Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

martinano
15. nov 2012

@renatedj ahoj, pisni mi potom prosim do ip, den vopred,ked sa dohodnete musim to nakombonovat so skolkou aby som si to vedela zariadit, nemoze to byt centrum?

renatedj
15. nov 2012

@martinano OK.... dohodneme a dame vediet

humba
15. nov 2012

@norwayka sikovne deturence ze pozdravcujeme 🙂

Joj o lutefisk tu pisete...ja to teda nemusim ble 😝

norwayka
16. nov 2012

@humba Ze dakujeme velmi pekne. Ono ja mam stale taky syndrom, ze sa trosku bojim, ze moje deti budu posudzovane aj podla toho, ze mama je cudzinka. Tak to tak dobre padne, ked ano, su mozno posudzovane aj podla toho, ale v dobrom. A ze aj takto mozem robit dobre meno cudzincom.

janano
16. nov 2012

@martinano tebe uz maly chodi do skolky? To je super 🙂 Od leta? Ako sa mu tam paci?

janano
16. nov 2012

@renatedj my sme teraz chori, ja dufam, ze sa pridame nabuduce. Inac, v tom lese pri Sognsvann taboruje okolo 100 ciganov, tak si davajte pozor...

martinano
16. nov 2012

@janano sak preto pisem, ci by to radsej nemohlo byt v centre, nie nechodi od let teraz zacal, on uz je v predskolak, od augusta skola, no uvidime ako mu to pojde, zatial ok, vsetko v poriadku

janano
16. nov 2012

@martinano tak to je dobre...a dostali ste miesto blizko vas? Pockaj, za chvilku ti bude snakkovat 😀

martinano
16. nov 2012

@janano ano dostali kusok a trvalo to tyzden od podania, strasne rychlo 😕 je to mozne,ze za chvilku mu nebudem rozumiet, oni tie deti tak blabocu 😀

renatedj
16. nov 2012

@janano a to uz dlhsie? v lete sme tam chodili a nevsimla som si nic.... bolo tam dost ludi

janano
16. nov 2012

@renatedj boze, ja vravim jak madar, ze taboruju 😅 mne uz od tej choroby nepali 😝 ... taboria. No oficialne ich je tam okolo 100, neoficialne niekolko 100. Su tam uz od leta, porozkladani po celom lese, kedze ich od vsadial vyhodili. Hrozne to tam znecistuju, plno odpadkov, smrad od vykalov, kdejake pozbijane stany a budy a pod. Akurat teraz bolo v spravach, ze aj odtial sa maju odstahovat a ze ich chcu odviest aj nasilu, tak mozno zazijete na prechadzke nejaku action... 😀 Ale neee, srandujem...

@martinano no oni ked maju volne miesto, tak to ide rychlo, vtedy dostanes miesto hned. A este ste mali dve priority. Tak to mate fajn, ze kusok 🙂 . Neboj, budes rozumiet. Ja tiez luskam tu moju, ked mi daco vysvetluje, hehe. A dumam a dumam, co to vravi....ked tak si to domyslim.

norwayka
18. nov 2012

Babenky, mozno ste to rozoberali, ale je tu nieco ako salko?

lija15
18. nov 2012

@norwayka ja som ho objavila v tych internasjonal mat butikk a je to po rusky pisane 😉 neviem ci take nieco je aj u vas ale v tromse ja to viem bez problemov kupit 😉

norwayka
18. nov 2012

@lija15 ok a ako sa to vola, vies? Dakujem.

lija15
18. nov 2012

@norwayka pridavam foto 😉

norwayka
18. nov 2012

@lija15 ale to je usene mlieko, nie? Aspon to tam je tusim napisane, uz zabudam citat po rusky, hihihi ale mozno som to len zle precitala, lebo vyzera to tak. Dakujem velmi pekne.

lija15
18. nov 2012

@norwayka praveze to neni susene mlieko ale kondenzovane teda klasicke salko 😉 uz som jednu konzervu pouzila a chutila ako klasicke salko a bolo to v tekutom stave a po nemecky: gezuckertes kondensmilcherzeugnis 8%fett 😉

martinano
18. nov 2012

@norwayka u nas maju salko aj v Ultre a je nemecke a tusim holandske jedno vyraba nestle, ja ho kupujem a chuti presne ako nase salko

norwayka
18. nov 2012

@lija15 ved ja ti verim, hihihi, ja sa len snazim tu citat to po usky, ale uz to neviem poriadne a åotom si domyslam.

norwayka
18. nov 2012

@martinano t o je super, lebo ultra mamvelmi rada. Maju super vyber zdravych veci, ale reku neco take nezdrav a jednoduche spravim na tie vianoce a chcem skusit to rafaello.

norwayka
18. nov 2012

@norwayka jej, ake ste krasne. Super foto, hihihi.

norwayka
18. nov 2012

@lija15 uz pisem sama sebe, hihihi. To predtym je pre teba.

lija15
18. nov 2012

@norwayka dakujem sranda musi byt 😀 😀

martinano
18. nov 2012

@norwayka ja casto peciem, takze na karamelovy krem je salko uplne super ja tomu hovorim salko,ale je to kondenzovane mlieko aj tu to tak najdes, medzi vecami na pecenie

norwayka
18. nov 2012

@martinano zavidim, hihihi. Ja by som tak chcella byt dobra kucharka. Teraz skutocne lutujem, ze ma mama nikdy nic poriadne nenaucila.

mgrartdrzka
19. nov 2012

@norwayka dakujemeee...to je super tip, uz som rozmyslala, kedy odlozit kolieska...ale este si pockam, kym spevnie a aj chodza bude o nieco pevnejsia...

zdeni1302
20. nov 2012

ahojte .. chcem sa opytat tie co ste ockovali deti dali ste ockovat aj ked mali sopliky? Moj maly soplikuje uz vyse mesiaca mali sme ist zajtra na prve ockovanie v 3 mesiacoch ale som tam dnes volala a presunula som to o 2 tyzdne neskor, striekam mu saltvann a odsavam, skusala som aj materske mlieko ale nejako nepomaha uz je dlho takyto zahlieneny a bojim sa ho dat ockovat ked ma sople

humba
20. nov 2012

Ahojte severanky, idete niekto s detmi 1.12 do Osla na Mikulasa co organizuje sk spolok???? My sme sice dalej od Osla ale padlo tu take rozhodnutie ze by sme sa zobrali viacej slovakov a isli na vylet....mno dilema 😒

lija15
20. nov 2012

@zdeni1302 moj mal sople ked mal mat posledne ockovanie a tak som sa vyhovoila ze mal teplotku presunuli sme to o tyzden ale sopliky mal ale povedala mi ze sopliky nevadia teraz ma tiez uz mesiac sople a pred vianocami nas caka mmr ale to asi presuniem az po novom roku......takze tu ockuju aj ked ma sopliky nesmiee ich mat ale zlte...

zdeni1302
20. nov 2012

@lija15 dakujem presunula som to o dva tyzdne ma sople uz vyse mesiaca ale iba priesvitne ale aj tak som sa bala