Nájde sa dáka pani na upratovanie v Bernolákove?

mirhus
21. jan 2008

ahojte,

hladam pani na upratovanie nasho domu, byvame v Bernolakove, potrebujem niekoho raz za dva tyzdne na 5 hodin, predstava o cene do 100 Sk na hodinu.

Prosim poradte niekoho !

dakujem

Mirka

emanka
25. nov 2009

ja som za upratovačku!!! mne chodieva pomáhať študentka, ktorá je rada, že si zarobí 😵 ...a jedna pani mi bola pred 3 týždňami umyť okná, tiež ich máme dosť, a už ju budem volávať stále...keď niečo robím pri malej, tak som iba ulietaná a aj tak nič nestíham...a tiež si myslím, že každý po upratovačke túži, len hold, stojí prachy...

babula90
25. nov 2009

babulky, pekne ste to rozpísali, prečo ÁNO.
My o nej intenzívne uvažujeme už 2,5 roka, ale stále váham a hlavne nevieme nikoho nájsť 😕 , agentúru nechcem, je to pridrahé. Ako sa nám narodilo druhé dieťa, kt. bolo odmalinka nespavé a náročné a ja som sa vyčerpanosťou dostala na 55kg a bola nervózna, že nestíham mesiac ani utrieť prach, máme 2 kúpelne, 6 izieb a to sa s malým bytom naozaj nedá porovnať, v byte by som upratovačku asi nepotrebovala....
Nemôžme porovnávať, že naše mamy nemali, nie, ani moja mama nemala pri 3 deťoch a 3 izbovom byte, ale nebolo to potrebné, môj otec choidl o 3 z roboty a velmi jej pomáhal, môj muž robí od nevidím do nevidím a jediné, čo mi v dome stihne, je povysávať a okolo domu-kosiť, drevo do krbu chystat, oberať jablka a pod. 😀
Kým som na MD to ako tak zvládam, ale nemám doma tip-top, ale keď začnem robiť, amen tma! Budem choidť každý druhý deň o 19h a kedy to všetko postíham? 😕
Budem rada, ak prídem do čistého a verím, že si na to veľmi rýchlo zvyknem. Ani naši rodičia nemali automatic.práčky, mobily, to znamemá, že ani my ich nebudeme mať? 😕 Kvalita života sa zlepšuje a za ušetrený čas môžem toho veľmi zažiť, rozhodne nesedím na MK celé dni, upratovanie ma proste nebaví 😝

babula90
25. nov 2009

a ešte niečo, deti si po sebe upratať musia. Ale stráviť tretinu života upratovaním ma teda neláka, život je príliš krátky 😉
ale 12hodín týždenne sa mi zdá strašne moc, to by nám asi museli aj leštiť kľučky na dverách, my chceme len na 3h. týždenne výpomoc, žehliť zvládam v pohode.

vieraj
25. nov 2009

ja by som isla niekomu upratovat, lebo upratovanie mam rada. doma to v pohode stiham, len nesmiem zakotvit na konovi 😀 uz rano................
veru to neodsudzujem, kazdy nech si zivot zariadi ako mysli.
aj ked ja osobne by som ,pod. ako sue, nikomu nezverila domacnost, ani mamke. aj ked je sikovna, ale moje je moje a hotovo....

babula90
25. nov 2009

ja veľmi rada zverím domácnosť niekomu 🙂 , nie som nejaká citlivka na svoje veci. koľko sa natrúsi už len pri takom krbe, mám len nervy , keď je bordel, takže budem spokojná mamina a keď baby vyrastú, budú mi pomáhať. 😀 Majú s a na čo tešiť teda.....

