Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

norwayka
25. feb 2012

@lija15 Ja viem len o jednom. Dentinox a je to taka vodicka, na SK je v geli, ale tu je vodicka. Inak som mala asi 5 roznych, ale to som potom kupovala na SK.

lija15
25. feb 2012

@norwayka dakujem 🙂

norwayka
25. feb 2012

@humba Cha a zase som to ja jedna pobehlica, co skusa vsetko mozne, co sa detskej kozmetiky tyka. Tak, ku kremikom na ritusku. Nie je nad Sudocrem. Tu ho nekupis, skusala som aj objednat z Amazonu, ale toto neposielaju do NO. Toto je univerzalny krem u nas na vsetko od popalenim po rany az po zaparenu ritku.

Podla mna tie deti su zase rozlicne. Starsi mal dost problemy s rituskou, tak tam Sudocrem bezne, inak mam dobru skusenost aj s tou znackou, co janano pisala z Coop. Ale co odporucam od zaciatku, pri starsom som to nerobila, nevedela som. To je po kazdom prebaleni ja dam na vlhku utierku trosku detskeho alebo olivoveho olejceka a tym poutieram. Myslim, ze kvoli tomuto moj mladsi syn nikdy nemal problemy a preto jemu kremik davam minimalne. Na toto si kupujem velmi lacne a podla mna o nicom mokre vreckovky z Coop. POdla mna su malo mokre a preto mi to super vyhovuje, ked tam dam ten olej, tak to nie je premocene. Inak mokre servitky Landlord z Rema1000 (toto som objavila az nedavno a su fakt dobre) alebo Natusan mam ja najradsej.

Dalej kozmetika: Teraz som nakupila v lekarni SebaMed a lutujem, ze som to nenakupila skorej (Vitus ma akciu 3 za 2). Velka spokojnost s mlieckom a kremikom na tvar. Mliecko s atak krasne vpije a je super hydratacne. Dalej konecne prisla do lekarni Estelle & Thild. Totalne prirodna kozmetika. Zenuska bola mamicka ako my a nemohla najst vhodnu kozmetiku pre svoje deti, tak zacala vyrabat sama. Akurat som si kupila set, stal 300NOK, ale ma hodnotu vyse 500. Tak sa nan velmi tesim, cakala som na tuto znacku. Ten set sa najviac oplati, inak stoja tie rozne produkty okolo 200NOK.

Pozor na lekarne, tiez ti odporucia vsetko mozne, ale castokrat to nie je o nic lepsie ako to v obchodoch. Treba trochu poskusat, Avene kremik na zapareniny je podla mna o nicom. Este som mala spray (uz som zabudla na znacku bielo/modry) na zapareniny pod krcikom, akoze OK, ale tiez nic moc v porovnani so Sudocremom.

Ale velmi daleko zajdes s normalnym olivovym olejom. Ja som na zaciatok davala do vane a na ritusku len ten. A modru Niveu na tvaricku a teda nikdy som ziadne problemy s mladsim nemala.

Toto, co sa Norska tyka. Ak by si chcela dalsie 'recenzie' na slovenske veci, hehehe, daj vediet.

norwayka
25. feb 2012

@lija15 Nie je za co. Inak je to presne take balenie ako D-vitamin.

norwayka
25. feb 2012

Ohh a este som zabudla na Babyline. Tie su tiez OK, ale ja mam rada, ked to aspon trosku vonia. Odtial pouzivam 30faktor.

Takze zaver:
Z obchodu: Coop
Z lekarne: Estelle & Thild a SebaMed + Babyline krem na opalovanie, na ritusku nic- podla mna to nie je o nic lepsie ako z obchodu

janano
25. feb 2012

@norwayka az na to Estelle & Thild...ono to vyzera pekne, ale ta CENA??? A neverim, ze kvalitou to bude lepsie od ostatnych 😕

norwayka
25. feb 2012

@janano Hmm, neviem. Ja mam rada prirodne aj na SK si kupujem tie olejceky a kremiky zo Saloos. Aspon ten set, ten nema az taku zlu cenu, ked si porovnam cenu, co zaplatim ja za moju kozmetiku. Tak na detoch nebudem setrit. Ale na druhej strane som bola spokojna aj s produktami z Tesca a DM-ka. Ako hovorim, clovek moze dojst daleko s obycajnym olivovym olejom. Ale treba si povyberat. Nie vsetky znacky maju vsetky vyrobky dobre. Aspon podla mna.

