Nájde sa dáka pani na upratovanie v Bernolákove?

mirhus
21. jan 2008

ahojte,

hladam pani na upratovanie nasho domu, byvame v Bernolakove, potrebujem niekoho raz za dva tyzdne na 5 hodin, predstava o cene do 100 Sk na hodinu.

Prosim poradte niekoho !

dakujem

Mirka

babula90
25. nov 2009

ojoj, murcos, jej izba 🤐 bordelárka. 😠

murcos
25. nov 2009

mozno sa drzi hesla : bordel chaoticky, hlavne, ze ona sa vyzna. 😀
moja mala ja maly zberatel....pravidelne, kazde dva tyzdne triedim papiere....ma skoro porazilo, ked ma odhalila, ze jej to triedim. nahodou ju napadlo ist do kotolne.....

vroni
26. nov 2009

Murcos, za tri hodiny za 1600?! Aj ja chcem byť kominár!!!! To bol vlastne ten náš inštalatér za 120 + 100% prirážka za víkend vlastne humánny 😲 😲 😲 Hneď idem kukať školenia na Wifi 😠, ja sa tu šprajcujem s logistikou za drobáky (doteraz som nevedela, že sú to drobáky) a už som mohla byť bohatá ako kominár 😀 😀 😀
Zberateľku mám doma tiež, jej papiere musíme vyhadzovať nenápadne a hneď, lebo ak ich nájde vyhodené - no, amen, tma. Ale zase je poriadna. By ma strašne zaujímalo, po kom to asi tak má.....

murcos
26. nov 2009

ok, tak chod surfovat...ale obavam sa, ze miesto komina je presne tak tazke, ako ziskat miesto notara 😀 ale za pokus to stoji. aj tak si myslim, ze je to postavene na hlavu. mala by sa v tom definitivne urobat reforma 😵
oni sviniari vedia, ze ludia su na nich odkazani....a presne dla toho to vyuzivaju.

vroni
26. nov 2009

No, ja si len pamätám, že po prvej návšteve Viedne (1977!!!) som dlhé roky chcela byť zametačom ulíc (bola som už vtedy vypočítavá beštia a hrozne sa mi páčilo, že zarábajú 14 tisíc čistého - vtedy ešte šilingov) Tým chcem povedať, že tento platový chaos tu bol asi odjakživa. Pokiaľ viem, zametači ulíc a smetiari vo Viedni dodnes zarábajú vynikajúco, ale dostať sa tam chce pomaly prezidentskú protekciu... Takže ja som vlastne úplne zradila svoje mladícke ideály (keď som sa upratovaním chcela živiť) a brojím tu za najímanie upratovačiek 😲 Teda, hanba mi! 😀 😀 😀 Napriek vytudovanej matematike som si to akosi zle zrátala 😎 A už padám, boľševik ma platí len za odvedenú prácu, surfovanie na internete je neplatené, fňuk.....

zuzana76
26. nov 2009

fiiiha sue, ty si to opisala priam strasidelne

ja strasne rada upratujem a som stastna ze som na MD a mozem sa starat nasho synceka a o udrziavanie bytu a manzela 😀

100 eur by som na MD za upratovanie nevyhodila, ale asi ani kebyze pracujem, kedze mam upratovanie rada, tak urcite nie, jedine mozno vtedy, kedze mam zdravotne komplikacie a bola by som fakt vycerpana, tak ano.

Inak ako domaca putka sa necitim, o vlasy aj nechty sa staram, nemam samozrejme gelove nechty, ale ja som skor za tie prirodne veci, takze po nich netuzim, ale davam si japonsku manikuru, vzhladom na moj zdrav. stav ich kvalita nie je najlepsia, ale robim co mozem.

Kuraci vyvar mavame casto, ja ho zboznujem a varim ho aj kedykolvek v tyzdni a rezne mame asi raz do roka

Podla mna si tym tvojim vyjadrenim urazila vsetky zeny, co tak ziju a nemaju moznost to zmenit, lebo setria kazdu korunu , aby mohli svojim detom zabezpecit vzdelanie, kruzky atd...Su aj take zeny, a mozno su to aj prave tie, co chodia upratovat k niektorym z vas

