Na chvíľu sa mi stratilo dieťa

maca793
6. dec 2008

dnes sa mi stala smutná vec, bola som s deťmi na Mikulášovi a stratila sa mi najmenšia bambula. Nevedela som ju nájsť 30 min. ale našťastie som ju našla. Ani si neviete predstaviť, čo som prežívala. Už som myslela aj na to najhoršie. Chcela som zavolať políciu ale nevedela som si z toho šoku spomenúť na jej meno. Ten pocit bezmocnosti neprajem nikomu a už dúfam, že to nikdy nezažijem 😢

erikasadek
7. dec 2008

bihae to krasne teraz uz chapem , viac prepac, ze mi to trocha trvalo....
len ako poznam mojho silaka, ked ho drzim , tak aspon viem, ze je na pevno, upevneny, a s tym vakom ked sa mu niekedy stalo ze on chcel ist na jednu stranu a na ja na druhu, tak tahal poriadne, takze uz ho vidim ako sa s tohto vaku lahko vysmykne, co neznamena, ze nie je super je, super vec..

ja si ponecham na svojho moj osvedceny, ja ho aj tak pouzivam len do velkych parkov, takze to nie je na kazdy den.... 😉

olise69
7. dec 2008

ja som kúpila túto žirafku a je to rozkošné vodítko:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&i...

erikasadek
7. dec 2008

nadherne, super.... 😉

bihan
8. dec 2008

Erika, mea culpa.. blbý obrázok 😅
Ten lienkobatôžtek je úplne maličký a dá sa skvele podoťahovať, ale detská vynaliezavosť nemá hraníc, že?
Žirafka mi tiež príde fajn, na nete je tých zvieratiek milión - hrozne sa mi páči prasiatko, len sa bojím, asi si z toho potom iné decká nerobili prdel. Každopádne malý rupsak mi príde prijateľnejší a všestrannejší ako ten čistý popruh.

titkovamiriam
8. dec 2008

fuuu to teda muselo byt ja by som sa asi zblaznila -nastastie som to nikdy nezazila vsetky deti som drzala ako klieste a vedeli vzdy svoje meno a adresu 🙂

maruschka
8. dec 2008

no maca, tak namiesto Mikuláša šoková terapia..Nám sa malá tiež raz stratila, ja som ju videla-ona mňa nie..utekala som po nej, kričala som, ale keďže sme boli v nákuponom centre a hrala hudba, kopec ľudí, ona v šoku, tak som ju nemohla ani dobehnúť a ona mňa zasa nepočula...Chúďa, celá sa triasla a plakala..celé to trvalo asi 3 min, ale odvtedy sa nás drží ako kliešť...

a prečo nie vodítko??Ja si myslím, že lepšie je pre to dieťa aj rodiča, ak sú spolu takto spojení, ako keby to dieťa malo zažiť obrovský šok, keď sa stratí..veď ho netreba používať, keď sú na pokojnej prechádzke, alebo v parku...Jednoducho, tam kde je veľa ľudí, v cudzom meste...atď..
My keď sme si kupovali kočík-trekingovú trojkolku, tak súčasťou bolo vodítko pre druhé dieťa-dlhé vodítko namontované na ľavom boku kočíka-a vždy, keď sme išli cez cestu, keď sme boli na nákupoch, tak sa toho malá držala... 😉 😉

fejusa
8. dec 2008

my ked sme boli australii atak tam tak nosili deti 😀 .mne to tam tiez kupila teta ale ja som sa iba s tym hrala a potom ked som dosla domov tak som to davala psovi mojmu,chudatko psik 😅
Inak tieto voditka na deti sa straaaaasne dlho uz pouzivaju aspon co ja viem tak minimalne 15r.ale svoje dieta nikdy by som na to nedala

fejusa
8. dec 2008

mozno keby je extra besnucke zevsade nusi byt a uteka,tak by som asi pouvazovala

mracik
8. dec 2008

Nám sa tiež raz Kubko stratil, mal vtedy necelé tri roky, hral sa na dvore pred domom s rovnako starým kamarátom a zrazu neboli nikde, behali sme obidve maminy ako splašené, obehali sme všetkých susedov, nikde neboli...tak sme sa celé vystrašené utekali na hlavnú cestu, ktorá bola dosť ďaleko a chalani sa tam nikdy predtým nevybrali a tam zrazu vidíme staršiu pani ako ich vedie za ručičku ku nám domov
tá pani totiž mala traktor a Kubko ho videl z auta, tak si ho chcel pozrieť. Pani sa veľmi čudovala, čo za deti sa jej to potulujú po dvore, našťastie tam mala vnuka, ktorý chodil s Kubkom do škôlky, a ona zase poznala mojich rodičov, takže vedela, kde má deti zaviesť.

