Naj svokra. Napíšme o nich niečo pekné!

mirka414
7. nov 2007

Ahoj mamicky zaraza ma kolko tem je tu na temu svokra a kolko zleho je tu na svokry popisane.tu moju som nepoznala je uz zial mrtva no urcite by som knej mala uctu ved mi vychovala manzela a otecka pre nase deti...a napadlo vas ze aj ta vasa mamina je svokra a keby moj manzel napisal,ze je mu z nej na vracanie ako tu napisala uz raz jedna mamicka tak by som mu jednu urcite strelila.to je len moj nazor,no otvaram tuto temu pre mamicky,ktore maju uctu k svokram. 😉napiste raz aj nieco pekne...

terezicka
7. nov 2007

No ja mám tiež veľmi rada moju svokru 🙂 A myslím to úplne úprimne, ona keby mohla tak by svojim deťom ale aj nám ich polovičkám zniesla aj modré z neba. Jeden pán sa raz na jej adresu vyjadril, že ju stačí natrieť medom a môžme ju zjesť, no to by bolo až príliš dobré. Ja na ňu fakt nemôžem nič zlé, keď môže vždy pomôže.A dá sa s ňou aj porozprávať, keď ja mám migrénu a vidí že ledva stojím na nohách, tak vždy mi donesie aj večeru ( varíme ale každá zvlášť,lebo máme dve kuchyne ), navarí mi čaj, uprace...Ale ja si ju vážim hlavne kvôli tomu ako napísala Mirka že mi vychovala manžela, že z neho urobila skvelého manžela pre mňa a hlavne za to si ju vážim že mu dala život.
Toľko môj názor, no dúfam že nás je tu viac takých ktoré majú k svojim svokrám dobrý vzťah 😵

cat
7. nov 2007

Ja mam tiez velmi dobru svokru. Ale mam pocit ze takychto je nas ako safranu...

amina
7. nov 2007

I já se připojím. Moje tchýně bydlí jen pár ulic od nás. Vždy když chce přijít, zavolá, zda může, pokaždé přinese něco mně nebo malému. Třeba přiběhne jen s teplým řízkem, abych si spravila chuť. Synovi často kupuje něco na sebe, nebo chce jen finančně na hadříky přispět. Od svatby si tykáme, telefonuje jen tak, aby věděla, jak se máme, zda něco nepotřebuji (až to manžela zamrzí, že tak často nevolá jemu). Sice to není klasická hlídací babička, stále ještě pracuje, ale zase se netají tím, že si svoje odbyla a teď už na ty prcky nemá nervy. Já to respektuji, dítě je přece hlavně moje. Do ničeho mi nemluví, nesnaží se radit, vyčká, až za ní přijdu na poradu sama. Nemůžu si na ni stěžovat. A hlavně bezvadně vychovala svého syna, který k ní chová úctu. A nejen k ní, stejně hezky se chová manžel i ke mně a synovi.

milhaus
7. nov 2007

vies na svokry väčšinou sa nadava preto lebo sa mladym moc pletu do života a nevedia pochopit že ich syn ma svoju rodinu a stale ho zvolavaju a deti ked nevychovavame podla nich tak je zle a nedaju si povedat že ked niečo zakazem to je ako keby som povedala musis dat

majka07
7. nov 2007

I já se připojuji že mám báječnou tchýni i tchána 😉

mirka414
autor
7. nov 2007

okej milhaus ale ked niektora mamicka napise ze sa jej chce zvracat len ked ju vidi tak to je trosku horuce kafe nemyslis??a su tam aj horsie slova 😕 to je uz trosku na uvazenie...

monkula
7. nov 2007

Ahojte, aj ja veľmi dobre vychádzam zo svojou svokrou, býva ale ďaleko, takže nemôže pomôcť tak veľmi, ako by chcela...

A k tým nezhodám, myslím si, že problém je vždy na oboch stranách, ja osobne by som asi dosť ťažko niesla, keby mi moja nevesta povedala nestarajte sa, alebo podobnú milú vetu, niektoré chcú len pomôcť a poradiť, určite to nemyslia zle... A určite im nie je príjemné, pozerať sa na odutý ksicht svojej nevesty, ktorá v každom jej pohybe alebo geste hľadá zádrapku...

