Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

lija15
27. júl 2011

@beruska64 fuha tak to ti teda nezavidim ☹ ☹ no to som si uz u kamosky poistovala s tym porodom,tak koli tomu prenasaniu som si pre istotu objednala zo SVK monitor dychu,aby som bola aspon pokojnejsia.No nezavidim ti to ale mna to tak isto caka,dufam ze moj drobcek sa po prestahovani vypyta sam na svet a v termine,lebo by som mala velky strach uz o neho ☹ ved aj ty mas o drobca urcite uz strach ci je vsetko v poriadku.Tak v tomto nielen NO je ako za opicami,ale aj ine staty ako UK ,Irsko Amerika.
Budem ti drzat palceky aby vsetko dobre dopadlo.. drz sa hlavne psychicky nech sa to narodi drobatko co najskor...

helca222
28. júl 2011

Ahojky všem maminkám i budoucím maminkám.
Před časem jsem tady u Vás sháněla info o Norsku a už je to měsíc co v Norsku bydlím s manželem,který má tady práci a zatím s dvěma holčičkama. Bydlíme v městě Verdal,tak kdyby náhodou se někdo tady blízko nacházel a bydlel,byla bych moc ráda.Zatím se námtu moc líbí,krásná příroda a lidé jsou také jiní.
Jinak teď řešíme narození dalšího potomka. Jsem v 32týdnu a už se to blíží,zatím vůbec nevím jestli rodit tady nebo v CZ.Zatím jsme zjistili,že nejbližší porodnice je asi 20minut od nás.Asi budu muset pozjišťovat nějaké ty papíry k tomu abych mohla tady porodit a případně se poptá manžel na tu mateřskou.Jsem z toho pěkně vyhukaná,tak prosím,kdyby jste mi mohli poraditjak to tu chodí budu moc ráda. Jinak jsem přihlášená a příští týden mi dorazí jejich číslo,myslíte,že budu mít i nárok na nějaké ty jejich výhody??
Taky jsme dospěli k názoru,že se do CZ asi hned tak nevrátíme,Eliška má sedm roku a po vyřízení ve škole v čechách ji budu učit doma,ale zároveň bude chodit do školy tady a Barunka má 1,5roku a ta začne chodit do školky,jen ještě nevím kdy.
Tak holky zatím moc děkuji za případnou pomoc a odpověď na mé otázky.Pěkný den všem Helča

beruska64
28. júl 2011

@lija15 Ahoj Dik moc za podporu. Mne ani tak nevadi, ze je ste v brusku, ako to ze my tu proste chybaju tie vysetrena. Doktorka mi hovorila, ze ona by ma rada objednala do nemocnice, lebo vie, ze na mimi dlho cakame a bolo to komplikovane, ale ze v nemocnici ma aj tak nevysetria. Lebo to proste nechavaju na ten 42tt. Ale tak malinka sa hemzi, tak sa ukludnujem, ze je urcite v poriadku. My mame tiez monitor dychu, ale pokial viem, tak ten je skor na to, ked sa narodi nedonosene babetko, tak aby kontroloval dych. My sme ho objednavali tu z norska na stranke gjensidige.no a poslali nam monitor z CR aj so slovenskym navodom 😀 Tu ked som sa na to pytala, tak nam ponukali chuvicky, ze to je vraj to iste. 😀 Tebe uz tiez pekne naskakali tyzdne, ako sa citis vsetko v pohode?

bocianka
28. júl 2011

@sisa00 tak super, nech vankusik dobre posluzi 🙂 snad je to u vas uz lepsie s pocasim a neboj o chvilu ta uz bude zamestnavat babatko 🙂
manzelovi sa ta praca nepodarila kvoli norstine, tak sa nikam nejde, uz v tejto teme nemam asi co robit :( tak nech sa vam dari, drzte sa

sisa00
28. júl 2011

@bocianka Ahoj ved ešte bude vela robot neboj už to tu hadam neni až taky problem najisť robotku . 😕 Počasie som už vzdala včera bol pekny den ale sme ho cely presedeliv aute lebo sme museli na sono a to mame dosť daleko a dneska je zase oničom den .čo už ved ked pride dorobček na vianoce pojdem domov a až do konca materskej sem budem chodiť len na dovolenku 😀

Kočky nemali ste problem s bruchom že ho mate male ? ja som bola u doktora a ked mi ho odmeral tak nebol nadšeny aj nas poslal na sono ale vraj je to v poriadku za týžden zase na kontrolu dufam že trošku podrastie .
Už im tu vobec nedoverujem aj ked povedia že to je dobre neverim im lebo vidim že vedia asi tolko čo ja a nevravia to naisto .U nich je všetko v poriadku a na sone som videla že jej ukazovalo 34tt aj 5 dni a my už mame skoro 37 . aj nas dali na tie pasy a počuvali srdiečko vraj je všetko ok dufam že mala nebude malinka aspon cez 3 kilečka 😅 Ked sa hocičo spýtam vždy je to dobre normalne v poriadku . Sem tam ma dosť bolia klby . Vtedy preležím aj cely den v posteli a vedšina žian piše že im nato davaju magnezium ale mne povedal že to netreba že to je dobre ale mna to ozaj boli ale zase nie každy den . Opuchli mi členky a to tiež je normalne ani nič žeby som mala viac piť alebo menej chodiť , aspon niaku radu čo robiť oni nič nepovedia . ☹
Ešte že to už mame zapar a dufam že nebudem prenašať ked je taka malinka .

