Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

sissar
12. mar 2012

@janano predovsetkym velmi pekne dakujem za uzitocne info;)uz som sa preklikala na skolku ktoru nam pridelili,bohuzial skolku ktoru mame mat je cca 15 km plus teple jedlo je len v utorok 😖 tetu na kommune sme zrusili skusime to este neako dotiahnut pokial nedostane skolku v dzedzine k 😀 de byvame 😀 dufam ze coskoro 😕 a mala tam bude spokojna.este raz dakujem prajem pekny dnik

sissar
12. mar 2012

@zuzanka7117 Gratulka k babatku 🙂

bonaquaba
13. mar 2012

ahojte babule
idem sa vas pytat, ci vasi manzelia, ktori pracuju v Norsku podavaju na Slovensku danove priznanie a ci vam nieoc vracaju na Slovensku na dani, vdaka moc

sisa00
13. mar 2012

@zuzanka7117
@humba
@tiviot Ahojte Gratulujeme :D

sisa00
13. mar 2012

Tak ako sa mate v NO u nas ja nedherna jar sice denska je zamračene ale prijemne teplučko v piatok ma byť 20 stupnov 😎 Hroooozne sa teším . Určite ked 28. odidem začne tu perfišne počasie ale čo už ved na leto sme speť .
Ozaj šefka vravela mojmu mužovi či v juni už nastupujem muž povedal že asi až v auguste alebo až 1sept. moc nadšena nebola ale nemožem mi prikazať isť do roboty ja som hned povedla že bude doma rok ved nenecham 9 mesačne dieta doma . a do školky určite nie najskor ked bude mať 2 roky planujem 😕

sisa00
13. mar 2012

a ešte k porodom ak rodite druhe dieta tak sa už nerodí v nemocnici že ??? len v niakom centre alebo ako sa to vola . ja som rozmýšlala že keby rodim druhe v No určite zmenim nemocnicu ale kolegine mi vraveli že druhe ak si vyžiadaš daju ta do nemocnice ale aj tak ked nato príde tak ti povedia aby si ostala tam . mate skusenosť ???

janano
13. mar 2012

@sisa00 😕 😕 😕 tu sa vsetky deti rodia v nemocniciach, neviem, ake centra mas na mysli, predpokladam, ze take nieco ako ABC v Osle, ale aj tieto vsetky su sucastou nemocnic...dokonca si mozes vybrat nemocnicu, v ktorej chces rodit...ak si vo vacsom meste

zuzanka7117
13. mar 2012

@sissar
@sisa00
@marketa_z
@babo79
@alzbetaaa
@lenka3007
@lija15
@norwayka Dakujem Vam baby za gratulacie.....🙂

lija15
13. mar 2012

@bonaquaba no minuly rok mm podaval na SVK danove priznanie koli tomu ze este pracoval urcity cas aj na SVK ale tento rok nedavame netreba podavat sme si to overovali u znamej ze uz netreba ale pockaj mozno baby ti napisu nieco ine 😉

bonaquaba
13. mar 2012

@lija15 dik moc za dpved,moj manzel podava kazdy rok, vraj sa to musi aj ked je v zahranici, ale vzdy tam vyjde 0, a teraz ked som na materskej tak nemam ziaden prijem, tak by mu aj mali nieco vratit, ale vobec neviem ako sa to robi,

sissar
13. mar 2012

@sisa00 jej zlate my dve mame rovnake meno a este aj babatka sa volaju rovnako 🙂 🙂 🙂

norwayka
13. mar 2012

Baby, uz dva tyzdne chodim a neviem si spomenut, ako sa vola ta bakula, co praclovek s nou behal a lovil mamutov? hihih, alebo zeny? A nevedela som si spomenut, ze co je buzogan, furt ma ten napadal, ale uz som si vygooglila, hehe. Somariny ma napadaju.

norwayka
13. mar 2012

@sisa00 Rodila som v tej istej nemocnici aj druheho synceka. Napriklad ja mam na vyber dve v dvoch mestach a mozem si vybrat, kde chcem rodit.

sisa00
14. mar 2012

Tak ja som s toho magor u nas je take centrum jeden rodiny dom a tam su len asi 3 jordmor alebo či vobec su neviem ale ani doktor tam neni iba oni a tam sa chodi rodiť . 1 dieta sa rodí v nemocnici v Gjoviku alebo kde si žena vybere a druhe tretie ... tam .Kolegova žena rodila druhe a aj si povedala že chce isť do Nemocnice a ked začala tak ju nepustili nechali ju tam. ale vravela že lepšie jak v tom Gjoviku že sa tam viac onu starali ale že tam bol len jej muž a ked žačala rodiť dobehla sestra alebo čo to bolo vraj ju nahanal po chodbe vyplašeny 😀 ale bol s toho nadšený tak no neviem . Mame ešte taku jak pohotovosť a tam by mal byť doktor ale asi nie porodnik ale určite tam musi byť aj niaky porodník nie ? ved aj epiduralku keby chcem tak mi ju musi niekto pichnuť ???? kým nebudem mať toto všetko zistene tak nad dalším ani neuvažujem 😝

