Nájdem tu nejaké ekomaminky?

mracik
19. sep 2006

Možno tu nájdem nejakú podobne šialenú (aspoň podľa mojho mužíčka) žienku, ktorá sa snaží žiť ako-tak ekologicky, "fanúšičku" prirodzeného plánovania rodičovstva, prirodzeného pôrodu, ekologického dojčenia, babyvakov a babyšatiek, látkových plienok, mooncupu a permakultúry atď... alebo aspoň niečoho z toho 🙂

lusinta
2. feb 2008

mě vžydcyk trvalo sto let,nže jsem se dokopala k nastrouhání mýdla..takto mi výroba slizu taky někdy trvá týden, než se konečně rozhoupu,ale aspoň se nemusí storuhat..jen smícháš s vodou a se sodou a ráno můžu prát..

jabber
3. feb 2008

Holky díky 😉

haluskacz
3. feb 2008

ono to strouhani zabere chvilicku, ale prace to je, no...

lusinta
4. feb 2008

haluškdo,hoď i sem link na ekostopu,třeba to bude holky zajímat...

amalia_wrr
8. feb 2008

ahoj..haluška ja už čakám na ten ekostop pekne dlho..🙂) chodím to sem pozerať...tak napíš ... 😉 😵

etuska
10. feb 2008

Baby,ktoré látkové plienky sú podla Vás "naj".Zatiel ich este nepotrebujeme,ale pri 2-om bábu by som ich uz rada používala.Pozerala som si stránku www.nosíme.sk ,vyzerajú super,no je tooolko druhov,ze sa neviem rozhodnut. 😉 Do ktorých ste investovali vy?

tlapicka
11. feb 2008

etusko, to se tak neda rict... kaydemu vyhovuje neco jineho. prjd do latkovzch plen... jinak asi docela obecne plati to, ze nema smysl kupovat cele sady, ale spise po jednom vyzkouset co mimi vyhovuje... strihy, material a podobne.
je fajn mit nejakou peknou plinku k dr. urcite by v vybavicce neely chybet vicevrstvy plinky, ktery udelaji za malo penez mooooc muziky a jestli malicko sijes, tak si usij vlastni flanelovy nebo frote kalhotkovy plinky a budes mit vybavu super levne super fajnou. 😎

etuska
11. feb 2008

tlapicka-dik za radu,mrknem sa tam 🙂

zdenkaamarosko
15. feb 2008

ahoj, čítali ste niekto knihu Koncept kontinua? Môžete mi napísať prosím nejaké osobné postrehy?

johanda
15. feb 2008

zdenka - hodně postřehů je v diskusi Attachment parenting. Můj názor - velmi zajímavý a rozumný pohled na mateřství a vůbec rodičovství,ale musíš se povznést a nenechat odradit občasnou přepjatostí až hysterií projevu. Furt lepší než mnohé mainstreemové publikace.

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
etuska
16. feb 2008

Zienky,konecne somstihla preluskat aspon cast vasich prispevkov. Chystam sa vyskusat sliz a vcera som objednala orechy-i ked som citala o nich kadeco. Vsetko ma svoje pre/proti,tak uvidime.+objednala som na www.bioshop.sk aj nejaku kozmetiku,caje,silice a sirupy...

K latkovým plienkam:kupoval niekto plienocky z www.plienka.sk/myslim tie za 160,-Sk/kus/???

