeden super vynalez, pre deti a rodicov...

janka196
7. dec 2008

bibula ako co je na tom smiesne a trapne?

julia225
7. dec 2008

ano, voditko...
vies BA nieje tak preplnena, ale v londone neprejdes bezpecne po ulici, pokial nemas dieta v kociku, alebo na voditku, bohuzial, ale je to tak...a zato, ze sa starame o bezpecnost dietata sme trapne???hm...

simula
7. dec 2008

Ahoj maca, ja som raz nemohla starsieho/mal 4,5 r/ najst v tescu asi 10 min ,ale bola som s toho v soku dost dlho a on si vysiel von a bol za tescom ☹ ,tak to si viem predstavit co si prezivala 😒

julia225
7. dec 2008

jani, my sme byvali v blacpool...tam bola vrazda na dennom poriadku a o unosoch nehovorim, a aj dnes ked si predstavim, co vse sa moze stat ☹
nehovorim, ze na ihrisku ju nepustim...vlastne na SK zatial pouzivame voditko len v hypermarketoch... som tak
kludnejsia...
erika...co ti budem hovorit... vid bibula... 😒

erikasadek
7. dec 2008

bibula tyma trochu uz poznas,ver mi u niektorych deti je to skor nutnost, a nie trapne.....
tak ako u mojeho syna, je to zivotna nutnost vo velkych parkoch; kde je vela ludi....

julia , neviem ti dat link, tu sa to tazko zhana, mne ho dal amoja znama, ktora ho ma od svojej znamej, komplikovane, ze?
teda poviem vam, v disneylande za kazdym sa ma aspon 20 rodin s dvoma detmi pytalo odkial ho mam , uzasna vec, boze kde ste to kupili.....

julia225
7. dec 2008

jani, ty si z hull??? sa mi zda...
ak mam pravdu, tak to tiez nieje jedno z najbezpecnejsich miest v UK, co? 😒

julia225
7. dec 2008

erika veriiiiiiiiiiiim! 😉
mam doma podobny zivel... 😀

janka196
7. dec 2008

http://cgi.ebay.co.uk/Baby-Safety-Harness-Toddl...
napriklad taketo, to som len narychlo nasla

janka196
7. dec 2008

julka mas pravdu z hullu som a poviem ti este dva roky dozadu to bolo druhe najnebezpecnejsie mesto v UK 😲

julia225
7. dec 2008

janka, myslim, ze hned po blackpool-e 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
7. dec 2008

fuuu... tak mne sa ešte deti len doma strácajú... ale aj to sú šoky.. aj ked nemožu nikam sa yvpariť... ale proste dakde zalezú a sú ticho...
A vodítka na vonku máme kúpené už, ale musia pekne bežkať, aby vonku mohli pobehovať...
Mikulášovia a iné hromadné akcie sú zaberák... To s našou princeznou na rukách pobehujem za Kristiánom, ktorému je fuk kam ide, nikde sa nebojí - isť daleko, do tmy... .nič.. .v cudzom prostredí... jemu je jedno... On už začína byť zrelý na vodítko 😅

erikasadek
7. dec 2008

no nieco podobne, len moj teda s toho obrazku to nevidno, moj sa da nastavit do zadu, alebo na prave rameno, a lave rameno, ako chces, a ako ti to vyhovuje.....
ten kto to vymeslel, nech je pozehnany..... 😉

su super deticky, ktore sa drzia kocika, a nikam neodbehaju an no a su zivle ako moj, ktore ani krikom ani bitim nedonutite,aby vam dali ruku, takl naco sa nervacit... a moj uz ho aj sam vytahuje, ked ideme niekam, kde je vela ludi... podareny co, vie ze ma viacej slobody....