Som sa nad tym zamyslela len z ineho uhla pohladu

vroni
26. nov 2009

Zuzana, podľa mňa sue písala trochu o inom. Sú ženy, ktoré prácu v domácnosti a okolo domu milujú. Prečo nie? Ale sú aj ženy, ktoré letia z práce domov na druhú šichtu, drú okolo domu, muža a detí, samé na seba nemajú čas, ale nepripustia, že nestíhajú. Z rôznych dôvodov (tie finančné sem nepatria, to je iná kapitola) - možno si pripadajú "neschopné". že nestíhajú všetko to, čo "dobrá" žena stíhať má, zdá sa im nemorálne "zneužívať" niekoho na pomoc a podobné dôvody. O tie tu podľa mňa išlo.
Okrem eslovenky tu nikto nikoho neuráža, diskutujeme. Keď už napríklad tá moja upratovačka chodí ku mne upratovať, aby jej dieťa mohlo chodiť na krúžky (to je len príklad), ako jej pomôže, keď už ju nebudem potrebovať a upracem si sama? (ergo, nedostane ani cent) Pohŕdať akoukoľvek prácou je hlúpe, prečo by som mala pohŕdať prácou upratovačky (akejkoľvek), kým je jej práca urobená dobre? Ale na druhej strane, ani lekár, murár a ani ten kominár by som nemohla byť (neznášam výšky), prečo by každá žena mala vedieť byť upratovačka? Nie každý chlap je automaticky kutil, nie každá žena je automaticky gazdinka (nemá to dané v genetickej výbave). Vtedy považujem za lepšie riešenie mať upratovačku (ak peňaženka dovolí). Odsudzujem tým niekoho?

zukab
26. nov 2009

murcos, som si uplne ista, ze ziadnou dobou to nie je.
nase matky nemali upratovacky, pretoze v tej uzasnej a fantastickej dobe, kedy si boli vsetci rovni sa nieco take pokladalo za prejav burzoazie a bolo to neakceptovatelne.

ale za cias nasich babiciek a este pred nimi to bolo uplne normalne. ti, co si to mohli dovolit mali pomoc v domacnosti, bolo to uplne bezne a nikto sa nad tym nepozastavoval.

eslovenka, garantujem ti, ze nie som ani nahodou neschopna ci manualne ne-zrucna, prave naopak.
po veceroch som nedavno vymalovala cely byt (velky), mohla som zavolat maliarov, ale taketo veci ma bavia a mam z nich radost, opravujem, vymienam, skladam nabytok a podobne.
pokial si to niekto moze dovolit, nevidim dovod preco by sa mal tlct do prs aky ju uzasny a skvely a vsetko stiha, ako upratuje pol dna a ma z toho radost, potom padne mrtvy do postele, rano vstane a ide do roboty, vrati sa domov na druhu sichtu a stale dokola. v 50tke vyzera na 70 a uplne zbytocne.
ved kazdy si zariadi tak, ako mu vyhovuje, nie?
trocha tolerancie a menej opovrhovania 😉

babula90
26. nov 2009

murcos, presne, mám zberateľku tiež a len nenápadne vyhadzujem všetky tie lístočky, papieriky, časopisy 😀
vroni 😀 😀 😀

dai
26. nov 2009

no, murcos, myslim ze ty si to vystihla - teba naplna hrdostou fakt ze si ty s detmi vyupratovala vsetko a vsetko stihla... mna napr. toto absolutne nenaplna - niekedy je to taka prijemna rodinna cinnosti - s manzelom a malou prechadzame stare satstvo, noviny etc. robime poriadok vo veciach do ktorych si naozaj nikoho nepustim... a je to prijemne ze to robime spolu, je pritom zabava a tak... ale robime to len ked mame na to chut a nezalezi od toho cistota a poriadok v domacnosti.
ale na druhej strane je to len raz zacas... ja mam pani na 10 - 12 hodin tyzdenne, byt ma 150m2 - 5-6 hodin mi teta upratuje ( kupelky, wc, podlahy, kuchyna, prach... ) 5-6 hodin zehli - akurat to stiha - platim jej tych 5 € na hodinu, zarabam dost, rozpocet mi to absolutne nenarusa... okrem toho mam aj manzela, cize by sa mali pri dvoch zarabajucich ludoch brat 2 platy...
mna hrdostou naplna to ze sa mi dari v praci, mam zodpovedne postavenie, ktore si ludia vazia, a pritom stiham byt matkou a manzelkou ... Toto som obdivujem aj na svojej maminke a vzdy som chcela byt ako ona... zienkou domacou ma nikdy nebavilo byt, jednoducho ma to nenaplna ☹

inak poznam 2 rodiny ktore maju normalnu domacu - pani ma vdaka tomu prijemny plat a oni poriadok doma, navarene a tak... pani chodi k nim kazdy den a je viac menej uz sucastou domacnosti... toto napr. pride aj mne uz trochu dost... na druhej strane tieto rodiny su nato zvyknute - patria medzi lepsie situovane rodiny ale vekovo je to rozne - jedna rodina je cca. v mojom veku teda 30, druha su dochodci ( maju dom 600m2 a jednoducho to treba upratovat kazdy den a to oni nezvladaju...)

