Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

sisa00
21. feb 2012

@norwayka
@beruska64 Tak to sa potom nemusim bať že nič neche piť aj ja si myslím že si vypýta sama lebo ona mi nič piť nechce jedine tak po niakej hustejšiej kašičke trošku scucne ale len tak aby sa nepovedalo 😔 s vody sa vždy pokakala tak davame čajik s toho prdka jedna radosť tr
M,M JUU tak niečo pekne vam aj ona napisala . Tak ked sa dotoh opustí nevieme ju zastaviť 😲

sisa00
21. feb 2012

bambule ani neviete aka to je výhoda mať muža kuchara :D rada varim ale aj sa toho rada vzdam ked mam doma kopu roboty on to ma za chvilku hotove a chuti to určite lepšie ako odomna :D

lenka3007
22. feb 2012

Baby prosim vas, Potrebujem Notára, kde mam niekoho takeho hladat? teda okrem Osla. Na kommune? Potrebujem overit podpis a do Osla to mam kapanek daleko..

janano
22. feb 2012

@lenka3007 Apostille robi fylkesmann, u vas asi v Stavangeri.

lenka3007
22. feb 2012

@janano Dakujem moja, idem pohladať 🙂

alzbetaaa
22. feb 2012

@janano Ahoj ja viem že v Norsku vela ženy rodia v starsiom veku ale aj tak su vo víhode mlade mamicky urcite to vsetko lepsie znasaju ale ja to zatial zvladam fajn a dufam že to tak pojde cele tehotenstvo 🙂 Dakujem ti za podporu aj ja vam držim palceky vam už vela do terminu nechyba tak sa držte 🙂

janano
22. feb 2012

@alzbetaaa Hej, psychika urcite vela zohrava a tiez tehotenstvo v starsom veku prinasa so sebou urcite rizika, o tom potom...ja som mala na mysli hlavne nemysliet hned na to zle 😉 a fakt, ked sa pozriem okolo seba, tak vidim velmi vela tehotnych starsich zien...

norwayka
22. feb 2012

@lenka3007 Ako ti pisala @janano, ale okrem toho je notarius publicus a to je napriklad aj lennsmann na policii (to je asi najjednoduchsie pre teba). Lennsmann ti moze potvrdit podpis. Inak potvrdit kopiu ti moze takmer kazdy: od univerzity, cez policiu po komunu vsetci.

http://www.paragrafen.no/?id=71

lenka3007
22. feb 2012

@norwayka dakujem, pozistujem. Ja to potrebujem na splnomocnenie pre slovensku notarku, ale prakticky, staci len aby mi na dokumente potvrdil len podpis, pocula som, ze by sa to malo dat aj ked je dokument zo slovenska, tak on k tomu dava aj nejake potvrdenie, ze jeho peciatka sa vztahuje len a len na tie podpisy...

lenka3007
22. feb 2012

@norwayka No nasla som, len neviem najst aj cennik alebo ako to tu chodi. aby som tam nezostala nejak zaskocena... nevies nahodou cca kolko sa za to plati?

norwayka
22. feb 2012

@lenka3007 Pokial viem a podla toho, co som citala je to zadara. Mozno nejakych par korun (30NOK). ak by nieco kopirovali a tak. Nie je to ziadne tlmocenie ani nic podobne, takze tak. Daj potom vediet, ze co a ako.

lenka3007
22. feb 2012

@norwayka no ciže je to lacnejsie, ako sa trepat do Osla na ambasadu, kam ma posielali 😀 aj ked Oslo by som si rada pozrela, teraz na to nie je ani cas ani pocasie 😉 dakujem, pockam, kym mi dorazia dokumenty a idem to vybavit. este raz dakujem.... 😉

norwayka
22. feb 2012

@lenka3007 To na ambasadu? A naco? Hehe, o nic neprides. To keby som ja za kazdu blbost musela kedysi lietat na ambasadu, tak sa nedoplatim. Ja som vzdy vsetko vybavila na policii a na komune a na univerzite. A ked som si nebola ista, tak som vypisovala maily a obvolavala instancie a hladala na nete. A vlastne pre tuto byrokraciu som menila obcianstvo, i ked mi je luto, ze nemozem mat obidve. Ale vybavim si statut zahranicneho Slovaka a bude, hihihihi. Aj tak mi uz na SK hovoria, ze ako pekne hovorim po slovensky. Vy debili, ved som Ex-Slovenka 😀