janano
25. feb 2012

@norwayka Ja si nemyslim, ze ked kupis lacne, tak setris na detoch...narazala som na to, ze tento krem stoji napr. 135,-- nok a podla mna tak isto kvalitny sa da kupit za 35,-- nok. Tiez som bola kedysi nadsena z ospevovanej detskej Weledy, co je tiez prirodna kozmetika a nie je lacna, no a potom som sa vyliecila... 😉

humba
25. feb 2012

@norwayka fiha tak si inak zbehla dobre vediet od skusenejsej maminy. No tak ked sa sem bude vyberat moja mama pozret vnuca tak jej musim povedat nech nabali sudokrem 🙂 Ja tu mam taku cervenu indulonu na zapareniny, tak skusim tu na zaciatok a potom uvidim....v lekarni nam tu pracuje jedna polka celkom sa vyzna tak s nou hodim asi pokec 🙂

norwayka
26. feb 2012

@humba Joj, tak to ti poviem viacej, ak ti ide prist maminka, nech ti podonasa z lekarne. Je to urcite lacnejsie ako kupovat tu.
Taka najzakladnejsia vybava a ostatne dievcata sa mozu pridat, ak ja nieco nenapisem:
1) Nurofen a Paralen sirup (mna moc nurofen nezaberal, ked bolo najhorsie so zubami, ale vacsinou staci na zubky a od bolesti)
2) Nurofen a Paralen cipky- nech kupi tie od 7kg, existuju aj uplne malinke, tusim od 5kg, ale tych je len 5 a je to ovela drahsie- radsej prerezes pozdlzne napoly ten vacsi cipok, ked by bolo treba davat uz babatinku.
3) Tieto geliky na zubky, na SK stoja tak do 5e. Tu v Norsku stoji ten Dentinox skoro 100NOK. Ja som mala take prirodne citronove, tusim cintronell alebo tak nejak sa to volalo. Potom Dentinox v geli a Dologel. Este som mala nejake, ale uz si nepamatam. Oni aj tak zazraky podla mna neurobia, ale mam lepsi pocit a trosku to znecitlivi.
4) Zo Saloos maju taky malinky detsky kremik, ze nosny. Ten je dobry, ked je dietatko nachladnute na nostek. Aj vonia a uvolnuje trosku ten nosik. A potom na cerveny nos aj ja som si ho davala.
5) Dalej ja mam v lekarnicke nosni spray: to som teraz kupila je to gelovy sprej Tantum Protect, ale to az ked budete vacsi
6) A este mam take tie silicove kremiky na hrudnik, maju aj take, co su pre deticky. Ja aspon taketo veci pouzivam par dni pred ako idem k doktorovi a vacsinou vsetko prejde aj bez dokotora.
7) Nech ti nakupi detske caje, tu sa caje moc nenosia. Ja ked davam tak sypane alebo v sackoch. Nedavam tie sladene v granulkach. Inak pijeme len vodu.
8) Teraz deti dostali nejaky virus a islo to vsetkymi cestami par dni. S tymto sa neda nic robit, len to vydrzat. Tak vtedy treba najviac tekutiny a deti rychlo stratia sol a moze to byt pre ne nebezpecne. Tak som tu kupovala nieco, co sa vola GEM Glukose-elektrolyttpulver. Je tam 10 sackov a ma to riadne brutal cenu, skoro 200NOK. Je to vlastne sol-glukozovy roztok, miesa sa to s vodou. A je to uz pre babatka. Ak je nieco take na SK, nech ti kupi.
9) Babyvac alebo nejaku inu odsavacku. Tu v lekarni kupis len tie trapky balonikove (aspon u nas) a to je o nicom. Sice moje deti nemaju radi hluk vysavaca, ale tieto odsavacky na vysavac odsaju najlepsie.
10) Zasadne nakupujem miliony dudlov v DM. Tu su dudle celkom drahe. Ak teda ides pouzivat, tak odporucam nech ti nakupi aj tie.

