Na Slovensku nefungujem u lekárov na kartu platnú v zahraničí. Čo s tým?

honey777
26. sep 2009

Ahojte babuľky...
Pracujem v eu a na SK fungujem, teda mala by som podľa zákona fungovať u lekárov na kartičku ako každý iný občan SR, lenže TO TAK NIE JE. Nájde sa niekto, kto má podobný problém ?

nika12
26. sep 2009

Zrejme si odvody platis v danej krajine eu a ta karticka, neviem ako sa presne vola, by ti mala platit na Slovensku, ale pokial viem, tak nie na bezne vysetrenie, ale len v akutnych pripadoch, pohotovost a tak...

honey777
autor
26. sep 2009

tá kartička sa volá karta poistenca verejného zdravotného poistenia poisteného v zahraničí. Som tam už dlho a mám vše pozisťované, lebo sa ma snažili oklamať, že si musím platiť a tak. Lenže podľa zákona mám nárok na ošetrenie a plnú zdravotnú starostlivosť ako občan, ktorý platí odvody na SR. Ale lekári za mňa nedostávajú kapitáciu a ak chcú dostať peniaze za moje ošetrenie, tak musia trochu zložitejšie one žiadať, ale majú ich dostať. Lenže buď sa im nechce,alebo o tom nemajú šajnu. Lenže ja zato nemôžem !!! Nebývam tak blízko pri hraniciach,aby som mohla chodiť zakaždým tam na ošetrenie k lekárovi a je nemysliteľné, aby som chodila do centra do Viedne, čo mám ale 200 km.
Proste hľadám baby, ktoré sú natom podobne

honey777
autor
26. sep 2009

Babuľky, to tu fakt nik neni ???

ikke
30. sep 2009

a nemas jednoduchsie chodit k lekarovi tam, kde si poistena?
z mojich skusenosti, za to, co mam v zahranici (EU) zadarmo ako osoba tam poistena, by som na slovensku platila desiatky-stovky eur

honey777
autor
1. okt 2009

jediné čo je natom jednoduchšie, je nepozerať sa na tváre Dr., že tam nemusím počúvať o problémoch s poisťovňou. Lenže ako som písala, najbližšie CAR mám vyše 200 km od domu. Takže nie, ja tam len pracujem, nebývam a nežijem. Ale dík