Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

lotris
14. feb 2010

Ahojte, tak tak ako pise larakroft. Ja som odpracovala asi dva roky. Pracovala som ale s chemikaliami tak hned ako som otehotnela som musela ostat doma a vybavila som si na NAV-e svangerskappenger vo vyske 100 % mojho platu a 6 tyzdnov pred porodom som uz zacala dostavat foreldrepenger ale to som si tam musela ist vypisat novu schemu. Teraz ich moze zena dostavat do roku dietata ale neviem ci nie len 80 %. Pridavky som nevybavovala automaticky prisliel papier ze ich budem dostavat. je to nieco okolo 960 NOK a kedze nemame este skolku tak sme si podali ziadost na kontatntspenger treba si ist, asi tri mesiace pred tym ako dieta dovrsi rok zivota, vybavit papiere na NAV je to okolo 3300 NOK ak vobec dieta nechodi do skolky ak chodi niektore dni tak podla toho sa to znizuje.
Tehotna nic u lekara neplati ani za dietatko. Ak chce otecko ist k porodu nic neplati plati len ak chce zostat s mamickou po cely cas.Nie je to vela. Co sa tyka rod. listu domov prisliel list ten sme vypisali, poslali a potom prisliel rodny list.
ziadost do skolky si podaj hned ako budes mat rodny list lebo sa tu neskutocne dlho caka na miesto v skolke. To musis ist na Kommune v tom meste kde byvas tam ti uz povedia ako si to spravis.

lotris
14. feb 2010

Ozaj a kde byvate? My zijeme v mestecku Os asi 30 km od Bergenu.

martinano
14. feb 2010

ahojte konecne sa to tu rozbehlo uz som si myslela,ze nikto nie je v norsku ☹

larakroft
15. feb 2010

Lotris, ahoj, akorát předminulý čtvrtek jsme se u vás byli koupat 😀 My bydlíme v Bergenu, v Laksevåg.

S tou mateřskou je to tak, že bereš buď tuším 52 týdnů 80%, nebo o deset týdnů méně 100% z platu.

lotris
15. feb 2010

Ahojte

ano s tou materskou je to tak. Teraz som pocula ze trosku to pomenili. Asi trochu predlzili. Aj na pracovne povolenia su teraz nejake zmeny.

My sme boli tiez minuly tyzden ale v nedelu kupat sa. Mala je z toho v siedmom nebi. Na Vianoce sme cestovali domov a stretli sme tiez jeden cestky par s malym dievcatkom, byvaju v Bergene a chodia tu kupat sa do Os. Este som ich tu ale nestretla.

gustinovi
15. feb 2010

martinano malá má 11.4. narozeniny tak tu manžel přijede, oslavíme to tady a pak na konci měsíce tam pojedem, bude to porvé, ještě jsem tam nebyla

larakroft
15. feb 2010

Lotris: Tady žije hodně Čechů a Slováků, někde v Bergenu bývají i setkání Čechoslováků, ale my nikdy nebyli. Na koupání do Osu nás nalákali taky kolegové Slováci, žijí v Sandsli. My radši jezdíme do Vannkanntenu, máme to tam jen jeden tunel 😀 Je to sice o 50 korun dražší (rodinný lístek), ale pro naše kluky mi to tam přijde lepší, můžou jezdit na tobogánu samostatně a máme je tam tak líp na očích.
Jo, jednou jsme v Coop v Lagunenu potkali českou rodinu s dětma. Vyměnili jsme si čísla, my je pak chtěli pozvat k nám, ale neodpověděli. Tak nevim.
Já už tady ale s klukama moc nebývám, starší kluk chodí do školky v Čechách a po prázdninách půjde do školy, mně teď bude končit rodičovská s mladším, takže Norsko už jen tak dovolenkově 😉

martinano
16. feb 2010

ahojte
tak vy ste daleko, my sme v Osle, tu je dost slovakov aj cechov,aj ked vacsinou su to len chlapi,ktori tu pracuju a manzelky chodia na dovolenky.aj tu byvaju stretnutia slovakov a cechov su tu tusim az tri spolky.
gustinovi, tak za chvilku pridete urcite si potom vymenime cisla ak budes chciet, ja tu budem urcite nechystam sa zatial opustit norsko a vratit sa na slovensko

ostrovanka
17. feb 2010

Ahojte kocky,

na cas som Vas opustila, lebo nas zivot sa zas trosku pootacal a my sme po letnej dovolenke na Slovensku skoncili v Holandsku v Rotterdame. Partnera sem vyslala norska firma, nech ide vypomoct do holandskej pobocky. Tak sme tatika aj malym pekne nasledovali sem. Ale uz sa nam to tu krati, v piatok letim s malym na tyzden na slovensko, preklenut obdobie, kym sa drahy presunie s autom a vsetkymi nasimi vecami spat do Norska.

Ako vidim, nejake tie "slovenske mamicky" sa predsa len v Norsku najdu 🙂.
Len uvazujem, ci naozaj v nasom okoli nenajdeme nijakych krajanov (Ulsteinvik) ???

martinano
17. feb 2010

ostrovanka ahoj
no teda, aj som na vas myslela,ze co je s vami, maly ma uz 9mesiacov to neskutocne leti, pred nedavnom si rodila.
ja mam pocit,ze vsetci toto norsko opustaju neviem asi len to moje okolie sa tak zriedilo co mi je luto ☹

ostrovanka
17. feb 2010

Martinka, no ja sa vobec tiez netesim na to pocasie, co nas privita, furt dazd, alebo horsie, isto bude este aj dost tma ☹

Akoze na vsetko by som si dokazala privyknut... ale to pocasie 🙄

martinano
17. feb 2010

otrovanka ja uz som si zvykla, tma uz nie je taka strasna, uz sa to natiahlo,ale zima stale mrzne, snezi,tento rok sa mi zda,ze to nejako dlho trva,ale uz to pojde k lepsiemu sa utesujem

ostrovanka
17. feb 2010

no to ja sa furt utesujem nejako a potom to skonci tak, ze v Juli este pobehujeme obcas vo vetrovkach.