Určite je len mizivé percento svokier, ktoré chcú vedome nevestám ubližovať...

dupinka
7. nov 2007

ahojte, ja mam svoju svokru rada, ved mi vychovala manzela a na to, ze ma za sebou 3 mozdove porazky a ledva chodi, stara sa o celu rodinu a urdziava ohen v rodinnom krbe... je sice niekedy svojska a co - to si s nou uzijeme, ale nie je to nic, co by sa nedalo vyriesit. A mozno je to aj "vdaka" tomu, ze sme daleko. tiez si uvedomujem, ze moja mamka a ocko su svokrovcami pre mojho manzela, a ten k nim ma velku uctu, ocka priam zboznuje a nikdy na nich nemal krive slovo. Ja sa obcas nasrdim, ale to nie je svokrovcami, ale skor mojou povoahou, ze chcem mat vsetko podla seba. vazim si moju svokru aj svokra ako ludi, ktori vychovali jedneho uzasneho cloveka, a tym je moj manzel. Dakujem im za to, ze mu dali do vienka zmysel pre rodinu a urobili ho svojou vychovou takym, akym je.

A myslim si, ze vztah svokra - nevesta je castokrat chapany ako vztah nie prilis dobry prave z dovodu, ze pre uctu k tejto zene jej nevie nevesta povedat veci "od srdca" ako vlastnej mame. Tym nemyslim hadanie sa, ale blizsia je kosela ako kabat a mama je mama..

lenadka
7. nov 2007

mirka, ja so svojou svokrou vychadzam obstojne-da sa povedat ze sa tolerujeme, snazi sa pomahat ale niekedy to prepiskne. S mojou svagrinou sa ani len nerozpravaju, nenavstevuju sa - svagrina ju neznasa. Ale vies co? Ani sa jej necudujem. Totiz svokrin syn a manzel varginej zacal pit-klasika alkoholik ako vysity. Svagrina sa stazovala svokre, na oslave ich prosila aby mu nenalievali, ze bude zase opity a vies co jej na to povedali? "Ved si s tym mala pocitat, ze ked idete na oslavu opije sa" a to tam boli autom a ona v 8 mesiaci a 1,5 rocne dieta zo sebou. Proste ju celkom zhodili-ze je sprosta. Na to sa zodvihla a s prasknutim dveri odisla, este za nou svokra kricala, ze co si to dovoluje. Doslo to do stadia ked mily chlapec chlastal uz tak, ze ani domov nechodil, odisiel z prace a na vine bola svagrina-ze on pije ak teda vobec lebo stale neverili ze je alkoholik!!!Ine sa u nas nepretriasalo len to aka je svagrina nemozna, samo sebou o nej bez nej. Aj ked neviem preco akoze? Ona doma schovala alkohol a aj tak to vynuchal a vypil. Potom raz volala svokre, ze ked neveri ze on teda nie je alkoholik, ze nech sa na neho TERAZ pride pozriet v akom stave je a co robi. Doma spravil bordel, ju udrel ked drzala dieta 2 mesacne na rukach, spadli obe na zem. porozbijal taniere...prisli odtial a na vine bola svagrina!!! Keby som tie reci nepocula tak neverim. Nakoniec ho vzali k sebe. Bolo to blbe obdobie ja tehotna a u nas ozralko. Hral to na nich dobre-tvaril sa ze nepije, ale v kuse len spal a ked nespal hovoril odveci a triasol sa-abstak a oni ze to je s nej /svagrinej/ taky mimo-psychicky, ze ho nici a tak akoby zena s novorodencom a 1,5 rocnym dietatom nemala ine na praci, len deptat manzela. Chodil na tyzdnofky tak tam si "uzil" a doma hral dobreho. Samo sebou ze to prasklo, svokra ho zaviezla na liecenie. Svagor s toho vysiel fajn ale svagrina so svokrou sa spolu dodnes nebavia a to je uz 1,5 roka odvtedy co sa vratil z liecenia a vratil sa aj k rodine.
Nehovorim, ze to bolo o zakernosti svokry-skor je to o tzv. opicej laske k synovi s coho vyplynul taaaky obrovsky problem a nezhoda medzi svokrou a nevestou. Svokra ju mala podrzat a uverit jej ze jej syn ma problem kym to nebolo take akutne a nie s nej urobit debila a tu najhorsiu. A vinnik celeho sa doteraz moze len vyskierat, lebo s toho vysiel najlepsie, ma manzelku a aj milujucu mamicku. Jemu sa nic nestalo on vychadza so vsetkymi o ona si to za neho zlizava-stale je ta najhorsia 🙄