lindda
25. nov 2009

moja mam upratuje a zehli a berie 150 na hod a robi to uz roky

murcos
25. nov 2009

vidim, ze polozenim otazky som ozaj rozprudila diskusiu.
spytala som sa na dovody preco - bolo mi to zodpovedane.
nevyjadrili ste sa vsak ku otazke, ktora zda sa ostala pozabudnuta 😀 asi preto, ze ste zacali palbu po eslovenske, ktora vyjadrila svoj nazor. Vy mozete a ona nie?
Nie, vroni, nemyslim si, ze by ti/vam nieco zavidela. Som presvedcena, ze keby chcela, aj ona by si financovanie panej na upratovanie (alebo do domacnosti) mohla dovolit.
Z Sk som desat rokov prec. Vtedy si upratku mohla dovolit len ta najvyssia trieda - teda ludia s pretekajucimi kontami, alebo ludia zo zahranicia - (aj ked mojemu belg.sefovi,ktory mal vtedy echt velky plat, 4 deti a jeho zena bola doma- nik do domacnosti upratat, alebo pozehlit nechodil)
Na Sk (podobne ako v celom ostbloku) sa velmi rychlo udiali zmeny - presne tak, ako sa zeny naucili zlahcovat si kazdy den - ano, ked pracujete 10 hodin denne - preco to nevyuzit? - ale pytam sa len, neni to pre ostatne halt to, ze sa mi nechce, alebo je to skratka in? (aby ste to opat zle neporozumeli, vyskrtame z tabulky zeny, ktore su pracovne vytazene!) skusme sa zamerat na tie, ktore su doma, alebo pracuju len par hodin (ale to na sk a cechach asi mozne nie je alebo?)
a bola by som rada, ak nebudete tieto otazky brat ako tomu hovori vroni zavist.
berte to skor ako anketu 😀

maruschka
25. nov 2009

ja by som si kľudne zobrala pani na upratovanie z jednoduchého dôvodu-nechce sa mi..Nie som lenivá, jednoducho upratovanie, žehlenie nepatrí medzi moje záľuby a oberá ma o energiu, ktorú potrebujem pri výchove svojich dvoch detí-manžel chodí domov až večer-neskoro večer..

Upratovanie, žehlenie, pranie nie sú úlohou ani ženy, ani muža..Sú to nutné práce, ktoré MUSÍ každý z nás vykonávať, aby sme nežili na smetlisku. Milujem milión vecí, ktorým sa chcem venovať vo svojom živote, v živote mojich detí a manžela, ale tieto k nim nepatria. Robím ich nerada /domáce práce/ a normálne sa k tomu priznávam. Upratujem, žehlím, periem každý deň a každý deň na to hromžím.. Život je veľmi krátky nato, aby som ho strávila s prachovkou a vysávačom prirasteným k ruke.. 😀 😀 😀 😀

babula90
25. nov 2009

murcos, tak ja to rozhodne nechcem preto, ze je to IN, to naozaj nie, v malych mestach to nie je az take rozsirene, ale ked zacnem robit by sa mi pomoc zisla, mame naozaj rozlahly dom, 2 balkony, terasu, atd.
Mama mi kazdu chvilu vytyka, ze je niekde bordel, pavuciny, vies ako to zle znasam, tak pred kazdou navstevou sa snazim, lebo vzdy cosi najde, ale ja nie som mama, ktora necha dieta pred TV, chodime vela von, citame a nezostava mi tolko casu na upratovanie.
Mať 3 izbák, nepotrebujem nikoho a zvládnem lavou zadnou, tým nechcem nikoho uraziť, ale až ked sa clovek zacne obracat v 3 posch dome a spratavat veci, ktore deti rozlezu po celom dome, az potom pochopi, co je to mat zlaty maly byt. 🙂

murcos
25. nov 2009

babula, hlavu hore. venuj sa detom. tvoja moma urcite nemala domacnost vyglancovanu, ked si/ste boli male ako je to v reklamach na cistiace prasky. v chlieve urcite nezijete. deti su priorita cislo jedna, zivot neskutocne leti...tak onedlho sa aj ty budes moct nerusene venovat len a len poriadku.
o tom su totiz mamy. vies co sa stalo mne. prisla som z porodnice - kedze svokra je na poriadok ako osa, sme s muzom gruntovali do tretej rano...a to podotykam ze uplne vsetko, dokonca aj pivnicu - (aby si si nemyslela, ze to robime len pred jej navstevou 😀 ) no a hned na uvitanie zahlasila ...som si mohla mysliet, ze odkedy som tu nebola sa tu neupratovalo. tak som jej dala definitivny zakaz chytenia sa akejkolvek handy a pred jej prichodom dnes necham zamerne aj prach na polici. najlepsie bolo,ze ked sme ju prisli navstivit necakane, ste mali vidiet ten bordel. takze....kazdy ma ako si zariadi. 😀 😀 😀

