Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

janano
22. sep 2012

@norwayka aj som si myslela, kedze maju ine mena....

norwayka
22. sep 2012

@janano ja neviem, ved my aj tak stale nieco kupujeme a chodime s nimi pomaly kazdy den niekde. Este meiny, hmm, ja neoslavujem ani moje nejak. Len ak som naodou na sk. Este ked mate slovenske mena a mate kalendar a viete tie datumy, tak ok. Ale ja nejak ani mojej rodine negrAulujem, len ak nahodou sa to dozviem, ze je take a take mano, hihihi.

norwayka
22. sep 2012

Btw babenky boli ste na poziarnickych dnoch? Ja som teda uz pol dna znicena z toho. Vyliezat do poziarnickeho auta a trikrat okruh, ufff, som unavena, hehehe. Ale super bolo a chlapci nadseni. Takze zacali sme okrem kapitana sabeltanna pozerat aj brannman sam 😀

janano
22. sep 2012

@norwayka hej, presne ... aj my, kazdu chvilu sa malej cosi kupi, ci uz oblecko alebo hracka, sme sa minule s muzom bavili, ze by sme to mali trosku zmenit a sustredit sa viac na tie sviatky, lebo potom si to tie deti ani vazit nebudu...
Inac, obe moje maju meniny inac na Sk a inac tu, my ich tiez neoslavujeme, akurat rodicom posleme spravu a sebe akurat tak cmucika dame 🙂

janano
22. sep 2012

@norwayka akurat u nas v skolke mali brannvernuke a cvicenie, ale inac nic, ani sa to asi u nas nerobi, aspon som nezaregistrovala...to asi v mensich mesteckach

janano
22. sep 2012

@norwayka ale vsimla som si na tych fotkach, ze ste v poziarnickom aute, aj drobec mal siltovku 🙂 pre deti to musi byt super, aj nejaky poziar hasili?

norwayka
22. sep 2012

@janano ale tak zase ja oblecenie nepovazujem za darcek ako kedysi. Mne je to smiesne este aj ponozky balit a tak. Ja napriklad oblecenie nedavam na vianoce a na sviatky. T davam stale, ved co, maju chodit holi? Hihih. A kupujem len hracky, ale teda, mne sa to zase paci, ked dostanu darcek aj mimo sviatkov, ale vzdy sa to nejak snazim poriesit tak, aby vedeli, ze to je za nieco. Napriklad, ked sidney zostal uplne bez plienky. A on zlaty, vzdy musi vybrat nieco aj bratovi. Alebo, ked ideme niekde, napriklad na sk, tak vzdy si nieco mozu vybrat na lodi, i ked viem, ze dostanu toho kopec na sk. Ale tak, to je nasa tradicia. A moja svokra je jehovistka. Takze ona dava hocikedy darcek, ved nech vedia, ze su hocikedy milovani. Ale na sviatky robim party a tie darceky su vacsie, po pripade je ich viac. Ale my sme nahodou celkom sikovni v tomto, ze maju toho vela podla mna, ale na dnesny standard je to ok.

janano
22. sep 2012

@norwayka no ponozky teda ani my nedavame ako darcek, ani sal, ani rukavice a pod. Ale napr. nasa sa velmi tesi z noveho oblecka, ako by to bol darcek. Lenze ona sa celkovo v tom vyziva, velakrat povyvlieka vsetky veci a prezlieka sa do zblaznenia. Takze, ked dostane daco nove, tak sa hned z toho tesi a bezi sa paradit 🙂 A uz objavila aj moje topanky 🙂

norwayka
22. sep 2012

@janano na stanici bol kviz a ten sme spravili a potom dostali siltovky. Boli aj pølse a kaffe zadarmo. Mohli si popozerat vsetko. Boli v miestNosti s dyom, aby videli ako to je, ked je poziar a dym ide vsade. Mohli sa pohrat v takych mensich poziarnickych autach a potom chodili 2 riadne auta aj s hukackami atam sme isli tri razy. Super bolo, ale fakt to bolo dost intenzivne. Ono toto sa robi po celom norsku a kazdy Rok, takze mozte ist nabuduce. Pozri aj v osle na poziarnickej stanici. Tu si mozes pozriet.

http://www.brannvernuka.no/index.asp?id=33007

janano
22. sep 2012

@norwayka aha vidim, ale v Osle prekvapivo len na jednej stanici, takze tam bude asi naval...no mozno dakedy pojdeme pozriet, ked bude starsia, nejak to moc doma nespominala. Ale asi chlapcov to viac zaujme...

