Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

pipa23
11. jan 2013

aky je postup v no na prijatie do zam ako zdravotna sestra?dakujem...

tiviot
14. jan 2013

kocky byva tu niekto v okoli Drammen 🙂 ??

humba
17. jan 2013

Ahojte kocky, hlasim sa po dlhsom case, boli sme na SK ale uz sme dorazili 😉 Taka kosa je tu ze ani s domu nechodime, v dome je tak strasne suchy vzduch dufam, ze ten mraz rychlo prejde.

martinano
18. jan 2013

@norwayka co to vidim v tovjom pase, vy mate prirastok?to mi akosi uslo, gratulujem, prosim ta nenakupvala si niekedy cez zalando?mam tam cosi vyhliadnute a neviem ci kupit ci nie, nema s nimi skusenost

lenka3007
18. jan 2013

@norwayka co to? aj mne to uslo 🙂 gratulujeeeem 🙂

norwayka
18. jan 2013

@martinano
@lenka3007 hehehe, no, jezisko nam doniesol darcek. Dakujem velmi pekne za gratulacie.

Martinka, prave som aj ja pozerala na ich stranku. Nenakupovala. Le nakupovala som z brandos a ten funguje tak isto, ze objednas, vyskusas a ked nepasuje, tak vratis. A to blo uplne bez problemov. Takze nebala by som sa.

martinano
18. jan 2013

@norwayka ahoj dkujem, ja som to v noci mala otvorene a muzo mi hovorie co cakam nech objednam tak som hadam dorazi v poriadku vsetko.ty si partizan supni nam foto nejake,nech sa pokochame babatkom

lenka3007
18. jan 2013

@norwayka no to je naozaj krasny darcek, aj ja by som taky prijala 🙂

norwayka
18. jan 2013

@lenka3007 tak vypni pocitac a zavolaj manzelovi, hehehe. Musis inde tukat a nie tu 😲 😀

lenka3007
18. jan 2013

@norwayka 😀 😀 😀 😀 😀 idem ja za chvilu korculovat s dietatom... pochybujem, ze by kvoli tomu moj muz dobehol domov 😀 😀 😀 😀 ja si este pockam nejaky rôčik 🙂

lija15
18. jan 2013

@norwayka gratulka k drobcovi 😵 😵 😵 😵 krasny darcek ste dostali na Vianoce 😵 😵 😵

zuzanka7117
19. jan 2013

@norwayka jeeej gratulujem k malinkemu....ty si riadna tajnostkarka....🙂

norwayka
19. jan 2013

@lija15
@zuzanka7117 no, dievcata, mate co robit ma dobehnut, hehehe. Ale dost, dalsie deti uz len adoptujem, hihihihihi. Inak som fakt dobra, ze pred 3 rokmi som nemala ani jedno a uz mam tri 😀 Vidno, ze som odchovanec komunizmu, vsetko ide pekne ako na beziacom pase 😀 😀 😝

zuzanka7117
20. jan 2013

No dakujem pekne neviem si to predstavit......🙂

norwayka
20. jan 2013

@zuzanka7117 hehehe, ani ja som si nevedela. MozeS prist na navstevu, hehehheehe. Budes to mat LIVE.

zdeni1302
20. jan 2013

zienky tie co ste plne dojcili kedy ste zacali s prikrmami a cim ste zacali a pokracovali? dakujem 🙂
@norwayka gratulujem k prirastku 😉

norwayka
20. jan 2013

@zdeni1302 dakujemvelmi pekne. A zacala som tradicne zemiakom, mrkvou,v 6 mesiacoch.

martinano
21. jan 2013

@norwayka aspon to mas za sebou vsetko a ako babatko a ako si chlapci zvykli?
@lenka3007 ja mat ten rozum co teraz supnem dve deti rok po roku a je to vybavene a necakam rocik dve tri atd.

lenka3007
21. jan 2013

@martinano ono to je dobre vymyslene, ked mas deti po roku, ma to kopec vyhod, len ja som tu možnost nemala 😀 Neboj kolko krat mi maly povie, ze aby sme si adoptovali nejakeho chlapceka z domova, aby mal bratčeka 🙂

zuzanka7117
21. jan 2013

@norwayka kde vlastne bývas?