xsipm04
16. feb 2008

Holky, nemáte pls nějaký dobrý tip, jak vyprat fleky z oblečení, ale tak obecně, abych nemusela zamydlovat každý flek zvlášť mýdlem. Peru ve slizu, všechno, ale hlavně ty světlý dětský oblečky mám některý pěkně zaprasený, jednak jak se malá pořád plazí po zemi tak jsou takový zašmudlaný, jednak na nich mám fleky od oleje, když jsem ji párkrát pomatlala a hned pak oblíkla, pak od nějaký snad nevypratelný zinkový či jaký mastičky od doktorky, použila jsem jí snad jen 3x, za to jsem s ní za tu dobu stihla zaprasit, co se dalo. Mě tyhle fleky sliz nějak nebere ☹

pd900bo
17. feb 2008

xsipm04 skus to pradlo namocit pred pranim alebo nexaj xvilku posobit sliz len na flaku napr.cez noc, alebo ked si sliz zarabas daj viac sody ako je predpisane, ja som so slizom spokojna a to mam 13 chalana ktory chodi zo skoly ako prasatenko- obed na chrbte a podobne 🙄 Ked nevyperiem fliacik na prvy krat podari sa nabuduce.. neriesim inak by som sa musela zblaznit 😎

androna
17. feb 2008

etuska ja mam tie plienky z tej stranky su to plienky baby lucy.neviem ktore su za 160 co ty myslis asi classic.mam ich ale po urcitom case sa mi zrazili a ja mam doma uz 10kg dieta tak by som ich znovu nekupovala.vyborne su tie organic,ale v diskusii latkove pleny ich ma dost dievcat.a este tie bambusove su dobre.
xsipm skus pridat sul na skvrny od ulricha k tomu slizu.ja som skusila i vyprat na 70stupnov a bolo to super.inac periem iba na 60.

aknela75
17. feb 2008

Ahoj holky, čím utíráte prach, když ho nechcete utírat na sucho? Já mám chemický sajrajt, který hrozně "voní". Je to děsná chemická vůně, která nám tu vůbec (si myslím) neprospívá. Jak to řešíte Vy?

johanda
17. feb 2008

aknela: hadra a voda 😉 (ta hadra z mikrovlákna)

herminka
17. feb 2008

Xsipm, taky není špatné přistrouhat žlučové mýdlo do slizu.

Aknelo, doplním Johandu: octová voda a jakákoli hadra 😉

zdenkaamarosko
17. feb 2008

johanda, gedren ďakujem. Johanda prosím ťa, kde mám hľadať tú diskusiu Attachment parenting? na českom koníkovi?
etuska my používame babylucy. Tak ako píše andora, aj mne sa zdá, že sa mi tie klacis zrazili. Moj macko má v 6 mesiacoch cez 8 kilov a rozmýšľam, či mu tie clasic vydržia ešte na "pár kilov". Tie organic sa mi páčia omnoho viac, no a skúsila som aj bambo Baby lucy (alebo tak nejak sa volajú) a tie sú asi najlepšie z ich ponuky, ale aj najdrahšie. Ja som siahla do sortimentu Babylucy, lebo je to jednak slovenská značka (hehe treba podporiť slovenský trh), kvalita nie je na zahodenie a poslúžia na tie malé prdelky. Na skúšku mám aj pár Haipa-Daipa, sú super. A samozrejme aj klasiku štvorcové plienky, snáď ešte po mne. 😉
Plienky perem len v slize, žlčové mydlo tiež spravý svoju službu.
Baby, prosím používate aj to tekuté? Ja som zatiaľ používala len tuhé z DM.

zdenkaamarosko
17. feb 2008

a čo prírodná kozmetika od Salusu? My máme masážne oleje levandula a harmanček. 😵 Ja sa ich neviem dovonať 😝 Tá vôňa je fakt krásna.
Chcem vyskúšať aj pleťovú kozmetiku Salus - hydrofilný odličovací olej, pleťovú vodu a regeneračný olej. Len sa neviem k tomu odhodlať. Nepoznáte niekto tieto výrobky? dakujem

gedren
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
androna
17. feb 2008

zdenkamarosko ja ma od salusu olej tymian eukalyptus do kupela a je super na ucpany nostek.pouzivam tuhe zlcove mydlo z dm a je super ale tekute mam ale uz my take nepride.sice krasne vonia ale uz to tak nezaperie.ale lepsie sa aplikuje na tie flaky do pracky.