murcos
26. nov 2009

dai - hmm tak sa pytam, ako si prosim ta prisla na to, ze ma domace prace naplnaju?? to ma fakt tak poznas? 😀 klobuk dolu, tusim je v tebe skyty psycholog, alebo zeby prorok rak?
prepac, tak ako som zvyknuta chodit kazdy vecer do postele tak som zvyknuta po sebe aj upratat. kedze som mamou vychovavam ku tomu aj svoje deti. ale prepac, nebudem sa stale opakovat.drzim ti paste, aby si so svojou panou na upratovanie bola spokojna, aby sa ti pracovne darilo tak dobre, ze si budes v blizskej buducnosti moct dovolit aj paniu do domacnosti, ktora za teba prevezme vsetky prace. konecne, emancipacia je bezhranicna 😀

dai
26. nov 2009

ahoj murcos,
neurazaj sa, nemyslela som to v zlom - reagovala som na toto co si napisala:

ja som bola vychovavana inaksie (okrem ineho som maminu rolu suplovala od 12 rokov, patrilo tam aj upratovanie), dnes si sice upratovacku mozem zaplatit - aj ked som na materskej a popri tom pracujem - dokazem vsak pri tom aj upratat - a som na to hrda. uvidime, dokedy ma to bude bavit a budem vladat.....

toto som aspon ja pochopila tak, ze si hrda na to upratovanie- ze to zvladas... ( moja reakcia bola ze mna toto hrdostou nenaplna ), a ze ta to bavi... moja reakcia bola ze mna nie...

tu pani do domacnosti si viem dovolit uz teraz - ale prave som pisala ze toto mi pride uz zvlastne ale akceptujem to ako rozhodnutie tych ludi...
ad - urcite nepatrim medzi emancipovane zeny... mam rada ked je chlap gentleman a zena zenou...domacnost stoji stale na mne ( okrem toho velkeho upratovania ) - varit treba stale, taktiez si po sebe upratat, manzel travi v praci viac casu ako ja... takze ked sa urazas ze ja ta posudzujem - len som reagovala nato co si napisala... ja som o sebe nikdy netvrdila ze som prehnane emancipovana, len ze mna naplna viac praca, zamestnanie, ktore ma bavi ako upratovanie 😉

murcos
26. nov 2009

je to o prioritach dai. Ja som si kariery uzivala, potom som presedlala na mamickovanie a veci okolo toho.
je mi jasne, ze vlacik kariery opatovne nedohonim, ale pre mna je to motivacia zacat nanovo... 😀 aj ked som si ista, ze tak daleko, ako som bola uz asi nepridem.
nebanujem vsak.
taktiez som sa neurazila, iba som zareagovala tak, ako som zareagovala. konecne, beriem to ako vymenu nazorov.

klara_klara
26. nov 2009

nemate kontakt na nejaku dobru a spolahlivu pani na upratovanie? Kontakt prosim do IP. Dakujem

klara_klara
26. nov 2009

zabudla som z okolia senca 😉

zuzana76
26. nov 2009

vroni, ja chapem ako to myslela Sue, ale proste nepacil sa mi ten ironicky ton, nemam rada ponizovanie akehokolvek druhu a toto mi tak trochu vyznelo, hoci poznam Sue z MK, viem, ze taka nie je, no ale podla mna to prehnala tou ironiou.

Ja velmi rada upratujem, varim , kariera ma nezaujima / Mam VS humanitneho smeru / ale som neskutocne stastna doma so syncekom. Kludne by som brala este dalsie 2 materske za sebou, ale zo zdravotnych dovodov budem rada, ak sa nam zadari este jedno dieta.

