Nájde sa dáka pani na upratovanie v Bernolákove?

mirhus
21. jan 2008

ahojte,

hladam pani na upratovanie nasho domu, byvame v Bernolakove, potrebujem niekoho raz za dva tyzdne na 5 hodin, predstava o cene do 100 Sk na hodinu.

Prosim poradte niekoho !

dakujem

Mirka

babula90
24. nov 2009

O pani na upratovanie snivam uz roky, nestiham mat poriadok v dome, ktory ma 6 izieb , nehovorim o rozhadzanych hrackach, ale vsade sa prasi, pavuciny tvoria, som potom nervozna, ze nestiham, upratovacku by sme potrebovali, manzel je pracovne vytazeny, nestiha mi pomahat s domacnostou. Ale ako mam malu, chodi anam umyvat okna, mame ich 33 😀
Je to uzasna pomoc, mat cas na nieco ine ako upratovat dokola to iste.

norik1
24. nov 2009

Marcus trosku ma mrzi ze si sa pytala na why... dali sme ti tu niekolko because ale ziaden nie si ochotna akceptovat...tako naco potom to why? Nie vsetky sme lenive a nie vsetky zle vychovavame svoje deti... 😉

Ja nad pani na upratovanie intenzivne rozmyslam,zatial mi stiha pomahat svokra, ale ak raz bude druhe dieta, rozhodne pojdem radsej s detmi von ako mat docista vyglancovany dom. Pratat preto, aby sme zili, nie zit preto, aby sme pratali 😉

babula90
24. nov 2009

norih, uplny suhlas, pri 2 detoch po tom tuzim coraz viac, manzel mi to navrhoval, ked zacnem robit a chodit domov neskoro, to uz si vobec neviem predstavit. Svokru uz nemam, velmi mi pomahala kedysi ☹
v lete sme von cele dni a vtedy uplne kaslem na dom, to sa neda stihat, zlaty 3 izbak kedysi 🙂
deti tak casto chcu, aby som sa s nimi viac hrala, ale casto nemozem, esteze su dve.

norik1
24. nov 2009

babula 😀

teodorka
24. nov 2009

tiez si nemyslim ze je nieco zle na pani na upratovanie hlavne pri malych detoch ...ked som porodila druhe tiez mi chodila kazdy den pomahat na 6 hodin sesternica (samozrejme som ju zato platila)niekedy nerobila vobec nic len sme spolu klabosili ...inokedy robila vsetko ,hrala sa s detmi ,upratovala,zehlila ,varila ....co bolo treba ...ked som potrebovala ist s jednym k dokktorke druheho mi zabavala ...zatial aj navarila ...alebo som isla s chlapcami na prechadzku von a zatial ma cakalo doma navarene ... trvalo to 2 roky ...potom som tu pomoc prestala potrebovat pretoze chlapci uz boli vacsi a my sme sa konecne prestahovali z obrovskeho 3 poschodoveho domu do normalneho bytu ...

olivova
24. nov 2009

no, ja tiez snivam aspon o studentke na sobotu (ale kazdu 😀 ) Priznam sa, ja vztah k upratovaniu nemam, ale neznesiem ani neporiadok, takze si to musim upratat tak ci tak. A teraz pri dvoch detoch a ked som na materskej - ano, da sa to stihnut, ale ten cas, ktory stravim nad upratovanim mozem venovat rodine a nenervacit, ze mam bordel.
Ono cez tyzden sa len tak zbezne v pohode da upratat, na nervy mi ide vikend, lebo v so aj ne musim vsade poriadne poupratovat (ja to v so nestiham, tak musim aj v ne aspon zehlit)...Takze o niekom uvazujem intenzivne a je to na dobrej ceste, uz som nalomila manzela - bol vyslovene proti...
Takze murcos - ja cisto z pohodlnosti, z toho, ze pokial mozem pustit dake financie, tak to rada urobim a radsej sa venujem detom (ja sa im neviem venovat, ked upratujem). Deti zapajam, ale aspon raz do tyzdna je potrebne urobit "generalku" - podla mna.

