Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

lenka3007
28. jan 2013

@norwayka toto bolo 5 otazok a odoslat, dokonca mi aj prihlasovacie udaje poslali, ked som to uz po dva krat neposlala postou, tak si dali namahu 😀 😀 😀 hadam uz daju pokoj... ale doslo mi zas na tu gyn.prehliadku, ze to vsetky zeny od nevim kolko do nevim kolko absolvuju, tak rozmyslam, ze pojdem... ta ked je to zadarmo nech sa kuknu, nie? 😀 😀 😀

tiviot
29. jan 2013

v BAUHAUSE maju sanky !!!
http://www.bauhaus.no/fileadmin/mounts/no/3D/20...

sice bez operadla,,,ale nieco sa isto da vymysliet 🙂 to je aktualny letak !!

norwayka
29. jan 2013

@lenka3007 to je otazka 5 minut. Nic ti nebude robit, ani kukat, hehehe. Len ti odoberie vzorku a je to. Dovidenia.

lenka3007
29. jan 2013

@norwayka no ved to mi je jasne, ale aspon to, ked uz som za tie 2 mesiace na slovensku nestihla mojho gynekologa...

lija15
29. jan 2013

@martinano za kolko by si ich predala?? ja by som ich vyuzila 😉 napis do IP 😉 dakujem

norwayka
29. jan 2013

Zenky moje, velmi sa tesim. Prilasila som sidneyo do hudobnej. T je jedna privatna hudobna skola a ta zienka, co ju vedie, tak ma uz vyucbu taku zabavnu, ze hudba a hratie a spev uz pre deticky 2-6 rokov. Strasne sa tesim, ani to nie je take drahe 460 na mesiac alebo clovek moze ist len na 8 tyzdnovy kurz. A chodia. Ana vystupenia. A potom od druhej triedy ma vyucbu nastroja. A to ma klavir, gitaru a bubny. Tadaaaaaa, zacinam zriadovat nasu rock band.

janka31
29. jan 2013

Babule prosim Vas je Barnetrygd vyplacany trojmesacne? Dakujem....

aja1111
29. jan 2013

ahojte,

ja cakam male,tiez sa momentalne nachadzam v norsku a rada by som sa niektorej z vas spytala na par otazok ohladom tehotenstva v norsku,ktora to uz mate za sebou
Nejdem ich teraz vypisovat lebo ich je dost a neviem ci natrafim este na niektoru ktora ma tieto skusenosti,dakujem Alena

martuska77
30. jan 2013

@aja1111 ahoj, ja cakam tiez babätko, som v 17 tyzdni a tu v Norsku, zatial som bola u doktora 2 krat, a caka ma ultrazvuk, A este sa len pojdeme opytat na NAV, aky mame narok, lebo partner robi normalne ale ja som robila len na polovicny úväzok. Tak uvidím. Ale rada si tu precítam nejaké rady...

lenka3007
30. jan 2013

@norwayka jeeej, to je super.. a malemu sa lubi? ale tak ked to nie je take nudne, ako si ja pamatam ja, ked som bola detsko, tak to urcite bude sranda 😀

aja1111
30. jan 2013

Ja uz som v 28 tyzdni a uz mam aj ultrazvuk za sebou,bola som uz hadam milion krat v nav ale stale mam zvlastne info ktore su mi nie moc jasne,takze ak by ste nienktora mala dake info o materstve,vyhodach vlastne o vsetkom a tehotenstva v norsku, mile rada to uvitam,pomohlo by mito moc,dakujem,aja

humba
30. jan 2013

@norwayka no tak mozes nakupovat hudobne nastroje 🙂 ked ti bude trenovat na tie bubny budete mat doma zabavu.
@tiviot to asi prvy krat vidim take klasicke drevene sanky, no my uz mame zo SK aj s operadlom 🙂
@lenka3007 nechcem ti brat iluziu ale ty si myslis ze tu ta pozrie gynekolog???/ zabudniiiii to bude tvoj fastlege 😉

lenka3007
30. jan 2013

@humba to vazne? ja ze gynekolog... a keby som chcela ist gynekologovi, tak ako? musim sa cez fastlege objednat, alebo si len najst a objednat sa???

humba
30. jan 2013

@lenka3007 musela by si mat daky problem a potom by ta fastlege objednal, pockala by si si par mesiacov a takto to tu chodi. tuto vzorku odoberie faslege, dokonca aj po porode po 6 tyzdnov a len fast lege pozeral...