Ale viem,ze moje prazdniny sa onedlho skoncia a mne zacne kolotoc prace 😝
Ach jaj

babula90
26. nov 2009

aj mne je doma dobre, kariéru robí manžel, tak sme sa dohodli, nechcela by som, aby mi deti vychovávala opatrovateľka... zuzana, aj mne o chvíľu MD končí a mám z toho smútok v očiach.

zuzana76
26. nov 2009

vroni, ano su aj take , ktore si to mzono nepripustia,ze na seba nemaju cas, ale podla mna keby chceli tak si ten cas najdu a idu trebars ku kadernicke, ale co ak im na tom nezalezi a uprednostnuju fakt radsej tu pracu na zahradke, ci v dome. A mozno im vyrastaju sediny a maju neforemny kostym na sebe, ale mozno su tak stastne

zukab
26. nov 2009

zuzana76, ale ved to je v poriadku. ak ich to robi stastne a je im jedno a nezalezi im na tom, ako vyzeraju a podobne, ak maju uplne ine priority a zivotny styl, tak preco nie?
ale tie, ktorym na takych veciach (okrem ineho) zalezi hned obvinovat z toho, ze su lenive, neschopne a nevedia sa postarat o domacnost, tak si najdu upratovacku mi pripada scestne a chore.

zi a nechaj zit 😉
(boli casy, ked sme mali s manzelom, upratovacku, asistentku a sofera k tomu... nehovorim to kazdemu, nevidim dovod a najma, viem si predstavit tie reakcie....).
moj muz ma vsak pracu aku ma a velakrat je nutne ho tzv.reprezentovat, prijimat rozne navstevy, usporaduvat vecierky, chodit na rozne akcie a neviem co este.

nie som ziadna rozmaznana fiflena, fyzickej prace sa nebojim ani nahodou, dcere varim kazdy den, upratujem, peciem, stiham milion inych aktivit. ale vecer si dam rada pohar vina a dobre jedlo namiesto zehlenia manzelovych kosiel a pucovania toalety.

trocha tolerancie, damy
😉

zuzana76
26. nov 2009

zukab, ale ved ja tu nic o upratovackach neriesim

ale to iste plati pre druhu stranu, neurazat ani tie zeny, co im to tak vyhovuje 😉

mne je uplne jedno , ci niekto ma upratovacku alebo nema, ale tiez som len ziadala trochu tolerancie neurazat zeny, ktore si vybrali cestu domacej panej a starat sa len o domacnost napriklad

ja sa nehadam, len sa mi zdal prispevok Sue pridrsny

zukab
26. nov 2009

jasne, prepac, mozno to tak vyznelo, nebolo to samozrejme adresovane len tebe 🙂

zuzana76
26. nov 2009

teraz trochu odbocim od temy, sa ospravedlnujem a zaroven to nie je adresovane ani jednej z vas

niekedy mi pride trochu smutne,ze dnes sa ako keby vyzadovalo od zien, aby boli emancipovane, dobre zarabali, alebo aspon priemerne, neboli odkazane na chlapov, vedeli si zariadit vsetko same, ako keby mala hodnotu len zena, co je uspesna podnikatelka, vedkyna , dokaze urobit akukolvek, aj chlapsku pracu
a zabuda sa pritom na obycajne zeny, co nemaju taketo ambicie

Zena je ta co udrziava rodinny kozub, zena je domov

Ale zaroven si uvedomujem uskalia toho, ak sa zena roky venuje len rodine a potom sa nedajboze stane nejake nestastie - muz ju opusti atd.. a ona zostane sama a nevie sa o seba postarat.

Zukab ja sa nehnevam
🙂

tin007
26. nov 2009

klara_klara angyalok pisala, ze si hlada upratovanie u niekoho a pas jej pise okres senec 😉

dai
26. nov 2009

zuzana,
myslim ze si to pekne napisala...
ja len dufam ze zeny su natolko emancipovane v rozmyslani 🙂 ze si vyberu co chcu a nenechaju si do toho kecat nikym...

- ja napr. beriem zeny co chcu byt doma a naplna ich to - ale na druhej strane je to ako si ty povedala - ma to aj negativa ( financna zavislost od manzela, potreba vlastnej motivacie vo vzdelavani sa aby si nezakrpatela etc.)

- myslim ale ze vela zien robi karieru tak nejak pomimo - aspon u mna to napr. tak je, ale stale na mne zostava vytvarat to teplo domacnosti. manzel ma firmu, zarobi omnoho viac ako ja 🙂 ked pracujes vo velkej firme a nie si totalny neschopak tak skor alebo neskor postupis, ked sa ti to paci a mas ambicie, pripadne ta uz nudi to co robis a vidis moznost robit nieco ine co je vyssie postavene, tak sa tam prihlasis, ked ta prijmu znovu postupis...a zato zenam nadavat to karieristiek a podobne mi pride tiez uletene...

presne ako pise zukab - zi a nechaj zit - ked chce nejaka zena robit velku karieru a jej muz zostane doma na materskej a im to vyhovuje ( v nasej firme mame aj taketo pripady ) - tak to tolerujem, je to ich rozhodnutie...