miquel
17. feb 2008

zdenkaamarosko, ja pouzivam od salusu presne jak pises , odl. olej , vodu i reg. olej (lemon tea tree) a jsem spokojena
na malyho mam bambucke maslo a to je taky super

amalia_wrr
17. feb 2008

ahojte...baby vonavý olej alebo masážny si my doma vyrábame sami..stačí ak to kvalitného oleja za studena lisovaného pridáte bylinky a necháte ich tam stáť cca dva týždne každý den pretrepať, je dobré ho dať na slnečné miesto , teplé...robíme si aj kvapky kareilitánske a echinaceové.tiež skvelá vec ako prevencia...pd 900 bo, neviem nájsť temu o očkovaní, pošli mi to nejako ako pre laika to nájsť?
😀 😀 😀

etuska
17. feb 2008

Amalia-ja kupujem Echinacea sirup pre dcerku od firmy Hanus. Echinaceu si pestujes sama?-posli receptik aj na tie kareilitanske kvapky-nikdy som o nich nepocula.Na co su dobre?

amalia_wrr
18. feb 2008

Karmelitánske kvapky - pri žalúdočných ťažkostiach, nechutenstve, vracaní, žalúdočnej neuroze, bolestiach v močových cestách, poruchách menštruácie, nevolnostiach, nespavosti, nervových poruchách...

Na 150 ml liehu pridaj 15g listov medovky lekárskej, 12g citronovej kôry, 6g muškátového orecha, 3g škoricovej kôry, 3g klinčekov a 3g plodov koriandra siateho. Lúhuj dva týždne a obsah každý deň pretrep. Potom preceď a zrieď 250 ml vody. Kvapky nalej do menších flaštičiek, dokonale uzatvor a skladuj na chladnom a tmavom mieste.

svoje pomenovanie dostali podla mníšok- karmelitánok, ktoré ako prvé pred 170 rokmi tento recept zverejnili. Dovtedy ho strážili mnísi..🙂))

dávkovanie: 3krát denne po 20 kvapiek, najlepšie na kocku cukru, prípadne kvapky zapi vodou alebo čajom. Kvapky si môžeš pridať aj do osviežujúcich kúpeľov, kúpeľov pri bolestiach a krčoch a do vody na skrášlenie pleti.
udedené dávkovanie je pre dospelých. detom do 6 rokov polovičné dávky, deťom do 14 rokov trojštvrtinové. Nas 14 rokov ako dospelým.

Je to z knihy Psychotronická poradňa 1., je tam vela skvelých receptov a rád. odporúčam...

echinaceu si nepestujem, prvý pokus zlihal , neujala sa mi planta, ktorú som dostala, ale myslím, že už bolo dosť neskoro ju sadiť...a u nás v Martine je také počasie, na draka... 😒

Hanus firma vyrába velmi kvalitné silice, ktoré sa dajú pridať do kvalit. oleja a máš z toho vonavý olej...ja si takto robím aj pleťovú vodu, s tea trre silicou.. 😉
no snáď ti to pomohlo.. 😵

etuska
18. feb 2008

Amalia-vdakaaaa 🙂
jaj karmelitanske-viem,viem,len tam bol nejaky preklep,tak som hned nevedela o co sa jedna.Super receptik,este raz dakujem.

zuzka78
18. feb 2008

Etuska, my mame tiez Baby Lucy, ale najlepsie su fakt tie bambusove - a nie su ani take velke na zadocku. Inak, velmi sa nam osvedcili aj Imse Vimse - su stihle, babo v tom nema velky zadok a su jednovelkostne, cize vraj az do 15 kg.

mracik
autor
18. feb 2008

zdenkaamarosko att. parenting je len na českom koníkovi 😉 ako aj látkové plienky a nošení detí...

kili
18. feb 2008

nošení detí je aj na sk