Ak ma este nieco niekedy napadne, tak dam vediet.

norwayka
26. feb 2012

@humba A este ku kozmetike. Ja milujem the Body Shop. Oni pred par rokmi uviedli na trh aj detsku liniu. Body butter z tejto znacky su podla mna najlepsie na svete 🙂

PS: Stale neviem rozdychat ten SebaMed. Akoze tam je podla mna vidiet riadny rozdiel v porovnani s tym, co som mala z obchodov. Je uzasne to telove mliecko. Dnes som este kontrolovala deti po vcerajsom kupani a maju super kozicku. Trvalo mi to 27 mesiacov, kym som na to prisla po tych skusenostiach s Avene a Babyline, hihihi. Clovek sa uci stale a kazdemu moze vyhovovat nieco ine.

norwayka
26. feb 2012

@norwayka opps, Panadol sirup a cipky

norwayka
26. feb 2012

@humba A este jedna cast a uz budem ticho, hihih. Popozerala som tie moje regaliky a s cim som z lekarne ja moc nebola spokojna (detske vyrobky), ale nemala som vsetky vyrobky, to tak aj ber. Ale ked som s jednou vecou alebo s par vecami nespokojna, tak uz vacsinou nekupujem: Avene, A-derma, La Roche-Possay, Aselli salve, Babyline okrem opalovacieho kremu.

Kriterium nespokojnosti: nevidela som rozdiel v porovnani s vyrobkami z obchodu.

sisa00
26. feb 2012

@norwayka Ahoj s tým Seba-med uplne suhlasím moja mala ma citlivu pokožku a len sebamet nam zabera je to super už som to začala použivať aj ja a muž ten kremik na tvar aj telove mliečko aj na kupanie použivame len seba med 😀 mož ma dlhe roky problem najisť krem a tento mu sadol jak riť na šerbel 😝 ok bežim mala už ma dva zuby tak je jak dáábel

ostrovanka
26. feb 2012

Ja objednavam kozmetiku od tialto, hlavne pre seba ale obcas aj detsku. Zdarma zaslanie, len treba objednavat pod 200 nok.

http://www.feelunique.com/healthyliving/healthy...

lija15
26. feb 2012

@norwayka no tak my sme spokojni s tou A-dermou telovym mlieckom, Lijus ma atopicky ekzem a kozny tu v Norge nam odporucil tento kremik a sme s nim nadmieru spokojni ale kazde dietatko je ine a kazde ma inu pokozku 😉 ale u maleho pouzivame SebaMed-vzorky s balickov ale sme s tym tiez spokojni 😉
my sme tiez vela veci-liekov zo svk si nechali posielat ale nas uz to omrzelo takze uz tu kupujeme lieky pre decka a kremiky
inac my sme spokojny s Bepanthenom na ritku na zapareniny-teda u Lijusky to ma 100% ucinok a pre maleho na obcasnu zapareninku mame zn Meda Baby Zink Cream s tym sme spokojni 😉

norwayka
26. feb 2012

@lija15 To som rada, ze ste nasli nieco, co vyhovuje. Ako som pisala, nic z tychto znaciek nebolo zle, len ja som nevidela rozdiel a nemala som vsetky vyrobky. Z A-dermy som mala ten spray proti zapareninam a poskodeniam koze, tam kde sa to poti: pod pazuchami, pod bradickou a to bolo len OK v porovnani so Sudocremom. Podla mna nad ten nie je. A dalsia vec, my nemame problemy s pokozkou, my si mozme dat uplne vsetko, takze ja nevidim nejak rozdiel v kremoch a mlieckach, preto som teraz bola tak prekvapena tym SebaMedom. Vy ked mate problemy, tak hned vidis, ze nieco je dobre alebo nie. Ale dobre vediet, ze pri ekzemoch pomaha A-derma.

Bepanthen, dobre ze si napisala, tiez som mala, ten som nosievala v kabelke a dokonca pouzivala na bradavky, ked bolo najhorsie. To je dalsia tema, co mozeme na buduce rozobrat, lebo tam som mala asi vsetky tie kremy na bradavky, hehehe. Ale na tu ritusku ako som spoznala Sudocrem, tak uz neriesim.

