Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

janano
20. nov 2012

@zdeni1302 ockovanie tu nie je povinne...mozes pockat, kolko chces...tyzden, mesiac, rok

@lija15 ak si sa rozhodla, ze ides mmr ockovat, tak urcite pockaj, kym ti maly bude 100% zdravy

Baby, nedavajte deti ockovat, ak si nie ste iste, ze su zdrave, sople nesople, ockovanie VZDY pocka.

A nezabudnite, ockovanie je tu DOBROVOLNE !!!

zdeni1302
20. nov 2012

@humba ja som rozmyslala ze tam s malym pojdem este uvidim

norwayka
22. nov 2012

Joj, tak moje babatko ma dnes tri roky. Alebo ako on povie, on nie je babatko, on je Sidney. Heyhehe. Uz sa neviem dockat, kedy bude oslava. Musela som ju prelozit az na buduci vikend, lebo tento je kopec vianocnych veci. Haha, on to asi neprezije, ked dostane jakke (plast, kabat) kapitana Sabeltanna a este som mu zohnala aj take tenisky od neho. Hihih, joj, uz sa tesim na fotky v plnej polnej.

A dnes oslavuje v skolke. Tak uz vcera mu spravili obrovitansku korunu aj s kapitanom, samozrejme, to si kazde dieta vyberie, co chce, ked ma narodeniny. A vybral si, ze chce dnes zmrzlinu. A ono kapitan Sabeltann hovori, ze: Her lukter jeg gull. Ja tu citim zlato. A maly Sidney od rana: Her lukter jeg IS. Ja tu citim zmrzlinu 😀

Ja sa tu vytesujem aj za neho. Uz sa neviem dockat, kedy ho pojdem zobrat do skolky.

PS: Zase maju dobre ceny v Sportmann. Ja dostavam E-maily, tak mozem preposlat linky, keby daco, ale treba si to tam riadne pobehat.

PS2: Este dalsia vec pre velke rodiny. Ak by ste isli kupovat auto nove. Odporucam pozriet Toyotu Prius sedem. Sedem miestne, je to hybrid, v top vybave ma totalne vsetko, este aj parkovacieho asistenta. a co je uzasne, stat tam znizil poplatky, tak v porovnani s inymi novymi 7 miestnymi autami je za babku a v brutalnej vybave, ked teda clovek berie top vybavu. Ze mu uz fakt treba len zimne gumy. A zerie minimalne. Jedinu nevyhodu ma: nemoze mat prives a samozrejme nie je to nejake porsche, co sa tyka rychlosti a akceleracie. A este jedna vec, neviem, ci je to len na toto auto alebo celkovoToyota, ale teraz maju urok na tri roky len 1.95%, ak si zoberiete pozicku na auto. To je fakt brutal super. A este maju 3 roky v cene vsetok servis. to je tiez uplne, ze bomba kseft. Ale auto sa musi kupit do konca roka.

martinano
22. nov 2012

@norwayka drobcovi vsetko naj
prosim ta ty kedy stihas vsetky tieto novinky sledovat, este aj auta 🙂

norwayka
22. nov 2012

@martinano Hehehe, vsak som v robote, nie? A jaksi ma asi platia za surfovanie. Kaslem na nich, ked sa nevedia zobudit a vyuzit ma. Co treba porobim, ale tak ja by som porobila aj 4krat tolko. Ale teraz to nejak neriesim, o rok sa s nimi porozpravam, lebo zhnit tu nemienim, ak sa nezobudia. Ale tak, be careful what you wish for, ze?

A auta stiham poobede. Lebo my musime kupit vacsie auto, i ked uz mame jedno sedem miestne (ale to zerie ako smadna tava, to nie je do mesta) a to druhe je male a pomaly sa rozpadne, ale este by som ho nechala, kym sa fakt nerozpadne, do roboty staci, ale musime mat vacsie. A toto som uplne soky chytila, ze ako super to teraz maju. Tak sa ideme dnes na nom povozit, tak potom mozem aj to povedat, ze co a ako. Hihihihihh.

martinano
22. nov 2012

@norwayka ty si cislo 😀

lija15
22. nov 2012

@norwayka tak malemu vsetko naj k 3 rocikom 😵 😵 😵 a o tej priuske uz mm vie obkukaval ju a planujeme pred vianocami skusobnu jazdu na nej..ale kupit ju nemozme uz mame nissan terrano 4x4 7miestne na leasing 😅 😅 😅

pocujte kocky zvyknete do skolky doniest aj tortu ked ma drobec nardeniny?? lebo nasa lijus ma 14.12 tri roky a planujem do skolky upiect tortu,bude nejaky problem??

renatedj
22. nov 2012

cafte dievcence, neviete nahodou, ako je to s podporou v nezamestnanosti v Norsku, pokial by som ja sama dala vypoved? mam narok na podporu, v akej vyske a ako dlho? .... na nav.no su skor take vseobecne info, ale neviem, ci su rovnako posudzovani nezamestnani z vlastnej vole a nezamestnani prepusteni.... neviete co sa odohrava pocas nezamestnanosti? chodi sa na nav nejak hlasit? pracu ponuka aj nav? je nutne ju prijat?

norwayka
22. nov 2012

@lija15 ja byt tebou, tak sa opytam, ze co je zvykom. Ako som hoorila, u nas nic, lebo vsetko poriesia. @janano vravela, ze piekla tortu do skolky.

lija15
23. nov 2012

@norwayka no chce to odo mna aby som sa prihlasila........ 😕

norwayka
23. nov 2012

@lija15 OK, tak to asi nefunguje, lebo to mne chodia akcie na maily.

janano
23. nov 2012

@lija15 vo vacsine skoliek sa nosi na narodky daco...mozes doniest tortu, to je najzvyklejsie, tiez u nas nosia muffiny, alebo zmrzlinu alebo ze puding s vanilkovou omackou, bleeee 😝 vies, tu umelinu, co sa da kupit v potravinach.
Ale ked uz budes piect, tak sa spytaj, ci niekto nema alergiu vo vasej triede, u nas napr. maju na vajcia ci mliecnu alergiu, tak nie vsetky deti to mohli jest tu tortu...buduci rok musim vyspekulovat daku tortu bez vajec a mlieka 🙂

angel31
23. nov 2012

moj muz norbert je tiez z osla.. obcas tam ideme, ked mame cas...

janano
23. nov 2012

@norwayka ozaj,vsetko naj malemu , ako dopadla oslava v skolke?

susuk
23. nov 2012

Ahojte, mozem sa pridat? A nie je tu aj nejaka mamina zo Sarpsborgu alebo okolia? Citala som par poslednych prispevkov a chcem sa spytat na tu Mikulasku party 1.12. v Osle... Viete viac info? 🙂

norwayka
24. nov 2012

@janano Dakujeme tebe a vsetkym za blahozelanie. Myslim, ze bol nadseny, korunu vlaci vsade, ale bol nestastny, ze mu ju Dani 'opravil' trosku. Dokonca aj taku gratulaciu s fotkami dostal, sme dostali zalaminatovanu, tak sa z toho strasne vytesujem. A deti ho maju velmi radi, jeden chlapec si dokonca dal kravatu na pocest Sidneyho, hehehe. A dievcata ho vybozkavali, no parada. Strasne sa tesim, ze tak dobre zapada do kolektivu. To je pre mna asi najdolezitejsie. Ja som bola tiez vzdy taka, ze som sa snazila ludi drzat pokope.

lija15
25. nov 2012

@norwayka ako keby som citala o svojej lijus tiezz je happy ze je medzi deckami v skolke 😀 😀 a tiez ju maju radi jedna kocka ju dokonca vyzlieka ked pride do skolky a lijus kazdy vyobjima a vybozkava a uz chcela aj chalanoc ale ty radsej od nej utiekli 😀 😀 😀 😀 taka je happy ze ked ma ist domov a nedajboze ze je vtedy vonku s deckami tak cseny ako z hororu 😔 😔 😔 no des a hroza uz ma aj bila ked som ju mala na rukach 😔 😔 😔 ale ucitelka nam povedala ze je to normalne a uz vedia co na nu plati aby tak nerucala daju jej ovocie do ruka a ona v tom momente stichne a spokojne papa 😀 😀

buburka
25. nov 2012

Ahojte baby. Mate tu pekne rozpisanu temu, tak sa trosku prikmotrim 😅 Mame 1,5 rocneho chlapceka a mm rozmysla nad ponukou ist pracovat do norska. Nie som velmi proti, ale tazko si viem predstavit co a ako dalej. Mam strach ako to vsetko zvladneme, predsa to len nie je "za rohom" Ste tu take co ste isli uz aj s dietatom? Ako ste to zvladli vy a ako deti? Boli ste jazykovo zdatne pred odchodom?

norwayka
25. nov 2012

@lija15 hihihi, kto by to bol povedal, ze? Najme pri tych zaciatkoch z hororu a teraz ich clovek musi prehovarat, aby isli domov 😀 ja sa z toho tak tesim, lebo ja mam len dobre skusenosti so skolkou. Proste toalna dovera a clovek to idi na tych detoch ako sa maju super. Ja som prave totalne znicena z julemesse, co sme dnes boli. Vyse sto deti a dopelych a neviem co. Uffff. Ale preili sme a deti sa mali dobre, 'vyhrali' v tombole, hihihi,vsetky deti vyhrali 😀 a ostali po kolaciku. A vsetky peniaze zase len pojdu pre ne, skolka nieco zabavne poriesi za vsetky peniaze. A kupila som si aj tri krasne vyeobky, co sidney vyrobil. Proste totalne hrda maminka, hihihi.

lija15
25. nov 2012

@norwayka presne tak aj ja mam velku doveru tu v skolke a nastastie my sme horory nemali ked mala ist do skolky 😀 😀

renatedj
25. nov 2012

cafte dievcence,
dnes bol mm s Davidkom vonku skoro 3 hodky, lebo maly velmi zle spal v noci a ked pri kocikovani zaspal, tak ho nechcel zbytocne budit a prechadzal sa s nim az kym sa nezobudil.... v tom case bolo u nas okolo nuly a fukal dost studeny vietor, ale obcas padla aj ta vlocka, takze na kociku bol aj prsiplast, ktory ma len velmi maly otvor, no napriek tomu mal maly uplne spalene licka.... mal ich natrete hrubou vrstvou kremu do chladu a vetra a aj tak ked prisiel dovnutra, tak mu uplne horeli a musela som mu ich natriet fenistilom, ktory nastastie pomohol
cim natierate vy babence?

norwayka
26. nov 2012

@renatedj Podla mna je to aj tym, ze niektore deti su citlivejsie, tak ako aj my dospeli a niektore v pohode ani krem nemusia mat. Ja davam vsetko mozne, ale najnovsie je to A-krem z lekarne. Ten sa mi velmi paci, ten davam v zime a potom aj klasicka modra nivea. Ale hovorim, moji maju velmi dobru plet, vobec nie su citlivi na nic.

http://www.apotek1.no/produkter/a-krem-75ml-832...
http://www.apotek1.no/produkter/a-creme-uparfym...

lija15
26. nov 2012

@renatedj krem obsahuje aj vodu????lebo ked hej tak kup iny my sme kupili v lekarni od dermica Kuldekrem a ten vobec neovbsahuje vodu...aj moj ma cervene leicka ked spinka vonku a to je predo dvermi a ani plastenku mu nedavam.....a lijus to iste...a aj ja mam hned cervene licka 😉 tak drzim palceky aby ste nasli dobry kremik na licka pre drobca

renatedj
26. nov 2012

@lija15 my mame ten alround ci ako sa vola, taky ten, co bola vzorka skoro v kazdom balicku.... je tam pisane do dazda, zimy a vetra.... idem kuknut, ci je tam aj voda... hej, je pisana hned ako prva

lija15
26. nov 2012

@renatedj aj ja som ten mala doma a ako som precitala ze je tam voda v momente letel do kosa a v lekarni nam poradila ten co som uz pisala vyssie 😉 kremy ktore su do vetra ado zimy nesmu obsahovat vodu lebo ta logicky mrzne v zime.....ale ten co som pisala vobec vodu neobsahuje a je super 🙂 tak skus ten kupit v apotek1 ho maju

janano
26. nov 2012

@renatedj @lija15 najlepsi je bez vody, ale da sa aj s vodou, len ho treba natriet aspon 15 min, najlepsie polhodinu pred tym, nez idete von. Ta voda dovtedy vyprcha.

norwayka
26. nov 2012

@renatedj Inak mozes reagovat aj na kuldekrem. Treba fakt skusit. Ale tiez su dvojite nazory na kuldekrem, skoro ako na vsetko, ze este moze zhorsit stav pleti.

Ten, co ti napisala @lija15 vyzera dobre, ale hovorim, mozes mat aj opacny efekt. V kazdom pripade, ak pouzivas krem s vodou, treba natriet aspon pol hodinu vopred. A ja v zime pouzivam olej do vody alebo mix mydla a oleja. A neumyvam tvar predtym ako sa ide von. Detom rano len zriedkavo, lebo maju vlastnu ochranu. Len ich este natriem kremom.

renatedj
26. nov 2012

@lija15
@janano
@norwayka
tak som bola v lekarni, u nas je vitus a nemali tam ten, co si mi pisala, ale som kupila od SebaMed .... dufam, ze bude dobry, neobsahuje vodu