Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

slnecnica11
15. máj 2010

ahoj Martina!No veru,tusim sme tu zostali na pokec iba my dve 🙂
ale Ostrovanka mi volala,tak ma potesila 🙂
este sme neboli v Osle,prave vcera sme pozerali ake ma byt pocasie
v nedelu a v pondelok,lebo muz ma v pondelok volno,ked je sviatok(straaaasne sa tesim),
tak by sme chceli ist.Posles mi cislo?Brnkla by som ti,hmm?

martinano
15. máj 2010

ahoj ostrovanka jasne poslem ti do IP, v pondelo sme doma, teda poobede budeme asi v meste 😉

gustinovi
17. máj 2010

holky, dotááááz, jak v pátek letíme s Norwegian, jelikož malá měla před měsícem dva roky, tak se ji taky musela kupovat letenka, má ještě nárok na kočárek? můžem si ho sebou vzít do letadla? musí se to nahlásit předem? Jinak taky u nás na moravě jsou záplav, některá okolní města jsou úplně uzavřená, český těšín i Bohumín se evakuuje, no prostě síla. Taky jsem zvědavá jak se v pátek dostanem do Prahy na letiště když jsou tady na moravě uzavřena a zatopena vlaková nádraží. A to má minimálně ještě do úterka pršet.

martinano
17. máj 2010

gustinovi ahoj
letenku ma mala samostatne to je ok a kocik ano letite z prahy asi si myslim,ze tam ti ho nechaju az do llketadla,ked povies pri odovzdavani batoziny,ale ja si ho nebravam doma si ho balim do folie,lebo inak ho hrozne znicia a zaspinia odovzdam s batozinou a ku gatu dokracame to nie je daleko.za kocik nic neplatis, nemusis nahlasovat povies az pri odovzdavani batoziny, oznacia ti ho.potom,ked priletite do oslo, bude vylozeny s batozinou, byva oznaceny specialny pas s nadrozmerkami,ak by tam nevysiel, tak chodte na pas cislo 10tam bude urcite v oslo maju vzdy chaos v tychto veciach,ale na tej 10ho najdete urcite ak by nevychadzal na tom oznacenom pase

lenka3007
19. máj 2010

awojte baby, dlho som tu nebola... Potrebujem jednu malú pomoc, pred vyše 3 týždňami sme bookovali letenky, dodnes neprišli, ale včera ked som bola v banke, zistila som že peniaze odišli už dávno, takže teoreticky tie letenky máme aj nemáme. Chceli sme ich zrušiť a isť autom, tak sme volali na Pražské letisko, tam povedali že musíme prísť osobne, tak sme tam išli osobne a tam nám povedali, že sa to nedá a nedá... tak sme otočili 1000 km zbytočne a už mám z toho všetkého značnú depku.. PROSÍM vás baby ked ste bookovali letenky s Norwegian ako dlho ste čakali (mne vlani dosla za 4dni) a pokial máte skúsenosti zo zrušením leteniek tak mi prosim dajte vediet, lebo už ma prechádza pomali aj tá radosť z cesty.... dakujem

martinano
19. máj 2010

lenka, my sme nikdy nerusili a pokial viem, tam su velmi vysoke storno poplatky, tak sa to vraj ani neoplati, letenka mi vzdy prisla obratom na mail ako som zajednala hned bola v poste.zadali ste dobru adresu mailovu?skuste napisat priamo na norwegian

lenka3007
19. máj 2010

martinano ja viem že su tam vysoke storná ale pre mna sa vidi cesta autom výhodnejšia.... ale mám tak trochu strach aj z toho popola a tak... mail a telefonne číslo sme dali dobre, tak neviem kde je chyba, peniaze odišli a letenky nikde, viem že máme ešte mesiac čas, ale aj tak ma to znervozňuje, ked som vlastne zaplatila za to čo nemám...

gustinovi
19. máj 2010

Marti díky za info ohledně kočárku, nakonec jsme se rozhodli že ho brát nebudem, protože domů poletím sama s malou a to by byla jen zátěž, tak když tak kočárek nějaký starší koupíme tam a necháme ho tam.