A v Osle som bola minuly tyzden a rovno som povedala muzovi, dakujem velmi pekne, ale toto mesto fakt nemusim. Jedine take, ze teater a tak. Nakoniec som zaparkovala v anglickej krcme a uz sa to dalo, hihihi. I ked este vypredaje boli dobre. A dostala som zadarmo pepsi a pepsi cover na IPhone, hihihi. Ja uz som uplne znorstela. Kedysi som chcela byvat v co najvacsom meste a teraz: najradsej by som sa odstahovala na nejaku farmu. Mne staci moja rodina. Jedina podmienka je rychly internet 😀

lenka3007
22. feb 2012

@norwayka ja som tiez neverila, ale ten chlapik, co to vybavuje, tak pisal na ambasadu, ze ako to tu funguje a oni mu odpisali ze mame ist tam, dokonca nam dali moznost rezervovat si termin, kedze sme z daleka 😀 takze nam neporadili nic. este ze mam vas baby 😉
No ja by som nechcela tiez byvat ani priamo v Stavangeri, a to je mensie mesto ako Oslo. Ale tak pokukat pamiatky, muzea a take v Osle by nebolo na zahodenie. Ja som tak pamiatkovo nasmerovana, moj muz skor turisticky, tak sa to snazime zosuladiť 😉
nooo inak po tolkych rokoch budem asi uz aj ja ponorštena 🙂

norwayka
22. feb 2012

@lenka3007 Oj, to pozor na tu ambasadu. Ten tipek tam vzdy povie nech prides. Jemu sa nechce alebo to nevie alebo to nemoze radit. A to ako je to v Norsku a tak, to vobec. On bude len to svoje si hovorit. Ja to aj chapem, ale zase su aj ine moznosti. Ja som mu vzdycky navrhla ako by sme to mohli urobit a on povedal ano. Ale musis vediet, co mu mas povedat. Ale toto je typicke statne byrokraticke zmyslanie. To je vsade. Treba ich vsetkych do privatneho sektora poslat, asi by inak pracovali.

Aj pozor babenky, ked budete obcianstvo vybavovat. Kontaktujte pre istotu aj vas kraj, nech vam poslu zoznam, ze co chcu. Lebo moze chybat jeden papier a mate s tym natahovacky. Lebo zakon hovori tak a kraje si daju este par podmienok same. Aspon u mna to tak bolo.

norwayka
22. feb 2012

@janano To nie je zly napad, pozriem a skusim.

norwayka
22. feb 2012

@zuzanka7117 Fucis, fucis? Kotulas sa, kotulas? a je ti teplo, dievcatko? Uff, ja som ine flashbacky mavala, hehehe. Tehotna a po prechode zaroven 😀

lenka3007
22. feb 2012

@norwayka hlavne ze vsade hovoria, aby sa ludia obracali na ambasadu, ked potrebuju poradit a oni ti poradia aby si tam prisla. som pozerala letenky Stavanger-Oslo a späť na pondelok, 280 €, plus ked ratas dopravu v meste, aj jest musis a to vsetko len za jednu peciatku, to ozaj by sa mi neoplatilo...

norwayka
22. feb 2012

@alzbetaaa Neboj sa, mojka. Moja maminka porodila najmladsieho brasku ako 45 rocna. Bolo to cisarskym pre istotu a vsetko uplne v poriadku. Najprv zostala v soku, ze je tehotna. Lebo ona mala aj podviazane vajecniky, hhihiih a ze zazraky sa nedeju. Tak ani do 5teho mesiaca nevedela. Ale teraz ma 63 a brat 18 a je velmi rada, ze ho mala, lebo ocko nam zomrel pred 4 rokmi a zostala by uplne sama. A takto ma tohto 'poskrabka' doma. Sme 4 deti a vies z plneho domu do prazdneho by nebolo bohvieco. Tak sa len drz a pokial sa dobre citis, tak sa neboj. A na ake vysetrenia ta posielaju? Aj pojdes na vsetko?

