Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

janano
18. feb 2013

@humba ked ti mala zacne chodit do skolky, dostanes papier a tam vypises, co nechces, aby tam mala jedla...
Inac, u nas sa mlieko nepodava, zalezi od skolky. U vas su aj 9-mesacne? To byva vynimocne, take male deti nechcu bravat do skoliek...

renatedj
18. feb 2013

@ejka8 no super, ja mam tiez 10,5 mesacneho mladenca doma.... kludne sa mozme stretnut, neviem, kde byvas alebo kde to trocha poznas.... tak navrhni nejake miesto a dohodneme cas

renatedj
18. feb 2013

@berunda tu su nejake pesnicky aj s textami http://www.barnesanger.no/for-de-minste.html

berunda
18. feb 2013

diky moc

humba
18. feb 2013

@janano no su aj take male ja tomu tiez nerozumiem. Asi tu je tiez rozdielny nazor na kravske mlieko. o tyzden ideme na kontrolu hodim rec tam uvidim co sa dozviem.

lija15
18. feb 2013

@martuska77 tu polohrubu ani nenajdes ja pouzivam muku v cervenom obale ta neni taka jemna 😉 niektory moji znamy si to riesili posielanim postou ale po roku uz im to zacali na colnici preclievat 😅 tak ja tu ani radsej nic nenechavam posielat 😉

martuska77
18. feb 2013

@lija15 dik moc,pokial sme isli autom som si doniesla, len uz teraz nie. Aj som skusala akusi, boli tam kolace navrchu ale nebolo to ono

norwayka
19. feb 2013

@humba tu je velmi jednoduchy nazor. Od jedneho roka sa odporuca normalne mlieko.

norwayka
19. feb 2013

@janano
@humba
@lija15
@lenka3007 len jedna vec, ked by ste googlili kokosovy olej. Su nan dojite nazory. Ako na vsetko, problem je v tom, ze je to takmer 100 percent tych nasytenych mastnych kyselin. Je to proste skoro cisty tuk. Tak niekto ma nazor, ze si skor mozes velkou konzumaciou uskodit ako pomoct. Ono to treba vidiet v celkovej dennej spotrebe tukov, kde najviac sa dostava do tela bezneho vsezravca cez maso a bielkoviny. A ked toho je clovek vela a este to dorazi velkym mnozstvom kokosoveho oleja, tak by som mohla vidiet problem. Ae zase ako so vsetkym, vsetko s mierou. Podla mna je kokosovy olej super, ale treba popozerat aj ine oleje. Je to cela veda, vela dobrych olejov je. To len, aby ste sa nezlakli, ked si precitate nieco negativne o kokosovom oleji...cmuk

lenka3007
19. feb 2013

@norwayka ja zo zasady negooglim, manzel mi to zakazal, bo vzdy vygooglim strasne veci 😀 😀 😀 😀 , poradili ste mi, vyskusam, urcite to nebudem na kvanta jest lyzicou 🙂 jednoducho povedane, vsetkeho vela skodi 😉

norwayka
19. feb 2013

@lenka3007 hihihi, ale niekto to je lyzicou, ved u krajiny, kde ziju na kokosovom oleji, ale maju aj celkovo inu stravu a musia si aj vyliest po ten orech, hihihi, kdezto mi sa zaveieme pred dvere, kupime a odveieme sa pred dalsie dvere. Ja pouzivam kokosovy olej do vsetkych kolacov, palaciniek, dobre je vo woku,...

norwayka
19. feb 2013

@lenka3007 hihi a perlicka, je sper aj na zenske problemy, ked ta svebi, vyliecit ta nevylieci, ale urcite ta nebude svrbiet, hihihihi

A ja ho pouzivam aj na deti, natieram, di kupela, fakt je to na vsetko...