kammka
28. júl 2011

@lija15 ahojky, dostalas ten kontakt ode mně? posílala jsem to do ip, tak snad nebyl někde šotek 🙂

sisa00
28. júl 2011

@beruska64 Ahoj maličkej sa uteba riadne pači 🙂 Možno čaka na 1 augusta . Ja som videla jeden dokument že ked prenašaš je dobre si trošku pobehnuť alebo nahodiť rýchlu chodzu ponatriasať ju tam ale či to je ozaj tak 😝 Som zvedava ako sa tej mojej bude chceť 😲 PA držime palce

beruska64
28. júl 2011

@sisa00 asi fakt caka, 1. augusta mame vyrocie svadby, tak mozno aj preto. Jasne snazim sa ju vytriast behame po schodoch, na rotopede skacem na fitlopte, zneuzivam manzelika, ale nic nezabera 😀 skor ju to vzdy uspi. Noooo teba uz tiez zachvilku caka porod, mate uz vsetko nachytane?

martinano
28. júl 2011

@beruska64 to vsetko co si vypisala nepomaha, pomaha tepla voda na podbrusko, tepla spracha niekolko krat denne som porodna asistentka ver mi to pomaha

beruska64
28. júl 2011

@martinano Ahoj dik za radu, budem to skusat. A co ricinovy olej? pocula som, ze aj ten je dobry na vyvolanie, nemas s tym skusenosti?

martinano
28. júl 2011

@beruska64 tak ten by som tiez neskusala

martinano
28. júl 2011

medovka, levandula a taketo veci, ktore uvolnuju svalstvo, ja som to sama na sebe vyskusala, uspesne

beruska64
28. júl 2011

@martinano ja popijam malinovy caj uz niekolko tyzdnov. a palim po byte sviecky s prichutou levandule a skorice.

sisa00
28. júl 2011

@beruska64 Myslím že mame ale je to naše prve babetko tak určite sme neni na 100% pripraveny 😅 ved uvidime ale asi mame všetko . Ty už asi prekladaš veci z miesta na miesto ja sa už nemožem dočkať kedy toho drobca uložim do postielky ... Len sa bojim toho mojho maleho bruška aby mi ju nedali do inkubatora alebo aby neboli problemy . No ved uvidime ako dopadneme .
Na vyročie svadby to by bolo pekne .

humba
28. júl 2011

@martinano robis porodnu asistentku tu v No? ak si to uz pisala tak ma nasmeruj na cislo strany 🙂

beruska64
28. júl 2011

@sisa00 ja ti s tym neporadim, ze co to znamena ked brusko niekedy rastie pomalsie. Ale keby bol daky problem, tak by ti urcite povedali, tak si myslim, ze sa nemas coho bat. A niekedy sa stava, ze maju mimca take obdobie, ze rastu pomalsie a potom to dobehnu. Mne hovorila jordmor, ze budeme mat asi trochu mensie mimco. Ja by som bola rada, keby mala pravdu, aspon by bol "lahsi" porod. My uz mame tiez snad vsetko nachystane, niekolko krat preskladane 😀 uz tu chyba iba Julinka.

sisa00
28. júl 2011

@beruska64 Julinku maš zachvilku doma ani sa nenazdaš 😝
čitala som že miminko može byť na stranach uložene alebo hlbšie v bruchu alebo zase nizko s hlavičku ... Ja myslím že ta moja potvorka je skor po stranach lebo sa mi tak vytlača že niekedy ani dýchať poriadne nemožem .
Juj nech už to mame zasebou hrozne sa teším .Dufam že daš potom niake fotky. A samozrejme info ako to prebiehalo nech sa pripravime 😀 papa

beruska64
28. júl 2011

@sisa00 jasne, ze budem informovat. Ta nasa skvrnka je ulozena asi dost na lavej strane. Na pravej ju skoro vobec necitim a aj mam lavu cast brucha taku vecsiu, a nozicky ma vzdy az na lavom boku alebo natiahnute do mojich rebier 😀 ma z toho dost palila zaha, ale posledne tyzdne uz nie. A jordmor mi hovorila, ze ma nizko hlavicku. A z dychanim som tiez mala problem, ale uz mesiac je to ok, asi je fakt nizsie, tak maju moje pluca viac miesta. 😀 Ja som spavala s dvoma vankusmi pod hlavou, sa mi tak lepsie dychalo. papa

martinano
28. júl 2011

@beruska64 tak klud to pride, skus tu sprchu
@beruska64
@sisa00 babatko je ulozene bud v pravo,alebo v lavo, v takto vysokom tyzdni nema uz kde byt proste su dve postavanie tretie by bolo v priecke,ale to u vas ani jednej nehrozi

lija15
28. júl 2011

@beruska64 no tak to je fajn ze sa drzite 😉 no tak ja sa citim celkom fajn,drobec pekne rastie,nohy zatial nepoluchaju az na dnesny den cely den som nachodila skoro 6km a to som bola v meste a este aj dnes to vynimocne teplo mi hned nohy opuchli teda clenky do tvaru tenisovych lopticiek ☹ ☹
tak to aspon nemusis prekladat navod na pouizitie 😀 😀 no tak drzim palceky aby to dobre vsetko dopadlo 😉 😉 idem hajat 😉 papa
@kammka ano dostala dakujem 🙂 uplne som nato zabudla ti odpisat a podakovat...este raz velmi pekne dakujem 🙂

kammka
29. júl 2011

@lija15 😀 fajn, hlavně že se nevloudil žádný mezinárodní šotek.