norwayka
22. sep 2012

@janano tak aj tu to bolo plne a nevsimla som si, ze bolo viac chlapcov ako dievcat. Myslim, ze rovnako. Aj postihnuti boli. Je to dobre, nech sa deti ucia odmalicka. A je to zazitok. Ved my sme boli aj s danim a on teda to tak este neberie, ale fajn. Padli mrtvi, ked sme prisli domov. Ale zase aj ked olo vela ludi, tak sa to dalo. Celkom fajn to bolo poriesene.

janano
22. sep 2012

@norwayka no mozno skusime buduci rok, ak nezabudnem 😝

A pocuvaj, ides uz Sidneyho ucit na lyze? Ci myslis, ze je este skoro? Mna to tak napadlo, tu dost aj take mensie deti uz skusaju, nie?

norwayka
23. sep 2012

@janano moj muz ti povie, co ti sibe? My sme sørlendinger, my chodime na more a nie na lyze, hehhe. Ake lyze myslis? Bezky alebo zjazd. Ja moc nemam k lyziarskym sportom vztah a najme som si pred par rokmi dovrtala to koleno a odvtedy som nestala na lyziach. A moj muz vobec. Ale kludne by som uz s malou zacala. Zalezi na vas. Nemusia vetci chodit na lyze, hehehe. A v skolke urcite u nas budu nieco riesit. Aj ja mam male lyze bezkove doma. Ale nejak to neriesim, ale to preto, ze uz nemam k tomu vztah.

norwayka
23. sep 2012

Jezis, baby. Musim sa podelit s vami. Ten moj muz je uzasny. Ma novu hru na Ipade, ktora sa vola plague inc. Alebo pre inych mor. Je to hra, kde clovek si ymysli chorobu. Ako sa bude prenasat, vyberie lokalitu, kde zacne nakaza a podobne. A tesi sa podla toho, ako sa to rozmnozuje a ziskava body, z ktorych si potom moze 'kupit' dalsie zdroje nakazy a symptomy a podobne. A ze ked pocase zacne to byt velmi rozsirene a zacnu vyskum, tak to musi nahodit cely arzenal Ay sa to dalej sirilo. Akoze neskutocne ako sa tu vcera vytesoval, ked sa. Mu podarilo nakazit cely svet a zostalo mozno len par kusov ludi na nejakych izolovanychostrovoch, co zatial prezili.

Hmmm, rozmyslam, ci to ma nejaky podkontext... 😀

lija15
23. sep 2012

@janano ako v sukromi oslavujeme nielen drobcov meniny ale aj svoje 😉
@norwayka aj my sme boli vcera na poziarnych dnoch ale do auta som nenastupila koli malemu...a tam sa trepat s takym drobcom sa mi nechcelo 😅 akurat som sa zabavala na tom kvize ze som si len domyslala odpovede lebo este nerozumiem tak dobre 😀 😀

norwayka
23. sep 2012

@lija15 hehehe, mala si odkukat od niekoho. Ale hlavne, ze ste mali siltovky.

lija15
23. sep 2012

@norwayka vies co nebolo vela ludi 😀

renatedj
24. sep 2012

@mkoblizek dakujem za stretko Monci.... bolo to fajn sa stretnut zas s niekym inym aj ked Nelke sa zasa az tak moc nepacilo.... nabuduce spravime radsej prechadzku, to sa jej bude urcite viac pacit

mgrartdrzka
25. sep 2012

@norwayka no to DMko...to je presne moj pripad...a to som sa chcela pytat, ci je aj v NO...tak to smola, ale urcite sa tvoja DMmania preniesla aj do NO do nejakeho ineho obchodu 😀

Inak ahojte baby...ja vas tu citam uz :hodnu chvilu" poctivo od zaciatku, chystame sa do NO, tak sprtam 😉

norwayka
25. sep 2012

@mgrartdrzka Vitaj v dvojnasobnom klube: DM a Norsko 😀

Hmmm, mam v NO nejaku maniu? Toys'r us (to asi kazda z nas, co uz ma deti), ale take prave DM, to moc nemam. Ze aj kozmetika, aj zdravsia vyziva a za fajn ceny. To DMko vyhrava na plnej ciare. Ale tak zase SK nema na zlavy, co su v NO.