zukab
24. nov 2009

tiez mam pani na upratovanie a mam len jedno male dieta.
mame 6i byt, snazim sa byt co najviac s malou vonku, mame vela aktivit a vecer som polomrtva unavou, takze upratovanie je to posledne, na co mam chut.
pani pride raz za tyzden, urobi komplet poriadok, pozehli, vypucuje co sa da, super.
bezne veci samozrejme upratujem priebezne. dlazky tiez prebehnem podla toho, v akom su stave a necakam na nu. ale to velke, poriadne upratovanie proste spravi ona.
som za nu nesmierne vdacna.
a nie je to o lenivosti alebo neschopnosti, ale o tom, ze ten cas chcem stravit inaksie a financne ma to nezruinuje.
a to som puntickar a pravy uhol je zaklad mojho zivota 😀

vroni
24. nov 2009

murcos, nepochopila som, čo tým chcel básnik (teda ty) povedať. Povedala som, že nám pani chodí na cca 10 hodín do týždňa, keď upratuje a žehlí. Nebývame v trojizbáku o 60 metroch štvorcových, neuprace ho za dve hodiny. Dieťa si po sebe hračky upratať musí, po raňajkách spolu spraceme zo stola a keď našu "putze" doma zastihne, tak jej nadšene pomáha. Za podobný výrok by asi schytala slušnú hubovú polievku, ja si na aroganciu nepotrpím. Nepotrebuješ upratovačku, tak ju nemaj. Mne život uľahčuje, tak ju mám. Ty si hrdá na vlastnoručne vypulírovanú domácnosť, ja na vlastné organizačné schopnosti. Ani jedna by sme nemenili, takže je to v pohode.

teodorka
24. nov 2009

jeeee nehadajte sa 😒

zukab
24. nov 2009

murcos, je to o prioritach a kazdy robi tak, ako uzna za vhodne a ako mu to vyhovuje.
u nas na tom napr. trval manzel 😉
a pani na vypomoc sme mali aj vtedy, ked sme este dceru nemali.

blazka24
24. nov 2009

čítam že sa rozprúdila debata, nooooooo nemám upratovačku a po pravde asi ju potrebovať ani nebudem, som toho názoru čo tu už raz zaznel, nie som a nebudem otrokom svojej domácnosti, čiže radšej pôjdem s krpcom von ako by mal byť utretý prach a čo ? raz ho utriem..........
na druhej strane odsudzovať niekoho či chce alebo nechce upratovačku, presne ako uvádza zukab - ako komu vyhovuje...uvediem príklad - niekto by v živote nebýval v činžiaku a niekto by nebýval v dome a je to jasná vec, koľko ľudí toľko názorov ako žiť .............

dai
25. nov 2009

tiez si myslim ze baby dost vystihli preco si zeny najimaju pani na upratovanie...
ja pani na upratovanie mam - odkedy sa mi narodila mala, tiez na tom trval manzel, pritom sme mali bytik o par metrov stvorcovych...
u nas islo hlavne o zehlenie, kedze manzel nosi len kosele...co som pri novorodeniatku ktore skoro vobec nespalo absolutne nestihala... potom sa k tomu pridal aj nejaky standart ktory sme chceli mat - pravidelne umyvanie kupelne, okien a pod. ide o to ze nie sme z ba a pomaly kazdy vikend sme cestovali, pripadne ked bol manzel konecne s nami doma si nas chcel aj uzit tak sme travili vacsinu casu mimo domova spolu- tym padom mi znova nezostal cas na upratovanie... teraz sme vo velkometraznom byte a ja chodim do prace, z prace po 17-tej, som rada ze mam dost casu na to byt s malinkou a este nejaky cas s nou stravit... ked zaspi dorabam veci do prace a na domace prace moc casu zase neni...
teta je teraz uz viac menej sucast rodiny, nosi nam kolaciky ,od nas dostava darceky a pod. - je to dost aj o dovere - je to starsia pani a platime jej myslim pekne - 5 € na hodinu, takze je spokojna - stravi u nas cca. 12 hodin tyzdenne - 2 dni po 6 hodin - jeden den len zehli, druhy upratuje...

napriek tomu kazdy den musim normalne prace robit ja , aby bol poriadok a mala uz vo veku v akom je si upratuje svoje hracky ako aj oblecenie sama...to ako vychovavas dieta nie je o tom ci mas doma upratovacku alebo nie, ale o tom ake hodnoty sa mu snazis vstepit ( malicka nasu tetu napr. ma velmi rada, uz som jej kupila vlastnu metlicku a aj dosku na zehlenie, lebo jej stale chce pomahat 🙂 nikdy jej nedovolim vnimat ju ako niekoho menejcenneho - nerobim to ani ja sama ... mam doma opatrovatelku a upratovacku a obe vnimam ako sucast rodiny, kedze im zverujem moje dietatko a moju domacnost - velmi im doverujem )