cencula
31. júl 2011

Ahojte baby náhodou som natrafila na túto tému, lebo som hladala ako najlacnejšie poslať balík z norska, ja mám v norsku brata a chcel by mi poslať balík domov, neviete mi náhodou prosím vás poradiť cez akú spoločnosť a kolko asi stojí poslanie balíka? dakujem vám veľmi pekne

zuzanka7117
1. aug 2011

@cencula ahoj......tak baliky sa posielaju cez Posten Norge to je normalna posta. Mozno aj cez inych kurierov, ale ti su urcite podstatne drahsi.....kolko stoji neviem, zalezi od velkosti a hlavne hmotnosti a priority. Musi sa ist opytat na postu......🙂

cencula
1. aug 2011

zuzanka7117 dakujem si zltá

humba
2. aug 2011

@zuzanka7117 a teraz ti kedy kazali prist na kontrolu? brali ti aj krv? ja by som mala ist buduci tyzden to uz budem 11tt. neviem ci bude robit sono alebo co sa tam vlastne bude diat,ale hadam dostanem uz tehu knizku uvidime. Ja som teraz zacala v tej novej praci, ako je to fajn sedim v kancliku ale ty kokos mam co robit zo sebou, som myslela ze tie priznaky pomaly ustupia a nie ze sa budu stupnovat ☹ sef to este nevie, asi pockam az pridem od lekara a potom mu to vyklopim, este si musim zistiti ake su tu prava tehotnych zien v NO.

zuzanka7117
2. aug 2011

ahoj.....na kontrolu mam ist 30.8.ale pozajtra idem k mojmu fastlegemu tak uvidim kedy ma on objedna na odbery, hovoril ze v 12. tyzdni, cize tiez nejak koncom augusta.....a medzi 8.-12. tyzdnom by sa malo ist prvy raz k jordmor, tak uvidim co mi povie......neviem ake su tu prava co sa tyka tehotnych, ale urcite ta nemoze vyhodit.....aku mas zmluvu? Doba urcita/neurcita?

humba
3. aug 2011

@zuzanka7117 prave ze tym ze som zacala len teraz mam 6 mesiacov skusobnu dobu, zajtra mam telefonovat s jednou pani co mi pomahala ked som mala vypoved, tak by mi mala poradit co a ako.
Ja som sa dnes objednala na stvrtok, tak to budem zacinat 12tt, takze to akorat stihnem v tom rozmedzi 🙂 teda idem tiez k faslege. ach to zase bude komunikacia, on je totiz grek 🙂

sisa00
3. aug 2011

@humba Ahoj mne na prvej prehliadke doktor povedal aby som v robote nič nevravela že to ma kopu času a keby sa aj ničo stalo skus aj ty trošku dlhšie počkať a možno nato lepšie zareaguje šef . už bude vedieť ako pracuješ a ked sa mu budeš pačiť si ta necha skor .
Mna necheli zobrať na prvu prehliadku pokial som nemala min 12tt ale mne zozačiatku nebolo niak najlepšie aj mi tiekla krv raz v noci a to len s toho tresu že ma stale odradzali (si myslím) .
A ponovom som sa dozvedela že tu je iba jedno sono povine mala som na papieri posledne 3 kontroly aj sono a prd s toho že iba keby bola zle otočena . ešte že som bola na jedno doma 😀 inak by som ani nevedela čo čakame ... Jedno sono za cele tehotenstvo je hrozne malo . Teda pokial nemaš problem ja mam malinke bruško tak ma poslali na sono či je mala ok ale je tak sme ju aspon videli 😀

Držim palce nech mate bezproblemove tehotenstva 😉

humba
4. aug 2011

@sisa00 dakujem, no podobnu verziu som aj ja pocula s tym sonom, no uvidime, ako vidim tebe sa to krati, tak nech vsetko dobre dopadne uz to mate za par hm?

zuzanka7117
4. aug 2011

@humba ja som bola u fastlege akurat dnes objednal ma na koniec augusta....to bude 12. tyzden, ze mi budu robit vsetky odbery a potom mi da rozpis a povie mi, ze kde mam kedy ist......takze dovtedy nic......ja si idem zajtra ziadat o svangerskapspenger, lekar mi to potvrdil zajtra by to mal potvrdit sef, ze pre mna nema inu pracu, tak mi to hadam na NAV uznaju a ostanem doma......som zvedava