Naj svokra. Napíšme o nich niečo pekné!

mirka414
7. nov 2007

Ahoj mamicky zaraza ma kolko tem je tu na temu svokra a kolko zleho je tu na svokry popisane.tu moju som nepoznala je uz zial mrtva no urcite by som knej mala uctu ved mi vychovala manzela a otecka pre nase deti...a napadlo vas ze aj ta vasa mamina je svokra a keby moj manzel napisal,ze je mu z nej na vracanie ako tu napisala uz raz jedna mamicka tak by som mu jednu urcite strelila.to je len moj nazor,no otvaram tuto temu pre mamicky,ktore maju uctu k svokram. 😉napiste raz aj nieco pekne...

mirka414
autor
7. nov 2007

ja viem mne sa dobre pise svokra je mrtva a svokor je ako anjel 😉 ked malinka nieco pokazi jeho odpoved je ona moze ona je moj milacik 😵 a vzdy bol na mojej teda nasej strane a ja som rada ze ho mame...ale o mojej svokre kazdy hovori len s uctou ved vychovala 3vlastne plus 2 deti z detskeho domova.

lucie74
7. nov 2007

Ahojky, ja si tiež so svokrou v pohode rozumiem, jediná vec, čo jej vyčítam, je že k nám veľmi málo chodí 🙂, že by mohla aj častejšie. Varuje totiž švagrinej dievčatá 6-ročné dvojičky, tak na mojich chlalanov nemá moc času. Zato však nám o to viac pomáhajú moji rodičia. A na mojej svokre si hlavne vážim to, že keď sme mali obrovskú rodinnú krízu, manžel bol od nás 6 mesiacov preč, stála pri mne, pri svojej neveste 🙂. Sama mám dvoch chlapcov a tiež ke´d čítam tie niektoré strašné ohlasy na svokry, až ma pri srdci pichne, keď si predstavím, žeby o mne nevesty raz tak rozprávali. A okrem toho, každá z nás raz bude bude svokrou, či máme dcéry alebo synov... 🙂

marcellinka
7. nov 2007

mirka lahko sa sudi ked si nic z toho co niektore zienky opisuju nezazila...
a forum tu je na to aby si ulavili, a nesplechli nieco mile svokre do tvare... nemusis to citat, ked sa ti to nepaci.

bambulik
7. nov 2007

moje svokra je na Slovensku, viím jí třikrát do roka, je ke mě hodná, ale po týdnu jsem ráda, že jedu pryč, ráda do všeho mluví, ale vím že to myslí dobře, ale prostě jsme nejradši sami... i u mých rodičl nevydržím dlouho, proto obdivuju soužití dohromady, já bych to nechtěla a nechtěly by to ani naši, Honzovi rodiče kludně....
no svokry jsou téma... umí být zlaté, ale i takové, že jsou hrozné, co svokra to jiné téma...

monkula
7. nov 2007

Lenadka, to ste teda ozaj hrozní rodičia, keď nebijete svoje deti 😒 😒 😒 , ako to môže povedať?

mirka414
autor
7. nov 2007

marcellinka ja nesudim a je moja vec co citam ja som len zalozila temu kde je a bude aj nieco pekne trebarz aj jednym dvoma slovami popisane ze aj svokry su ludia...a ty ak chces si kydaj dalej dufam ze raz aj ty budes svokra 😀 a ono sa to vrati...

kvendolinka
7. nov 2007

a co ak svokra je ta co furt hlada chyby aj take ktore nerobim a podobne veci?ohovara ma a trepe sprostosti ktore niesu pravdu.Mam ju zboznovat?Zazila som si svoje,sice z nej nevraciam ale nemam ju v laske 😠

bubatko
7. nov 2007

kvendolinka, viacere sme sa tu zhodli, ze naozaj je iste percento svokier, na ktore nevesty opravnene nadavaju a kludne Ti verim, ze aj Tvoja svokra moze medzi ne patrit...

my sme len hovorili o tej druhej stranke, ked svokra je hnusna len pre nevestu, inak to moze byt uplne super clovek, ale nevesta na nej hlada len chyby - potom by som si rada precitala komentar od tej svokry, ako sa ona citi a ako ona vidi taku nevestu 😒

mirka414
autor
7. nov 2007

bubatko pravda...

monkula
7. nov 2007

kvendolinka, tak tak, my predsa nehádžeme všetky nevesty do jedného vreca...
Inak, aj ja by som bola rada, keby sa nám tu vyjadrila nejaká tá svokra, ako ona vníma počínanie a správanie svojej nevesty..., ale tu sú asi iba maminky, snažilky a tehuľky...