lenadka
7. nov 2007

tym so msa na svokru nechcela stazovat-lebo ja nemam moc na co, ona sa snazi a pokazi nieco skor nechtiac, niekedy zabrdne az velmi do sukromia, ale to sa stava a zatial sme si skoro vsetko vyjasnili a celkom vychadzame. Ja som jej vdacnejsia ako moj manzel 😠 to mu aj s casu na cas vycitam, ze si nevazi svoju mamu tak ako by mal, ona by pre neho urobila cokolvek a on je schopny vediet ze ma sviatok a nic jej nedat-z lenivosti 😠 ani len kvietok...
je to len priklad ako k velkej nezhode a nenavisti medzi svokrou a nevestou moze dojst 😒

dupinka
7. nov 2007

vzdy to bolo a bude: opacia laska matky k synovi... 😒 Mozno to pochopime, az ked my raz budeme svokrami a budeme mat nevesty..

monkula
7. nov 2007

Lenadka, ako si napísala, je to opičia láska, môj strýko drgol do mojej babky tak silno, že si rozbial nos, keď preletela cez sklenené dvere, pretože sa chcela zastať nevesty, ktorú môj strýko-jej syn začal naháňať na Nový rok okolo stola, za údajnú neveru
A vieš ako to s odstupom času brala moja babka? Samozrejme za to všetko mohla švagriná, pretože ho podvádzala, syn je syn, a málokedy sa svokra zastane nevesty, okrem mojej svokry, tá sa ma zastáva aj pred mužom, keď vidí, ako na mňa muž kričí, alebo mi vyčíta neporiadok v byte, tak ho vždy sfúkne, že to nie je sranda, starať sa o dve deti, domácnosť a ešte aj oňho, že by sa mu nič nestalo, keby si niečo podal sám, ako vravím, moja svokra je zlatá žena... 😵 😵

flora
7. nov 2007

Ahojky, tak já se taky přidávám. Manželovi rodiče jsou moc fajn a ostatní příbuzní taky. Mám je moc ráda. Má to holt někdo štěstí 😉 😀

schnek
7. nov 2007

Tak já proti tchýni nemůžu říct jediný slovíčko. Snad bych byla i radši, kdybych měla v Čechách ji a moje mami byla na Slovensku. Daleko líp si rozumíme a shodneme se. Moc jí obdivuju za to, že zvládla vychovat 8 dětí a zvládla to dobře. Je ohromně milá a ochotná a máme se fakt rády 🙂

lenadka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monkula
7. nov 2007

Lenadka, naši rodičia boli vychovávaní v inom duchu ako sme my, emancipované žienky 😀 😀
I keď, priznám sa, že aj ja dávam mužovi jedlo až pod nos, upracem po ňom zo stola, uvarím kávičku a aj o polnoci upečiem bábovku, ale ja to neberiem ako slúžkovanie, proste mi robí radosť starať sa o rodinu, čo už, my raci sme takí 😅 😅

lenadka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monkula
7. nov 2007

Tak samozrejme, keby bol opitý, je to iné, aj môj otec chodí domov viac opitý, ako triezvy a mama naňho v takom prípade kašle...

nevesta
7. nov 2007

Moja svokra je tiez uplne zlata a mam ju velmi rada 🙂 😎

mirka414
autor
7. nov 2007

nevesta jednoducho a krasne napisane...dufam ze si to svokra raz tu najde. 😉

bolulka
7. nov 2007

ja mám tiež super svokričku, bo je takmer vždy na moje strane 🙂 a dá sa s ňou skvele o všeličom porozprávať. dokonca si rozumieme lepšie ako so svojom maminou. no samozrejme sú aj chvíle a názory, v ktorých si nesadneme, ale to je vo všetkých vzťahoch.

mirka, ak je niektorej mamičke so svokry na vracanie, tak má na to určite pádny dôvod. preto ju netreba súdiť.

