Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

martinano
19. apr 2010

Leona ahoj neviem ci je tu niekto z Trondheimu.Vitaj v tejto partii, urcite sem obcas kuk.co sem ides robit?

lenka3007
21. apr 2010

ahojte baby, tak je to tu, dnes volali mojmu drahemu že od prveho jula može nastupiť, bojim sa toho ist tam aj s malym on okrem slovenciny rozumie maximálne česky, nebudem ho zatial dávať do skolky, rozhodli sme sa že tam budeme len dokedy nepojde maly do skoly, teda ak sa podari, tak budem s nim, len by som chcela ja ja tam chodit pracovat aspon na 4 hodiny denne... nenajde sa tu fakt žiadna maminka zo Stavangeru alebo Naerba??? bojim sa tam sama, daleko od rodiny, od kamaratok... ako se to prežívali vy?

martinano
22. apr 2010

Lenka velmi tazko sa to preziva,ale zvladnes, urcite tam najdete aj slovakov a cechov, o maleho sa neboj nauci sa rychlo norsky, nas maly uz trosku zacina a to som s nim doma, len ho ucim slovicka aby mal aspon trosku prehlad o com sa vlastne hovori.vela bab od tialto zdrha, ja som zostala a nelutujem, ked pridem na slovensko krutim hlavou, ze tak tu ja uz veru nebudem.prvy pol rok v norsku bol pre mna hrozny,ale potom som si povedala,ze mam tu svoju rodinu manzela syna a musim vydrzat, malemu to bolo jedno, kde je, bol malicky.a rodina kamaratky, to mi uz prestalo chybat, ked chcem sadnem na lietadlo idem na slovensko na par dni, kedze letenky su za uplne super ceny a kamaratky no tak to len krutim hlavou ake maju problemy to co riesia prestali byt pre mna problemy.
kludne sa sem pridi vykecat ja sem chodim, toto je moje spojenie s kamoskami so slovenska, teda tu som si nasla novu super partiu, takze na kona chodim pravidelne

lenka3007
22. apr 2010

dakujem martinano... a ty s rodinov si kde? v osle?

martinano
22. apr 2010

ano v osle

lenka3007
22. apr 2010

minuly rok tam drahy bol, bola som za nim ale len na tyzden, no mne sa ta krajina velmi paci, aj ludia aky su tam, no len neviem ako t bude s jurkom, odist zo skolky, od babiny a deduška, od kamaratov...

martinano
22. apr 2010

neboj Lenka dobre bude...

gustinovi
23. apr 2010

tak holky, zdravím po delší době, omlouvám se že jsem nenapsala, ale na netu jsem moc nebyla, máme toho hooooodně, malá měla 2roky tak jsme dělaly větší oslavu, jednu jen s rodinou a druhou velkou s kamarády, však v albu mám fotky tak můžete nakouknout. A taky teď běháme po doktorech, včera jsme byly na alergologii a za chvíli vyrážím na neurologii. Jinak konečně manžel nám už bude bukovat letenky a měly by jsme odlétat z ČR 21.5. a budem v Norsku až do 18.6. takuž se nemůžu dočkat. Pro malou let letadlem bude premiéra, pořád o tom mluví že jak táta přijede, poletí letadlem i s mamkou. Pokaždé co vidí letadlo tak je z toho na větvi, hodinu mi opakuje že poletíme. A já se taky moooc těším. Manžel už tam bude skoro rok a já tam nebyla ještě ani jednou.

slnecnica11
25. apr 2010

caute kocky,pridavam sa k vam,o tyzden letime aj so synom(11mes.) za tatinom do Norska.
Zdravim ostrovanku 🙂 Ada drz palce!

gustinovi
25. apr 2010

slnecnica11 a kde do Norska?

ostrovanka
26. apr 2010

Slnecnica caf! Konecne ze ste sa rozhybali. Skoda, ze budete tak daleko. Ale tesim sa s Tebou, lebo viem, ako Vam tatinko chyba! Ja uz zacinam rozmyslat nad narodeninovou tortou pre drobca. Vsetky namety vítané.....