arabeska
7. nov 2007

ja mam tiez skvelu svokrusku 😵 je to skvely clovek,ktory na vie vzdy podporit a v kazdej situacii je tu pre mna,je to ako moja druha mamina 😉 a bola mi velkou oporou aj pri porode,je to skvela mama,babka a aj svokra.dufam ze aj ja raz budem takou dobrou svokrusou 😉

mirka414
autor
7. nov 2007

arabeska ta moja svokra si to uz neprecita no dufam,ze ta tvoja ano 😉

marcellinka
8. nov 2007

Mirka tak pis do tejto temy akeho mas skveleho svokra a nie ze ake su niektore nevesty nefer voci svojim svokram. ved ty nevidis co sa u nich doma deje, a nevies to objektivne posudit ked citas len to co napise nevesta. ale to ze sa ti nepaci jej slovnik este neznamena ze jej svokra je poklad a ona je nevdacne bestia... a ja na svoju svokru nekydam, ale rada tu temu citam, nemam tam ani jeden prispevok...

ak si chcela rozoberat vztah nevesta - svokra, nemala si zakladat temu s nazvom "Naj svokra..." nakukla som tu lebo som si chcela precitat, ze niekto ma so svokrou super vztah a miesto toho tu citam, ze ako sa ti nepaci ze sa niekomu chce zo svojej svokry zvracat

weroni
8. nov 2007

ja bohuzial nemozem napisat na moju svokru nic pozitivne

lefika
8. nov 2007

bubatko, ja som napriklad po prvych problemoch so svokrou zacala zistovat, ake ma vztahy s ostatnymi ludmi a co si o nej myslia. proste som chcela vediet, ci som vadna ja alebo aj u nej nie je nieco v poriadku. a zistila som, ze v praci ju nemaju radi, kamaratku ma 1 kus a ze svokrovci maju vo zvyku sa s niekym pohadat(vacsinou kvoli kravine) a potom dotycneho do smrti ignorovat.
mirka, k tomu, ze niekomu sa chce zo svokry vracat: my sme s nimi nejaky cas byvali a ku koncu to so mnoou bolo tak zle, ze len som zacitila jej parfem, zovrelo mi hrdlo, zaludok som mala ako na vode a musela som "predychavat". ked ti niekto nonstop robi zle, asi to nejaku reakciu vyvola...

mirka414
autor
8. nov 2007

mile mamicky davam zatvorit tuto temu no len nieco na koniec kazda raz budeme svokra a vsetko v zivote sa vrati ako bumerang.ja naucim moju dcerenku vazit si starsich ludi.a dufam ze raz budem dobra svokra.napr.aj moj markus aj napriek jaz.bariere ma svokru rad a velmi ju potesilo ked sa spytal ci jej moze hovorit mama.

anndrea
8. nov 2007

Ja mam chvalabohu vybornu svokru, vzdy nam zo vsetkym pomoze, postrazi malu a nikdy sa do nas nestara a nema zbytocne otazky. Mam ju rada a vazim si ju, lebo vychovala mojho manzela.

ukana
8. nov 2007

mozno bude tato diskusia zaujimava o 20rokov, ked uz aj zeny po 50-ke budu surfovat po nete a zalozia konecne temu o naj nevestach. Momentalne vsetky tazime z toho, ze ludi po 50-ke je tu ako safranu a teda sa nemozu branit. Tiez budem svokra a snazim sa na to pripravit, aby som bola dobra svokra 😅 Mirka , chapem co si chcela v tejto teme dosiahnut, ved tem o zlych a hroznych svokrach je tu uz dost, tak co tak jedna tema o tych dobrych svokrach a svokroch 😉 ? Alebo aj na tych zlych svokrovcoch najst nieco pozitivne, ved ked uz nic, aspon nam vychovali tie nase "polovicky", a urobili to dobre, no nie 😉 ? A my, nevesty, sme teraz pre ne tie, ktore im toho ich milacika a maznacika "ukradli" 😀 😀 😀 Aj vas syn{dcera) si raz najde nevestu(zenicha) a odvedie vam VASE dieta! Tiez sa s tym budete musiet vyrovnat, ze uz nieste v Jeho zivote ta prva a snazit sa prijat nevestu taku aka je, aj s chybami. Ved nikto nie sme bez chyby, ci ano...?

pavlinka3
8. nov 2007

tak já musím říct, že nemám tchýni a tchána, ale druhou maminku a tatínka - jsou to báječní lidé a nevyměnila bych je za nic na světě - každej jsme nějakej, ale je fajn, že se dokážeme dohodnout 😉

bambulik
8. nov 2007

holky no tak, každá tchýně - svokra je nějaká a někdo má štěstí že má skvělou, někdo méně, někdo vůbec, ale takovej je život..
každá z nás by si to přála aby to v rodině fungovalo....
no já doufám že jednou budu dobrá tchýně, samozřejmě budu chtít pro své dítě to nejlepší

penelope2066
8. nov 2007

marcelinka ma pravdu,lahko sa vravi tym co nezazili nejake prikoria od svojich svokier

mirka414
autor
8. nov 2007

ukana citala si my
slova s ust presne tak som to myslela 🙂 ...

weroni
8. nov 2007

inac som este zabudla dolezitu vec - moja svokra je rozvedena - ale svokor je uplne super super clovek a jeho zena mi je teda milionkrat blizsia ako manzelova mama - oni su uplne super ludia 🙂

bubatko
8. nov 2007

lefika, tak klobuk dolu, ze si si dala taku namahu, to by sa drviva vacsina ludi na to vykaslala...

