Nájde sa tu žienka z okolia Osla?

katenkaaa
3. júl 2007

Hladam zienku z okolia Oslo, mam 27 rokov, 4-rocnu dceru a manzela 🙂
katka@epost.no

zuzanka7117
29. jún 2012

@humba super, dakujem....🙂 Ozaj a tie tlaciva si nasla?

lija15
29. jún 2012

@humba paradna foto tak u nas bolo take teplucko v sobotu ze ked som s deckami bola na Midtsommerhelg tak ma az spalilo 😀 dufam ze aj tento vikend bude teplucko mm dojde po 12dnoch z prace domov tak by sme chceli trosku konecne aj grilovat 😉

humba
29. jún 2012

@zuzanka7117 hej nasla som na stranke uradu. Chces to oscanovat to tlacivo s tym medom?

norwayka
29. jún 2012

Babenky, len jedna rada, ked mate stale take problemy, ze vam na NAV stracaju papiere. Lebo stava sa, i ked mne sa to nikdy nestalo. Staci im povedat, aby vam potvrdili odovzdanie. U nas len prefotia tie papiere a daju peciatku a datum a to mi daju ako potvrdenie. Takze mam doklad, ze som to odovzdala a kedy.

humba
29. jún 2012

Ahojte baby tak akoze vcera na kupku a dnes total zima ze 15 stupnov. Od rana mam zapchaty nos.....a dnes v noci nam prisiel tato po tyzdni jupiiiii uz stihol rano porozbalovat darceky...a dorazil mlety mak mnaaam dnes bude makovnik 😉

humba
29. jún 2012

@norwayka hej to uz tak zacneme robit, myslim ze zuzka to tak robi. Mne sa to zatial stalo len prvy krat ale druhy uz som poucena....

norwayka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lija15
29. jún 2012

@humba ze 15C zima my sme tu mali tak v sobotu ale slnko pielko riadne co by som dala zato mat 15C a slniecko 😉 a dala by som si taky makovnicek no narobim si ho na svk a urcite si aj ja nakupim mak mlety do zasoby,alebo kupim mlyncek na mak 😉
@norwayka a chytili ste nejakych krabov? super foto 😉

norwayka
29. jún 2012

@lija15 No, jasne. Uz aj vecera z nich bola. MNAMMMMMMMMM 😀

PS: Sme na diete, hehehe

zuzanka7117
29. jún 2012

@humba ani nemusis, len napis jednou vetou preco by sa nemal...🙂

humba
30. jún 2012

@norwayka tak ti su podareni....uz ako take norcata 🙂 ani voda im neni studena....

humba
30. jún 2012

@zuzanka7117 tak pisem ohladom medu: Honig kan være faleg for barn under eitt år. Det kan være botulismebakteriar i honning. Desse bakriar kan vekse i tarmane hos spedbarn og frigjere giftstoff som fører til lammelser. Symptoma er tiltakande slappe barn som mister sugerefleksen. Dei får vanskar med å suge, og får pusteproblem. Barn som blir forgifta må straks innleggast på sjukehus.
Je to v nasom dialekte ale hadam si pochopila....mne este povedala ze ani ja by som ho moc nemala jest ale ze lyzicka do caju neuskodi 😉

norwayka
1. júl 2012

@humba Hehehe, ved su norcata 😀 Voda je uplne super, za kazdeho pocasia, ked nie v mori, tak kaluze to istia 😀

janano
1. júl 2012

@norwayka krasne deticky mas 🙂

janano
1. júl 2012

zienky, neviem, ci ste citali...krasny pribeh s happyendom....az som hrcu v krku a slzy v ociach mala... http://www.vg.no/nyheter/utenriks/artikkel.php?...

zuzanka7117
2. júl 2012

@humba dakujem....🙂

norwayka
2. júl 2012

@janano Dakujeme, ale zase povedzme si pravdu. Ved maju byt po kom 😀

humba
2. júl 2012

Ahojte dievcata. Chcela by som malej ulozit peniazky co dostala na nejake sporenie alebo ucet alebo nieco podobne. Mate niektora prehlad o nejakom dobrom produkte pre deti co by som mohla vyuzit? Dakujem

janano
2. júl 2012

@humba my setrime detom, ale na nasich uctoch...teraz banky lakaju roznymi detskymi uctami zakaznikov, nedavno som videla dnb, ta nukala urok az vyse 4%. Ale pozor na tie detske setrenia, je tu taky blby zakon, ked je dieta pod 18 r. a nasetris mu viac ako 75 000,--, tak potom prebera kontrolu nad tvojimi peniazmi "overformynderiet"...neviem preklad. Blbe, jednoducho uz nie si potom pan nad svojimi peniazmi 😖 a este chcu za to poplatok 😖. Najlepsie setrit pre dieta na rodicovom konte, to uz musis kuknut v bankach vo vasom okoli...este je dobry urok na BSU , ale to je viazane na kupu bytu.
Urcite si dajte pozor pri tych detskych uctoch.