babula90
25. nov 2009

😀
dnes mi cely den opatrovala malu a neodpustila si poznamku, ze mame listy pri dome zo stromu spadnute 🙄 , ale z tej strany, kde je asi 1m volnej plochy a nik tam nechodi 😀 , ale ze vcera sme vyhodili 5 vriec listov, co sme pohrabali, jej asi uniklo ☹
ako sa snazim, vzdy nieco najde, ale ja rozhdone nie som otrok domu!!! Neumyvam umyvadla kazdy den ako niektori ludia a vysavame raz tyzdenne, naozaj si radsej s malou citam a citam , ale to uz je ina tema 🙂
niekdy ma ale prepadne taka mania a zacnem sprchovat kvety-palmy od prachu, atd, ale snivam o tom, ze napisem, co treba urobit a ja bduem radsej s malou na ihrisku 😎 😎 😀

murcos
25. nov 2009

babula, opytaj sa, ci si doma upratala a asi by si jej mala zdoraznit, ze sa nachadza v tvojej domacnosti.
a ak sa v nej s vami neciti dobre, tak by som jej asi navrhla prechadzku......

babula90
25. nov 2009

bola aj na prechadzke 😀
vies, ona asi zabuda na to, ze jej kupelne , WC, okna umyva manzel, o com mozem snivat, moj muz mi sice pomoze, ale len ekd ma cas a ked mu to priamo poviem, hracky zo zeme prekracuje 🙄
ja niekdy az vrieskam, ze nie som ich sluzka, vazne ma to stve 😒

vroni
25. nov 2009

Murcos, keď niekto povie, že upratovačku nechce, lebo nemá rád/rada, keď sa vecí dotýkajú cudzí ľudia alebo rád/rada upratuje alebo na to nemá - jasné, beriem, to je vyjadrenie názoru. Ale keď začne čosi splietať o neschopnosti iných a vzápatí o vlastnom malom plate, kým si iní (iné) "váľajú šunky" - tak toto závisťou nazývam. Ani nie tak konkrétne mne, ako skôr takou tou všeobjímajúcou závisťou, že u suseda je tráva vždy zelenšia a iní dostanú vždy všetko zadarmo.
Ja ti neviem, upratovačku má aj moja mama - penzistka (tak ako ju mala celý život) a pretekajúce konto (pokiaľ viem) nikdy nevlastnila a nevlastní (je bývalá učiteľka), upratovačku má aj moja 23 ročná, bezdetná neterka. Nemôže to byť fakt len tou púhou skutočnosťou, že to uľahčuje život? (to sa pýtam, nechcem byť ironická) Tak mi vychádza za tú priemernú upratovačku cca 100 € do mesiaca (nie mne osobne, ale z toho, čo tu baby uvádzali), z 500 € platu asi šialenstvo, ale z 1000 alebo 1500 by som si to asi "dovolila" (za podmienky, že nemusím z tej 1000 zaplatiť 800 hypotéku) Ja upratovanie vážne bytostne neznášam aj keď unávam jeho nutnosť. Mať upratovačku bolo bežnou vecou v domácnostiach, skôr socializmus takéto vymoženosti odstraňoval a všetci sme si boli rovní a upratovať bola hanba (niekomu robiť "slúžku") Nie je skôr toto pokrivená optika ako fakt, že si čoraz viac žien "objedná" upratovačku? Veď aj na pokazený vodovod si objednám inštalatéra a nekasám sa, že to zvládnem rovnako dobre a nič ma to nebude stáť. Tak prečo nie na upratovanie?

