Na pošte miznú balíky. Máte skúsenosť?

magda22
15. jún 2008

ahojte,
chceli by sme si kupit z internetu nejake handry, z anglicka, francuzska, mozno aj z usa, ale bojime sa tak trochu, pretoze moj muz cital, ze dost casto sa stava, ze na poste "miznu" baliky zo zahranicia, tak sa chcem spytat, ci ste niektora mala taku skusenost, ja tomu nechcem verit...
pripadne nepracuje tu niekto na poste?

sue
15. jún 2008

Magda, vždy treba dať veci poistiť... v tej cene za ktorú danú vec kupuješ, aby si aj v prípade, žeby sa niečo "stratilo" o peniažky neprišla... bohužiaľ mne samej sa 2x stalo, že balík nedošiel....

mirka414
15. jún 2008

a aj mne ked posielam listy zo svajciarska,zrovna neprisli dva listy pre holky s modreho konika.uz som podala staznost na jednu p..u co tam pracuje a myslim,ze ona si oba listy nechala,lebo nieje inak mozne aby sa na dve rozne adresy posielane v jeden den ani jeden nedorucil 😠 😠 😠 uz to preveruju...

mari.m
15. jún 2008

treba poistit..

misicka455
15. jún 2008

Magda stávat by se to nemělo, ale jak tu píší holky kdyby náhodou něco tak vždy pojistit. já na poště dělám a bohužel mě tohle všechno strašně mrzí jelikož my se snažímě dělat dobře, ale je to jako všude je to o lidech 😒

rosinka
15. jún 2008

ja som mala problém s listami, vždy keď som poslala nejakú maličkosť, tak nikdy neprišli 😠 😠 😠 😠 😠

helka101
15. jún 2008

Ahojte mne sa to tiež stalo! jedna mamča si u mna vydražila nohavice a poslala som ich prvou triedou! boli menšie poťahovačky s maminkou a nechcela priplatiť za poštovne! a gatuše sa stratili!! a kedže sa poslali obyčajne, t.j. aj prvá trieda, reklamovať sa to neda, takže nemam ani peniažky, ani gate 😠 takže, ja som názoru že pani na pošte si radi privlastnujú to čo nieje ich!!! ja neverím že sa ten balík len tak stratí,a leží dakde na mieste!! dakto ich už len bere a otvára a necháva si ich!!!! 😠

sasenka
15. jún 2008

Helka, ja ked posielam, tak vždy doporučene, jedine na žiadosť kupujúcej obyčajne, ale vtedy si nesie zodpovednosť ONA, mam to aj v podm. predaja. Noa veci nad 500,- zasadne poistujem, aj ked potom poštovné je 55,- Ked niekto kuupuje cez net, musí s poštovným rátať.

mirka414
15. jún 2008

ja mam svokra ma 88rokov a mal super napad mi v obalke poslat 200frankou co bolo vtedy 5000sk...list prisiel pootvoreny fotky tam boli ale peniaze nie 😠 😒 ☹ velmi ho to mrzelo mali to byt peniazky pre jeho vnucatko.prajem cloveku co to ukradol nech sa mu to v najhorsom vrati...

sasenka
15. jún 2008

ma napadlo, kamoške raz poslal kamoš darček na vianoce z Anglicka, a ked nedošiel tak začali po asi 2 mes. robiť vetry a balik sa "zazračne" našiel, dorazil komplet (ale roubalený a zasa zabalený), ale až po urgovaní. Oni si asi odložia a ked nikto nepátra, nechajú si, ak sa niekto ozve, tak to dajú. Ale ta reklamácia je vec pekne zložitá, hlavne zo zahraničia, asi rataju s tým, že sa na to ludia vykašlú. Ozi a ostal na slovenskej strane, hranicami prešiel ešte OK.

