Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

humba
18. apr 2012

Ahojte baby, tak mame za sebou prvu poradnu, zajtra mame 7 tyzdnov a meriame 58cm a vazime 4880g. A uz mame doma smeja, cloveku to hned doda energiu. Ako to zvladate bez babiek a same? ja mam obcas pocit ze padnem a to mam pomerne dobre babatko 🙂

lija15
18. apr 2012

@humba tak krasne miery 😉 ale je dlhucka 😉 no nejako sa musi dat zvladnut...

janano
18. apr 2012

@humba veru dlha. Ani nevrav, ako by niekedy padla pomoc babky a pod. A pockaj, ked zacne chodit a potom behat a vsade liezt, a ty popritom uvarit a mozno este v noci aj kojit 😀 😀 😀

humba
18. apr 2012

@lija15 no mna ta dlzka tiez prekvapila som necala ved to je skoro 10cm od porodu ale tak my sme obaja vysoki ludia tak ma byt po kom.
V utorok ideme na to prve stretnutie mamin, ma nas byt 6 tak ju aspon porovnam s babatkami v rovnakom case narodnia.

humba
18. apr 2012

baby kupila som si zmrzlinove pohare a idem sa navalit zmrzkou, ja uplne milujem tu cokoladovu so spanske mandel. Dufam, ze mala este vydrzi spat aby som si ju vychutnala 😝 uz aby bolo tak teplo ze si sadnem na terasu sa vyhriat, sak furt taky hnusny vietor fuka ze az za chrbat ide.

marketa_z
18. apr 2012

Ahoj holky, chtela jsem poprosit o radu, co je treba si s sebou zabalit do porodnice - Ulevall hospitalet?
Je potreba si vzit obleceni na miminko, poporodni vlozky s kalhotkama? Yal gel si vezu radeji z CR🙂 Dekuji za predem vam vsem za radu🙂

zuzanka7117
18. apr 2012

@marketa_z ahoj.....spytaj sa @renatedj ona tam nedavno rodila....🙂

inak baby aj my sme dnes boli u lekara.....sice nas nemerali, len obvod hlavicky, ten je 37 a vazime 5310 gramov...🙂 a ze vraj je vsetko ok.....este v piatok helsesøster a 7.5. fyzio....🙂

norwayka
18. apr 2012

@sisa00 Ja ti ich s radostou poslem vsetky. Najme v lete, ked o 4 rano zacnu skriekat ako blaznive. A jedno nikdy nepochopim. Vzdy ked umyjem okna, tak mi vzdy jedno o....u. NEchapem, ci robia nalety, ci co. Aj ja som si kedysi myslela, ze ajky, aka romantika. Aha, yeah, right.

humba
18. apr 2012

@zuzanka7117 a nam nameala hlavicku ze 38.5 a vazime menej ako vy a pritom na fotkach sa mi zda ze Martinko je ovela vacsi ako nasa mala....

humba
18. apr 2012

@norwayka no presne tak, oni maju radi lesknuce veci a zakon schvalnosti je ked umyjes auto vtedy sa im to fajne ligoce. A tu co je fabrika tak osieraju ludom prilby na hlavach....

humba
18. apr 2012

INak baby zaregistrovali ste od 26 juna treba cestovny pas babatkam. Butede to vybavovat cez amsadu ci doma?

lija15
18. apr 2012

@humba no citala som o tom a kedze letim v juli na SVK tak to vybavim tam

a inac babule uz mame rodny list za mesiac nam ho vybavili jupiiiii a neslo to cez ambasadu este ze svokrus ma znamu na matrike jupi 😵 😵 😵 ked ma clovek znamych ludi na urcitych miestach tak aj veci sa lahsie daju vybavit ovsem bez podplacania....

sisa00
18. apr 2012

@humba ja som si dala malu zapisať a pas jej dam spraviť asi až ked bude mať dva roky . To bude končiť aj mne 😝 Tak to su take zle 😠 tak romantika bokom ja umyvam okna 2x za mesiac . Mať čajky na terase by mi asi nepomohlo 😅

helca222
19. apr 2012

@sisa00 Jestli je to jako v čechách tak do 26.června tě pustí s dítětem zapsaným v pase,ale potom už né. Už musí mít své pasy. Proto taky já letím do čr je udělat,aby jsme se na prázdniny tam dostaly. Nechám ho dětem udělat a pak mi ho přiveze manžel,pojede za měsíc autem.

Ještě se zeptám jestli někdo nevíte cestu z letiště v Oslo na Českou ambasádu. Koukala jsem do map a doufám, že tři děti a cesta do Osla bude v klidu. Oni mě tak nas..... že to nemužou poslat poštou. My musíme od nás už v 5 ráno vyjet aby jsme stihli všechno vybavit a do Prahy přiletíme v devět večer.. No to bude den 🙂