mirka414
autor
9. nov 2007

a vznikla dalsia tema na temu svokra... 😀

kacenqa
9. nov 2007

mirka - a mas s tym problem? 😉

ja tiez svojich svokrovcov nejak extra nemusim. ublizili mi uplne najhorsim sposobom skor, ako ma vobec stihli spoznat a odsudili ma len na zaklade prveho dojmu (vyzoru).

moji svokrovci su z rodinneho domu na predmesti s velkou zahradou. ja som mestske dievca, ktore vyrastlo v panelaku. ale nemusia este preto zo mna robit debila a hovorit o mne predo mnou v tretej osobe, ked nas napr. poslu do zahrady obrat jahody na kolac a potom o sebe pocujem, ze ved ona to ani nebude vediet, ved ona take asi v zivote nerobila. aj keby som prvykrat v zivote vo svojich 30 rokoch videla, ako rastie jahoda, snad tolko inteligencie v sebe mam, zeby som pochopila, ze nemam vykopat celu rastlinku, no nie?

zodpovedne mozem povedat, ze som spravila vsetko mozne aj nemozne, aby si ma aspon skusili oblubit. nikdy som na nic nereptala, vzdy som slusna, uctiva, nikdy som nedala najavo, ze som nezabudla na to ponizenie z prveho stretnutia (na take sa zabudnut neda) maximalne som sa vzdy snazila prisposobit sa ich poziadavkam.

ale pre nich ostavam stale zaskatulkovana podla toho prveho dojmu. holt nic s tym nenarobim. ale nech odo mna nikto necaka, ze na svoju svokru budem spievat chvalospevy.

vies mirka, tebe sa velmi lahko hovori z pozicie, kedy si ziadnu svokru nemala. vsade ospevujes svojho svokra, co je v pohode a super. ale chlap je predsa len chlap a iste zalezitosti vnima uuuplne inak, ako zena-matka. by si sa mozno divila, co vsetko by si zazivala keby tvoja svokra zila.

a co sa tyka vyjadreni ze je mi z nej na vracanie- mne je na vracanie z kopy ludi, ktorych vidam aj denne trebars v robote alebo vo verejnom zivote a to mi ani nie su rodina. takze ak ti niekto dennodenne sposobuje prikorie a ty uz nevies, ako sa s tym vysporiadat, pomoze obcas aj ventilovanie takychto pocitov.

a do buducna mam pre seba aspon jedno velke ponaucenie - viem, ako sa voci svojej neveste spravat nebudem, pretoze ked si ju raz moj syn vyberie, nech bude akakolvek, on ju lubi a preto ju budem akceptovat. a hlavne sa im nebudem miesat do zivota. co je zas pripad mojej maminy, ktora sice mysli veci v dobrom, ale dakedy ma z nej ide porazit a potom ma manzel musi krotit a este sa na mne smeje.

mirka414
autor
9. nov 2007

kacenka nie nemam len to mohla pridat do starej,ci nie?
a o to zvracanie-ja sa snazim sa s takymi ludmi nestretavat co mi je s nich akoto nazvat,skratka takych co nemusim... ale to sa este o nich stale este nevyjadrujem tak skaredo ved ty ludia mozu mat s teba tiez taky pocit.mne sa jednoducho nepaci ta fraza 😖.a ohladom mojej svokry pytam sa na nu vsade a to by som bola prva osoba co by na nu povedala nieco zle lebo doteraz som nic take na nu nepocula a manzel dodnes na nu rozprava s uctou a este aj v 50tke porodila syna mojho markusa.

kacenqa
9. nov 2007

mirka cisto hypoteticky 😉 'o mrtvych len dobre...' samozrejme, naozaj to mohla byt a aj urcite bola zlata zena. je celkom prirodzene ze deti o rodicoch hovoria s uctou.

vies - expresivne vyjadrovanie je v drvivej vacsine obrazne - ja napr. obcas manzelovi poviem, ked spravi daku uuuplnu blbost, ze ja ta obesim, ale neznamena to, ze mu idem teraz upliest slucku 😀 takze by som take reci brala s rezervou. su ludia, ktori nikdy v zivote nepovedali ani len 'do riti' kazdy ma inu mieru tolerancie voci expresivnym vyjadreniam...

mirka414
autor
9. nov 2007

Ak niekto vychova 3vlastne deti a 2 este s detskeho domova a tie deti poznam su to dnes dospely ludia s vlastnymi rodinami a vyjadruju sa o mamine krasne tak ta zena si urcite zasluzi len a len uctu.

vroni
9. nov 2007

Nuz, ja mozem na moju svokru len chvalospevy spievat, super si rozumieme a nejako sa jej dari vzdy nam pomoct bez toho, ze by som mala pocit, ze sa do niecoho montuje. Ale aj byvala svokra bola (teda este aj je) velmi fajn a doteraz rada podporuje svoje "polovnuca" (nema s nim pokrvne nic spolocne, ale to jej evidentne nevadi), takze ja mozem za seba len povedat, ze som in natura zlu svokru este nevidela a nezazila (cim nechcem povedat, ze neexistuje 🙂 )