Na všetko som sama. Ako neprísť o nervy?

junovka
20. júl 2008

Ako ste na tom vy?Neviem, ale ja v poslednej dobe som strasne zuriva, vsetko ma rozculi, hlavne moj manzel.Som v podstate 7 rokov doma, nakolko odkrutila som si jednu matersku, potom som bola nezamestnana 2 roky, hned na to som sla znova na matersku.Problem je vtom, ze na vsetko som sama, co sa tyka domacnosti, deti a v poslednej dobe dost vela chodim po samych lekaroch, lebo mam zdravotne problemy.V podstate manzel mi nepomoze nic, dokonca ked som u leakra, tak aj tam sedim v strese a stale som myslou doma pri Nelinke, ak manzel s nou vychadza a tak. Povedal mi, ze ked som chcela deti, tak nech sa staram.Timeika je tiez v poslednej dobe, odkedy vlastne zacala chodit do skoly, dost vybusna, priam by som povedala drza, papulnata... /ocov milacik/,.a hlavne ked su teraz prazdniny, tak..... 😝 😝 😝
Ale, ja uz nevladzem takto dalej. ☹ Snazim sa , aby vsetko bolo ako ma byt, ale mam pocit, ze je vsetko opacne.Manzel ma strasne malo chape....nevie pochopit, ze by som potrebovala aspon na pol dna si dat pauzu od vsetkeho, ked uz nie na cely den....a potom sa cuduje, ze som hysterka a neviem aka este.
Som takzvany ROBOT na baterky 😒 ☹

Poradte, ako sa ovladat, aby som nevybuchla, aj ked je pravda, ze som uz odjakziva tvor vybusny, co mna samu osobne dost stve? 😠 😠

aponchie
20. júl 2008

bez do poradny a nech si poradit co mas zacit delat sama pac zatim ten problem mas ty a ne manzel(ocividne) 😝 ,stejne by to asi zatim nepochopil a musis zacit u sebe to ti rekne kazdej psychous ..ja vim,ze to vypada blbe jako ,ze on nepomaha kasle na to atd a ty jses vlastne ten"chudak"a mel by vlastne on,ale opak je pravdou musis zacit ty a oni ti poradi uvidis!!ja mam kamosku psychousku a sama sem u ni parkrat byla.. 😉 asi bych ti to nedokazala dobre prevykladat co a jak a manzelska poradna by mela bejt v kazdem meste..btw taky sem dost vybusna 😀 neboj vsecko se da resit a pujde to.taky toho bylo jednu dobu hodne ...ve vsech smerech i zdravotnich a reknu ti,ze to zdravi ma clovek fakt jedno a pokud se resi veci mimo nej tak je to zatim dobry az pujde o zdravi tak to je horsi 😝

gucz
20. júl 2008

junovka ja som tiež nervák a občas aj vybuchnem, ale lepšie ak si ponadávam a trošku sa pojedujem, ako to v sebe dusiť. A to som doma len rok 😒 . MM sa už radšej vždy vzdiali, keď vidí, že soptím, on je totižto ten typ, čo sa neháda a chce mať tiež hlavne kľud. Skús mu niekedy nechať malé a proste odíď von. Veď sú to aj jeho deti, a názor, že staraj sa, veď si ich chcela.... 😠 ( on pritom nebol, keď boli stvorené? )

jevel
20. júl 2008

junovka -keď ťa to poteši, tak takéto stavy mávam aj ja. Ale vždy sa to potom nejako utrasie a ja sa nejako vzchopím. Mne napríklad teraz pomohlo, že som staršieho syna dala na 2 dni a 2 noci k mojim rodičom. Neskutočne som si oddýchla 😅
držím palce a pevné nervy

nobody
20. júl 2008

já poslední dobou jsem naštvaný každý den, semtam nadávám, občas kroutím hlavou---

jsme na tom podobně 😀 😉

pokecej s manželem
hlavně nechoď do "the best poradny", tam ti řeknou velký kulový

a co pomáhá... klidně si dej pauzu a jak už budeš mít pocit výbuchu, tak se uklidni a schrupni..manžela neřeš, mu to začne vadit..možná se chce jenom dohadovat

ale stejně je to na tobě, to ti nikdo neporadí něco osvědčenýho
tak .. a jdem se vztekat 😀 😉