cize tiez zastavam nazor ze komu co sa mu paci - ked to murcos vyhovuje behat okolo domu a ma pripadne z toho dobry pocit ( niektori ludia pritom zevraj relaxuju...) a vyzera to tak ze uz ma dost velke deti ktore sa jej nemotaju okolo noh a nevyzaduju si jej pozornost ( pripadne to ona nepovazuje za dolezite ) tak jej nazor na vec akceptujem... ja to vnimam tak ze pracujem aby som zila... nepotrebujem z jednej prace prist do druhej, tesim sa domov - a moj domov je moja mala a manzel... tym sa aj chcem maximalne venovat ( a ked zostane cas, chcem sa venovat sebe a nie upratovaniu...)- takze toto je moja priorita a moj nazor na vec 🙂

aj ked priznavam ze ma manzel na upratovacku lamal skoro 4 mesiace - jednoducho som si to nevedela predstavit ze mi niekto cudzi pride do domacnosti... a dlho mi trvalo pokial som pani zacala doverovat a nechavat ju samu, dlho mi trvalo aj naucit sa s nou komunikovat, kedze jej musim zadavat prikazy, napriek tomu k nej pocitujem uctu kvoli jej veku a dobrote etc. ... cize keby sa ma pred 3-mi rokmi niekto spytal na nazor na tuto temu bez nejakej blizsej skusenosti, asi by som mala podobny nazor ako murcos...

murcos, neverila by si ako ta takato pani odbremeni , myslim ze to pochopis az ked zacnes chodit do prace 😉

murcos
25. nov 2009

nechapem, preco take vybusne odpovede?neviem preco si myslite ze vas tym odsudzujem. chcela som vediet ze preco si beriete upratovacky hlavne tie, ktore by ste na poriadok napr. mali aj cas.
sorry, ale myslim si, ze je to aj dobou. mali vase mamky upratovacky? moja mama mala 4 deti, dom a prezila aj bez toho. predpokladam, ze nebola sama.pytala som sa len preto lebo som si chcela urobit obraz ako to postupilo na slovensku dalej. domnievam sa, vsak, ze je to pravidlom asi len vacsich miest.
na jednej strane ludia nadavaju na nedostatok prachov, na druhej strane si dopraju absolutny luxus.....
ano vroni, som absolutne spokojna. konecne, aspon sa na slovensku rozsirili pracovne moznosti, vsak ano.

eslovenka
25. nov 2009

kto potrebuje pani na upratovanie, tak ten je podla mna neschopny sam sa postarat o domacnost, pretoze viem o viacerych mamickach co maju po 3 a viac deti, takisto chodia do prace a su aj take co sa tam naozaj "namakaju" a to este za minimalnu mzdu, pridu domov unavene a stihaju si sami aj upratat, navarit. Kedze nie kazdy si moze dovolit zaplatit pomocnicku do domacnosti, tie ktore si to mozu dovolit, tie sa asi v praci velmi nepretrhnu a maju tak po 1 dietati, podla vasich prispevkov usudzujem a este nenajdu si trocha casu a energie postarat sa o vlastny domov, podla mna sa chcu ukazat pred svetom, ano ja si to mozem dovolit a vyhovaraju sa na to, ze sa chcu venovat viac detom. Ked sa chce vsetko sa da stihnut, aj domacnost, aj praca, aj deti, tot vsjo, len ma teraz prosim neukrizujte, vyjadrila som len svoj nazor.

darina77
25. nov 2009

Sorry, ale budem ironická. Ked si žena sama nevymaluje byt, neopraví auto, nepoloží parkety v dome, nepostaví garáž je neschopná, lebo ja poznám aj také čo popri detoch aj toto dokážu. To je absurdné takéto zmýšlanie. Prečo by si žena nemohla zaplatit pomoc v domácnosti ved je to služba ako každá iná. Však si nestriháme vlasy doma aj ked by sme mohli, nepečieme doma rožky, nešijeme si šaty aj ked by sme mohli.

eslovenka
25. nov 2009

Ide o to, ako som uz spominala, ze nie kazdy si moze dovolit platit vsetky sluzby ako napr. niektore hore uvedene, vratane tej pomoci v domacnosti, no niektori sa snazia aspon ciastocne si svojpomocne urobit to, co sa da zvladnut bez cudzej pomoci. Len som porovnavala, ze niektore maju viac deti a stihaju a tie druhe jedno a potrebuju si ulahcit zivot. Aka to nespravodlivost na tom svete! ☹