mgrartdrzka
25. sep 2012

jeeje...dakujem za privitanie 😀 to sa tesim, ja som dost za naturalne cesty vo vsetkom...vyzive, liecbe, produktoch pre bezny zivot atd ... ved ani maleho som vobec neockovala a potesilo ma, ze Norsko je v tomto omnoho tolerantnejsia krajina...a ako to myslis s tymi zlavami?

martinano
25. sep 2012

@renatedj isla som ti pisat,ze kedy bude to stretko ap ozeram,ze bolo tak nic

norwayka
25. sep 2012

@mgrartdrzka Myslim to tak, ze nikdy nic nekupuj za normalnu cenu 😀 Uvidis, ked pridete. Vzdy je nieco v zlave. A vypredaje su brutalne, za par korun, i ked stale je Norsko najdrahsia krajina, ale ked si zvyknes, ze ako mas kupovat a kde... Teda aspon co sa veci tyka. Od elektrospotrebicov cez kozmetiku az po handry a hracky.

Co sa tyka ockovania, vacsina ockuje, ale je to dobrovolne. Ak nechces, povies a uz neriesis.

renatedj
25. sep 2012

@martinano ved bude dalsie.... len este pockame, kym sa nas viac nazbiera

mgrartdrzka
25. sep 2012

@norwayka Ved to je na tom to super, ze neockujes - neriesia ta, neriesis...na SK hudba dalekej buducnosti a ci vobec, sloboda v ockovani = nula bodov.

Tak to sa tesim teda, hoci uz co to som pregooglila aj z vasich linkov aj z toho co som ja brala za prioritu. Ale tie kociky a veci pre deti ma zaujali. Co som si vygooglila, tak kocik, co som chcela kupit tu, tak som ho nasla v prepocte na rovnako aj v Norsku. Tak sa mi zdalo, ze je to fajn...tak som teraz z toho zmetena.

norwayka
26. sep 2012

@mgrartdrzka Ale aj tam sa to pocase spravi. Ale nechapem to a som rada, ze som v pozicii, kde si mozem vybrat.

Tak urcite veci su drahe, alebo lepsie povedane, vsetko je drahe, ak to mas porovnavat a ak to kupujes vtedy, ked musis. Ak kupujes aj dopredu, a vtedy, ked je akcia, tak sa tu da velmi lacno zit, co sa tyka veci. Druha kapitola je strava, energie, benzin, ubytovanie a podobne. Na tom moc neusetri clovek. Ale zase nikto, kto zaraba v Norsku sa nema zle. Len clovek musi robit a najlepsie je, ked robia obidvaja, potom je to podla mna uplne v pohode. Clovek sa ma dobre. Ale da sa prezit celkom v pohode aj s jedneho platu, ale uz to citit. Ale vsetko je vzdy o prioritach. a ja hovorim, ze tu mame, co sa tohto tyka, len luxusne problemy.

mkoblizek
29. sep 2012

@renatedj Bylo to fajn. Nelibilo, to mas pravdu.. Ale dorazily jsme domu a byla vysmata jak slunicko 🙂 Urcite se musime pak domluvit na nejakou prochajdu.

tiviot
30. sep 2012

@renatedj jejjj vy ste mali stretko v Oslo?? kedy?? a kedy bude dalsie ? 🙂

mgrartdrzka
30. sep 2012

@mirasierra26 ahoj...ak mozem odpoviem aj ja, co sa tyka ockovania. Ja som este na SK a rozhodla som sa neockovat. A ano hrozi mi pokuta a ze ma oznacia za osobu, ktora sa nedostatocne stara o svoje dieta, co je totalna hlupost.
Proste pozitiva neockovania u mna vyhrali nad pozitivami ockovania. Radsej dozivotna imunita prekonanim choroby, ako kratkodoba z vakcin, ktore maju neskutocne mnozstvo neziacucich ucinkov. A kedykolvek mozes prestat, kedze mnozstvo hlinika, formaldehydu atd sa u dietata kumuluje, nie je to len tak jednoduche vylucit a to male telicko sa s tym musi popasovat a nikdy nevies, aka hranica je u tvojho dietata kriticka, ze mu nesposobi trvale nasledky. Tym ta nechcem strasit samozrejme. Aj ja som mala obavy, ako to bude s cestovanim a podobne, ale do NO sa tesim uz len pre tu slobodu v ockovani. Len tolko som chcela 🙂

renatedj
30. sep 2012

@tiviot zatial nie je ziadne dalsie dohodnute.... rada by som pockala na Zuzku (z Alnabru) a potom sa zas dohodneme