Leni manželovi se to taky stalo, tak tam volal, oni říkali že mi meilem letenku posílaly, v meilu nic neměla, tak mu to zase poslali na meil a pak si vžimnul, že ty letenky má v meilu 2x a to jednu v příchozí poště a druhá nevíme proč spadla do spamů v meilu. Tak zkusti asi na letiště zavolat aby to poslali znovu.

Jinak my už se balíme, rozhodli jsme se že zítra v 11hod pojedem do Prahy a přespíme u kamaráda od manžela a v pátek už jen docestujem na letiště, letí to myslím ve 13,30 tak se ráno vyspíme, protože kdyby jsme vyjížděli v pátek, tak by jsme museli kolem 5hod na to první pendolíno. Tak se aspoň malá může vyspat. Ozvu se jak dorazme.

ostrovanka
20. máj 2010

Caute kocky, boli ste uz niekto v Hunderfossen?

lenka3007
20. máj 2010

gustinovi, dakujem za info, pozrieme to ked príde drahy domkov, ja neviem jeho heslo na mail, bodaj by si mala pravdu a boli tam, budem kludnejšia... Prajem ti aj dcérke príjemnú cestu, potom daj vediet aky bol let....

gustinovi
23. máj 2010

Lenko tak co, jak jste to vyřídili?

Ostrovanko já jsem tu druhý den, takže ne, nebyla

lenka3007
23. máj 2010

no napísali sme tam ale stále žiadna odpoved... aký bol let? malá ako zvládla???

lenka3007
24. máj 2010

no nakoniec sme tam museli zavolať, no a ževraj ich máme, že nevedia ako je možné že nám neprišli...

martinano
25. máj 2010

ahojte gustinovi aka bola cesta?ako si zvykate?
lenka no neviem ako s tymi letenkami,ale hlavne,ze su...

martinano
25. máj 2010

ostrovanka my sme tiez neboli, myslis asi ten familien park,ze?

lenka3007
25. máj 2010

ahoj🙂 ved ked to drahý skontroloval, tak bol taký natešený, že som musela s ním ísť ešte večer do hypermarketu na nákupy v takom lejaku... ale aj ja som šťastná, hlavne zo mna opadlo aspon trocha nervozity....

ostrovanka
26. máj 2010

Martinka, hej myslim ten park pri Lillehameri.

martinano
26. máj 2010

ostrovanka neboli sme a pozerala som je to dost daleko to nie je na taky jednodnovy vylet,ale tak na dva dni urcite

gustinovi
27. máj 2010

Marti myslela jsem že cesta bude horší, ale poloovinu toho prospala, jak ve vlaku tak i v letadle, usla po hodince cestování, v letadle usla ve vzduchu a vzbudila se až po přistání když jsme ji obouvali boty. Jinak nějaké fotky jsem už dala do alba z cesty i z prvních dvou dní tady. Jinak se pak můžem domluvit na nějaký den a sejít se. My bydlíme hned na Helsfyru tak někde na půl cesty. Ale asi až příští týden, to má manžel odpolední, dneska i zítra má krátkou směnu, za chvíli příjde no a pak má 4dny volna tak pak.

martinano
27. máj 2010

gustinovi no super, a mam pre teba spravicku,ked pises,kde byvate, tak mi byvame od vas pesi asi 10-15minut. 😉
my pojdeme dnes s malym poobede do mesta, ak by ste isli mozme sa stretnut,alebo zajtra potom uz tu zas nebudeme a nepamatam si,kedy to ideme vy zas naspat

gustinovi
27. máj 2010

Marti tak dneska už to nevýjde, když tak tedy zítra ale asi jen dopoledne. Jinak my bydlíme asi kousek od sebe, na Helsfyr to mám pěšky taky tak 5min. máme před barákem předposlední zastávku č. 37 jak jsou ty zelené 9ti patrové baráky. Tak v něm bydlíme. No a my odlétáme 15.6.

