Na koľko musím byť otvorená pred pôrodom?

lussy013
14. feb 2013

Ahojte babenky koľko musím byť otvorená aby som mohla ísť rodiť.Lebo viem že je to iné byť otvorená na prsty a na cm.Som otvorená na 3 prsty ta neviem pri koľých by som mohla ísť rodiť.A že ked už budem dostatočne otvorená či už musia prísť kontrakcie alebo ešte môžem aj niekoľko dní zase čakať ? Som prvorodička tak možno mám trochu nezmyselné otázky 😀

graceful9
14. feb 2013

@lussy013 rodíš, keď si otvorená na 10 prstov...vtedy sa už nečaká, otvaraš sa pri kontrakciach. Keď si na nejaké 3 otvorená, to ešte nemusíš rodiť aj pár týždňov ale môžeš 🙂

katkas1
14. feb 2013

ja osm bola otvorena na 6 prstov bez bolesti, takze mi pustili plodovu vodu, kontrakcie nenastali ani tak, potom mi dali infuzku, no to uz stalo za to ale maly bol po hodine vonku.na porod musis mat kontrakcie ak nie budu ti ich vyvolavat, bez toho neporodis.

veselavrba
14. feb 2013

Ja som bola na 7prstov otvorena a odtiekla mi plodova voda a v ten den som aj porodila bolo to v 35tyzdni.

lussy013
autor
14. feb 2013

@graceful9 no to viem že to môže ešte trvať lebo takto som otvorená už od 34 týždňa , momentálne som v 39 tak ma len zaujímalo že ako to lebo už minulý týždeň mi povedali že to už každú chvíľu bude a zatiaľ nič :-/ a nechcela by som prenášať termín mám 19.2 . ale tak sa asi drobcovi ešte nechce nechce ....

demonique
14. feb 2013

@lussy013 a nemas este ziadne kontrakcie? tak to potom mozno budes mat rychle 🙂 Ja som bola na 1,5 palca otvorena a bolesti som mala take, ze som skoro obhryzala steny. a to ma poslali domov, ze este nerodim, ze este tak dva dni. a ja som sa im vratila za dve hodiny naspat a porodila v ten den 😀 skus pohupovanie na fitlopte, to pomaha otvaraniu, ale myslim, ze babo nejlepsie vie, kedy ma prist na svet

lussy013
autor
14. feb 2013

@demonique No nemám nejaké veľké bolesti občas má trošku chytí taký kŕč ale to je tak dva krát za den a cítim tlak v podbrušku ale to tiež už asi 10 dní ...a stou fitloptou som akurát včera začala 😀 .....

denisafono
14. feb 2013

@lussy013 zhruba 10prstov-10cm, ja som bola na 8,5 a uz som musela aj ked mi hovorili dookola este nie. A tak som porodila a potrhala som sa ajaj 😠

lucinka58883
14. feb 2013

Ja som tiež nevydržala kým som sa dostala na 10 prstov tiež som mala tak nejako 8,5-9 ale už som musela, naštastie som sa nejako extra nepotrhala tak to je asi u každého iné 🙂

stankot
15. feb 2013

ja mam termin 28.2. minuly tyzden mi lekar povedal ze to moze byt kazdu chvilu ale mozem aj prenasat...bola som otvorena na 2-3 cm a krcek skrateny do 2 cm a makky...teraz v stredu vraj to je uz na spadnutie krcok 1,5cm a otvorena na 3 cm a uplne zmaknuty krcok...este vzdy nic...no mam bolesti ako pred menstruaciou dost casto za den ale nieje to pravidelne tak uvideme kedy to nakoniec bude....

moo
24. feb 2015

@stankot neboj ano môže to byť každu chvilku ale aj nemusí :o) ja som bola na 4 otvorená dva týžden lekár povedal že malý už aj vypadne a nie pekne si tam spal xixix a tie "bolesti" su posličkovia maternica sa priparavuje na kontrakcie a aj črevá sa šistia 😉 želám krasny a rychli pôrodík...

lusi24
24. feb 2015

@denisafono mala som to podobné

stastnamamulka
24. feb 2015

@lussy013 dolezite je,aby babo zostupilo do porodnych ciest ku koncu tehu,to,ze si teraz otvorena na 3 este nic neznamena,niektore baby su takto aj pol tehu,ine sa otvoria z 0 do 10 aj za hodku,ano,aj prvorodicky😀😉

oculik
24. feb 2015

@moo dievčatá,všimli ste si datumy príspevlov ktoré ste komentovali?
@lusi24 🙂

ukulela
24. feb 2015

@oculik ja som pisala aj adminom, ci sa neda nejako zviditelnit datum zalozenia fora ... ale ze s tym teraz neplanuju nic robit. tiez sa niekedy pozastavim nad tym, ako zeny odpovedaju na dva-triroky stary problem.

oculik
24. feb 2015

@ukulela mňa to pobavilo 😀

stastnamamulka
24. feb 2015

@oculik ja nie,ale teraz si ma pobavila😀😀😀

lusi24
24. feb 2015

@oculik a ty si si vsimla že ja som komentovala niečo iné ako to čo je hore písané. Trubka

oculik
24. feb 2015

@lusi24 všimla,len ma pobavilo,že je to dva roky staré,ale nechcela som Ťa uraziť!Prepáč,ak sa Ťa to dotklo! 😉

tasc
28. apr 2021

@oculik je jedno kedy sa komentuju veci.. zena ktora to potrebuje alebo chce vediet ju rok nezaujima 🙂 napriklad ako mna teraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre