Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

lija15
7. dec 2012

@norwayka skuste sa nahodit na norsku druzicu lebo ta je silnjesia ako slovenska a ma vecsie rozpetia ako slovenska druzica na nej by ste mali chytit uz signal a ak mate taku speci ladicku co vam najde presnu polohu tak by nemal byt problem myslim si ze aj ti co hladaju signal pre satelitne firmy by to mali vediet najst....mys sme mali tiez s tym problem ale vykaslai sme sa nato lebo sme nemali naladu hladat signal rucne tak drzim packey aby sa to podarilo 😉

zuzanka7117
7. dec 2012

Nemas zac....my to pouzivame uz cez dva roky....🙂

humba
7. dec 2012

@norwayka o ved to s tou kartou je tak, ze my napriklad sinal nemame ale co byvaju o par domov vysie uz pekne signal chytia. Neviem ci so dobre pochopila ale s tou kablovka.com mame rovno napichnute do modemu a mame k tomu ovladac ku tv, vobec nemas pocit ze to ide cez net, ovladas vsetko ovladacom zo sedacky. 😀

mirasierra26
7. dec 2012

@janano Ano, kveite je ozaj super !!! a plno dalsich ryb !!!

humba
7. dec 2012

Inak varim prave kolozvarsku kapustu, s nasej domacej naslapanej kapusticky tak kto ma chut nech sa paci 🙂

Baby do akej minusovej teploty chodite von s detmi? tu je stale tych minus 10 a vcera som vyvetrala malu aj sa jej celkom dobre v kociku spalo, ja som bola sice zmrznuta ale vecer mala take licka cervene aj napriek tomu ze bola natreta. No ale myslim ze v skolke deti su vonku za kazdeho pocasia.

humba
7. dec 2012

@norwayka expertka na online nakupovanie zalando si uz skusala? odporucas?

mirasierra26
7. dec 2012

@humba kolozvarsku z casu na cas robievam aj ja. super.

podla mna vonku s dietatkom treba chodit za kazdeho pocasia ... ja som bola pred chvilkou, dala som ju na boby a vozila po snehu ... to sa jej pacilo. Ale priznam sa, obcas som leniva aj ja, a nejdem niekedy s malou von. Ale vacsinou sa snazim aby sme isli. Ale tak su aj dni ked nejdeme. Ja malu absolutne nicim nenatieram. ked bola vonku velka zima, tak mala aj ona cervene licka, este aj na dalsi den, ale potom to zmizlo. ale to sme boli vonku tak 4 hodiny vkuse. ale inac v pohode.

humba
7. dec 2012

@mirasierra26 sak to ze leniva som skorej asi ja...by som si najradsej lahla ku nej do toho kocika a nech ma nosia ale pokial bolo okolo 0 sme boli kazdy den vonku teraz uz tak kazdy druhy budem sa musiet polepsit 😠

ostrovanka
7. dec 2012

Trosku od veci asi napisem, ale niekde to pustit musim proste. "Uz nikdy sa nebudem stazovat, ze je v Norsku draho.... Slovensko je NEUVERITELNE drahe vzhladom na to, z coho tu ludia ziju"

mirasierra26
7. dec 2012

@ostrovanka Ja si zase myslim ze je to velmi individualne, ci tu v NO ci na SK ... ozaj zalezi od prijmu v obidvoch krajinach.

mirasierra26
7. dec 2012

@humba No ved prave, mne sa tiez nechce niekedy, a kym sa spamatam tak uz je aj tma ... ale chodime obcas aj za tmy.

ostrovanka
7. dec 2012

@mirasierra26 🙂 no ja hovorim o cenach tovarov a sluzieb a tie su tu naozaj drahe vzhladom na priemernu mzdu. Zober si len cenu benzinu na Sk a v NO.... o kolko je nizsia? zanedbatelny rozdiel, pri nezanedbatelnom rozdiely v prijmoch obyvatelstva v NO a na SK

janano
7. dec 2012

@ostrovanka presne tak!!! Staci si zobrat 1 000 korun a urobit nakup. A porovnat, co je v kosiku na sk a co tu. A o spotrebnych tovaroch, dovolenkach ani nevravim 😉 A tie zlavy, co su tu...to sa maju este obchodnici na sk co ucit 🙂
Inac, vy ste este tu, ci ste sa vratili?

zuzanka7117
7. dec 2012

Ahojte baby.....mam otazocku. Ked cestujem lietadlom s malym a mam kocik zabaleny rata sa to ako batozina navyse, alebo to je zadarmo?