babula90
25. nov 2009

presne tak, co je na tom, ze chceme cas vyuzit zmysluplnejsie? Mna upratovanie teda nikdy nenaplnalo, ale poznam znamu, co to miluje, vstane o 6 rano predtym ako deti, gruntuje a gruntuje, moj zmysle zivota to rozhodne nie je, lebo viem, ze je to zacarovany kruh a prah bude na nabytku za 2 dni opat. 🙄
nebavi ma to, asi dame temu nebavi nas upratovat
😀

babula90
25. nov 2009

ale 100€ mesačne je dosť teda 😕

sue
25. nov 2009

l...čo sa toho stíhania týka...áno...budem stíhať, nebudem robiť nič iné, len sa starať o svoje krásne, vydrhnuté, vyčesané, vyžehlené detičky a rovnakého manžela a rovnaký byt...všetci ako zo škatuľky, manžel spokojný, jedlo vždy navarené, vo váze kytica kvetov... a ja... domáca panička, v 45rokoch budem mať jemných 80kg, oblečená budem len v teplákoch, prípadne zástere, prípadne neforemných kostýmoch, pretože chodím z roboty priamo domov a tam drhnem,čistím,žehlím a varím...nechty zničené, na hlave strih vlasov,ktorý sa udržiava veľmi jednoducho,prípadne nátačkami v noci... áno dá sa to. Budem zničená (fyzicky), duševne asi tiež len tesne pri priemere a moje deti budú poznať len to,že v sobotu je upratovací deň a v nedeľu na obed je vývar a rezne... ďakujem neprosím... ak by som mala dopadnúť takto, tak radšej si objednám pani,ktorá mi každý týždeň 5hodín doma uprace...

PS...upratovačku nemám,ale ak by mi vyššie spomínané hrozilo, tak si ju objednám. Dieťa sa dokáže naučiť poriadku aj pri iných činnostiach ako luxovaní...

babula90
25. nov 2009

bravo, sue!!!!!!!!
presne tak nechcem dopadnut a nasrata na cely svet, ze manzel sa vecer hra s detmi a ja mam druhu sichtu, dakujem neprosim, to si radsej odopriem handry , ale na vypomoc nasetrime!!!!

murcos
25. nov 2009

ale za instalatera platis podstatne viac 🙂
no jo, vroni, mate to teda v rodine.
ja som bola vychovavana inaksie (okrem ineho som maminu rolu suplovala od 12 rokov, patrilo tam aj upratovanie), dnes si sice upratovacku mozem zaplatit - aj ked som na materskej a popri tom pracujem - dokazem vsak pri tom aj upratat - a som na to hrda. uvidime, dokedy ma to bude bavit a budem vladat.....

babula90
25. nov 2009

murcos, aj aj som hrda, ale casto uz nevladzem. na MD sa to ako-tak da, rano varim, o pol 10 ideme von, potom upratat, da sa ten cas rozlozit, v klude si pozehlim, ale nebavi ma to 😒

vroni
25. nov 2009

Babula, rátala som 1 x do týždňa 5 hodín po 5 € na hodinu (takže už pomerne veľký byt a drahú upratovačku na slovenské pomery) Pani na tri hodiny a humánne 4 € na hodinu vyjdú na cca 50 €, to už vyzerá lepšie 😉
Sue 😀 😀 😀 Ale obávam sa, že žiadné kyslé hrozno ti nehrozí 😉

babula90
25. nov 2009

5 hodín sa mi zdá veľa aj na náš dom, ale samozrejme, robotu by som jej nasla 😀 , ale staci menej, nepotrebujem, aby cistila skary medzi kachlickami 😀 raz do mesiaca mozno aj dlhsie, ale co viem, neskusala som to spocitat, mozno by som bola prekvapena, kolko by to bolo 😕 ak by bola pomala, bozechran, to by sme sa nedoplatili.
a mna nik nezaplati, hehe

vroni
25. nov 2009

Murcos, držím palce!
O inštalatérovi mi nehovor. Minulý piatok nám prasklo potrubie pod sprchou (v piatok poobede, ako inak 😠 ). Keď mi chlap (inštalatér, nie spolubývajúci) predložil účet, skoro ma kleplo 😠 😠 😠 Chlap (tentokrát spolubývajúci, nie inštalatér) sa vytočil rovnako, vraj na čo on študoval, mal byť inštalatér (hovoríme o Senior consultant IT-čkárovi, nie upratovačovi!) Grrrrrrrrr, ešte stále škrípem zubami 😠 😠 😠