martinano
26. apr 2010

ahojte
gustinovi vacsinu casu co tu budete my budeme na slovensku,ale nejake dni sa nam prekryvaju napisem ti do ip, tel.cislo na mna, kludne sa ozvi,ked sa ti bude chciet necham to na teba.kde vlastne budete byvat?
slnecnica stastnu cestu, kde idete za tatinom?
ostrovanka,, ja som matovi piekla kazdy rok prvy rok mal auto kupila som 3Dformu auta tusim v nille, bola krasna a vyborna a druhy rok som upiekla klasika kruh a z marcipanu sme robili krtka, muchotravky, kvetinky, potahovala som marcipanom zelenym ako travicka...

slnecnica11
26. apr 2010

Ahoj kocky,my ideme do Rakestadu,to je asi 80km od Osla.Uz teraz mam hlavu jak melon,stale chodim a zapisujem co treba pobalit,ale ved to nejako dame a co zabudneme tak sa prinajhorsom dokupi.Ved to,ostrovanka,hlavne aby sme boli spolu ked bude mat Danielko rok.Urcite tiez budem rozmyslat nad tortou.Skoda ze ste tak straaaasne daleko,myslim ze je to dokonca nejakych 700km. 😲

martinano
26. apr 2010

slnecnica,tak to zas nie ste tak daleko od nas, neboj co nezbalis dokupis, hlavne si vezmi mliecko ak davas umele,lebo tu kupis,ale inu znacku maju tusim az jednu alebo dve a detske cajiky, neviem ostrovanka ako to vy riesite,ale ja si vozim zo slovenska.alebo mi niekto privezie ak potrebujem.
otrovanka este ma napadlo,ak chces receptiky kludne ti poslem,aj na cesto aj na plnky

ostrovanka
26. apr 2010

Martinka, budem velmi vdacna za recepty.... posli vsetko.
Co sa tyka mlieka, este kojim, ale do varenia pridavam NAN, to je Nestle vyrobok, takze to iste co sa predava na Slovensku, len pod inym nazvom.
Cajiky tu nedostat, mam zo Slovenska.

Slnecnica, tip na plienky.... treba ist do Rema1000 a kupit velku krabicu Pampers baby dry, 82 ks. Vychadzaju hrozne lacno, o mnoho lacnejsie ako na Slovensku. To len reku, aby Ta nenapadlo vlacit so sebou plienky.

slnecnica11
26. apr 2010

Baby,dakujem za rady,no plienky so sebou brat nebudem,viem ze su tam lacne,to je asi len jedna z mala veci,ci?Mliecko mam kupene,ja davam tiez od nestle,Bebu,tak to je fajn,ze aj tam ju maju.Ostrovanka,takze budes piect torticku?Ja ani neviem ako je tam vybavena kuchyna 🙂

ostrovanka
26. apr 2010

Slnecnica, ak davas Bebu, tak ju sem ani neber..... kupis za rovnaku cenu NAN, radsej setri kilecka a naber ine veci.
Tortu chcem nejaku potiahnutu marcipanom, lebo toho tu maju na vyber viac, ako jogurtov 😀

martinano
26. apr 2010

ahojte
ostrovanka hod mi do ip mailovu adresu poslem ti aj fotecky, marcipanu je bohato a mas aj uz priraveny na torty, nemusis valkat, no ved vies je tu toho.
no my mame sunar,ale uz striedame s normalnym mliekom a chodime vacsinou autom,tak si bravam nevadia mi kilecka do batoziny a kedze mal maly trosku problemy s bruskom museli sme na nom zostat.
cajik zo slovenska
plienky pampersky sme tiez kupovali tu sa mi zdaju aj tusim lepsie ako na slovensku
otrovanka,ked si pri tych jogurtoch to je pravda marcipanu viac,ale jogurty a syry no vyborne, my s malym zjeme ten velky 500g na posedenie, hrozne ich ma rad

lenka3007
27. apr 2010

Baby prosím vas, píšem zoznam veci a potrebovala by som vedieť, či si dieťa 5 ročné môže zobrať tolko isto batožiny ako dospelý ked má samostatné sedadlo aj v lietadle aj letenku? neviem to nikde nájsť...dakujem

martinano
27. apr 2010

lenka neviem akou spolocnostou lietate,ale napr.norwegian ma v cene letenky len prirucnu batozinu 10kg, vsetko ostatne si musite platit.