ikke
7. nov 2007

ja sa tiez nemam na co stazovat 😉 svokrovci ma beru ako dalsiu dceru, svokra mi robi kondicne jazdy, aby som nezabudla, kde je brzda, kym budeme mat vlastne auto a so svokrom ma spaja podobne povolanie, tak vzdy je o com klabosit 😅 a to vsetko napriek znacnej vekovej a kedysi i jazykovej bariere 😉

bubatko
7. nov 2007

mirka, verim, ze su pripady ked je to so svokrou naozaj zle ALE asi toho nebude tolko, ako co sa kazdy stazuje!!! proste podla mna v 90% pripadov niektorym babam vadi, ze svokra aj dycha, nedajboze ak sa nevesty nieco opyta alebo poradi ☹ kolkokrat aj vlastna mama sa spyta alebo poradi to iste, co by povedala trebars svokra, ale od vlastnej mamy sa to vacsinou lepsie pocuva, no nie???

mne je zase na vracanie z tych bab, ktore sa len stazuju na svokru, ze nech sa nestara do ich vychovy a tak, ale pritom si myslia, ze svokra musi pribehnut na zapisknutie postrazit vnuca alebo musi kupovat stale nejake darceky dietatu, inak je zla a bla bla proste ako sa komu hodi, niekedy je svokra dobra, ked treba vyuzit, ze...

btw, ja nemam ziadne problemy so svokrovcami, jasne, ze aj oni niekedy "zapotia" nieco, co stoji za to, ale som ja dokonala aby som mohla takto urazat niekoho??? 😖

monkula
7. nov 2007

bubatko, presne tak, my sme mali susedovcov, ktorí mali dve malinké vnúčatká a keby si videla, ako ich syn a nevesta využívali, no nechutné, mňa to tak hnevalo, keďže boli strašne zlatí a dokonca pomáhali aj nám, neznámym a cudzím ľuďom, oni im nosili tústaršiu, teraz takmer 6 ročnú celé leto a oni si chodili po grilovačkách, obchodoch a keď im babka povedala, že má toho dosť, tak k nej napríklad aj 2 mesiace ani neprišli, bývali asi 200 metrov od nich a tak sa starčekovia báli, že neuvidia vnúčence a tak boli ticho a strážili, no a vrcholom boo keď sa pred nimi ich nevesta začala sťažovať, že nič nestíha a podobne, tak som jej strašne vynadala, proste, už som sa na to ďalej nemohla pozerať, ako ich využívajú, ako babka večer unavená po celodennej práci, ešte pracuje, o desiatej klipkala očami a mladí nikde... 😖 😖

lenadka
7. nov 2007

mirka414 😀 😀 😀 aka optimistka 😀 😀 😀

diant
7. nov 2007

ja svoju svokru milujem. sama mamu nemam tak je aj mojou mamou 🙂

sue
7. nov 2007

...ja len dúfam, že raz moja nevesta alebo môj zať nebudú o mne rozprávať alebo písať, že sa im chce zo mňa vracať už len keď ma vidia 😕 😀

mirka414
autor
7. nov 2007

bubatko presne tak...sue tak na to som myslela aj ja.

lenadka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gedren
7. nov 2007

Ahoj,

ja mam taky dobre vztahy s tchyni, a to proste proto, ze ona zije svuj zivot, my taky svuj, a ona nema zadne predstavy o tom, jak bychom meli zit my, ktere by nam vnucovala.

Naopak mam v tomhle problem se svoji matkou, ktera nam sem leze furt a furt do neceho kibicuje, a kdybych mela takovou tchyni, tak bych na ni taky brutalne nadavala 🙂

No myslim, ze zakladni je, aby si kazdy z partneru dokazal "umravnit" sveho rodice. Matce vysvetlim, ze se mi jeji chovani nelibi, a kdyz vysvetleni nestaci, jsem na ni i hnusna, ale k tchyni bych si to nedovolila. Nastesti to neni treba, protoze ta moje je rozumna, a kdyby nebyla, tak je rozumny aspon manzel a verim, ze by vsechno dal do poradku.

Neboli problem s tchyni je podle me casto i zakuklenym probleme v partnerstvi, kdy pro toho, jehoz rodice delaji potize, neni partner dost dulezity na to, aby si ty rodice umravnil. A pak se nedivim, ze ten druhy partner si potrebuje na netu ulevit, kdyz doma nema zastani...