slnecnica11
31. máj 2010

Ahojte kocky,dlho som tu nebola 🙂 Gustinovi,tak uz ste tu,no super!A ako sa ti paci?
Citam ze odlietate 15.6,my letime 14.6 a manzel potom pride domov na cely
cervenec.Uz sme aj vybrali dovcu,tak sa moooc tesim.
Mati a vy ste uz doma....tak ja sa ozvem ked budem na SK.Dokedy budete?
Lenka,letenky uz v pohode?Ja som nakoniec musela tie nase nechat
prepadnut a zabookovala sa nova za 70euro.Ale dolezite je,ze tu budeme
este s tatinom 2tt a to je super!papa

gustinovi
31. máj 2010

slnecnica ahojky tak zrovna přišel manžel domů a shodou okolností před chvíli Jirka mluvil s tvým manželem, takže se taky od vidění znají. No jinak zatím se mi tu líbí, hlavně i to počasí oproti ČR kde jsou pořád záplavy a prší tam. Jinak zatím jsem město znala jen z autobusu a z metra, ale už se tu trochu orientuji, Jirka nás vždycky jen někam vytáhnul, ale zpět by jsem netrefila, ale už je to super, už si zajedu někam i sama s malou. Nevýhodou bylo to, že jsme pro malou neměly kočárek, ale Jirka ho šel dneska koupit, protože s malou se to nedá, ještě toho tolik nenachodí, půl cesty ji musíme tahat na rukách. Jinak jsme dneska byly venku od rána a před chvíli jsme se vrátili. Byly jsme na Bygdoy nebo jak se ti píše, končná busu č. 30 a tam jsme se prošly k moři, jsou tam takové malé pláže tak si tam malá poťapkala ve vodě, no a na zpátek jsme se svezli lodí.
Fotky nějaké mám v albu z těch prvních dní co jsme tu byly a ze včerejška a dneška je dodám asi až večer.
Jinak kde jsme se rozhodli jet na dovolenou? my plánujeme Ibizu ale až v září i s Jirkou a ještě chci s malou o prázdninách do Bulharska nebo Itálie, někde do teploučka, ale to asi jako Last minute, máme čas o przdninách, nic v plánu nemáme tak jak se něco naskytne tak poletíme. Jinak odlétáme toho 15.6. a zase tu přiletíme až někdy v říjnu.
koukám že jsem napsala docela velký román, zatím pápá

martinano
2. jún 2010

ahojte
snecnica sme na slovensku, napisem ti na skype
gustinovi tak citam,ze idete 15toho to vas nestihame, skoda, strasne ma to mrzi videli sme sa kratko.

slnecnica11
12. jún 2010

Ahojte kocky,tak mi este dva dni a v pondelok uz letime domov.
Jaj,bude mi smutno.Ak budeme mat stastie a bude tu volne
ubytko,tak by som sem este urcite prisla.Uvidime v auguste.
Lenka,vy sem kedy letitte?Ozvi sa!

gustinovi
12. jún 2010

čauky,marti však se pak uvidíme ještě v říjnu, plánujeme tu zase na měsíc přijet a nám se to už taky krátí, nám už jen tři dny a letíme domů. to je hroné teď tady to počasí, ty jsis to Marti uměla vybrat, teď tu pořád jen prší, tak celé dny jsme doma. v česku jsou vedra padají tam teplotní rekordy, ale od dnešního večera tam mají přijít bouřky a zase ochlazení.

martinano
13. jún 2010

ahojte
gustinovi no neviem ako bolo to teplo fajn,ale tieto horucavy no nic moc, bolo toho az moc, nemusi byt cez 30, maly ma chudatko vsade potnicky.ano zacali burky v noci bola, tak sa trosku ochladilo, no uvidime...

lenka3007
13. jún 2010

@slnecnica11 ajoj, my letime 22. už sa to blíži a ako na potvoru, myly je už 3 týžden chorí tak len trpnem aby ho to za ten týžden prešlo... vy idete na slovensko na cele leto?

lenka3007
13. jún 2010

hehe 😀 😀 😀 myslela som malého Jurka že je chorý... som sa preťukla....

slnecnica11
16. jún 2010

ahojte kocky,tak my sme uz od pondelka doma.Let bol dobry,dokonca
letelo plno slovakov 🙂 Dany ani nespinkal,vybral si to cestou na letisko.
Gustinovi,tak aj vy ste uz doma.
Leni,budem na vas mysliet,tak este tyzden.Dufam ze sa maly vyzdravi.
Mati,brnknem ti niekedy vecer,dufam ze ta este stihnem,ahoooojte