junovka
autor
20. júl 2008

Ja si tiez v podstate myslim, ze saa sebe skodim, ale ked napr.....bola som u lekara, nechala som deti je u na 2 hodiny, sedel pri Nely na gauci a mala mu spadne z gauca???? 😠 😠 ...kde do kelu bol????A ako keby sa nic nestalo, v podstate ziadna vycitka, zeby sa trapil, alebo, ze by mu to bolo luto..... 😠 a ked som prisladomov, povedala kludne, ze mala spadla, Nely taka vyrevana bola, ze az lapala po dychu/ked clovek lutostivo place, a ked sa ukludni, tak potom take vzdychy vydava/ 😠 😠 😠 taze, to ma najviac dorazilo.A nebolo to prvykrat! 😠 Potom jasne, ze sa povadime, vykricime si aj ine veci, a tak to ide dokola ☹ ...som uz z toho zufala.A on len povie, ze zo vsetkeho robim tragediu, hystercim...a ze sa mam ist dat liecit 😖 😔

junovka
autor
20. júl 2008

nobody, schrupnut!..uhm 😒 ty si myslis, ze sa to da pri dvoch detoch....ved, len co si lahnem, alebo si niekde sadnem, hned su nalepene namne, hlavne ta najmensia a zobra , aby som ju nosila na rukach ☹

aponchie
20. júl 2008

nobo nerikej nechod do poradny..proc ne?ja mam kamaradku v bezplatne poradne pro cokoliv a staci si pokecat s nekym fundovanym mimo situaci a otevrou se ti prostory pac kazdej radi podle sebe a neobjektivne..a ty navic jses svobodnej takze tak 😀

tak s nim nemluv pac zatim "neslysi"a slyset nechce.. 🙂

aponchie
20. júl 2008

junovka to neres pac nobody je mladej svobodnej kluk.. 😉

verulka
20. júl 2008

junovka, a takyto stav je u vas uz dlho?
to nie je o tvojich nervoch ale o niecom inom..aspon podla mna. Ak chces, aby ti manzel viac pomahal, skus s nim hodit rec a "zapriahnut aj jeho do domacnosti..ja mam s muzom uz roky nepisanu dohodu, ze sa chodime ventilovat mimo barak. Kym boli krpci mensi, tak sme chodili oddelene- on v pia, a ja v sobotu. Proste su to aj jeho det, tak sa musi o ne vediet postarat..ale zase ak je s nimi on, tak mu do toho nemozes moc kecat,lebo sa ti na to vyprdne...
ono pruser bude, ked nastupis do roboty a budes musiet robit potom uplne vsetko? deti, domacnost, praca...bez kompromisu je to na nic...akurat budes uzlicek nervov

anaret
20. júl 2008

junovka-úplne ťa chápem, všetko na Teba padá, cítiš sa nepochopená...je to aj tým stereotypom, už si dlho doma a materská aj keď deti nadovšetko ľúbime občas nám ide na "mozog"...preto mne dobre padlo, keď som si počas materskej robila kurz, kedy som sa dostala medzi ľudí, zamestnávala som mozog a cítila som sa potrebná resp. schopná aj na niečo iné ako kolotoč- plienky, polievka, kúpanie a stále dookola...

a je pravda, že chlapi sú úplne na inej vlnovei dĺžke ako my a nechápu, v čom vidíme problém -veď oni žiadny nevidia...

a s tou poradňou by som ešte vydržala - chlapi sú na to veľmi citliví, uráža to ich ego - a mám negatívnu skúsenosť - bola som u psychologičky poradiť sa ako správne zvládnuť pubertiačku a nakoniec spravili debila zo mňa!!

takže aj ich názory sú niekedy divné...

nobody
20. júl 2008

junovko, mě neposlouchej moc 🙂
tak nee schrupnout, ale prostě sednout, na chvilku zavřít oči, otevřít... manžel se chce akorát hádat a ty mu pak skočíš na to tím, že se naštveš --- a jestli mu padá mimi, tak to je ******* no radši nic

aponchie
20. júl 2008

nj ono je to na koho narazis asi jako tady na jakej nazor zejo? 🙂

junovka
autor
20. júl 2008

verul, v podstate, odkedy som nastupila na prvu matersku. 😒 Je pravda, ze ked som bola tehu s Nely, tak som polovice tehu prelezalav nemocke, alebo doma, slo mu to ok., aj ked bolo vidno na nom, ze je dakedy v prdeli s psychikou, ale dalo sa. 🙂 Vies, ale aspon, ked uz mi nic nepomaha, akurat, ze pojde na velky nakup, ked zavelim/aj to polovicu veci zabudne/, tak keby aspon nejako ma podporil vtom vsetkom, ako napr. pohladenie, objatie....to nemam ☹ ....ked mu to poviem, tak mi povie, ze za co to vlastne chcem, ked som nanho zla, ze vrieskam a tak.......Dajte prosim tipy, ako sa ovladat, ked sa to vomne stupnuje????Uz rozmyslam, ze zorganizujem stretko zo strednej, aby som aspon na jeden vecer niekde vypadla.Za tie roky som nikde nebola 😒