Tak přejeme krásný sluníčkový den.... 🙂

zuzanka7117
19. apr 2012

@helca222 Ahoj. Z letiska sa dostanete autobusom na bussterminalen, odtial prejdete peso na Jernbanetorget, to je asi 5 minut a tam sadnete na autobus cislo 30 smer Bygdøy, alebo 31 smer Fornebu, alebo Snarøya. Vystupite na zastavke Frogner kirke a potom je to peso 5 minut. Myslim, ze je to prva ulica nalavo od zastavky, vola sa Fritzners gate. Ak by si mala problem, zavolaj mi a poradim......96734871.....🙂

sisa00
19. apr 2012

@helca222 No dufam že nie ja som čitala že na sk deti ktore su zapisane v pase možu cestovať až do vypršania platnosti . kuknem to ešte na nete 😒

sisa00
19. apr 2012

tak a mala si pravdu takže asi budeme musieť davať robiť pas drbne ma to som si malu nemusela davať ani zapisovať mohla som to mať rovno z krku 😢

humba
19. apr 2012

tak a teraz ideme koli tomu do Osla? no tak sa dohnime na jeden termin nech sa na ambasade nenudia a makaju 🙂 my cakame teraz este na kopiu rodneho listu a potom to uz konecne podame aby sme mali aj SK

lija15
19. apr 2012

@sisa00 tak by ma mali pustit este s Lijou cez hranice v juli??mam ju v pase a ked doletim na SVK tak ho davam okamzie robit...boze to uz nevedia co od samej radosti robit....no mm ide zajtra si dat maleho zapisat do pasu

beruska64
19. apr 2012

@patka29 Ahoj, ja som tiez rodila v Bergene, keby si chcela dake info mozem poradit. Vanu ti daju aj ked budes rodit po termine. Ja som rodila dva tyzdne po termine a vanu som mala. Ale teda, ziadny luxus. Taka stara miestnost ako pracovna to vyzeralo. Ale zapalili nam tam sviecky, tak to bolo pekne. Ty si mi kedysi pisala do IP, ale som ti neodpisala, som si to vymazala a uz som ta nenasla. Kde ste sa to prestahovali? My sme v Os. Pol hod. od Bergenu. Drzim palce, mozno to uz mate aj za sebou 🙂

patka29
19. apr 2012

@beruska64 Ahoj,nemame,este stale sme 2v1.Stahovali sme sa do Sædalen,hned vedla Nesttunu.Urcite sa ozvem vecer,idem este rychlo na hodinovu prechadzku,kym neprsi 🙂Nechali ta dva tyzdne???Mne jordmor vybavila vysetrenie na KK buduci utorok,cize 7 dni po a dala mi instrukcie ze jednoducho sa nemam nechat odbit a uz odtial neodist.No ja este stale dufam ze sa to spusti same...

beruska64
19. apr 2012

@patka29 tak to nie ste daleko od nas. Asi ta budem otravovat, lebo tu v okoli nemam s kym kocikovat. Mas dobru jordmor, mna ta moja nechcela na vysetrenie poslat, aj ked som jej hovorila, ze sa bojim a vymyslela som si, ze necitim moc pohyby, aj tak ma nikam neposlala. Ze mam narok na vysetrenie az dva tyzdne po termine. A noc pred tym vysetrenim to zacalo, tak sme tam isli rano na to vysetrenie a uz sme tam ostali. Prve miminko sa skoro vzdy prenasa

patka29
19. apr 2012

@beruska64 Hocikedy 😉 Ja sa rada porozpravam,pokocikujeme a hlavne nemusime sediet doma 😉No ja chodim k jordmor na Nesttun,urcite ti ju odporucam nabuduce!Vola mi kazdy den poobede ci je nieco nove,volala do nemocnice...Fakt je uzasna.Ved ti to poviem coskoro aj osobne dufam😉Kazdy mi hovori ze prenasanie je pri prvom mimi normalne,len vies uz som cakala dva tyzdne pred terminom plus toto cakanie,je to dost,ale to tebe asi hovorit nemusim 😉

beruska64
19. apr 2012

@patka29 jasne, ja som sa tiez uz nemohla dockat. A stale sa kazdy pytal, ci uz je mala na svete, a ze sme im zabudli dat vediet. Tie posledne tyzdne sa vlecu. Skus poskakat na fit lopte, alebo poumyvat okna, niektorym tehulkam to zabere. Ale mne nezabralo. Malej sa v brusku proste pacilo.Oki nabuduce 🙂 si rezervujem tvoju jordmor.

helca222
20. apr 2012

@zuzanka7117 Ahojky moc děkuji za radu a případně tvé služby telefonu využiju. Mám docela strach z toho cestování.

@sisa00 Jsem ráda,že jsem pomohla. Ono když by jste to nestihli,tak musíte na ambasádu pro náhradní doklad na cestování.

zuzanka7117
20. apr 2012

@helca222 nie je zac......rada pomozem..🙂

helca222
20. apr 2012

@lija15 nevím jak je to na SK,ale na Čr uřadech je řečeno do 26.června to je myslím jun. Pak už nepustí.

Holky snažím se přes net koupit letenky a nejde mi to. Tak nevím,manžel má platební kartu od Dnb Bank Visa electron. Už jsem snad hledala všude,kde dělám chybu ale stále nevím. Chce to po mě nějaký kod který má byt napsan na kartě a on ho tam nemá,tak jak to udělat. Co mám dělat? ☹

zuzanka7117
20. apr 2012

@helca222 ak to chce kod CVC, ten mas na zadnej strane pod fotkou, posledne trojcislie...🙂

zuzanka7117
20. apr 2012

@helca222 pockaj, ale myslim, ze s visa electron sa neda platit cez internet.....ale nie som si ista 😕