A aj môj brat sa raz "ukážkovo" stratil, mal päť rokov a hral sa s kamarátom vonku, bol marec a oni sa celí zamočili vo fontáne. Báli sa ísť domov, tak môj brácho rozhodol, že pôjdu na vlaku ku starej mame, lebo tá sa hnevať nebude. Rodičia samozrejme za chvíľu prišli na to, že deti zmizli, všade ich hľadali, ale chalanov nikde, tak sa rozhodli, že pôjdu na políciu. Akurát, keď ich vypočúvali, tak na políciu volal niekto zo železničnej stanice (tá bola asi 2 km od nášho domu), že tam ležia pod lavičkou dve mokré deti, že nech si po ne prídu. Brácho nevedel, ktorým smerom sa ide k starej mame, tak na vlak našťastie nenastúpili

Zaujímavé je, že takéto výčiny robia chalani väčšinou vo dvojici, takže ja sa o decká ani tak nebojím vtedy keď sú sami, ale hlavne keď sú spolu 😉

sirinka
8. dec 2008

juj, az mam zimomriavky...mne raz mala odbehla v obchode medzi regale so satami a nevidela som ju a ani na vychod, tak som nevedela, ci za tu chvilku nevybehne/la vonku...no co vam poviem, studeny pot, tep srdca 200/min a cierne myslienky a to trvalo asi len 5 min.... 😨

najjulinka
8. dec 2008

Mne sa tie ruksačiky páčia, ale pre deti, ktoré sú chvilu v kočíku a chvílu bežkaju je to nepraktické 😉 😀

tribitka
8. dec 2008

ja som sa včera v Avione, čudovala a smiala dokopy.... v orzhlase vyhlásili, nech sa rodičia Šimona už neviem priezvisko dostavia k hlaavnému vstupu..... no ked to už ujo opakoval dlhšie ako hodinu, prišlo mi to zvláštne.... žeby si rodičia stále nevšimli,že im chýba dieťa, alebo odišli bez neho??? 😀

julia225
8. dec 2008

3bitka...cierny humor??? 😀 😖
baby, akokolvek, nedam na voditka dopustit, aj co sa tyka ucenia chodenia...ostatne maminy sa krcili a ja som veselo kracala a malu som drzala zaroven...
no ale pocula som ze v MT sa stratil chlapcek v tesco a nasli ho po hodine v zachode komplet preobleceneho do inych siat a ostrihaneho... 😖 😔

alika54
8. dec 2008

julia pocula si dobre,,len mam pocit ze slo o dievca a moc zahadnym sposobom sa to ututlalo 😕 ,,,inac maca uplne ta chapem ze si si na meno drobca nevedela spomenut,,,ja som platila v tulipe v jednom z obchodikov a mala mi medzitym odbehla,,hned som vybehla von a jej nikde,,,kym som ju zbadala ze stoji uz pri nakupnom voziku a caka ma -proste strasny pocit,,,nenormalne som sa zlakla 😒

mracik
8. dec 2008

a nebol to v tom martinskom tescu len hoax? Lebo ja som to počula len sprostredkovane, že jedna baba povedala druhej... a vždy trochu inú verziu 😅

verulka
8. dec 2008

mracik presne, bol to len hoax 😉

marika80
8. dec 2008

tribitka asi si chceli v klude donakupovat 😀

najjulinka
8. dec 2008

alebo tam bol so starými rodičmi... a volali predsa rodičov... 😀 😀 😀 😝

majcik
8. dec 2008

Ja som citala podobny pribeh o dievcatku v BA v Auparku ... davnejsie obiehal taky mail, mozno ste citali. Rodicom sa odrazu stratilo dieta, oni nastastie duchaplne zalarmovali bezpecnostu sluzbu, uzavreli sa vsetky vychody a nakoniec dievcatko nasli vyholene, prezlecene a sfetovane kdesi na toalete, pripravene na transport ... mala som strasne zimomravky, ked som to citala, ale nikdy viac som o tom nepocula, neviem, ci sa to fakt stalo ...

Prvykrat tu citam o voditku ... nooo, mozno to pripada niekomu drasticke a mozno neludske, ale v urcitych situaciach (preplenne obchodne centra a ine priestory alebo moc zive decko) to moze byt fakt fajn ... uvidime, moj maly zatial iba lozi, takze este mame chvilku cas na taketo problemy, ale ono to rychlo pride ..

dari
8. dec 2008

jeeej voditko na deti... teda v niektorych situaciach, hlavne ked myslim na vsetky svetove strany by sa teda hodilo....ja by som ho este vylepsila na flexi 😀
mne sa tiez raz maly stratil, to mal 2r bolo to mozno ani nie 10 minut ale ten pocit bezmocnosti bol fakt zufaly ...

tamarka
9. dec 2008

maca, viem si živo predstaviť, čo si musela prežiť. Mne sa stalo to, že som raz so staršou išla do mesta, mala vtedy asi 2 mesiace, chcela som ísť do jednej predajne, kde boli vysoké schody, tak som nechala kočík pri výklade, bola to malá predajnička, s veľkými výkladmi, tak som si bola istá, že ju vidím a nemala som žiadny strach, na 5 sekúnd som sa otočila od výkladu a keď som pozrela naspäť, kočík tam nebol. V živote som sa tak strašne nebála, hneď som vybehla von a zažila som ešte väčší šok, niekto mi ten kočík presunul k vedlajšiemu výkladu. Buď to bol niekto strašne vtipný, alebo ju chcel niekto vziať a vyrušili ho. Vtedy som si povedala, že prvý a posledný raz som ju niekde nechala. Potom som už chodila len s baby vakom.

aletka
9. dec 2008

bibula, ak ti to je smiesne a hanbila by si sa za to, lahka pomoc, tak ho nepouzivaj. 😅