ak ta zuzka za tvoje rozhodnutie niekto odsudzuje tak si ho nevsimaj - podla mna ak je clovek spokojny a robi co ho bavi ( ci uz je doma, alebo v praci ) - tak nikoho posudzovat a odsudzovat nebude... to robia obycajne ti, ktori sami nie su spokojni so svojim zivotom

babula90
26. nov 2009

zuzana76, pekne si to napísala, suhlasim, teraz je taka doba, že kazda druha zena chce robit karieru, vyrovnat sa financne muzovi, no neviem, ako potom stihne udrziavat to "teplo v kozube", rodinnu atmosferu.
Nam uplne staci manzelov plat, neponahlam sa do roboty kvoli par tisickam viac, kvoli comu? Aby sme si kupili viac handier?

zuzana76
26. nov 2009

dai, mas pravdu,

ja nikomu nenadavam do karieristiek, kazdy by si mal vybrat podla seba, aby bol spokojny

ja nezostanem doma po skonceni MD , nastupim pracovat, ale nejaka vysoka kariera ma nelaka a ak sa bude dat vybrat, tak budem pracovat len na polovicny uvazok, aby som stihala aj domacnost a venovat sa synovi

a myslim tiez, ze nie je dobre ani to, ak by zena uplne zakrpatela

silentio
26. nov 2009

Dobry vecer damy. Povodne som na toto forum prisla "smejdit" informacie o latkovych plienkach ale tato tema ma zaujala a reakcie trochu prekvapili.

Tak najprv k tej emencipacii. Emancipovane sme vsetky, ci sa mam to paci a ci nie, v EU urcite. Ta emancipacia spociva v moznosti volby, ci chceme byt domaca panie, alebo pracovat. Nikto nas nemuti zakonne zostat doma. Moja prababka emancipovana nebola. Bola ucitelka, kym bola "slecna" mohla pracovat, ale ked sa vydala, tak jej musel dat manzel uradny suhlas, ze moze pracovat.

Pomovnicu mame od zaciatku. Som nezrucna, mam obe ruky lave, domace prace ma nikdy nenapadlo robit vo vacsej miere, Radsej robim to v com som dobra zarobim a upratanie zaplatim. Varit varim, to ma bavi. Nechapem vyjadrenia niektorych, ze pomocnica robi prace za zenu. Nikdy by ma nenapadlo zaujat k inej zene "urcovaci" pristup. Ved nie kazda zena berie domace prace za svoje. A eslovenku nechapem vobec, jej prispevok odsahuje az prvky diktovania, co ma druhy robit. Ja ako zena predsa memozem urcovat, co ma robit zena z vedlasieho bytu, zena odnaproti a podobne. Ja ked vidim pristup ako ma napriklad eslovenka, teda ze sa na kazdu zenu pozera cez prizmu vlastnej kuchyne, pytam sa, ci prave tieto zeny nie su tie najznicenejsie a najnespokojnejsie stvorenia. Aby svoj zivot pred sebou ospravedlnili, tak ho povysia na normu. Predpokladam tak preto, lebo si myslim, ze kazda zena, ktora je so svojou volbou byt domaca pani spokojna ma "na haku", ako si zivot zariadi susedka, kamoska alebo aj sestra, len nech su spokojne.

klara_klara
26. nov 2009

silentio tak toto si trafila 😉 😉 😉 😉...,, pytam sa, ci prave tieto zeny nie su tie najznicenejsie a najnespokojnejsie stvorenia,, 😉 😉 😉

blazka24
26. nov 2009

silentio tak tvoj názor sa mi páči - je otvorený a prístupný všetkým možnostiam..........nie som ani pani domáca ani kariéristka ale uplatnenie sa v niečom hľadá každý a každý to má spojené s niečím iným, niekto s domácnosťou a niekto s prácou ............

darina77
26. nov 2009

dai, ja poznám tiež rodinu, čo im chodí pani každý deň na 8 hodín. Každý den navarí polievku, jedno masové a jedno zeleninové jedlo, múčnik upečie. Robí im bežné nákupy, skočí na poštu, do lekárne. Oni sú podnikatelia, darí sa im, sú celý deň rozlietaní. Ked sa ich niekto opýta načo potrebujú tú pani až na 8 hodín denne, tak proste oni chcú aby v tom dome niekto jednoducho bol, hlavne ked prídu deti zo škol domov, majú v práci lepší pocit istoty. Tá pani tam je naozaj skoro ako člen rodiny a má normálnu mzdu ako keby pracovala normálne v práci.