humba
21. jan 2013

@martinano my sme kupovali cez zalando uplne v pohode nebol problem a veci su kvalitne.
@norwayka no som prekvapkana...som to teda vobec nepostrehla..tak sa aj my pripajame ku gratulacii.
@zdeni1302 tu odporucaje kase ale my sme zacali mrkvou 4 dni potom 4 dni zemiak a potom spolu takto sme presli celou zeleninou. Zacali sme ked mala 5 a pol s prvymi ochutnavkami a potom od 6 to uz bol jeden denny chod.

Baby mna uz konci materska ale nemame este miesto v skolke tak to ideme vselijako lepit a dopocula som sa ze mame narok na 3500 NOK ako nahradu ze ked ma mala rok a nemame miesto. Viete ako a vola ten papier co mam vypisat na NAV nech tam idem uz s konkretnou vecou. D.

zdeni1302
21. jan 2013

@norwayka
@humba dakujem vyskusam asi aj ja mrkvu a zemiak, ale asi az o mesiac.. uvidim ako mu to bude chutit a ako sa bude tvarit 😕

zdeni1302
21. jan 2013

@humba
@norwayka
a s cim ste to mixovali s materskym mliekom a prevarenou vodou?

norwayka
21. jan 2013

@zdeni1302 pokial dobre pribera a je spokojny, vobec sa nemusis ponahlat s prikrmovanim, tych 6m plus minus ma svoje opodstatnenie. A najdes na nete aj tu na koniku tabulky, ze co, kedy a ako davat. Ale najlepsi je aj zdravy sedliacky rozum. Cmuk

norwayka
21. jan 2013

@zdeni1302 s nicim alebo s mliekom, oda e tiez. Ok

zdeni1302
21. jan 2013

@norwayka no ved asi pockam pekne do 6 mesiaca lebo on je dost tucko aj tak, s tym prikrmovanim sa nechcem uponahlat ja radsej kojim 😀

norwayka
21. jan 2013

@humba dakujem velmi pekne.

Kontantstøtte a je to od 13 do 24m. A prvych 6m je to az 5000 a potom 3303.

http://www.nav.no/Familie/Kontantstøtte

norwayka
21. jan 2013

@zuzanka7117 lillesand

norwayka
21. jan 2013

@martinano chlapci su super, chcu maleho len cmuckat a drzat a hladkat a ked place, tak hned mama casey casey. Je to lepsie ako, ked sa dani narodil, vtedy sidney trochu ziarlil, ale teraz nikto nic, uz su svyknuti, ze nie su sami. A aj ked casey nebol planovany, respektive bol to sok, hehehe, tak malo to tak byt, som velmi vdacna za to. A je to super mat deti po sebe, pokial ma clovek pomoc. Pokial by to malo byt len na mne, tak to by som sa zblaznila. Ae vidim ten uzasny vztah. A name, ked ma clovek dve deti a dajme tomu 3-4 roky rozdiel, tak este dobre, ale ak chce mat tri a medzi nimi taky rozdiel, tak uz medzi tym najstarsim a najmladsim je dost velky rozdiel a aj ked budu mat fajn vztah, nebudu mat ako deti taky priatelksy vztah, mozno az v dospelosti.

A nehovoriac ako je to pre mna, zeclovek je naprogramovany na ten babatkovsky modus a funguje. Potom o par rokov si uz budem moct vydychnut, kdezto ten, co ma rozdiel 3-4 roky je stale v jednom kole. Takze nasej rodine to vyhovuje, respektive, co uz, uz nemame na vyber, heheheheh.

martinano
21. jan 2013

@zdeni1302 vobec sa neponahlaj s prikrmom, ja som zacala pri malej az v 7mes, a varila som tak,ze v tej vode co sa uvarila zeleninka som rozpucila a vlemi chutilo, nikdy som jej tam mlieko nedavala