zanulav
20. júl 2008

anaret ma pravdu že je to tím že jsi dlouho na mateřske doma, je to pořad dookola, chce to trochu odpočinot a junovka a dítka ti nema kdi pohlídat rodiče nebo tchyne na chvílí že by sis třeba takhle odpočala? aspon na chvílí. Když s manželem se to moc neda stačí se jen dohodnout že ale zaleží jaky ten chlap je. Ja dekuji bohu že mam skveleho manžela. nebo zkus si s ním promluvit že potřebuješ občas taky oddych. 😒

aponchie
20. júl 2008

jo a btw nikdo nerikal aby vlekla manzela do poradny 😉 staci,ze si dojde sama a vykeca se ...manzel o tom nemusi ani vedet 😲

zanulav
20. júl 2008

Taky se těším až maly samík povyroste až nekde vyrazím zatím kojím. Zkus si s ním promluvit s manželem ale znaš ho nejlíp. no ovladat nevím mne uklidnilo vždycky cigaro ale přestala jsem, kouřit 😖 myslím že by ti pomohlo občas povyrazit nebo byt chvílí sama kdyby to bylo možne, s manželem se tak střídame.

junovka
autor
20. júl 2008

zanulav, praveze manzel to nepochopi, ze si potrebujem aj oddychnut.Na tom sa v poslednej dobe stale hadame, dokonca uz som bola v takej zufalej situacii, ze som mu povedala, ze sa s nim rozvediem.Ale on satele svoje: chcela si deti..... ☹ strasny sebec ☹

junovka
autor
20. júl 2008

....a co saa tyka rodicov a svokry....no comment ☹ ...a v podstate ni ja by som nechcela

gedren
20. júl 2008

Junovko, tohle v podobnych situacich radim vzdycky, kdyz chces ze studny vodu, musis do ni vzdycky nejdriv trochu nalit. Pokud chces s manzelem dobre vychazet a spolupracovat, je potreba nejdriv zkousnout krivdy, co mas na jazyku, a zajmat se o nej - zeptat se, jaky mel den, pochvalit za neco, co udelal dobre (urcite se neco najde), za vsechno podekovat...priklad, kdyz prijdes domu a na zemi to rvouci decko spadnuvsi z gauce, tak zacit tim, ze "tos musis bejt unavenej, bylo to s nima narocny, co?" a ne zacit rvat "cos tady proboha s nima delal?" 🙂 Proste i kdyz to mas na jazyku, zkusit se nejdriv vzit do jeho kuze, projevit trochu vciteni a pochopeni - jakmile to takhle zacnes delat, tak i z jeho strany se dockas uplne jinyho pristupu, a za chvilku se bude chtit pretrhnout, aby Ti vyhovel 🙂.

Chapu, ze se tezko sbiraj sily k empatii, kdyz mas sama dost. Tak co si treba obcas zaplatit chuvu nebo poprosit kamaradku, proste nekoho, u koho se nebudes strachovat, ze detem ublizi 🙂, a skutecne si oddechnout? Protoze nechat deti jemu pro Tebe zjevne (zatim) oddech neni..

Trochu dlouhodobejsi vec je, ale to sama chapu, ze se dela spatne pri uplne malym detatku, proste prestat si myslet, ze jsem za vsechno zodpovedna ja a ze beze me se zbori svet (svet mych deti). Ja kdyz poslu muze s malou ven, vrati se se zmrzlou, procuranou, hladovou, ale spokojenou a stastnou 🙂 A ona potrebuje tohle oboji, ne jenom pecujici naruc, ale i blbnuti s tatou, a obcasny nezodpovedny blbnuti ji o zivot ani zdravi nepripravi. Kdyz jsem s ni ja, jsem furt na nervy, jestli neco nepotrebuje, ale kdyz ho s ni necham samotnyho, tak uz jsem se proste naucila vypnout a neresit a ze staci, kdyz se znova setkame, ze je ziva 🙂 Je to hrozna uleva, orpavdu shodit zodpovednost, aspon na chvili, na nekoho jinyho, a brat to tak, ze on to sice dela jinak nez ja a tomu diteti poskytuje neco jinyho nez ja, ale kdo rika, ze ten muj "servis" je dokonalej a jeho spatnej? Proste je jen jinej...

anaret
20. júl 2008

ja viem, že nemusí manžela ťahať do poradne...ale ak by sa o tom dozvedel - napr.keď príde a povie, že v poradni mi poradili....tak by bol oheň na streche...