lenka3007
27. apr 2010

my sme leteli norwegian-om ale sme nepriplacali, mala som príručnú 8 kg a druhú max.20 kg, nič navyše som nepatila, len neviem či aj na dieťa plati tých 20 kg? ešte skúšam pozerať lufthansa (neviem ako sa to píše) lebo čo má norwegian momentálne lety v júny, tak 99% z nich musíme v osle prestúpiť, neviem prečo zrušili priame lety do stavangeru...

ostrovanka
28. apr 2010

lenka, ak ma dieta letenku, malo by mat narok aj na prirucnu batozinu. Ak chces vsak s Norwegianom brat aj velku batozinu, za kazdy kus do 20 kg si platis extra. V cene letenky je len prirucna. Treba to objednat hned pri kupe letenky, inak je to o mnoho drazsie.

Martinka, s tymi jogurtami nesuhlasim, mne pridu vsetky na jedno kopyto, ziaden vyber, len miesane ovocne. S vyberom na slovensku sa to neda porovnat. Bola som v Holandsku par mesiacov a to je raj mliecnych vyrobkov, tvarohov, jogurtov, syrov, napojov mliecnych.... Tu si ja na svoje teda nepridem, ale samozrejme papkame jogurtiky aj tu 🙂

lenka3007
28. apr 2010

ostrovanka, tak potom neviem ako, budem si musieť preložiť tu stránku z norštiny, lebo vobec sa nevyznám, vlani ked som tam išla tak mi letenky bookoval kamarát... ale vdaka za radu, lebo ja som tie kufre brala ako samozrejmost...akurát píšem zoznam liekov a malemu poistenie robim... no s týma jogurtami, ja som moc neni na jogurty ale mne sa páči velmi jahodový džem a maslo tam majú výborne, také ozaj maslové... no a čokolády a nanuky ani nehovorím...

ostrovanka
29. apr 2010

Lenka, stranku Norwegian si mozes v pravom hornom rohu prepnut do anglictiny alebo ineho jazyku.
Batozinu si vyberas ako dalsi krok, po vybrati konkretnych letov.
Je to v riadku, kde vypisujes mena pasazierov.
Vypises meno, priezvisko, pohlavie a potom hned vedla vyberas batozina pri odlete, batozina pri prilete.

borci
29. apr 2010

Ahojte vsetky. 🙂 Nahodne som natrafila na temu, ani som netusila, ze taka existuje, a tesim sa, ze ano.
My zijeme aj s manzelom v Norsku a coskoro budeme traja 😵
Idem vas precitat...

gustinovi
29. apr 2010

borci a kde chceš rodit? V Norsku a nebo na Slovensku? a kde v Norsku příme bydlíte?V které části?

jinak s letenkama manžel také přikupoval zavazadla

martinano no moje číslo ti pak taky napíšu, tedy spíše na manžela, přímo norské číslo aby jsi nemusela utrácet za mezinárodní, bude to lepší, ale neznám ho tak ti ho do IP napíšu až tam budu. Jinak letenky už máme, huráááá už se těším, malá poletí poprvé.

borci
29. apr 2010

gustinovi budem rodit tu v norsku, aby sme boli vsetci spolu. sice zo zaciatku som bola presvedcena, ze pojdem na svk, ale potom som si uvedomila,ze budem dlho bez manzela, tak som zmenila nazor. a dalsia vec bola, ze som sa bala starostlivosti tu, lebo som pocula rozne pribehy, ale zatial som spokojna so vsetkym.
A byvame v Oslo 🙂

ostrovanka
29. apr 2010

Boci,
aj ja som tu rodila.... a bolo to ok.

borci
29. apr 2010

ostrovanka a kde si rodila? v oslo?

borci
29. apr 2010

aha, teraz pozeram, ze nebyvate v Oslo....