lenka3007
19. feb 2013

@norwayka 😀 No to natieranie deticiek som pocula, ze to je lepsie ako detsky olej.. ale ja by som im potom packy obhryzala, keby novali kokosovo 😀

lija15
19. feb 2013

@norwayka ja ho pouzivam namiesto tuku len do rozpustenej cokolady inde ho nepouzivam mam k vsetkym takym tukom velky respekt 😉 ale dakujem 😉

lenka3007
20. feb 2013

Babyyy, prisiel mi papier, ze nam pridu urobit BRANNSYN, co vsetko budu kontrolovat?

janano
20. feb 2013

@lenka3007 vsetko....zastrcky, poistky, mate na strope namontovane tie protipoziarne srandy?

janano
20. feb 2013

@lenka3007 a musite mat bud hadicu pripojenu na vodu (byva to v skrinke pod drezom) alebo praskovy hasiaci pristroj.
Ale ak prenajimate, to je povinnost prenajimatela vsetko zabezpecit.

lenka3007
20. feb 2013

@janano teeda, to aby som isla odtiahnut postele, bo pridu zajtra doobeda. Tie hlasice mame, aj ich bude skusat, alebo staci ked mu poviem, ze ked vyleti z krbu dym tak to ziape ako sibnute? No a hasiaci tusim nemame, hadica je odpojena... dnes tu boli majitelia, keby som to skor vedela, tak jej dam vediet... Aj do komina budu cumet?

janano
20. feb 2013

@lenka3007 nic neodtahuj, oni si to sami urobia 😉 a potom dostanes spravu, a bud ju oni daju majitelke alebo ty...to nie je tvoj problem. Akurat pre vase bezpecie je dobre tu hadicu alebo ten hasiaci mat...

janano
20. feb 2013

@lenka3007 vsak im pisni sms, ze zajtra dojdu kontrolovat byt a ze nemate brannslukningsapparat ani hadicu (slange)...lebo to su povinni zabezpecit, hlavne, ak prenajimaju. Mozno budu radi 🙂

lenka3007
20. feb 2013

@janano teda zdvihla som sa z gauca a ja som jaka slepa, nad prackou mam hasiaci 😀 aspon nieco, este vyzenem muza vymenit pre istotu hlasic na podkrovie a hadam prejdeme bez ujmy 😀 😀 😀

renatedj
20. feb 2013

Dievčence neviete ci sa tu da niekde kupit cerstve mlieko?

janano
21. feb 2013

@renatedj oficialne z fariem sa neda, je to zakazane...

lea18
21. feb 2013

@aja1111 AHOJ KED MAS NEJAKE OTAZKY OHLADOM TEHOTENSTVA NAPIS JA SOM PRED 3 TYZDNAMI PORODILA

renatedj
21. feb 2013

@janano no skoda, chcela som robit tvaroh, strasmi mi tu chyba

janano
21. feb 2013

@renatedj tvaroh urob z kefiru,toho plnotucneho... my sme ho uz velakrat z neho robili

lija15
21. feb 2013

@lenka3007 dym je este v poho ale mne pred dvoma dnami bez priciny vecer zacalo pipat ako sibnute..v momente som to vypinala..a to som akurat len povesala pradlo na susial pred varmepumpe 😀 😀 😀
@renatedj tvaroh robim z kefiru alebo necham skysnut mlieko s trochou octu na teplom mieste ale dlho som ho nerobila ale nejak mi nechyba 😉

renatedj
21. feb 2013

@janano a postup z kefiru? Ako dlho to trva? Nikdy som to nerobils

norwayka
22. feb 2013

Ja pouzivam cottage cheese, ked pisu tvaroh...skusam...

Zienky, strasne sa tesim, ze citam tie ingrediencie na produktoch. Dva z mojich frokostblandinger je na vrchole....

http://ipad.dagbladet.no/2013/02/22/tema/helse/...

janano
22. feb 2013

@renatedj nechas zovriet...zhrudkovatie, odstavis, precedis 🙂