ostrovanka
7. dec 2012

@zuzanka7117 je to zadarmo, nepocita sa to do batoziny

zuzanka7117
7. dec 2012

@ostrovanka dakujem....🙂 zajtra letim

norwayka
7. dec 2012

@humba neskusala. Nelly.com a brandos.no. Na nelly mavaju strasne zlavy...a da sa celkom dobre aj vratit...

norwayka
7. dec 2012

@humba daj recept na tu tvoju kapustu. Ale napis ako pre debila. Ja som robila raz, tak neviem, ci bola dobra. Ja som to nikdy predtym nejedla.

humba
8. dec 2012

@norwayka http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=793 robila som presne podl atohoto receptu akorat som nedala kukuricu ale klobasu, no som sa jej napraskala a malu tiez zduva ani mi v noci moc nespala ale no odolaj ked to tak lubim 🙂

sisa00
8. dec 2012

@humba
@lija15 Ahojte tak chodíme von stale 2-3x denne asi by som sa zblaznila keby som mala sedeť doma 😅 mala je neuveritelne aktívna a musime ju pravidelne vetrať inak nespí celu noc . Lička nenatierame nemava niako extremne červene a ked ma tak ked sa ohreje tak to zmyzne .na vianoce ideme na sk počiasie nam praje hlasia minus 10 11... 😝

gustinovi
9. dec 2012

ahojte holky, chtěla jsem se zeptat, jsem těhu, v létě mám rodit, jak je to teď s rodičkovsou dovolenou? včera jsem mluvila s manželem, a říkal že teď nastaly nějaké změny, že rodičovská už nebude 1-3roky, ale jen 1-2roky, že je to skrácené a že další změna je v tom, že manžel má nárok si vybrat volno v délce 3měsíců během 1. roka dítěte a že je to placené 85% průměru platu. Nevíte o těchto změnách něco??? děkuji za bližší info.

mgrartdrzka
10. dec 2012

Ahojte...mam otazocku ohladne byvania...je tazsie si najst byvanie, ked mate psa?

janano
10. dec 2012

@gustinovi tu mas vsetko rozpisane o materskej http://www.nav.no/Familie/Svangerskap%2C+fødsel...
http://www.nav.no/Familie/Svangerskap%2C+fødsel...

To, co ty mas na mysli, to je kontantstøtte, to nie je rodicovska. Ano, je zmena od 1.8. uz len na 1-2 roky.

A neviem, ake volno 3-mesacne mas na mysli??? To asi myslis fedrekvote? Ak si ty nepracovala, tvoj muz ma narok na matersku 38 tyzdnov pri 100% platu alebo 48 tyzdnov pri 80% platu. Ale to znamena, ze otec nepracuje a je na materskej. Vtedy nedostane "fedrekvote". Ale ty tiez musis splnit nejake podmienky, ale kedze ty si v Cechach, tak neviem, ako to bude platit pre vas. Mozno vam uznaju len tu "fedrekvote", t.j. tych 12 tyzdnov.
Trochu komplikovane 😲

janano
10. dec 2012

@mgrartdrzka zvycajne ano. Ale pisem zvycajne, lebo mozete mat stastie...

mgrartdrzka
10. dec 2012

@janano dik, tak dufam v to stastie ... este ma napada, aka je nahrada v NO za Nutrilon alebo Hami? A ake su drahe?

janano
10. dec 2012

@mgrartdrzka to ja neviem, ja kojim 😉 musis sa spytat inych kociek

mgrartdrzka
10. dec 2012

@janano ...tak myslela som to globalne na to, kto vie - odpovie...ach jo, keby som aj ja kojila dlhsie 😒

mgrartdrzka
10. dec 2012

Baby, aka je nahrada v NO za Nutrilon alebo Hami? A ake su drahe?

norwayka
10. dec 2012

@mgrartdrzka vacsina pouziva NAN to je od nestle. To je teda sunar? To je najbeznejsie. Potom su este nejake mlieka, ale ten nan ma asi skoro kazdy. Stoji okolo 120 nok skatula a to zalezi od toho, ci 1, 2, 3. Take tie junior a tak, o som ani nevidela, tusim. Tu odporucaju od roka mlieko. A keby si chcela sojove, ovsene, ryzove, tie stoja ca. 14-20 nok za liter.

martinano
10. dec 2012

@mgrartdrzka ja davam Hipp, krabica stoji okolo 49nok, je aj na slovensku,takze nemam problem, ked cestujeme, mala ma viac ako rok a daam umele stale, cisto kravske zatial nie,ale to som ja...