Na koľko stupňov kúrite v rodinnom dome?

beah
5. jan 2015

Ahojte mamicky, chcem sa spytat, na aku teplotu vykurujete rodinny dom, pripadne ci kurite vo vsetkych izbach a pod. Ja sa s manzelom stale neviem dohodnut na teplote kurenia, jemu staci 21 stupnov,, niekedy aj 20, mne je ale chladno, mne vyhovuje 22-23 stupnov. On vsak stale tvrdi, ze v rodinnych domoch sa bezne kuri na 20-21 stupnov, takze " ako mi moze byt zima?"Dakujem za odpovede.

cervenaruza123
5. jan 2015

@beah my teplotu prisposobujeme podla potreby, na noc nechavame 19, lebo ked je viac, je nejak prihoruco a vsetci sa budime. cez den, ked behame a nieco robime, tak nam staci 19 - 20, ked sedime a oddychujeme alebo proste robime nieco posediacky v klude, tak niekedy mi je zima naozaj aj pri 21 stupnoch. ale snazime sa nedavat vyssiu teplotu, len niekedy

mokon
5. jan 2015

noc 19, cez deň keď robíme 20-21, keď oddychujeme max 22

filipal
5. jan 2015

na 22,5 stupnov, spalne 19 stupnov. mame podlahove kurenie.
Ked sa hybes, tak staci teplota okolo 20 stupnov, ale ked si sadnes, moze ti byt neprijemne.
My mame na gauci deky 🙂
Tak kazdy je inac otuzily a inac subjektivne vnima teplotu. Zeny su zimomravejsie, citala som, ze muzi udrzia viac tepla. Aj unava, vyhudnutost, PMS moze vplyvat na to, ze potrebujeme viac tepla.
Tvoj muz chce zrejme aj usetrit. kazdy stupen o ktory znizime kurenie citit na uctoch...
Inac pri malych detoch by mala byt teplota vyssia. V skolkach sa kuri na vyssiu teplotu. ? tusim 24 stupnov?

stanislavao
5. jan 2015

@beah my kurime na 22. niekedy je 23, nikedy len 21,5, ale to je uz chladno. v kupelni pred kupanim vykurim na cca 26-27, aby nebola zima ani detom, ani nam. v noci to moze ist trosku nizsie, ale pod 21 urcite nie. deti sa v noci aj odkopu a keby spali pri 19 stupnoch, tak su vecne prechladnute. cize 22.

liligreg
5. jan 2015

@beah mne je yiez zima. drahy na mna pozera ako na blazna 😀 on v jratkom tricku a sortkach a ja mrznem..teplota 19-20... svokra viac nepredycha

bejka213
5. jan 2015

My cez den kurime na 21,5 a v noci stiahneme na 19,5. Takto nam to vyhovuje vsetkym najlepsie 🙂

jana_eyre
5. jan 2015

u nas je v obyvacke a kuchyni 21 ked varim 22.. v spalnach mame tak 20stupnov a v kupelni mame 22, ked sa vyuziva dlhsie, tak 23.. ak je u nas niekomu zima, tak sa oblecie.. deti u nas cez zimu maju teplaky, hrube ponozky a hore dve tricka s dlhym rukavom.. ja si obcas obleciem sveter..

podotykam, ze sme s muzom panelakove deti, kde sa kedysi samozrejme kurilo o stodvesto.. zvykali sme si dlhsie na zimsie miestnosti, ale teraz sme uz uplne navyknuti tak, ze ked je niekde 23 tak sa potime.. menej kurit je ekologickejsie a ekonomickejsie..

saza007
5. jan 2015

Cez den cca 19stupnov, v noci kurenie vypiname, klesne na 16-17stupnov.

lwhiterose
5. jan 2015

My máme cez deň 20,5-21 a v noci okolo 18. Cez deň mi to stačí ale v noci mi býva veľmi zima aj keď mám hrubé pyžamo, deku atď. Ale ostatným v dome to stačí....

pragmaticka
5. jan 2015

22 cez den. V noci 20-21

monhla
5. jan 2015

My cez deň medzi 22-23 stupňov, nielen kvôli deťom ale hlavne kvôli mne - som jednoducho zmrznutá 🙂
V noci max. 20 stupňov.
Manžel vedel, že mám rada teplo už pred svadbou, tak to nerieši. Je rám, že nebehám po dome vo vetrovke 😀 😀 😀

cottonwomen
5. jan 2015

21,5 cez den

cristi
5. jan 2015

niekomu je zima pri 23stup. ,niekomu teplo uz pri 20st.
my mame cez den cca 21 a v noci v spalni 18st.max.20 ,viac by som nezniesla,lebo ihned ochoriem.

kathrin17
5. jan 2015

my mame 22,5 kvoli malej cez den a v noci okolo 19

simca06022011
5. jan 2015

no u nas sa kuri drevom v samotovej peci :P Kurime do 21 a potom prestavame.. inak sa tam neda vydrzat (este to vhreje na tych 24..), do rana vychladne na cca 18.

beah
autor
5. jan 2015

@jana_eyre ahoj, ved to, ze ja som tiez vysla z panelaka, tam sa velmi prekurovalo, viem, ze to nie je ani zdrave, ale pri tych 20 stupnoch mi je veru zima...