julca80
15. jún 2008

magda, tak toho co sa vy obavate sa prave nam stalo. Vydrazili sme si cez net 2 telefony na Ebay, tie sme si dali poslat v Anglicku na sestrinu adresu, kedze tam je, a ona nam ich obidva naraz posielala. Takze mame to iste na 100pro, ze boli poslane. Stalo sa to, ze jeden tel. prisiel a druhy nie, zaujimave, ze?! 😖 😠
"Kde sa to asi mohlo stratit?" (basnicka otazka) Samozrejme, ze to je jasne kde! 😠 Myslime si, ze ked baliky dorazili na SK, tak zial jeden z nich nemal stastie a niekto si ho oskenoval, pravdepodobne na letisku, a pozical bez navratky, 😠 Ach take su to s.... Nepoviem keby sa obidva stratili, tak by sme si aspon mysleli, ze boli poslane omylom niekam inam vinou medzinarodnej posty, ale sranda je to, ze oba boli zaslane v jeden cas, tzn. ze boli transportovane spolu a dorazil len jeden.
Zaujimave, len tak zmizol. 😨 😠

julca80
15. jún 2008

Sasi, tak presne to si myslime aj my ze takto dopadol aj ten nas balik.
Nenazranci jedni! sorry ale som na nich taka nastvana, ze sa obohacuju na druhych ludoch.

sasenka
15. jún 2008

Ved to, na dobierku nikto posielať nechce. Navyše na dobierku je to pekne drahé, potom sa už ani neoplatí kupovať, aspoň nie lacnejšie veci, ked najlacnejší balik na dobierku je 76,-

asimon
15. jún 2008

Ahojte baby, chcem sa spytat, ci sa vam niekedy stalo, ze ked ste nahodou nieco predali cez MK, ze vam dotycny proste nezaplatil. My sme mali ist na dovolenku, tak som necakala, kym mi tuknu peniaze na ucte a dotycnej, mimochodom registrovanej v MK, som balicek poslala skor . Jednalo sa o slnecne okulire, ozaj ahoj Mirka414, ty si mala o ne tiez zaujem a velmi ma mrzi, ze som ich poslala, prvej nepoctivej zakaznicke a nie tebe, co uz...
Dotycna prispieva do fora ostosest ale moje maily ignoruje, mne ani tak nezalezi na peniazoch ale ide o princip, ked som poctiva ja, mala by byt aj ona, co uz...

bika
16. jún 2008

no mne sa tiež stratili nejaké listy... dokonca boli v obálke aj peniaze ☹ .... posielali to pred pol rokom zo zahraničia, list do dnešného dňa nedorazil..... naša poštárka mala v čase, keď list mal prísť, dovolenku.... zastupovala ju iná... čo dodať? asi naozaj poistiť...
Inak existuje ešte poštová úložňa v Trnave/na každej pošte majú ich adresu/, tam sa skladujú listy (neviem či aj balíky), ktoré nenašli príjemcu... ale len posielané zo Slovenska. Niekedy sa na list zabudne napísať odosielateľ a keď sa nenájde príjemca, tak pošta by ho možno aj chcela poslať späť, ale nevie kam. Ja som tam tak našla svoje 2 listy s fotkami, ktoré som posielala kamarátke....
No a ešte 1 pikoška.... Asi pred 2 rokmi mi posielali list z Francúzska, prišiel až o 3 mesiace a na obálke bolo razítko: "Missent to Honkong"..... ale list nakoniec došiel... 😉 takže aj také veci sa stávajú 🙂

ena
16. jún 2008

bika: tusim aj baliky sa zhromazduju v trnave a potom je , alebo aspon byvala, tusim raz rocne taka drazba veci z nevyzdvihnutych balikov..

inak, mne raz dosla upomienka z trnavskej kniznice na trnavsky internat po pol roku. Teda rozdiel medzi datum peciatky na upomienke a datumom dorucenia bol POL ROKA 🙂
A sranda bola, ked som bola v kniznici, tak pani, ze mam zaplatit pokutu za nejaku omeskanu knihu a ja ze, ved mne nic neprislo, a pani, ze pride vam upomienka.. a mala pravdu, prisla, len jej to chvilu trvalo 🙂)))

magda22
autor
16. jún 2008

😕

zuzkaprofant
16. jún 2008

moja skusenost je ze nic neposielat postou ja som sem tam nasim poslala iba gratulaciu pohladnicu v liste a dake v nej drobne a to vobec nedoslo, som sa potom dozvedela ze oni vsetko presviecuju dako a popripade aj otvaraju baliky takze od vtedy nic neposlem ani pohladnicu z dovolenky 😀 😀 😀

magda22
autor
16. jún 2008

teda uz sa normalne bojim tie veci objednat ☹
hovorite, ze ked sa balik poisti, ze by sa nemal stratit?