murcos
25. nov 2009

sue - si ozaj dobra vtipkalka 🙂
spomenula som, ze skusme vyskrtnut z tabulky damy, ktore pracuju na plny uvazok.
predstav si, ze to mam zanedlho za 40, vazim 65 kg pri 178, v teplakoch nechodim, varim jeden krat denne teply obed, popri domacich pracach, sa hrabem aj v zahrade, v ktorej relaxujem, dokonca som skoncila aj vysoku skolu......
dobre nie? uces mam ozaj jednoduchy, lebo medzi moje hobby nepatri kulma, ani sa nepotrebujem hodiny schminkovat.....a maleho velmi bavi jazda na vysavaci. nas nema vrecko...tak mozeme pozerat, kolko spapal bordelu.
a dve starsie maju svoje detske povinnosti. a spolocne sa vytesujeme z toho, ze sme si poriadok urobili samy.
no a teraz cakam poznamky typu zavist, podpichovanie, - alebo?

babula90
25. nov 2009

murcos, sikulka 😉 , aj ja s malou upratujem, teraz je v tom veku, že ju to náramne baví 😀
ale v teplákoch chodím 😕 😀

murcos
25. nov 2009

babula, ale ved ty mas uz 9 rocnu pomocnicku! to ti ale je...uzivaj si to pokial pride puberta. 😀
ja som teplaky zahodila, lebo som sa v nich citila velmi siroka. kupila som si v tchibe gate na behanie, hned som zobrala troje, su super pohodlne, aj ked to teraz vyzera, ze chodim stale v jednom. ale nesmrdim. 😀

vroni
25. nov 2009

Aha ho, kolegyňa! Murcos, my budeme asi jeden ročník (aspoň približne) Ale so šikulkou súhlasím (čoby hodnotením) Prečo závisť? Veď sa máš fajn, nie?

babula90
25. nov 2009

😀
aha, takze gate na behanie sa za teplaky nepovazuju, Ty si dobraaaa 😀
Moja 9 rocna pomocnicka mi najviac pomaha v tom, ze mi zabavi mladsiu, hra sa s nou, kreslia a ja vtedy "makam" naplno. Vecer uz nevladzem nic.....
Ale zaujimalo by ma, co vsetko by malo uz pomahat take 9 rocne dieta 😒

sue
25. nov 2009

Murcos, nemyslím, že je namieste nejaká závisť alebo pohŕdanie... každá máme to čo si zariadime - všetky chceme byť šťastné a robíme pre to všetko... keby bola cesta k šťastiu u všetkých rovnaká, bola by to nuda 🙂 mňa domáce aktivity veľmi neuspokojujú, keby sme mali väčší byt, tak by som asi riešila nejakú pani... uvidíme keď na to príde, zatiaľ to zvládame popri práci a koníčkoch fajn 🙂

murcos
25. nov 2009

babula, predpokladam, ze sa stara o svoju izbu 😅 ale ked ti pomoze s malym je to super.
vroni aj moj muz je z EDV - ale poviem ti....ja by som ho radsej poslala za kominara.
vedela si ze v nö sa za spravenie - teda vystierkovanie kominu plati za podotykam tri hodiny prace - pri ktorej sa dvaja pani vobec nezapotili, 1600 penazi? nie sk.
aj ked....ked si clovek otvori si usta...podari sa ukecat az za 700 penazi. od dna opravy mame dohodu (pretoze sikovny ma zenu z ba sumu 500) dobre nie??? ale turek sa mi lubil...vraj protekcne, lebo ho pozna sused 1490.-
a instalater, - mam tiez jedneho sikovneho - manager, o akom si urcite nesnivala.....hrozne. ale velmi sikovny. no jo hodina oficialne 120...ale des. ja kaslem na diplom a tusim tiez presedlam. len som sa este nerozhodla. kominar je vraj kral, alebo zeby instalater...