zuzanka7117
22. feb 2012

@norwayka ahoj....je mi celkom fajn, az na tu zahu a obcasne bolesti.....len uz moc nevladzem...🙂 Uz by sa mohol malinky rozhodnut, ze by uz zavital medzi nas....🙂

norwayka
22. feb 2012

@lenka3007 Potrebuju zarabat. Ved to je biznis 🙂 Urcite si uctuju za to potvrdenie... A predsa musia byt ziskovi. Si myslim, ze to moze byt aj tym.

lenka3007
22. feb 2012

@norwayka hiiiiii ze pises o vysetreniach, mne doslo, ze mam ist tunak na gyn. vysetrenie, take to klasicke ako na slovensku, to je povinne? lebo ja som bola na prehliadke rocnej na slovensku, musim ist aj tu?

norwayka
22. feb 2012

@zuzanka7117 Skusila si sa spytat helsesøster, ze ci robi akupunkturu? Ono to pomaha maternici dozriet. Ja som mala dvakrat a do 3 dni som isla. Tusim to robia od 38 tyzdna. Ale nie vsetky. Lebo ja som s prvym tyzden prenasala a potom som rodila 4,2 kilove dieta. Ufff. Ja som celkom vladala, chodila som na prechadzky, len sa mi zle spalo a tiez som mala so zahou. Kupila si si tie cuclave tabletky? Tie celkom pomahaju. Najhorsie je si ostrihat nechty na nohach, hihih

norwayka
22. feb 2012

@lenka3007 Jedine na co by ta posielali a postou je ster z krcka maternice. A to ides k svojmu doktorovi, ktory funguje aj ako gynekolog (aspon moj tak funguje a ked treba nieco viac, tak ma posle k normalnemu riadnemu gynekologovi). A jedine co ti spravi je, ze roztiahmes nohy a on ti spravi vyter a ides domov 😎 Neviem o tom, ze by niekto bol predvolavany na ine vysetrenia. Toto jedine sa robi pre zeny tusim nad 25 rokov, aspon co ja viem.

zuzanka7117
22. feb 2012

@norwayka o akupunkture viem len to, ze ju mozem mat na tlmenie bolesti pri porode....inak pijem 3x denne malinikovy caj a asi zacnem aj alchemilku, ze aj ta zvykne pomoct....a napchavam sa lanovym semenom....🙂 Na zahu mam cmulacie tabletky maalox, ale davam si to co najmenej, lepsie mi pomaha bystrinka.....tu si davam vzdy pred spanim......🙂 predtym pomahali aj mandle, ale uz nezaberaju.....najlepsie ta bystrinka. 😝

norwayka
22. feb 2012

@zuzanka7117 Tak sa spytaj, ze ci to robi, nie vzdy to povedia. Alebo povedz, ze mas zaujem. Nic za to nedas... Pri prvom to sama navrhla, lebo som uz prenasala, pri druhom som mala take velke brucho, ze som vyskocila z toho grafu, tak som sa bala, ze zase budem rodit 5 kilove dieta, tak ma trosku napichla a na druhy som isla. Maly sa narodil 3,55kg v 39 tyzdni. Inak ta akupunktura vie pomoct aj pri bolestiach a tak. Tie, co to vedia a maju kurzy, tak vedia co a ako a kedy. Moja tak vedela...

zuzanka7117
22. feb 2012

@norwayka ja ku tej svojej idem najblizsie az 8.3. tri dni pred terminom ak dovtedy neporodim......takze uz len cakat a skusat len rozne praktiky aby sme malemu pomohli na svet..... 😝 tie caje, pohyb, fit lopta, sex.....🙂 uvidime, ak sa to do toho 8.3. nepohne, skusim sa opytat...🙂

lenka3007
22. feb 2012

@norwayka no to tam bolo ze od 25 do neviem kolko rokov sa to robi, odtialto mi to prislo http://www.kreftregisteret.no/

lija15
22. feb 2012

@norwayka tak to sme 2 ktorym staci rodina a niekde mimo mesta 😉 a ako si pisala ani ja Oslo velmi nemusim mne sa paci teraz to nase Tromsø a ostrov kde byvame nemenila by som 😉 😉