lija15
27. feb 2012

@norwayka no a na bradavky je este dobry PURElan je to lanolin od zn.Medela ked som bola v porodnici tak ten my zlate jordmor poskytli a da sa kupit v lekarni pri odsavacke Medela vrelo odporucam 😉 a ani umyvat pred kojenim to netreba lebo sa to vsiakne do pokozky 😉
no my so Sudocremom zase nemame dobre skusenosti teda u Lijus sme nemali este viac sa jej ta zapareninka zväcsila

kladimir
27. feb 2012

ahojte,chcela by som sa spytat ci je z Vas niekto v Bergen s detmi.....my sme totizto prisli za nasim ockom,ktory tu pracuje a trosku sa tu nudime......mate nejake napady co robit....kam ist ...alebo mozno sa stretnut?mame 4-rocneho chlapceka a 2-rocne dievcatko....za vsetky napady dakujeme

kukulienka_
27. feb 2012

@kladimir mozes s detmi ist do "otvorenej skolky", nieco na styl nasich materskych centier, plati sa za to maly poplatok (okolo 25 NOK). Zoznam je tu: (Bergenhus bydel) https://www.bergen.kommune.no/omkommunen/avdeli...

sisa00
28. feb 2012

Ahojte ja neviem či nam nepodavali zle vzorky lebo mne Laura mala po tých kremikoch taku lepkavu pokožku a vobec jej ju niako nezlepšovali. Mala take suché kolienka a po tých krémikoch žiadna zmena nakoniec som to ja použivala na ruky :D potom mi to už smrdelo tak som to dala sestre ta to mine za dva dni 😝 vám sa to nestalo ? či to len moja je taka fajnovka 😅 hlavne lička mavala s toho škarede

lija15
28. feb 2012

@sisa00 myslis vzorky z tych babyboxov???lebo ja davam malej kremik-AKREM a neni z toho lepkava....

lenka3007
28. feb 2012

Baby babulienky, potrebovala by som pomoc, ktora viete dobre po norsky. Potrebujem skontrolovat 10 slov na jednom dokumente, ci som to dobre preložila. pomoze mi niektora? Dakujem 😉

norwayka
28. feb 2012

@lenka3007 No daj... 😎

kladimir
28. feb 2012

kukulienka dakujem krasne za odpoved....urcite pozriem kde tie skolky su....aby sme sa aspon sem tam zahrali....
predpokladam ze ty si v Bergen?ako sa Ti tu zije a ako dlho si tu?
dakujemeeee🙂

kukulienka_
29. feb 2012

@kladimir ano, zijeme v Bergene, mame maleho syna, ale zacal chodit do skolky v januari a my obaja do prace, takze cez den sa stretavat nemozeme.. ale mohli by sme vymysliet nieco k veceru🙂 napisem ti IP

lenocka80
29. feb 2012

Ahojte maminky. Prepacte, ze Vam takto vtrhnem do temy, ale momentalne riesim otazku (ne)ockovania a velmi by ma zaujimalo ako je to v Norsku...citala som, ze ockovania su len odporucane, ale ako to funguje v praxi? DAvali ste svoje deticky ockovat, a ak ano, tak proti comu? Dakujem velmi pekne za odpovede.

kukulienka_
29. feb 2012

@lenocka80 ja som cast ockovacieho kalendara bola mimo Norska, ale tu v Norsku som sa rozhodla posunut MMR, tak som im to iba oznamila a boli v pohode. Neviem, co by povedali, kebyze poviem, ze ho uplne odmietam. Ale tak mas na to pravo a aj ked som sa citila trochu blbo, nijako to nekomentovali.

lija15
29. feb 2012

@lenocka80 no mojho drobca ockovali od narodenia na TBC,zltacka typ B a teraz ta hexavakcina+pneumokoky...davam ockovat kedze aj prva dcerka ma to iste ockovanie

lenocka80
29. feb 2012

Aha, takze ockovanie sa berie proste ako fakt. Nieje to tak, ze sa vas pytaju ci si to zelate, ake vyplyvaju z toho ktoreho ockovania + alebo -, myslim, kontraindikacie ci vysvetluju a tak...Skor sa to berie teda tak, ze ockovanie je prospesne, ano? Pytam sa preto, lebo tu na Orave zomrel v januari chlapcek 3 mesacny po hexe. Len na Sk je ockovanie povinne a ak odmietnes, tak platis pokutu pri najhorsom...no a tak som zacala citat a citat a dozvedela som sa strasne veci ohladom ockovania. Tak som chcela vediet teda ako to funguje v krajine, kde ockovanie nieje povinne, ci teda informuju skor ako pichnu.