sisa00
14. mar 2012

@sissar Aj ja som si to včera všimla :D sranda 😲

sisa00
14. mar 2012

@bonaquaba Ahoj ja podavam danove každy rok požiadam o odklad a v augusete to podavam teda svokra tak ja mam bez starostí . Aj sa pýtala či sa to musi alebo nie nikto nevedel konkretne povedať ale myslím že to nieje na škodu . Aspon tu na Sk maju niaky zaznam že si v zahraniči zamestnana . ja ked som prišla zo švajčiarska a išla som na urad prace tak mi povedali že celý ten čas čo som tam robila mi daju ako nezamestnana lebo zmuluva a všetky vyplatne pasky im nestačili pokial som nemala vypoved alebo potvrdenie o zrušení zmluvy alebo niečo take.
Možno ani toto danove mi nikdy nanič nebude ale aspon mam pokoj na duši 😅

bonaquaba
14. mar 2012

@sisa00ahoj, vdaka za odpoved, presne aj ja preto podaavam to danove priznanie, aby nebol problem v buducnosti a aspon ma clovek aj tieto veci v poriadku

lija15
14. mar 2012

@sisa00 a @bonaquaba tak vy sa asi babulky planujete vratit na SVK????tak preto je vam aj na lepsi pocit si robit danove priznanie aj na SVK 😉my sa neplanujeme vratit ved tam decka nemaju skoro ziadnu buducnost ☹co je velka skoda
babulky ktore ste si objednavali z liberoklubu vecicky za poengy kolko to trvalo ked vam to prislo??lebo ja som si pred tyzdnom objednala body a este mi to nedoslo 😉

martinano
14. mar 2012

@bonaquaba pokial ja mam info, tak,ked mas na sk trvaly pobyt, musis podat danove priznanie, aj ked len formou ohlasenia, mne kamoska co to robi hovorila,ze je to zo zakona tak neviem, moj muz podava kazdy rok na sk,aj ked je v norsku uz 5rok

janano
14. mar 2012

@bonaquaba ide o to, rezidentom ktoreho statu ste....ak ste rezidentom SR, teda sa zdrziavas na SK viac ako 183 dni v roku, danove musite podat, ak ste rezidentom NO, danove podavas v NO, prenoze Norsko ma so Slovenskom uzavretu zmluvu o zamedzeni dvojiteho zdanenia.

sisa00
14. mar 2012

Aj nam povedali že ak tam mame už trvaly pobyt tak nam netreba podavať .Ale čo by potom Svokra robilaaaa 😲 Musim jej spraviť niaky ten program .

sisa00
14. mar 2012

@janano Jejo aj ty čakaš miminko bambule my sme niake plodne :D Len aby to neprišlo aj namna 😉

bonaquaba
14. mar 2012

@lija15 janano martinano babule vdaka za rady ano, ja vlastne aj som s detmi na Sloovensku, iba na leto chodime do Norska, takze to danove tu aj podavame, len mi teraz hovorili, ze tam treba dat aj papiere co poberam rodicovsky prispevok, a to sme predtym nedavali, lebo som pracovala, tak neviem este ako to urobime
sisa00 no tak tak treba aj svokru zamestnat 😀 a aspon budete mat papiere v poriadku

norwayka
14. mar 2012

@lija15 To trva aj 3 tyzdne 😀

norwayka
14. mar 2012

Ha, tak ked mi nikto nepomohol, tak som googlila. Tralala, uz viem, kyjak sa to vola😀 ta bakula pracloveka.

janano
14. mar 2012

@norwayka boze, co ti to chodi po rozume 🙂 ?

norwayka
14. mar 2012

@janano Hehehe, to niekedy ma proste napadnu slova a neviem ich po slovensky a strasne ma to stve a neviem si za pana spomenut. Minule to bolo dobre, som si nevedela spomenut ako sa povie karavan. Stale len bobil, tilhenger a tak. Nakoniec hovorim mojmu muzovi, ze neviem si za pana spomenut ako sa povie po slovensky bobil. A on z fleku: KARAVAN. Ja umrem, tak Nor ma uci po slovensky, hihihih 😀

janano
14. mar 2012

@norwayka to sa aj mne stava, ked sa s dakym bavim a neviem si spomenut na vyznam slova po slovensky, viem to v norcine a anglictine, ale slovensky, uff. Minule sme sa bavili s @tiviot o kojeni, a cosi o ammehjelpen, no a za pana som si nespomenula na tu babu, co dava rady o kojeni...az potom ma napadla laktacna poradkyna...
To bude vekom...asi starneme 😀

norwayka
15. mar 2012

@janano No s tym starnutim: to starnes iba ty. JA URCITE NIE, vacsne mlada ako Lenin 😀 😎

By the way: keby som nechodila sem na konika, tak ani neviem, co to je 😀

norwayka
16. mar 2012

Idem si kupit TRUNKI kufriky, jipi, ja sa tak tesim, tie kufre su uplne nenormalne. To bude take super, ked mali na tom budu po letisku lietat a aki budu hrdi, uz to vidim. Keby mali taky aj pre mna, hned si kupim, hihihi 😝