keby sa dalo, bolo by dobre sa nejak odreagovať buď niekde na kávu s priateľkami - občas pomôže, keď sa vykecáme a život ide ďalej a my zvládame aj to, z čoho sme predtým mali nervy...

alebo dať sa na nejaký kurz, ktorým by si zamestnala mozog, zvýšila si sebavedomie a dostala sa konečne do kolektívu ľudí...druhá vec je otázka varovania detí - ak manžel nie je schopný /ozaj on deti nechcel?/ tak skúsiť babičku alebo iného príbuzného....

aponchie
20. júl 2008

ja jednou videla film na CT2...taky takova situace a ta zena prisla k domovnim dverim..odemkla a byla jako ve snu..jakoby se vznasela usmivala se..proste delala to co jeji manzel absolutne necekal..taky nasla rvouci dite,manzela co lezi na gauci ,bordel v byte ...prekrocila dite..zkontrolovala pohledem zda "zije" na manzela se usmala,pohladila ho po zadech dala mu pusu..sla do kuchyne napila se ...sla do sprchy ..hezky se oblekla...a odesla...a odesla na par dni 😀 manzel byl z toho vydrenej jak pero v budiku ..mel strach kde je co dela proc odesla co se stalo zuril,plakal,kopal do veci .knucel..nechapal..to me en tak napadlo 😀 ne aby me zase nekdo osocil,ze ti davam navod 😀

nobody
20. júl 2008

nechci být hovado, ale dobrý návod 😀
junovka, ať se ti to teda daří ..anebo spíš přesněji ať ovládneš sebe, manželovy kecy ... bude líp..aspoň se to říká..tak mi tam ze statistiky mělo být něco pravdy

anaret
20. júl 2008

ale aponchie, neber to osobne, ja som ja som ta neosočila, že niekomu dávaš návod na niečo...ja som len chcela priložiť osobnú skúsenosť so psychologickou poradňou, a svoj názor, že by som ešte počkala...ja som ten návrh nezavrhla, tak sa prosím neurážaj...

aj kamoška má problém s manželom a viem ako to tam vrie a nedajbože, aby spomenula, že bola u psychológa- koniec-preňho totiž žiadny problém na riešenie nie je - ten ONA...

aponchie
20. júl 2008

anaret .ja jsem urazena? jak se to pozna? 😀

junovka
autor
20. júl 2008

aponchie, ty kokso 😀 😀 😀 vies, ze som nad niecim takym to rozmyslala.Len je tu jeden problem a to, ze nenm kam odijst, aspon na vikend 😕 ....a si viem predstavit, keby som sa vratila, tak by mi vykrical, ze co som to za matku, ked odijdem prec od vlastnych deti, bez toho, zeby som daco povedala 😖 😀 😀

aponchie
20. júl 2008

ale mas.prijed ke me 🙂 a to jako fakt anebo ja jedu za chvilu do Tater tak prijed tam za nama 😝

anaret
20. júl 2008

ako si napísala: "aby ma niekto neosočil, že ti dávam návod"...

ale ak nie si urazená, tak je to fajn...lebo to tu nie je o nás, ale o junovke, o.k.?

aponchie
20. júl 2008

vsak at rve...kdo rve ten kolem sebe kope a potrebuje nejvetsi pomoc to je jasna vec... 😀 musis v sobe najit ten zlom kdy ti to prestane tak nejak vadit a zacnes mu"skodit"svojim pohodovym pristupem a nejak se uklidnis a zacnes jednat s klidem tise s usmevem ale tvrde 😉

junovka
autor
20. júl 2008

...a este, uz som sama nad tou psychologickou rozmyslala 😅 ....len neviem, ale asi ano, ze je to spoplatnene, ze?A poviem vam aj to, ze som chcela ist aj s manzelom, ten si potukal po cele, ze vraj on sa na to neciti, a potom mi povedal, ze keby aj siel, tak aj tak len z toho by srandu mal, a nebral by to vazne.On, ked mam pravdu povedat, tak on ziadnych lekarov neberie vazne, a vonkoncom uz nie tych , co sa sprtaju v jeho zdravi 😖 ...k tomu uz nemam co dodat 😔

aponchie
20. júl 2008

vsak at jde a smeje se a nebere to vazne a az ho treba ten psychous nejak sprdne tak uvidis jak mu splaskne 😀 kasli na nej ja taky nemam rada nekoho do neceho nutit zkus to poresit sama u sebe nejdriv to je prvotni zalezitost ..jdu spat..dobrou noc 😵