bihan
16. jún 2008

Podľa mňa sem prispievajú iba ľudia, čo majú negatívne skúsenosti. Ja som posielala balíky, listy aj zo Slovenska aj na Slovensko a vždy všetko prišlo. Tak isto mi vždy dorazili zásielky z UK alebo USA (niektorým to však trvá 2m 😅) a to mi príde fr. pošta oveľa nespoľahlivejšia, než tá Slovenská.

otrivinkajanka
16. jún 2008

na tej poste maju taky bordel,ze az!aj mne sa stratil balik a to bol poisteny ani sa nenasiel podla mna si ich nechavaju na poste aj som vyhrala z nivei nejake veci bolo mi povedane,ze to poslali a nic mi nedoslo ked vidia,ze je to len tak tak si to nechavaju aj kamoska si objednava drahe kremy a poslali jej z tej firmy vzorky a dosiel jej otvoreny balicek a tam jej chybali kremy malo by sa zacat uz s tym nieco robit a mala by sem dojst nejaka konkurencna firma lebo co si uz posta dovoluje je nehorazne 😠

bihan
16. jún 2008

Konkurencia existuje - stačí si zaplatiť kuriérsku službu 😉

amj
16. jún 2008

holky, měsíčně mám 3-4 reklamace. až když napíšu stížnost, balík se občas najde. občas... 😢 minule jsem koupila tu na koníkovi odrážedlo a balík se 14 dní válel na podací poště a nikdo to neřešil. kradou ty co dělaj na poště, několik důkazů mam, už jsem to psala i ve stížnosti na hlavní ředitelství pošt, prý prošetří. tak at je líp platěj a nemusejí nám vykrádat balíky. co??? jako omluvu jsem od pošty dostala aršík známek 😀

sasenka
16. jún 2008

No ja tiež v ramci SK mam celkom dobre skusenosti , teda stratil sa jeden balíček, posielany ako listova zasielka a nie doporučene, ja bola vtedy dlhodobo v nemocnici, ani som to nejako nemala čas a chuť riešiť, kočke som vratila peniaze, našťastie to nebola drhá vec. Ale doporučene sa ešte nestratilo nič.

magika
16. jún 2008

ahojda...
asimon...být tebou,upozornila bych na tu maminu,co ti neposlala peníze adminy..když už nic,-udělala bych ji tu aspoň ostudu...
Jinak mně se zatím nestalo,že by se balík ztratil nebo,že by nedorazil,ale o Vánocích jsem posílala tchyni dárky a byla to keramika samozřejmě připlacená jako křehká a dorazila s jedním hrnkem rozbitým
Však nedávno vyšetřovali,jak našli ty dva pytle s nedoručenou poštou 🙄
Opravdu nejlepší je balíčky pojištovat a pokud prodáváte vy,tak si njedřív nechat poslat peníze....i když tady to musí fungovat na vzájemné důvěře.
Je mi špatně z lidí,kteří se takto obohacují a okrádají druhé ☹ ....

lenadka
16. jún 2008

magda-daj si to poistit alebo poslat doporucene, poznam jedneho obcana ktory pracoval na poste a co nebolo poistene alebo islo normalne nie doporucene adresata nenaslo 😲 😝

aspire5020
16. jún 2008

Dajte si poslat nieco co ma hodnotu tak 2000Sk a posta si to isto bude chciet nechat.
Poistite balicek na 5.000Sk

Cisty profit 3000Sk.

Do balicku mozete napisat este otvoreny list, ze toto je vzorka tovaru na skusku a pokial pride rozbity alebo znehodnoteny, nie je problem poslat iny 🙂 Vsetko je o psychyke a ludoch🙂

magda22
autor
16. jún 2008

este by som sa spytala, neviete ako je to s nejakym clom alebo danami za zahranicne balicky, toto absolutne neviem ako funguje, dakujem za vase odpovede!

asimon nebud labud a povedz ktora ti toto urobila??

zuz23a
16. jún 2008

No ja som sa nedávno rozčulovala, že mi každý balík príde natrhnutý, akoby niekto kontroloval čo sa v ňom nachádza. 😠
Tak to by som mala byť v podstate rada, že vôbec došli 🙂

magda22
autor
16. jún 2008

ked ja som ten pripad kedy mne bude nieco posielane zo zahranicia, takze takto spekulovat velmi nemozem, neviem ako to vymysliet, a bude to mat hodnotu tak 10.000 mozno, 😒

magika
16. jún 2008

aspire5020..to je dobrý nápad 😀
magdi...tak fakt dobře pojistit 😲