Na Slovensku dojčíme!

bihan
19. nov 2007

Maminky, Slovenky, keďže sa neustále objavuje na tejto stránke jeden vžitý bohemizmus, prosím naučme sa konečne po slovensky DOJČIŤ a nie kojiť, ako maminy u českých susedov 😉

bubatko
19. nov 2007

bihan, zaclony = firhang, a nie ze zaclony visia na firhangu 😉

delphina
19. nov 2007

A mamičky dojičky = dojnice majú vemená 😀 😀 😀

roasha
19. nov 2007

😀 😀 😀 tu vo feferonkove mame aj čatorne. 😀 😀

bihan
autor
19. nov 2007

bubatko, to nehovor mne, ale mojej starkej 😅
Delphina, tebe sa v tom kravíne asi veľmi páči 😉

bubatko
19. nov 2007

aky ma starka nick??? napisem jej do IP 😀

roasha
19. nov 2007

bihan,ani sa necudujem delphine,musela tu precitat dost kravin.uz len táto tema je pekna kravina. 😉

delphina
19. nov 2007

Keď mne sa to zdá vtipné 😵

roasha
19. nov 2007

delphinka,zlata si... 😀 😀 😀

roasha
19. nov 2007

bubatko 😀 😀 😀

delphina
19. nov 2007

Roasha 😀

roasha
19. nov 2007

jednoducho-dokonale mamicky. 😀 😀 😀

chuuligaan
19. nov 2007

🙂 🙂 🙂 🙂

pozeram, ze tu vediete dolezitu jazykovednu debatu
prosim Vas, ake kojenie? ake dojcenie? ved je to cicanie .. patrime predsa do zivocisneho druhu cicavcov, ci nie?
Takze, koniec debaty a hajde, dajte sa detom nacicat

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

roasha
19. nov 2007

😀 😀 😀 ...moja je uz velkaaaa.... 😀 😀 😀

vesi
19. nov 2007

roasha, asi by bola prekvapená čo po nej chceš 😉 😀 😀 😀

evercila
19. nov 2007

ja uz som dokojila a mozem sa venovat tejto haluznej debate 😀 😀 😀

roasha
19. nov 2007

hej,urcite by mi povedala,ze mi sibe. 🙂

vesi
19. nov 2007

😀 😀 😀

lefika
19. nov 2007

babyy, preco sa rehnite na cicikoch?? my to pouzivame bezne 🙂 nejake divne asociacie? 😕

babulka
19. nov 2007

Som sa nasmiala 😀 Som ja ale krepa, viem, ze kojit je dojcit, ale aj tak to nepouzivam. Moju inteligenciu to neznizuje (ani nezvysuje).
A nedavno bola debata o "stretnuti prislusnych jazykovedcov a inak postihnutych ludi", ze nacim pozmenit slovnik spisovneho jazyka. Niektore slova vyhodit, niektore vlozit. Lebo slovnik sa tvoril niekolko desiatok rokov dozadu a uz nevystihuje sucasne potreby.
Vdakabohu, mame demokraciu (si stale myslim), tak si mozme rozpravat co chceme a ako chceme. A jazyk tvoria ludia a nie naopak.

evercila
19. nov 2007

ze krepa, to poznam 🙂
u nas sa hovori "ta co ši šaľeny?"

babulka
19. nov 2007

Hej, a krumple pouzivam este, dokonca moj maly sam povie, ze ide papat krumplik 🙂 Ja viem, ze by som ho mala ucit povedat, ze ide jest zemiak, ale mne v pohode staci, ked povie "mami, matus papat krumplik". Alebo ked mi oznami "kakal si", tak som ho naucila, ale asi zacnem pouzivat "mal som stolicu".

cat
19. nov 2007

babulka 😀 😀 😀 100 bodov 😀

esci
19. nov 2007

bihan, ja som napr. ucitelka slovenciny a s ulubou pouzivam nespisovne slova, lebo mi pride vyjadrovanie takto pestrejsie ( nehovoriac o mojom slovoslede 😀 )...vyraz dojcime sa mi nepaci ( moja dvojrocna dcera vravi, ze dojim ), preto vedome pouzivam nespravny vyraz kojim, hehe. Ja som zila pred 20-imi rokmi a o plienkach na potnicky so nepocula 😅 , btw. Tiez inak zijem v zahranici- a je mi jedno, ci zena doji, dojci alebo koji- super, ze vie, ze MM je najlepsie, to je hlavne, nie? 😉
melory, krasna fotka umeleckaaaaa

sue
19. nov 2007

Babulka, moja sesternička vyrastá medzi 4 dospelými ľuďmi, tak si vieš predstaviť ten slovník - moju maminu takmer vystrelo keď mala malá dva a pol roka a bola u nás na prázdninách a Beátka zahlásila: "Borka, musím ísť na toaletu, lebo mi praskne mechúr" 😲 😀

bubadlo27
19. nov 2007

Viete co je na tomto vsetkom najhorsie?
ked prestanete kojit ci dojcit alebo nejaky iny uxvatny vyraz, vobec vas to uz nebude trapit ci pouzivate to ci ono.
Predsa nie ste verejne cinne osoby ani nevystupujete v mediach ci printovyx alebo televiznych, aby ste sa museli vyjadrovat spisovne.
Ale dobre som sa pobavila 🙂 🙂

Vsak predsa plati sloboda slova a je na kazdom , ako sa zariadi a vyjadri
tot vse 😀

evercila
19. nov 2007

to bubadlo: vsetko O.K., ale myslim ze k prirodzenej inteligencii je nutne, aby clovek aspon vedel, co je spisovne, aj ked to nepouziva 😉

andy.a
19. nov 2007

či dojčíme alebo kojíme,výsledok je rovnaký.. 😀

škoda o tom kecať/tiež čechizmus.. 😀 😀 😀 /

bubadlo27
19. nov 2007

nehovorim o inteligencii, pretoze ta nie je zarukou vedomosti a znalosti,
ja sama poznam cloveka, ktoreho by na slovensku asi tazko zaplatili 😀 , a stale ma problemy s pisanim i a y
🙂

zuz11
19. nov 2007

dufam ze sa velmi nehadate, nechce sa mi citat 6 stran 😀
je pravda ze pred par dnami som mala poziadavku a tej som vyhovela a temy kde bolo "kojenie" prepisovala na "dojcenie" 😀 este som ale nepresla vsetky temy 😀 nebojte iba v nazvoch to menim 😀

bubadlo27
19. nov 2007

zuz 🙂 🙂 🙂
moc sa nehadaju , ja som si najskor myslela ze je to provokacia 😀 😀