mirasierra26
2. júl 2012

@janano Ahoj, to BSU moze mat uz dietatko uzatvorene od narodenia ?? A to potom rodicia maju z toho tu ulavu na dani tych 4000 nok rocne ? aj ked to je detsky ucet ? Ci ako ?

janano
2. júl 2012

@mirasierra26 pri BSU mozes setrit 20 000 rocne a max. 150 000. Ale odpocet na dani je 20% zo nasetrenej sumy, ale max. 4 000. A ako som pisala, je to podmienene kupou bytu alebo splatenim uveru na byt. Ak tie peniaze dieta pouzije na nieco ine, potom musi vratit vsetok odpocet, co dostal.

janano
2. júl 2012

@mirasierra26 a este BSU nie je vyslovene detsky ucet, je to ucet pre mladych pod 34 rokov, lebo tam potom dostavas napr. lepsiu rentu, ked ides kupovat byt, ked mas tento ucet. Ale otvaraju ho aj rodicia pre deti s cielom pomoct im kupit byt.

martinano
2. júl 2012

@zuzanka7117 med je alergen, preto by sa nemal

norwayka
4. júl 2012

Babenky, ja setrim. Nie velku sumu, ale setrim. Rozmyslala som nad celymi tymi 1000 korunami, co mam pridavky, ale to tiez nechcem prave kvoli tomu, co hovorila @janano. Radsej im pridam potom, ked budu potrebovat. Ale nech maju napriklad na prve auto alebo ak sa rozhodnu cestovat okolo sveta a podobne. Ja mam nieco ako terminovany vklad, alebo ako sa to povie, je tam najvyssia renta z takych uctov (nie fondov a podobne a nie je to viazane) a 2krat do roka mozem vybrat bez poplatku, keby som chcela. Je to na meno deti, ale je to 'moj' ucet, kym nebudu mat 18. Ak by sa nieco dovtedy stalo, ze napr. budu zavisli alebo nieco podobne, tak do tej 18tky to mozem zmenit, ze to bude len moj ucet. Dalej si treba davat pozor, aby ste nenasetrili prilis vela. Lebo ak ma dieta 'formue', neviem presne kolko je limit, tak mu nedaju stipendium, lebo ma peniaze 😀

Moja banka mi dala darcek tusim 150korun, ked som detom otvorila ucet a prasiatko sporitelnicku a knihu taku tu pre narodenie dietatka.

lija15
4. júl 2012

no my sme otvorili na moje meno klasicky ucet v gjensidige a hned aj ten bsu a tam budem aj deckam sporit a aj na kupu domceka 😉

zdeni1302
5. júl 2012

Ahojte tak uz sa mi pridali aj opuchy noh, ale nastastie to nie je take hrozne...vsetci su na dovolenke takze najblizsia kontrola ma caka az 8.augusta co sa mi zda dost pozde mozno zbehnem k sukromnej gynekologicke medzi tym..

bonaquaba
5. júl 2012

ahojte babule,
existuju v oslo nejake aqua centra ako u nas na Slovensku,alebo kde sa da s detmi vybehnut, okrem lesa a mora, viem,ze jedna plavaren je NA Toyene a neviete este o nejakej, alebo kde ist s detmi cez prazdniny - nejake aktivity,, dakujem

janano
5. júl 2012

@bonaquaba v Osle nie je nic pre deti okrem plavarni...blbe, ze?

bonaquaba
5. júl 2012

@janano no tak to fakt a mimo Osla je nieco, lebo nebavi ma to chodit s nimmi stale len les a more aj dkade by smesachceli ist vysantit,

janano
5. júl 2012

@bonaquaba je pri Askim pozri www.ostfoldbadet.no, ale to je vo vnutri, pri Lillehammer je Hunderfossen www.hunderfossen.no, to je vonku