prinzesz
5. jan 2015

my sa pohybujeme od 21 do 24, potom mi uz je az moc teplo.. kurime plynom

katrin21
5. jan 2015

@beah tu co sme aj susedia vacsina ludi kuri na 23st... ja by som pri 20st zamrzla ! ono aj tak nikdy nemas tych 23 vsade.... akurat na termostate, ale v severnej miestnosti je chladnejsie, v obyvacke s velkymi sklenenymi oknami na cellu stenu tiez o stupen menej... takze ked mas 23 cca. a termostat nemas na najchladnejsom mieste v dome, tak inde mas menej aj tak...

a ak mate podlahovku, to nie je ako radiatory, tam sa neoplati ani na noc stahovať viac ako o jeden stupen, lebo co potom rano dobiehas a dokurujes , tak spalis viacej, ako ked udržiavaš konstantnu teplotu.... pri kondenzacnom kotli napriklad... takze ide aj o typ kurenia, pri radiatoroch je to jedno, tam si pridavas a uberas ako chces.

veryhappy
5. jan 2015

My mame 22-23C den i noc, 3x denne vetrame , vlhkost je vsade 50%.

terezka1947
5. jan 2015

my v rodinnom dome asi cca na 24=aaaale,dole naprizemi,kde od zeme ide chlad...na poschodi staci na max22,lebo je dost citit,ze podlaha je vykurovana dolnou miestnostou..v noci to klesne tak na 18 stupnov

beah
autor
5. jan 2015

Dievcence, velmi pekne dakujem za vase nazory a postrehy, vychadza mi z toho, ze sa asi budem musiet prisposobit a lepsie obliect 😀 ... Len moja mama asi u nas nacisto zamrzne... 😉

maslenka47
5. jan 2015

@beah termostat v detskej (najstudensia rohova izba) nastaveny na 21.5, tam to vykuri tak max na 22 a mne je v tej izbe zima. V obyvacke aj pri vypnutom radiatore mame bezne 24st aj viac. A mozem sa aj poskladat, ze mame medzi susednymi miestostami 2-3 stupne rozdiel :X A vyzliekat sa a obliekat ked idem z miestnosti do miestosti to je uz teda pekne na hlavu :(

Inak vela zavisi aj od teploty podlahy a stien. Mozes mat v miestnosti kludne vzduch 25 stupnov, ked mas studene steny a zem, bude ti tam proste na pocit zima.

jana_eyre
5. jan 2015

@beah da sa na to zvyknut, hoci mne bolo treba dve sezony aby som si zvykla.. teraz byvame v dome uz 5 rokov a je to fakt super.. zo zaciatku sa treba lepsie obliekat a potom si clovek zvykne.. 😉

mystery1
5. jan 2015

@beah ahoj v demo sa ma kurit na 23stupnov a vo vsetkych izbach , je dolezite kazdy den vyvetrat a potom kurit je jedno ci drevom alebo plynom 23st je izbova teplota, a kurit treba vsade lebo tam kde kurit nebudete sa neskor budu tvorit plesne treba aby sa prehriali aj steny podlaha a podobne nie je to ako v byte kde ta vykuruje 5susedov 🙂 🙂

ivia25
5. jan 2015

@beah bývame tiež v rodinnom dome,máme plynové kurenie.Teplota v izbách je 20 stupňov,ale kde spíme je 18 stupńov.Ale zima ti môže byť aj z toho ak máš ochorenie štitnej žľazy ,myslím to vážne. 😉

barbora59
5. jan 2015

Vcera sme mali 22 a bola mi zima, mne najviac vyhovuje 23,5 -24, nastavene je ze na noc sa kurenie vypina a startuje sa o 6 rano..Mame podlahove kurenie.

filipal
5. jan 2015

@beah preco by si sa musela prisposobit? to si si fakt vybrala z tychto odpovedi? ved nikto nerozhoduje o tom, na kolko stupnov budete kurit len ty a tvoj muz. aj keby ostatni ludia zili v 15 stupnovych teplotach.
podal vsetkeho si tuto teplotu presadzuje tvoj muz a nepozera na to, ako sa ty citis.

beah
autor
5. jan 2015

@filipal vies, Ono je to tak, ze ja som z panelku, kde sa fakt prekuruje a na tom rodinnom dome je to ine. Mame velku poschodovu "komunisticku" kocku, je zateplena, nove radiatory, vymenene nove okna, takze aj to je svojim sposobom uspora energii, ale vykurovat takyto dom nie je lacna zalezitost. Mame aj krbove kachle v strede domu na chodbe, ale teplo z kachli neprechadza rovnomerne do vsetkych miestnosti...Mozno aj preto citim take rozdiely v teplote a je mi tym padom chladno...

beah
autor
5. jan 2015

@ivia25 to s tou stitnou zlazou som nevedela...Vdaka.

filipal
5. jan 2015

@beah tak to ano, je tazke vykurit taky domisko! a v panelakoch sa niekedy fakt prekurovalo. nesetrilo sa, az ked ludia videli tie nedoplatky, zacalo sa setrit.
tak drzim palce, ale uvidis, ze po case sa aj trochu otuzis. 🙂