lenka3007
30. jan 2013

@humba coze? no tak to je zle...

norwayka
30. jan 2013

@lenka3007 hihih, fastlege je pan boh. ja som mala nieco po prvom porode a objednal ma na jar, potom som ho kontaktovala, ze kde to vazi a dostala som termin v nemocnici v septembri, hihihi. dovtedy sa to vstrebalo, hihihih a nic mi nebolo. ale vtedy ma pozerali dvaja, vidis, aky uzas, lebo mali aj nejakeho mladeho na zaucenie. parada. ale tak spytali sa, ci mozu a ved nech sa pozru, hihihihihi

norwayka
30. jan 2013

@lenka3007 este sa len boli pozriet, zacina na buduci tyzden a vola sa to musikk og lek, takze to sa takou hravou formou budu ucit. a ta ucitelka ma aj pedagogicku, aj hudobnu....takze to bude dobre....

norwayka
30. jan 2013

@humba Milacik, neskoro, toto som vam este nevravela? Moj narodeninovy darcek sidneymu k prvemu roku 😀 zabudni na duplo, hihi

Preco myslis, ze som stresovala s garazou?

janano
30. jan 2013

@norwayka susedia budu mat radost 😀

janano
30. jan 2013

@lenka3007 Lenka a este si za to odobratie tej vzorky aj zaplatis 😉 ak nie si tehu 🙂

janano
30. jan 2013

@lenka3007
@humba v Osle sa tak dlho necaka, ale tu je lekarov ako maku, ale vyjdes za Oslo a si stratenaaa 😀

janano
30. jan 2013

@janka31 barnetrygd chodi kazdy mesiac, koncom

janano
30. jan 2013

@aja1111 a co by si potrebovala? Tu nas bolo plno tehotnych, tak hadam aj budeme vediet poradit

lenka3007
30. jan 2013

@norwayka heh, ze vstrebalo 😀 no super 🙂 Inak tie bubny su petelica, uz vieme po akej kariere pre malych prahne tvoje srdiečko... no mas troch chlapov, už sa to pomaly črtá 😀
@janano no to aby som sa do Osla teperila 😀

humba
30. jan 2013

@norwayka tak to je bobma 😀 uvidme akym smerom sa nasa uberie ci budeme pratat tiez garaz 😉

@janano no hej v Osle je to rychlejsie a su tam aj sukromne ambulancie, tu a striedaju kazdy tyzden, cize sa mi este nestalo ze by som natrafila na toho isteho. Dokonca ten jediny ultrazvuk co som mala v tehotenstve som vymakla dana penzitu ach keby sme sa nic nepytali tak nam ani nic nepovie ani nevedel aku sondu zapojit 😉

norwayka
31. jan 2013

@lenka3007 A este taky detail: Sidney- Sid Visious z Sex Pistols, Dani- Dani Filth z Craddle of Filth a Casey je jediny po niikom, chudiatko, hehehehehe. Najjemnjsie veci, co im ocko pusta su pesnicky od Metallici. Inak vyrastaju na Dimmu Borgir a podobne. Skus si pozriet na Utube 😀

lenka3007
31. jan 2013

@norwayka tyyy jooo... tak to sa tesim za par rokov bude machrovat, ze sak ja ich poznam od plienok 😀 Inak u nas isiel vacsinou Kabat a Landa a potom Marilin Manson... moj ma tendenciu k takejto muzike

https://www.youtube.com/watch?v=_XtBk_S5-_c
renatedj
1. feb 2013

Nutne potrebujeme dalsieho kamosa/ku v davkovom veku. Radi sa stretneme v osle a okoli. Najde sa niekto? Napiste nam 🙂

renatedj
3. feb 2013

@humba no asi ti uz na to niekto odpovedal, ale pre istotu posielam aj ja link .... a je to 5000,- v pripade, ze mala zostane doma uplne a 2500,- ak pojde do skolky len na 19 hodin tyzdenne
http://www.nav.no/Familie/Kontantstøtte

renatedj
3. feb 2013

hej dievcence neviete ako je to s odvodmi a nemocenskou v pripade, ze budem na neplatenom volne? asi to nebude nikto za mna platit vsak? teda si budem musiet doktora uplne platit? a cas sa mi asi nerata do dochodku, vsak?