prasiatko30
25. nov 2009

eslovenka - ked niekto na to ma tak preco nie. a clovek sa vobec nemusi ukazovat pred svetom alebo chciet nieco znamenat tym ze ma nejaku pomoc v domacnosti - ty mas asi so 6 deti, pracujes v bani a este stihas aj prist domov a postarat sa o deti aj o domacnost, umyt auto, prekopat zahradku a vecer si ist este zatancit 🙄 🙄 - ono vsetko sa da ked sa chce ale preco ma niekto upratovat a stracat pri tom cas a nevenovat sa radsej detom alebo len sebe samej a moct ist vonku alebo si len tak sadnut do kresla a precitat si zopar stranok z dobrej knizky ked dieta spi - ja v tom nevidim ziadny hriech 😝 a mozno pokial teta poupratuje a dieta spi tak mamicka vystuduje vysku 😀

prasiatko30
25. nov 2009

eslovenka - dokonca aj v tom komunizme - kedy sme si boli, ze vraj vsetci rovni - boli niektori rovnejsi ako ini a tiez boli rodiny ktore mali jedno dieta a mali pomoc a boli ine ktore mali 3-4 a chodili obidvaja rodicia do roboty a nemali pomoc ani od rodiny - ale s tym sa musi vysporiadat kazdy sam a nie tu utopit v lyzicke vody zeny ktore si to dokazu zariadit. 🙄

eslovenka
25. nov 2009

Vidim, ze tu nemam co robit, lebo som sa dostala do "lepsej spolocnosti", nikoho neodsudzujem, nech si kazdy zije ako chce, ja by som si tiez dokazala zariadit taky pohodlny zivot, keby som zarabala nadstandartne, a to som pracovala v zahranici, jednoducho si taku pomoc nemozem dovolit, aj napriek tomu mam doma vzdy cisto a poriadok.
prasiatko30 - nemam 6 deti ale len jedno, nepracujem v bani, ale v tej druhej casti si sa skoro trafila, az na to, ze vecer si nejdem zatancit, ale idem spat, lebo rano ma caka perny den.
Spokojne si uzivajte zienky, uz sa tu medzi vas nebudem miesat. 🙂

prasiatko30
25. nov 2009

eslovenka - ty si si rypla prva - teda som citala len tieto posledne prispevky, ale ma to dost zarazilo ja tiez nemam vypomoc v domacnosti a mam dokonca dve deti a ziadnu rodinu na blizku co by pomohla ked je treba a aj tak nikomu nezavidim platenu pomoc do domacnosti - kazdy si zariadi tak ako moze a chce 😝 vobec sa nejedna o lepsiu alebo horsiu spolocnost 🙄

nanyka
25. nov 2009

na tom nic nie je najst si pani na upratovanie ci ine domace prace...
jasne,ze zvladnut sa to da - ale preco, ked ma clovek moznost vyuzit tieto ponukane sluzby? ten cas moze clovek stravit inac - venuje sa sebe alebo rodine, priatelom...
ano,nase mamy toho zvladli vela - ale uprimne, je to na nich aj vidiet...vacsina z nich su ubite a strhane zivotom ☹ ..a to teda dakujem, take si neprosim..

darina77
25. nov 2009

Eslovenka, ani ja nemám pani na upratovanie, ale viem pochopit čo ju majú, mne to príde ako normálna bežná vec. Sama si napísala, že by si si dokázala zariadit taký pohodlný život, keby si zarábala viac, takže tu nehovorme a neschopnosti ženy čo tú pomoc má. Keby si každý všetko robil sám, nemali by sme prácu a verím, že pre dochodkyňu alebo študentku nejaký ten zárobok može vela znamenat.

prasiatko30
25. nov 2009

i ked teraz som tak trochu prebehla tak je asi viac takych co nemoze pochopit, ze ma niekto pomoc v domacnosti 😀

angyalok
25. nov 2009

Ak by niektora z Vas potrebovala pani na upratovanie nech mi napise do IP 🙂

tin007
25. nov 2009

ahojte, ja mam pani/mladu babu na upratovanie uz niekolko rokov, upratovala uz nas 1izbak 1x tyzdenne, teraz upratuje 1x tyzdenne 3izbak. jednoducho ja na upratovanie velmi nie som a aj tak mi vzdy ostane kopec inej prace (pranie, zehlenie, varenie atd), nehovoriac o tom, ze radsej tie 2-3 hod stravim so synom a manzelom ako pri handre a vysavaci. no a manzel odmieta upratovat a logicky argumentuje, ze radsej zaplati 10 E za jedno upratanie, lebo za ten cas zarobi podstatne viac

albireo
25. nov 2009

o niekolko tyzdnov si ideme najat slecnu/pani na upratovanie aj my.
preco?
samotne upratovanie mi nevadi, ked mam cas a chut, rada sa mu venujem.
lenze od januara nastupujem do prace, budem mat co robit, aby som zvladala dochadzanie, pracu samotnu a doma ma bude cakat dcera,ktorej sa chcem aspon mimo prace maximalne venovat.
Od manzela neockavam,ze po 8-10 hodinach v praci schyti vysavac alebo pojde pucovat kupelnu a pomedzi to bude nejako varit veceru. Podobne to neocakava ani on od mna.