Vy ste kde, martinka?

martinano
17. feb 2010

my sme v Osle
mas pravdu,ze aj v lete to tu obcas vyzera ako na jesen, tiez mam radsej teplucke leto, tak dufam,ze si ho aspon na slovensko pojdeme na chvilku uzit

miriam31
17. feb 2010

Caute.Po dlhom case sa hlasim aj ja. 😉 Ja som z Norska odisla v decembri.Ale planujem sa aj s Lukaskom vratit na leto.
To pocasie mi tiez nieje velmi po chuti,hlavne ta dlha zima.
Pozdravujem Vas zo Slovenska a nech sa vam dari... 🙂

martinano
17. feb 2010

ahoj stratena
si usla pred zimou?ani sa ti necudujem,ale ja uz som si tusim zvykla 😒

miriam31
20. feb 2010

ahoj...Mata tak s teba je uz hotova Norka. 😉 Pekne.A co drobec uz debatuje?

martinano
20. feb 2010

Ahoj, no zo mna uz asi ano.maly ano uz keca herec, jasne,ze este nie vsetko lebo sa mu moc nechcelo,ale uz ano.a vy?chystate sa aj vratit?

miriam31
21. feb 2010

Cauko.Uvidime co poriesime ale na leto sme v Norsku .Kedy pojde Mato do skolky?Pojdes aj do kurzu?

martinano
21. feb 2010

ahoj
ano idem so skoly,ale az na jesen teraz dorabam jednu na slovensku, neda sa to vsetko spolu.matko nepojde este do skolky do roboty nastupim od noveho roka,takze zostane ten pol rok, doma nejako sa vystriedame, tatino si bude prisposobovat sluzby.my budeme leto asi vsetci na slovensku, mame nejake plany uz tak neviem.
lukasko ide do skolky?ci este rok zostane doma? do tych troch?

miriam31
27. feb 2010

Ahoj.Luky pojde do skolky v maji 2011.Vtedy bude mat 3 roky.Tak to sa asi v lete nestretneme,hm... 😉 A ak sa mozem spytat co studujes na Slovensku?

martinano
27. feb 2010

ahojte
mirka na slovensku beru deti do skolky aj od maja?ja som sa bola pytat na matka ten ma tri v decembri a povedala mi kamoska je riaditelka,ze jedine od zaciatku skolskeho roku,tak som dala malemu teraz prihlasku a ked by nenastupil na slovensku co by som ja teda nerada aby sme sa vratili, tak zas buduci rok budeme davat prihlasku.vraj sa neda dat ani odklad, tak neviem.ja este dorobam zdravotny manazment.
gustinovi dlho si sa neukazala ako sa mate?

gustinovi
3. mar 2010

čauky, tak mi zrovna odjel manžel zpátky do Norska, byl tu od 17.2. a dneska letí zpět. Ale za měsíc zase přiletí. No jak jsem s manželem srovnávala to počasí v zimě u nás a v Norsku,tak v česku letos bylo více směnu a větší zima, takže zima mi v Norsku vadit do budoucna asi vadit nebude. Už se těším na April, kdy tam pojedem. Norsko znám zatím jen z fotek.

martinano
4. mar 2010

gustinovi cauko tak ja neviem kde byvate v cechach,ale v norsku vraj taka zima nebolo 200rokov,ako s kocikom sa vobec neda chodit 😒

ostrovanka
5. mar 2010

Martinka,
ja som skoro chytila sok, ked som v pondelok priletela s malym, tolko snehu tu nemali ani stari ludia nepamataju. Na stastie mame Quinny Speedi s velkymi nafukovacimi kolesami a snehom sa predierame 🙂

martinano
5. mar 2010

ostrovanka ahoj, ja som to hovorila, ja teraz trepem zo slovenska tiez kocik s velkymi kolesami,lebo sa neviem nikam dostat.a to sa nic netopi len pripadne a pripadne 😠
manzelovi hovoril jeden nor,ze tolko snehu a taku mrznucu zima vraj nemali 200rokov ☹
ako sa mate

chrochodil
14. mar 2010

Ahojte. Viem ze to nie je k teme ale asi sa budeme stahovat s manzelom a dvomi detmi do Norska do Osla. Chcela by som sa Vas opytat ako je to s byvanim? Ake su mesacne naklady na nejaky 3 izbovy prenajom? Mozete mi prosim niekto odpisat? Dakujem Katka

martinano
14. mar 2010

chrochodil preco by to nebolo k teme kludne sa pytaj.co ja viem v osle sa pohybuje 3izbovy byt okolo 10000tis NOK

ostrovanka
15. mar 2010

chrochodil, skus sa pozriet na Finn.no Tam su aj reality.

ostrovanka
20. mar 2010

Martinka, ako? My sme boli chory, najprv maly chytil hned z prichodu nejakeho streptokoka, potom ja.... este nie som celkom fit.
Sneh sa tu uz takmer roztopil, ale zas v kuse prsi. Co robit v Norsku, ked prsi???