janka196
7. dec 2008

julka 😀 😀 ta moze byt 😀

najjulinka tak to si neviem ani predstavit ja mam len jedno a je to zaberacka ked snou ideme na nakup. ona jak bager ide ani ju nezaujima ze je niekto prednou

julia225
7. dec 2008

najhorsie je, ked sa v dakom nakupnom centre schova do nejakeho obchodu...par krat sa mi to stalo a stacilo... ☹

najjulinka
7. dec 2008

Vodítka majú na www.babetkovo.sk 😉 A sú vhodné aj ako pripútanie do kočíka... Takže len prepnem z kočíka na šnúru a hotovo... A majú rôzne farby... My máme ružové a modré 😉 😀 😀 😀 Myslím 170 Sk stojí kus 😉

janka196
7. dec 2008

erika presne je to super hlavne pre deticky ktore chcu byt samostatne a takto si behat. 🙂

julka no aj nam sa tak raz stalo ze sme ju nechali pri nas stala a sme vyberali knizku a otocime sa a ona si to rube vonku z obchodu. to bola fakt sekunda.

erikasadek
7. dec 2008

no a pri nich su to niekedy len dve sekundy a uz ich niet? kolko krat sa nam to uz stalo... 😉

nie nie, radsej takto ako plakat cely zivot...

aj za cenu ze budem trapna, mne to stoji zato... 😉

janka196
7. dec 2008

erika pravda, pravda a trapne su mamicky ktore odsudia predtym nech to vobec videli alebo odskusali 😔

lucxy
7. dec 2008

baby no ja som to raz zazila ked sme boli v tescu a mala sa mi schovala medzi saty kde su regale ja strach a panika,,,moje srdce vtedy riadne bilo no ale to bola len chvilka a neviem si to predstavit 30minut asi by som mala infarkt
aj moja je taka ze sa mi hocikedy vytrhne preto ju vzdy drzim lebo sa bojim, ale som ju naucila ze sa ma musi drzat za ruku 🙂
a stymi obojkami ja si myslim ze je to ok 🙂 tiez som byvala rok v irsku a viem, ze to tam deticky mali

bihan
7. dec 2008

O vodítkach (lebo nijako lepšie to nazvať neviem) sa tu už veľmi živo diskutovalo 😉
Na nete sa dajú zohnať aj také "pískatka" ktoré pískajú v momente, ako sa vysielač od prijímač vzdiali na viac než x metrov (dá sa to nastaviť) a v popise je uvedené, že je to na deti a domáce zvieratá... brrr...

Sári ešte nechodí, takže medzi ľuďmi ju nosím a keď bude veľká frajerka, ktorá sa rozhodne, že nebude ani náhodou rešpektovať moju vôľu, tak dostane niečo štýlovejšie http://www.amazon.co.uk/Littlelife-Ladybird-Day...

duskaf
7. dec 2008

Ahojte.
Maca, muselo to byť strašné. Nakoniec našťastie všetko dobre dopadlo.
Hneď ma napadol jeden film, nám ho púšťali ke´d sme raz išli na dovolenku do Chorvátska v autobuse. Na letisku stratili chlapčeka a našli ho po rokoch. Vždy mám ten film pred očami.
Zatiaľ sa mi chlapci nestratili a malú nosím v manduce, tak sa o ňu zatiaľ nebojím, lebo ju mám blízko, najbližšie ako sa dá.

erikasadek
7. dec 2008

bihan, ja som nepochopila tu lienku, akoze podla tej lienky ju najdes... ked ju ma na chrbte?

pretoze v takom preludnenom parku aj ta lienka na chrbate sa rychlo strati....
prepac....
osobne som si s toho tiez robil asrandu, ale ten kto nezazil taketo deti, tak asi ani nema ine vychodisko....
casom sa ukaze, ked vam babatka vyrastu.....

janka196
7. dec 2008

erika ja som na ebay nasla taku lienku ale normalne z nej sla ta snurka

bihan
7. dec 2008

to je detský rupsak, na ktorý sa dá pripnúť "vodítko"... to znamená, že dieťa nie je pripútané ako psík, ale keď je treba, tak sa dá rupsak zachytiť o putko.

bihan
7. dec 2008

mala som dať výstižnejšiu foto 😅

bihan
7. dec 2008

Janka, to nie je on.. toto tiež vyzerá ako popruh na zviera... ten Littlelife je normálny maličký detský rupsak.
http://www.littlelife.co.uk/out-about/5/index.htm

janka196
7. dec 2008

bihan ten co si dala ty je krajsi aj na iny styl. ja len ze nieco podobne som nasla

janka196
7. dec 2008

ozaj a v predu sa to zapne cez prsia ci ako? lebo sak inak by jej to asi zlezlo z pliecok nie?