elize
25. nov 2009

tak ja upratovanie milujeeeem :o)), alebo skor ten poriadok potom 😀 a zazijeme s drobcom pri nom veeela zabavy. Tancujeme s vysavacom, s metlou behame ako jezibaby alebo Harry Potter 🙂 a tak ...
Ale teraz som na materskej, to sa da. Uvidime ako to bude ked sa vratim do prace. Tiez som nazoru "nikdy nehovor nikdy" 🙂

dai
25. nov 2009

eslovenka,
ja zas nechapem tvoj nazor...na jednej strane pises ze si to nemozes dovolit, z coho aspon pre mna vyplyva ze keby si to dovolit mozes tak to spravis tiez...
na druhej pises ze si to mozu dovolit zeny ktore sa v praci nepretrhnu 🙂 to je divna logika... ja keby som napr. ucitelka a chodim domov o 14-tej tak si asi vela veci robim sama... domov o 14-tej nechodim, jednoducho nemam pracovny cas 8 hodin a padla - na jednej strane vdaka tomu zarobim tolko ze si pani dovolit mozem, na druhej strane nemam ten cas... takze vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody...
inak moja maminka tiez vela stihala a pani nemala, a to popri 3-om detom studovala VS... ja ju zato obdivujem , na druhej strane mi aj ona hovori ze keby vtedy mohla velmi rada by prijala pomoc... takze ano eslovenka, vsetko sa da... otazka je ci sa ti to chce,pripadne ake mas priority - ja napr. chcem mat cisto ale moja priorita je moja rodina, na pani na upratovanie mam, tak neviem preco by som to mala robit sama - aby som si dokazala ze som akoze schopna ( kedze ty schopnost merias mierou akou dokazes upratat byt 🙂) a vecer padla mrtva do postele?
moj manzel je napr. rad ze som pekna, staram sa o seba, ze mam cas na neho, ze vecer spolu chodime von, ze mam na neho chut etc., moja dcera ma rada ked jej citam knizky, hram sa s nou, vecer sa spolu kupeme etc. - a ja som rada ze mam doma spokojnu rodinu a cistu domacnost ... keby som mala popri praci a malej denne upratovat a zehlit tak na tieto veci by som urcite cas ani chut nemala...

pancake
25. nov 2009

ja by som tiez jednu pani privitala. hlavne ked tu sedim na konovi a nema kto upratovat. 😀 😀 😀 😀 😀
potom to musim dobiehat po veceroch. 😠

vroni
25. nov 2009

murcos, myslím, že si na to kápla. My sme boli tri deti a napriek tomu, že s nami bývala aj moja stará mama, pani na upratovanie sme mali vždy (áno, za čias hlbokého socializmu. Nie, nemala som rodičov straníkov) Proste na práce ako umývať okná, veľké upratovanie a tak chodila (tuším každé dva týždne) pani na upratovanie. Keby som ale bývala povedala, že niečo po sebe neodložím, lebo máme upratovačku, nech robí, asi by ma moja mama vyprášila spolu s najbližším kobercom 😀 😝 Keď som na upratovačku nemala (bolo aj také a nie krátko), tak som makala sama a tiež bolo čisto. Ale ten pocit, že je fajn, že je upratané sa u mňa akosi nedostavuje. Ja som bola skôr namrzená, že som čas zabila poletovaním s handrou (obrazne povedané) a za pár dní si to môžem zopakovať... Za to keď prídem teraz domov do uprataného bytu, som nepopísateľne vďačná našej pani, že v nej mám takú obrovskú pomoc. Čo na tom, že to stojí prachy? Chodím predsa do práce preto, aby som sa mala lepšie a nie preto, aby som smela makať na dve smeny. To, o čom píše eslovenka má v slovenčine meno, volá sa to závisť. Ak upratovačku nechcem, tak ju nechcem ani keď zarábam 10000 € mesačne. Ak ju chcem, tak ju chcem aj s prázdnou peňaženkou (len si ju nemôžem dovoliť ☹ ) Všetko ostatné medzi tým je líškiným kyslým hroznom.